Wymuszenie było przyczyną zdarzenia drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal Czernina. Jak wynika z ustaleń policji 19-latka kierująca samochodem marki Opel wyjeżdżając z miejscowej stacji benzynowej wymusiła pierwszeństwo na kierującym Audi. Młody mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu i uciekając przed czołówką dachował w przydrożnym rowie. Na miejsce zdarzenia zostały wysłane natychmiast służby ratunkowe. Jednak zanim się pojawiły kierowca o własnych siłach wydostał się ze zniszczonego pojazdu, Na szczęście nic mu się nie stało. Kierująca Oplem - mieszkanka województwa łódzkiego - została ukarana 300 zł mandatem.
25-letni mieszkaniec Kołobrzegu wybrał się w piątek 21 lipca na piętnastą edycję Sunrise Festiwal. Ostatni raz na terenie imprezy był widziany około godziny 2.00.
Rodzina, która kilka dni straciła swój dobytek w pożarze, otrzyma pomoc od miasta. Urzędnicy przygotują dla pogorzelców mieszkanie socjalne.
Kancelaria adwokata Łukasza Majdy organizuje w Kołobrzegu Dzień Nieodpłatnych Porad Prawnych. Podczas spotkania dokonana zostanie wstępna analiza sprawy z KAŻDEJ dziedziny prawa, tak by Klient mógł dowiedzieć się jakie kroki prawne podjąć, by skutecznie ją rozwiązać.
Na szczecie nikomu nic poważnego się nie stało, kiedy w poniedziałkowy poranek zderzyły się Skoda i Mercedes. Wszystko działo się skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej i Wylotowej.
W okresie letnim służby otrzymują przeróżne zgłoszenia. Jedne niestety poważne inne nieco mniej, ale i tak wymagające interwencji. Dość nietypowy telefon odebrał w poniedziałek dyżurny kołobrzeskiej straży pożarnej.
Piętnasta, jubileuszowa edycja Sunrise Festival to nie tylko trzy dni zabawy w kołobrzeskim amfiteatrze. To również masa pracy dla wszelkiego rodzaju służb oraz placówek czuwających nad bezpieczeństwem i zdrowiem mieszkańców i turystów. Gdy do Kołobrzegu co roku zjeżdżają dziesiątki tysięcy fanów muzyki klubowej sporo pracy mają również służby medyczne.
„Sunrise 2017" - pod takim kryptonimem prowadzona była policyjna operacja mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów w trakcie trwania festiwalu muzyki elektronicznej.
Nie wiadomo z jakiej przyczyny doszło do pożaru w boksie piwnicznym bloku przy ulicy Koszalińskiej. W pewnym momencie zauważono spore zadymienie. Po chwili na miejscu była straż pożarna. Do zagrożenia przyjechały dwa wozy gaśnicze i strażacka drabina mechaniczna.
Wszystko działo się w samo południe przy ul. Obrońców Westerplatte. Najprawdopodobniej pijana lub pod wpływem środków odurzających kobieta zaczęła niszczyć zaparkowane tam samochody. Za cel obrała sobie wycieraczki, które łamała lub wyrywała z pojazdów. Agresywne zachowanie młodej kobiety wzbudziło zainteresowanie spacerujących turystów. Dwóch mężczyzn natychmiast zareagowało na akt wandalizmu i uszyło w pościg za kobietą. Po chwili dogonili ją i obezwładnili. Natychmiast na miejscu pojawił się patrol policji, którzy zatrzymali agresywną kobietę. Za zniszczenie mienia grozi jej kara nawet do 5 lat więzienia.
Ujawnione narkotyki o wartości blisko 3600 zł oraz sześć osób zatrzymanych to efekt pracy przeprowadzonej w miniony weekend przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Kołobrzegu podczas 15. festiwalu muzyki elektronicznej "Sunrise"
To będą nie lada atrakcje dla fanów futbolu w Kołobrzegu. 27 lipca na Plaży Centralnej rozpocznie się Turniej Finałowy o Mistrzostwo Polski w Piłce Nożnej Plażowej. Mecze będą rozgrywane przez 4 dni. Oprócz walki o standardowe Mistrzostwo Polski odbędą się także Mistrzostwa Polski Kobiet, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz baraże o awans do ekstraklasy.
Kolejny ciekawy nabytek w muzeum Patria Colbergiensis – do zbiorów placówki trafił kołobrzeski denar datowany nawet na końcówkę XII wieku. To najstarsza obecnie moneta z tego regionu udostępniona zwiedzającym.
Wieść o największych zbiorach dotyczących historii Kołobrzegu a zgromadzonych w „Patrii Colbergiensis" powoduje przyjazd do naszego miasta turystów szczególnie zainteresowanych dziejami Kołobrzegu. W piątek muzeum w ratuszu odwiedził Manfred Hermann Nettelbeck – w szóstym pokoleniu potomek słynnego kołobrzeskiego burmistrza, obrońcy miasta przed Wielką Armią Napoleona i słynnego żeglarza Joachima Nettelbecka.
Drodzy pasażerowie, informujemy, że od chwili obecnej do odwołania, linia nr 2, 4 i 8, nie będzie dojeżdżać do pętli na ul. Przesmyk - Arka.
Ostatnim przystankiem tych linii będzie ul. Wschodnia - WDW.
Do zdarzenia doszło niedaleko skrzyżowania drogi krajowej nr 6 i wojewódzkiej 162. 
Minęła pierwsza doba festiwalowego weekendu w Kołobrzegu. Przedstawiamy Wam policyjne podsumowanie piątku.
Na skwerze przy skrzyżowaniu ulicy Fredry i IV Dywizji Wojska Polskiego stanęła scena, dmuchany kościół i mobilny konfesjonał. Po raz ósmy w tym samym czasie co festiwal wschodzącego słońca odbywa się Przystań z Jezusem.
Spontaniczna i efektowna tak w skrócie można opisać akcję zorganizowaną w środę przy molo dla Asi. Grupa kołobrzeżan chcąc pomóc zebrać pieniądze na leczenie Joanny Roszuk-Makarewicz, zorganizowała kiermasz ciast i pokaz taneczny Projektu Fpytke.
Zapraszamy na Bubble Waffle, Bubble tea, przepyszne ciasta, desery i koktajle. 

