Kilka minut przed 6.00 w poniedziałkowym poranek doszło do tragedii na drodze krajowej nr 11.

Trwa zamieszanie związane z nowymi przepisami dotyczącymi segregacji śmieci i zmiany operatora ich odbioru. Przedstawiamy Wam oświadczenia spółki ATF oraz Urzędu Miasta.
Komunikacja Miejska w Kołobrzegu informuje, że decyzją prezydenta  Kołobrzegu w okresie od 18 lipca do 3 sierpnia br. pobieranie opłat za postój na miejscach
Zachodniopomorska policja wzbogaciła się o kilka nowych nieoznakowanych radiowozów. Są to BMW serii 3. Jeden z nich trafił do Kołobrzegu. Od pewnego czasu funkcjonariusze kołobrzeskiej drogówki patrolują nim ulice nie tylko miasta, ale i regionu.
Ruszyła budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Łopuskiego. Internauci pytają dlaczego platany zostały opasane deskami - otóż chodzi o to, aby nie uszkodzić ich w trakcie budowy.
Złożono trzy oferty na rewitalizacje skweru Pana Tadeusza na osiedlu Podczele. Wszystkie jednak okazały się zbyt kosztowne i przewyższały fundusze, które zaplanowało miasto. Przetarg mimo złożenia trzech ofert, co w ostatnim czasie jest rzadkością został unieważniony.
W ubiegłym tygodniu ponad setka mieszkańców zadeklarowała pisemnie rezygnację z sortowania śmieci. Wskaźnik tych, co rezygnują jest coraz większy. Powód? Niższe opłaty dla tych, którzy nie sortują i zamieszanie związane z nowymi zasadami segregacji.

Dla samorządu taka prawidłowość nie wróży niczego dobrego. Jak podkreślił, na środowym spotkaniu w sprawie śmieci, wiceprezydent Jerzy Wolski, nowe rozporządzenie narzucone przez Unię Europejską, nakłada na samorządy wymóg coraz wyższego wskaźnika segregacji śmieci. Brak realizacji takiego wymogu będzie groził, w przyszłości, obciążeniem miejskich budżetów wysokimi karami.

Tymczasem, jeśli utrzyma się dotychczasowa tendencja, wskaźnik sortowania śmieci w Kołobrzegu, może być niższy niż w ubiegłym roku. W ostatnim czasie do magistratu wpływa tygodniowo od kilkudziesięciu do stu deklaracji o rezygnacji z segregacji śmieci. Powód to przede wszystkim niższe, niż dotychczas, stawki za brak sortowania. Taką decyzję uchwaliła większość radnych na styczniowej sesji Rady Miasta – do niedawna opłata za zbiórkę selektywną wynosiła 3,30 zł za metr sześcienny (w Kołobrzegu odpady rozlicza się od zużycia wody - dop.red.). Brak segregacji kosztował dodatkowo 100 procent tej opłaty (czyli razem 6.60 zł), a obecnie wszystko wynosi jedynie 4,95 zł. Dla wielu mieszkańców taka opłata to niewielki koszt za pozbycie się problemu związanego z sortowaniem śmieci.

Tymczasem jeśli sytuacja się nie zmieni, w przyszłości, miasto będzie musiało dokonywać selekcji na innym, niż u samego źródła, poziomie odbioru odpadów. Będzie więc potrzebna sortowania śmieci. - O takim rozwiązaniu również myślimy – mówił na spotkaniu Jerzy Wolski. To problem, który będzie jednak dotyczył nowych władz miasta, wybranych w wyborach samorządowych. Sami mieszkańcy, którzy uczestniczyli w środowym zebraniu, podkreślali, że rozwiązaniem takiej sytuacji, może być ekonomiczne nagradzanie tych, którzy selekcji dokonują.
Turyści robiący zdjęcia na drewnianych ostrogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie. Falochrony przy plaży nie dość, że są śliskie, nie dość, że tuż przy nich jest głęboko to jeszcze bywają ostre.
BMW prowadzone przez młodego kierowcę wypadło z drogi i dachowało. Wszystko działo się na drodze wojewódzkiej nr 162 niedaleko miejscowości Ząbrowo.
Stworzył się spory zator na wlocie i wylocie z miasta. Winna temu jest awaria rogatek na przyjeździe kolejowym w Podczelu. W środę popołudniu został ustawiony tam pionowy znak "STOP". To efekt wczorajszego zderzenia pociągu Pendolino z samochodem osobowym.
Dezorganizacja, wysokie opłaty, dodatkowa segregacja do oddalonych od posesji dzwonów – to zarzuty mieszkańców do polityki „śmieciowej” miasta. Opozycja dodaje - niewłaściwe decyzje prezydenta i zły system rozliczania za odpady. Urzędnicy twierdzą – jest lepiej. To wnioski ze spotkania, które miało się nie odbyć.
Urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje, tworzące fascynującą narrację poświęconą Niepodległej – to wszystko czeka na odwiedzających Mobilne Muzeum Multimedialne, które właśnie zajechało do Kołobrzegu.
We wtorkowe przedpołudnie ratownicy morscy z Kołobrzegu zostali zadysponowani do pomocy poszkodowanej kobiecie będącej na rejsie wędkarskim. 52-latka prawdopodobnie upadła. Doznała urazu głowy, podejrzewano także uraz kręgosłupa. W morze wypłynął statek ratowniczy „Szkwał”.
Inwestycja przy ul. Śliwińskiego przebiega zgodnie z planem. Ostatnie z prac na obiekcie powinny zakończyć się z końcem lipca, a wszystkie odbiory techniczne z końcem wakacji.

