W najbliższy poniedziałek (27.11) dojazd w rejon molo i portu może być utrudniony. Wszystko za sprawą przebudowy ulicy Towarowej, zdrojowej i Mickiewicza, a dokładniej prac związanych ze stabilizacją torów kolejowych.
Wszystko wskazuje na to, że podpalenie było przyczyną pożaru do jakiego doszło w środowe przedpołudnie na ulicy Rubinowej w Kołobrzegu. Jak ustaliliśmy ze świadkami zdarzenia, pod jeden z domów jednorodzinnych miał podjechać taksówką mężczyzna.
Łącznie 4 zarzuty usłyszał we wtorek 24-letni kołobrzeżanin. Wszystko po tym, czego dopuścił się w miniona sobotę. Jak ustaliliśmy, to właśnie wtedy miał zmusić kobietę do czynności seksualnych, po czym wypchnął ją przez balkon. Poszkodowana wypadła z pierwszego piętra jednego z budynków na ulicy Okopowej w Kołobrzegu. Doznała złamania jednej z kończyn.
W minioną niedzielę chwile przed godziną 23.00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o palącym się samochodzie u zbiegu ulic Różanej i Malinowej w Zieleniewie. Na przednią szybę Volvo została rzucona płonąca szmata. Przed przyjazdem straży właściciel pojazdu zdążył ją zdjąć i zacząć gasić. Nie obyło się jednak bez zniszczeń. Uszkodzone zostały plastikowe i gumowe elementy przy przedniej szybie.
VIII edycja Przeglądu Twórczości Osób, "Którym Wędruje Się Trochę Trudniej",, jak zwykle wplotła się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. 18 listopada płyta kołobrzeskiej Hali Milenium zmieniła się w scenę dla wyjątkowych artystów. Na scenie zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców.
Wystartowała 17. edycja Szlachetnej Paczki, w niedziele otwarta została baza rodzin. W Kołobrzegu przed ratuszem z tej okazji odbył się happening. Celem zorganizowanego happeningu było pozyskanie darczyńców dla rodzin Szlachetnej Paczki. Przed ratuszem można było obejrzeć występy, zjeść gorącą zupę, ciasto, napić się herbaty, a na najmłodszych czekała loteria fantowa.
Zachodniopomorskie Forum Psychiatrii Środowiskowej zorganizowane zostało po raz pierwszy w Kołobrzegu. Organizatorem było Stowarzyszenie „Feniks" we współpracy z Zachodniopomorską Filią Sekcji Naukowej Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Środkowo Pomorskiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie. Konferencja odbyła się w murach Społecznej Akademii Nauk – Wydział Zamiejscowy przy ul. Kasprowicza 10.
17 listopada w sali koncertowej spotkali się wszyscy ci, którzy ,chcieli poznać m.in. historię powojennego Kołobrzegu. Tego dnia wszystkim kołobrzeżanom przybliżone zostały sylwetki pierwszych, powojennych mieszkańców miasta na setkach starych zdjęć. Do prezentacji zdjęć użyto materiały od osób prywatnych, z Muzeum Patria Colbergensis i Muzeum Oręża Polskiego.
We wtorek rano podczas budowy placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Porowej odnaleziono pocisk moździerzowy. Nie wiadomo czy został odkopany, czy był w ziemi nawiezionej do budowy.
W miniony piątek kołobrzeska policja odnotowała spory sukces. Jak zdołaliśmy ustalić, funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyznę, który miał wyłudzić od 65-letniego kołobrzeżanina aż 46 tysięcy złotych. Okazało się, że sprawcą wyłudzenia ma być 23-letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego. Oszukał mężczyznę podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyzna mógł nie działać sam. Wkrótce podamy więcej szczegółów.
Jak się okazuje sprawa nie jest prosta. Chodzi o parking przy miejskim targowisku, przy ulicy Trzebiatowskiej. Kołobrzeżanie zgłaszają nam, że na środku placu stoi spora kałuża. Kiedy rozmawialiśmy z okolicznymi handlarzami, ci wspominali, że to efekt zatkanych studzienek. To nie wszystko. Stojąca woda zakrywa sporą dziurę w asfalcie.
Teren po dawnym parkingu strzeżonym i myjni oraz zlikwidowanej przepompowni przy ulicy Fredry, miasto chce przeznaczyć na duży ogólnodostępny parking. Z końcem października wygasła umowa dzierżawy terenu przy ul. Fredry gdzie działał prywatny parking i myjnia samochodowa.
Targ rybny jak w Barcelonie, wioski tematyczne w sąsiedztwie, Balticum na obrzeżach miasta, centrum spacerowo-biegowe i Las Vegas w Podczelu. Brzmi nierealnie? Tak wygląda nowa strategia promocyjna dla Kołobrzegu.
To dobra wiadomość dla władz miasta i mieszkańców Kołobrzegu. W poniedziałek Wojewoda zachodniopomorski zakończył postępowanie nadzorcze w sprawie zmian nazw ulic na terenie Kołobrzegu. Kozłowski zakwestionował ich nazwy w związku z obowiązująca ustawą dekomunizacyjną.
To pierwszy próbny odcinek podbudowy z betonu asfaltowego na powstającej drodze S6 w naszym powiecie. Został on wykonany tuż przed węzłem Ustronie Morskie w ramach realizacji budowy S6: Kołobrzeg Zachód - Ustronie Morskie.
Sprawę tragicznego wypadku na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Bogucino i Pustary, śledzimy od soboty. Jak już wiecie z naszego portalu, kiedy uciekającego kierowcę Citroena zatrzymano na ulicy Krzywoustego w Kołobrzegu, był pod wpływem alkoholu.
W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 21 listopada w Zespole Szkół im. Macieja Rataja zorganizowany zostanie Dzień Otwarty.
Ruszyła kolejna edycja świątecznego konkursu organizowanego przez Sołectwo Gminy Ustronie Morskie. Do rywalizacji został zaproszony każdy właściciel lub zarządca nieruchomości zabudowanych budynkami jednorodzinnymi lub wielorodzinnymi. Konkurs ma na celu rozbudzenie i promowanie poczucia stałej troski o wygląd estetyczny posesji i najbliższego otoczenia, a także podtrzymywanie współczesnego zwyczaju odświętnego przystrajania posesji w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.

