W poniedziałkowy wieczór na drodze wojewódzkiej nr 163, w centrum miejscowości Dygowo doszło do poważnego potrącenia. W okolicy przejścia dla pieszych na jezdnię wszedł mężczyzna. Niestety został uderzony przez jadące w kierunku Karlina Volvo.
Jacek Woźniak o rewitalizacji i ożywieniu skwerów i parków w centrum miasta
Od nocy z niedzieli na poniedziałek dają się we znaki opady i silne podmuchy wiatru. Warunków atmosferycznych nie wytrzymuje część drzew. Te padają również na drogi. Między innymi w poniedziałkowy poranek pochylone drzewo stwarzało niebezpieczeństwo na drodze krajowej nr 11.
Nie posiadał uprawnień do prowadzenia łodzi motorowej, a pomimo zmroku sterował nią bez wymaganego oświetlenia. Motorówkę przy nabrzeżu w kołobrzeskim porcie zatrzymali do kontroli funkcjonariusze Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej.
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu ogłasza Otwarty Konkurs Ofert na zagospodarowanie i dzierżawę pomieszczenia położonego na pierwszym piętrze budynku Hali Widowiskowo-Sportowej Milenium o powierzchni użytkowej 136 m2, z przeznaczeniem na prowadzenie działalności sportowo - rekreacyjnej oraz dodatkowo możliwość prowadzenia małej gastronomii.
Do startu wszystkich mieszkańców miasta w Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu w grze w scrabble zapraszają Fundacja „Umysł” im. Alfreda Buttsa oraz Klub scrabblowy Start Kołobrzeg
Dwa Fordy zderzyły się czołowo na drodze wojewódzkiej nr 162 tuż za miejscowością Ząbrowo w stronę Gościna. Jeden z pojazdów po uderzeniu stanął w płomieniach. Kierowca drugiego podbiegł i pomógł wydostać się mężczyźnie z płonącego pojazdu.
Sobotnia konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości była podsumowaniem dotychczasowych konferencji programowych Macieja Bejnarowicza. Kandydat PiS-u przedstawił tzw. sześć punktów, które mają poprawić jakość życia kołobrzeżan.
Nagłe załamanie pogody, a przy tym silny wiatr i opady naruszyły w piątkowe popołudnie i wieczór sporo drzew w regionie kołobrzeskim. Mokre, ciężkie liście i silny wiatr sprzyjały łamaniu się konarów.
Na stadionie lekkoatletycznym w Kołobrzegu odbył się XX jubileuszowy już Memoriał Michała Barty. Mityng lekkoatletyczny organizowany jest regularnie od 1999 roku. Zawody są hołdem dla zmarłego w 1996 roku podczas olimpiady w Atlancie kołobrzeskiego oszczepnika, trenera i wychowawcy młodzieży. Co roku memoriał gromadzi na stadionie lekkoatletycznym czołówkę polskich oszczepników.
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało kolejnych 9 osób podejrzanych o handel dopalaczami. Jedną z akcji przeprowadzono w Kołobrzegu. To pokłosie kilkuletniego śledztwa w trakcie którego aresztowano już kilkadziesiąt osób.
Defibrylator, zestawy ratownicze PSP R1, sprzęt do stabilizacji pojazdów - to tylko niektóre z rzeczy, które dzięki uzyskanemu dofinansowaniu trafiły do OSP Gminy Kołobrzeg.

Znamy już wszystkie nazwiska kandydatów startujących do Rady Miasta Kołobrzeg. 21-go października wybierzmy 21 osób, które przez najbliższe 5 lat będą nas reprezentowały w Ratuszu.

o będzie bardzo ważny mecz dla podopiecznych Jana Furlepy. W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 w ramach 8 kolejki spotkań III ligi zespół Kotwicy podejmie na własnym stadionie drużynę wicelidera rozgrywek - Radunię Stężyca.
Chodzi o 25-latka z Dworek, którego policjanci zauważyli w okolicy Gościna. Jechał w stronę krajowej szóstki. Podczas pomiaru prędkości, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h jego Skoda pędziła 167 km/h.
Kołobrzeski magistrat przedstawił właśnie 24 stałe obwody głosowania, wyznaczył ich granice oraz siedziby obwodowych komisji wyborczych. Dzięki temu już teraz wiadomo, gdzie podczas wyborów samorządowych będziemy oddawali głosy.
Z okazji 11. edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski” 29 września br. mieszkańcy Kołobrzegu będą mogli zostać dawcami krwi dla pacjentów okręgowych szpitali. Zbiórki krwi są realizowane dzięki współpracy Grupy Muszkieterów, zrzeszającej sieci Intermarché i Bricomarché, oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.
Pomimo problemów jakie w tym roku sprawiały porzucenia, rower miejski odnosi jeszcze większy sukces niż w roku ubiegłym. Sezon dla cyklistów, również tych na wypożyczonych dwóch kółkach jeszcze się nie skończył, a już wiadomo, że będzie to rekordowy rok.
Utworzenie szkoły o profilu sportowym, Społecznej Rady Sportu, odbudowę kołobrzeskiego żeglarstwa i współpracę z fundacją Grzegorza Krychowiaka – zapowiedział w swoim programie wyborczym Maciej Bejnarowicz. Na swojej konferencji odniósł się również do wczorajszego briefingu marszałka Olgierda Geblewicza., podkreślając, że ten „został wmanewrowany przez kołobrzeskich polityków”.
Do kolejnego bardzo poważnego wypadku doszło w czwartek około południa na krajowej szóstce. Tym razem nie na samym skrzyżowaniu szóstki z drogą wojewódzką nr 162, ale kawałek dalej w stronę Karlina.
Suzuki DL650 Vstrom 2006
Brutalnym faulem nazwał Jacek Woźniak wczorajsze słowa marszałka Geblewicza o jego układaniu się z partią Prawo i Sprawiedliwość. - Kieruję do sądu sprawę w trybie wyborczym. Daję szansę panu Geblowiczowi, aby udowodnił swoje słowa. Może zabrać ze sobą wróbelki, o których mówił na wczorajszej konferencji – mówił Woźniak. Polityk nie chciał jednak wypowiedzieć się na temat czy rozważa koalicję z PiS po I turze wyborów.
Już po raz dwudziesty na stadionie lekkoatletycznym przy I.L.O. im. Mikołaja Kopernika odbędzie się memoriał lekkoatletyczny Michała Barty.
Ma 1100 metrów długości a do jej budowy wykorzystano ponad blisko 10 tysięcy płyt granitowych. Mowa o odcinku reprezentacyjnego deptaka od kortów tenisowych do skrzyżowania ulicy Gen.Władysława Sikorskiego z ulicą Aleksandra Fredry.
hodzi o blisko pół kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 3317Z w Charzynie. Kołobrzeskie starostwo właśnie podpisało umowę na wykonanie tej inwestycji. W ramach zadania przy ul. Szkolnej przewiduje się powstanie nowej nawierzchni bitumicznej o szerokości 6 m oraz przebudowę istniejących zjazdów przyległych do granicy pasa drogowego.

 

×
Reklama