Modernizacją stadionu zajmuje się warszawska firma Tamex. W ramach inwestycji w miejscu wysłużonego boiska w ciągu blisko półtora roku powstało boisko lekkoatletyczne z bieżnią okrężna o długości 400 metrów, które posiada 6 torów okrężnych oraz 8 torów prostych. Obiekt wyposażony jest w skocznie wzwyż, jednostronną i jednościeżkową skocznię o tyczce, dwukierunkową i dwuścieżkową skocznię do skoku w dal i trójskoku dwa rozbiegi do rzutu oszczepem, rzutnię do pchnięcia kulą oraz do rzutu dyskiem i młotem.

Nowoczesny stadion sfinansowany został głównie ze środków Powiatu (4.483.282 zł). Część pieniędzy dołożyło również miasto (1.000.000 zł.). Pozostałe środki w kwocie 2 mln zł przekazane zostały z Ministerstwa Sportu.

O postępie prac związanych z budową stadionu na krótkim spotkaniu z mediami poinformował starosta kołobrzeski, Tomasz Tamborski. Więcej w materiale video..
Naruszony filar, zerwane deski i wyrwa w którą wpadła młoda turystka – to wypadek, który miał miejsce na zejściu na plażę zachodnią przy ul. Plażowej. Do zdarzenia doszło w piątek po południu i choć nic poważnego się nie stało, pojawia się pytanie – czy stara drewniana konstrukcja jest nadal bezpieczna dla korzystających z niej osób.
II edycję tej imprezy zaplanowano już w najbliższą sobotę na boisku sportowym przy ul. Truskawkowej. Rozpocznie ją parada  jednostek OSP z powiatu kołobrzeskiego, która o godz.13.45 wyruszy spod siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.
Littlemooonster96, Stuu oraz Danny Ferreri to trójka twórców internetowych, którzy już 21 lipca pojawią się w Ustroniu Morskim. Jak czytamy w komunikacie będzie można ich spotkać na parkingu przy Centrum Sportowo – Rekreacyjnym HELIOS w godz. od 18.00 do 20.00.
Niesamowite szczęście miał 62-letni mężczyzna, który we wtorek około godziny 22.00 jechał krajową jedenastką w okolicy Kądzielna. Na przejeździe kolejowym, według relacji świadków, nie zamknęły się zapory.
Do wypadku doszło chwilę po godzinie 22 na przejeździe kolejowym w Podczelu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń szybki pociąg relacji Kraków-Kołobrzeg uderzył w samochód osobowy marki Skoda.
W środę fanów muzyki elektronicznej czeka kolejna gratka. Tym razem w amfiteatrze w Ustroniu Morskim odbędzie się impreza „Summer House Family Festival". Impreza rozpocznie się około godziny 14.00. Zagrają Dj Majkel & Mat B, Dj Martin, DJ K, Chemik, UnderGround Element oraz Martin Shaft B2B z Underground Element.
Chwilę po godzinie 14.00 kiedy nad Kołobrzeg nadeszła spora ulewa doszło do potrącenia dziecka na ulicy Śliwińskiego. W rzęsistym deszczu matka z około 5-letnim dzieckiem prawdopodobnie przebiegali w niedozwolonym miejscu.
To kolejny w ostatnim czasie zatrzymany młody mieszkaniec Kołobrzegu podejrzewany o handel narkotykami. Tym razem w ręce kryminalnych wpadł 26-latek, który w swoim mieszkaniu ukrywał blisko 140 gramów środków odurzających. Podczas przeszukania śledczy ujawnili marihuanę , amfetaminę , mephedron i extasy.
W ten weekend mieszkańcy Gminy Kołobrzeg i turyści nie mogli narzekać na nudę. Po wielkiej sobotniej imprezie w Grzybowie w niedzielne popołudnie odbyło się święto mleka w Bogusławcu. IV edycja imprezy zebrała nie tylko amatorów mleka i produktów mlecznych ale i wielbicieli dobrych rodzinnych festynów.
Policjanci apelują o ostrożność, gdyż przestępcy ciągle podejmują nowe próby oszukania seniorów i przejęcia ich oszczędności. W poniedziałek w Kołobrzegu kilka osób odebrało telefony od kobiety, podającej się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, jednak świadomi zagrożenia seniorzy nie dali się zwieść oszustom.

 

×
Reklama