Masz w piwnicy zużyte meble, starą pralkę lub popsuty telewizor? Wyrzuć takie śmieci do specjalnych kontenerów. Od 10 kwietnia rusza w Kołobrzegu kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Organizatorem akcji, która potrwa do 24 maja jest Gmina Miejska Kołobrzeg.
To będzie ostatni mecz Kotwicy 50 w rundzie zasadniczej I ligowych rozgrywek. W najbliższą niedzielę podopieczni Pawła Blechacza przed własną publicznością podejmą Znicz Pruszków.
Od piątku przez blisko miesiąc kołobrzeżanie oraz turyści mogą oglądać na największym placu w Kołobrzegu wystawę plenerową. Ekspozycja składa się z 19 plansz obklejonych zdjęciami, które przedstawiają 34 sylwetki ofiar reżimu komunistycznego. Fotografie uzupełniają krótkie informacje o poszczególnych ofiarach oraz ich biografia.
Wiosenny Clean w kołobrzeskim Muzeum odbędzie się już po raz piąty. Akcja czyszczenia pojazdów na ekspozycjach plenerowych Muzeum Oręża Polskiego w tym roku została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich odbędzie się 1 kwietnia w Skansenie Morskim. Kolejny tydzień później na placu muzeum przy ul. Emilii Gierczak. Event jest jednym z elementów przygotowań muzeum do sezonu letniego.
W siedzibie urzędu Gminy doszło do spotkania projektanta Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie z przedstawicielami środowiska, do których m.in. inwestycja jest skierowana. Pojawili się na nim żeglarze oraz kite i windsurferzy. Podczas narady uwzględniono wszelkie uwagi dotyczące inwestycji tak aby obiekt był jak najbardziej funkcjonalny do uprawiania wspomnianych aktywności na wodzie.
Już po raz XXI pod hasłem „Muzyczna Przygoda” odbędzie się Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorem wydarzenia jest Przedszkole Miejskie nr 3. Placówka przejęła  organizację festiwalu od nieistniejącego obecnie Klubu Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Interwencją mundurowych i 200 złotowym mandatem dla zgłaszającego zakończyła się sytuacja w jednym z kołobrzeskich marketów. To właśnie tam ochroniarz miał zauważyć mężczyznę, który według niego dokonał już kilku kradzieży sklepowych.
Od przyszłego wtorku (4 kwietnia) zmieni się organizacja ruchu na ulicy Granicznej. Przede wszystkim ruch będzie odbywał się jednokierunkowo od ul. Walki Młodych do ul. Unii Lubelskiej. Po prawej stronie ulicy Granicznej powstaną ukośne miejsca do parkowania. Zatrzymywać będzie się można także wzdłuż lewej strony.
To najlepszy przykład tego co może się stać poprzez wypalanie suchych traw. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie we Wrzosowie. Pierwsi na miejscu pojawili się strażacy ochotnicy z Dygowa.
Spore korki tworzyły się po tym jak w rejonie nowobudowanego ronda przy ulicy VI Dywizji Piechoty zderzyły się dwa samochody. Audi jadące w stronę Zieleniewa prawdopodobnie w zakręcie zjechało ze swojego pasa ruchu i uderzyło w bok Seata.
Na wysokości Janisk widać już pierwsze postępy prac przy budowie drogi ekspresowej S6. To właśnie tu obok pętli na górce powstanie węzeł drogowy "Kołobrzeg-Wschód". Połączony on wylot z miasta z wjazdem na drogę szybkiego ruchu. Wkrótce na odcinku drogi przy ul. Krzywoustego zostanie zabezpieczony plac budowy. Jak poinformował wykonawca ciężki sprzęt w tym miejscu powinien pojawić się najpóźniej w połowie kwietnia. 

Chodzi Skodę Superb. W 2012 magistrat zakupił ją za około 110 tysięcy złotych. Teraz pojazd wystawiony został na sprzedaż. Jak tłumaczy nam Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, jest to ostatni dzwonek żeby sprzedać Skodę za w miarę przyzwoite pieniądze.