Rozstrzygnięto przetarg na auto elektryczne dla kołobrzeskiej Straży Miejskiej. Samochód trafi do strażników najprawdopodobniej już pod koniec sierpnia.
Krew to najważniejszy płyn w ciele człowieka. Jej głównym zadaniem jest transport tlenu do wszystkich komórek organizmu. Kiedy zaczyna jej brakować, organizm jest niedotleniony. W takiej sytuacji wystarczy kilka minut, aby doszło do śmierci pnia mózgu.
Wspólne oświadczenie kołobrzeskich redakcji.
To druga edycja i podwójny sukces organizatorów. W Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy odbył się II Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych. To wyjątkowe wydarzenie po raz drugi odniosło ogromy sukces. W ciągu dwóch dni festiwal odwiedziło ponad 8 tys. gości – miłośników ogrodów, pasjonatów sztuki kulinarnej oraz turystów.

SŁONECZNE WZGÓRZE to spełnienie Twojego marzenia o własnym, bezpiecznym, energooszczędnym i komfortowym domu w wyjątkowej lokalizacji oraz atrakcyjnej cenie. Osiedle znajduje się w dzielnicy Janiska, przy ul. Działkowej, w odległości zaledwie 5 minut od centrum miasta Kołobrzeg, który od wielu lat nazywany jest Letnią Stolicą Polski. Na wyjątkowość tego miejsca wpływają nie tylko malownicze widoki i bezpośrednie sąsiedztwo natury, ale jednocześnie doskonała komunikacja z samym miastem, jak również bliska odległość do urokliwych kołobrzeskich plaż.

 

×
Reklama