Pojawił się już rozkład jazdy, który będzie obowiązywał od 10 grudnia 2017. Postanowiliśmy wybrać dla naszych Czytelników najważniejsze zmiany i nowe pociągi, które rozpoczną kursowanie w grudniu.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 32-latek, którego ujęli w niedzielę wieczorem kołobrzescy policjanci. W Ustroniu Morskim zatrzymali do kontroli Mercedesa. Jak się okazało kierował nim wspomniany mężczyzna. Za kółko wsiadł kompletnie pijany. Badanie policyjnym urządzeniem wykazało prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jakby tego było mało, 32-latek wiózł 3 pasażerów. Oczywiście zakazano mu dalszej jazdy i został odwieziony na komendę w celu przeprowadzenia stosownych czynności. Kiedy wytrzeźwieje odpowie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu za co grozi nawet 2-letnia odsiadka.
O sprawdzenie tematu proszą nas zarówno rodzice jak i kadra pedagogiczna. Wszystko w kontekście informacji (często przesadzonych) pojawiających się w plotkach czy w mediach społecznościowych.
W sobotnie popołudnie doszło do potrącenia pary Niemców na przejściu dla pieszych przy ulicy Fredry. Nissanem Micra kierował 18-letni mężczyzna. Prawa jazdy nie miał nawet rok. Prawdopodobnie była to jego pierwsza jesień za kółkiem. To właśnie ta pora roku, ze względu na opady, śliską nawierzchnię i wczesny zmrok najczęściej przynosi ze sobą potrącenia pieszych. Podobnie mogło być i w tym przypadku.
Wracamy do dramatycznych wydarzeń z soboty. Po bocznym uderzeniu Citroena w drzewo na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Bogucino i Pustary zginął siedzący z tyłu 42-letni mężczyzna. Tuż po zderzeniu z miejsca oddalił się kierowca rozbitego pojazdu. 45-latek uciekł w stronę lasu. Zarządzono poszukiwania z wykorzystaniem sporych sił policji.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r. Kołobrzeg również i w tym roku zagra z Jurkiem Owsiakiem. Udało się zawiązać sztab, a jego kierownictwo tworzą: Kamil Barwinek (szef sztabu), Milena Derlikiewicz, Jacek Woźniak, Basia Biela, Jarosław Bogusławski, Antoni Szarmach oraz Mateusz Stawicki.
Po godzinie 16.30 w sobotę doszło niestety do kolejnego wypadku. Tym razem na ulicy Fredry na oznakowany przejściu dla pieszych przechodziła para Niemców. Prawdopodobnie przez fatalne warunki atmosferyczne i brak doświadczenie za kierownicą, nie zauważył ich młody kierowca Nissana Micra.

 

×
Reklama