Oficjalne przekazanie jednostki z profesjonalnym wyposażeniem zaplanowano na najbliższą sobotę. Samochód dla "ochotników" został pozyskane dzięki zaangażowaniu prezydenta Kołobrzegu i środkom miejskim. Jednostka pochodzi z 2012 roku i jest wyposażona m.in. agregat wysokociśnieniowy Fireco, zbiornik wody o pojemności 1000 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 80 litrów oraz agregat prądotwórczy.
Pistolet z nabojami oraz narkotyki przechwycili w Kołobrzegu funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Zatrzymali 34-letniego kołobrzeżanina.
Około godziny 9 otrzymaliśmy od Czytelników informację o policyjnym pościgu. Kilka radiowozów próbowało zatrzymać samochód osobowy.
Rano informowaliśmy Was o pościgu, do którego doszło w Podczelu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając policji pasem lotniska wyrzucił paczkę.
Około godziny 9 otrzymaliśmy od Czytelników informację o policyjnym pościgu. Kilka radiowozów próbowało zatrzymać samochód osobowy. 
Dotychczas w opozycji, dzisiaj wystąpili na wspólnej konferencji. Wójtowie gmin powiatu kołobrzeskiego, burmistrz Gościna i wiceprezydent Jery Wolski spotkali się ze starostą Tomaszem Tamborskim. - Jesteśmy na siebie skazani – mówił wójt Włodzimierz Popiołek.
Już po raz ósmy w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy ul. Mazowieckiej odbędzie się Powiatowy Maraton Artystyczny OPP. Dwudniowa impreza składać się będzie z czterech konkursów.
Blisko 10 szkół ponadgimnazjalnych zaprezentuje uczniom klas trzecich gimnazjów swoją ofertę podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych. Impreza odbędzie się w 14  kwietnia  w Zespole Szkół Morskich  przy ul. Arciszewskiego i zostanie zorganizowana  z myślą o młodzieży kończącej naukę w gimnazjum.
Wyłączenie magistrali wodociągowej nastąpi na wniosek wykonawcy realizującego budowę miejskiej obwodnicy. Zakłóceń w dostawie wody mogą się spodziewać mieszkańcy całego Budzistowa oraz części ulic w Kołobrzegu. Jak czytamy w komunikacie utrudnienia wystąpią na ulicach Rzemieślniczej, Janiska, Władysława Łokietka, Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełły oraz Bolesława Krzywoustego
Jagiellońska zamiast Kniewskiego, Komandorska w miejsce Zbowidowców; na takie propozycje głosowało najwięcej kołobrzeżan. Już wkrótce projekty uchwał w sprawie zmian nazw trzech ulic trafią pod obrady radnych.
Zazwyczaj bywa tak, że to samochód wjeżdża w tył innego pojazdu. W środowe popołudnie to jednak nie auto, a rowerzysta nie zachował bezpiecznej odległości z poprzedzającym go pojazdem. Opel wyhamował stając na światłach. Zahamować nie zdążył jadący za nim rowerzysta, w wyniku czego uderzył w tył samochodu uderzając głową.
Jak już informowaliśmy do przebudowy ulic Towarowej, Zdrojowej i Mickiewicza zgłosiło się 6 oferentów. Najdroższa oferta opiewała na nieco ponad 10,8 miliona złotych. Większość z nich przekraczała 9 milionów. Miasto wybrało najkorzystniejszą ofertę złożoną przez firmę Domar. Ostatecznie remont wspomnianych ulic pochłonie 8,733 miliona złotych. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana do końca marca.
Miała to być zwykła interwencja jakich wiele. Policjanci przyjechali do sklepu przy ulicy Wojska Polskiego żeby ukarać złodzieja. 37-latek bez stałego miejsca zamieszkania ukradł artykuły spożywcze na kwotę 6,90 złotego. Wprost ze sklepu trafił do policyjnego aresztu. Wszystko dlatego, że jak się okazało złodziej był poszukiwany listem gończym wydanym w Łasku.

 

×
Reklama