Od 23 lutego na platformie integrującej przewoźników autokarowych PolskiBus.com do dyspozycji Pasażerów została wprowadzona nowa linia z Jeleniej Góry do Kołobrzegu. Trasa będzie obsługiwana wspólnie z przewoźnikiem PKS Tour Jelenia Góra. Dzięki temu w ofercie strony www.PolskiBus.com znajdą się aż cztery nowe miasta. Bilety na podróże od 4 marca są już dostępne w cenach już od 1 zł + 1 zł za rezerwację.
Od kilku dni otrzymywaliśmy od Was linki do niepokojącej wiadomości dotyczącej możliwego, podwyższonego poziomu radioaktywnego jodu-131 w powietrzu.
To dobra wiadomość dla cyklistów preferujących nadmorskie trasu rowerowe w regionie. Jeszcze w kwietniu rozpoczną się prace nad budową nowej ścieżki rowerowej z Mrzeżyna do Trzebiatowa. 8 kilometrowy odcinek połączy już istniejące ścieżki z Kołobrzegu do Mrzeżyna oraz z Trzebiatowa bezpośrednio nad morze w kierunku Pogorzelicy.
Ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia dla województwa zachodniopomorskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczy ono możliwego gwałtownego wzrostu stanu wód spowodowanego opadami deszczu oraz śniegu i roztopami.
Jaki wpływ na kształtowanie dziecięcych umysłów ma edukacja matematyczna i techniczna w przedszkolu? Jak przygotować nasze pociechy do szkoły, aby odnosiły sukcesy edukacyjne? Jak to robić, aby przygotować nasze dzieci do liczenia i myślenia technicznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskały nauczycielki i nauczyciele pracujący w przedszkolach w innowacyjnym kursie e-learningowym.
Kołobrzescy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które odpowiedzą za kradzież kosmetyków z apteki na prawie 3 tysiące złotych. Dzięki pracy operacyjnej udało się ustalić dwie mieszkanki okolic Koszalina, które dokonały kradzieży w jednej z kołobrzeskich aptek.
Kołobrzeska policja od pewnego czasu zajmowała się sprawami włamań do piwnic i altan ogrodowych na terenie całego powiatu kołobrzeskiego. Dochodziło do nich od listopada ubiegłego roku.
Trwają przygotowania pod ekspresówkę, która będzie przebiegała przez kołobrzeskie Budzistowo. „Pod nóż” idą drzewa z okolicznych lasów. Wycinka wzbudza niepokój okolicznych mieszkańców.
Są pieniądze na przystań nad Reskiem i skansen w Budzistowie. - To pierwsze tak duże dofinansowanie, które udało się nam pozyskać dla gminnych inwestycji – mówił podczas konferencji wójt Włodzimierz Popiołek.
od takim hasłem w Ustroniu Morskim od początku lutego trwa zbiórka pieniędzy dla 9-letniego mieszkańca tej miejscowości. Tobiasz Saraban bo o nim mowa zachorował na białaczkę limfoblastyczną.
Tegoroczna jubileuszowa edycja Sunrise Festival rozpocznie się w piątek 21 lipca i potrwa do niedzieli 23 lipca. W trakcie tego weekendu Kołobrzeg stanie się światową stolicą muzyki elektronicznej, a dziesiątki tysięcy fanów przyjedzie do nadmorskiego kurortu w atmosferze nieprzerwanej zabawy świętować 15 edycję Festiwalu "Wschodzącego Słońca". Na jubileuszowej edycji wystąpią m.in Dimitri Vegas & Like Mike, Armin van Buuren, Martin Solveig, W&W i wielu innych.
Prześladowani, zastraszani - po latach doczekali się godnego upamiętnienia. O bohaterstwie żołnierzy wyklętych mają przypominać zorganizowane w całej Polsce uroczystości. Jak co roku za sprawą lokalnych środowisk patriotycznych odbędą się one również w Kołobrzegu. Po raz trzeci z tej okazji zaplanowano marsz który 1 marca przejdzie ulicami Kołobrzegu.
To będzie nie lada gratka dla pasjonatów historii w regionie. 18 marca w okolicach molo zaplanowano historyczną dioramę wraz z pokazami statystycznymi. Obecnie, trwają szczegółowe ustalenia i przygotowania do tej imprezy.
Prace w dawnej hydroelektrowni na Parsęcie u zbiegu ulic Rzecznej i Kamiennej na razie wstrzymano. Inwestor musiał rozebrać nadbudowaną przez poprzedniego właściciela część, która została postawiona samowolnie. 14 lutego po interwencji u nas Czytelników, zaalarmowaliśmy straż miejską, że w trakcie rozbiórki elementy cegieł i elewacji spadają na przechodniów, a nawet na jezdnię. Wtedy strażnicy pouczyli wykonawcę rozbiórki. Niestety nie przyniosło to efektu i kolejna wizyta zakończyła się mandatem. Prace zostały wstrzymane do czasu uzgodnienia z zarządcą drogi wydzielenia bezpiecznej strefy wokół budynku.
Przypominamy: 70 procent przypadków śmierci w pożarach to efekt zatrucia gazami powstającymi na skutek pożaru. Można się tego ustrzec. Nieoceniona wydaje się czujka dymu. Dlaczego warto się w nią zaopatrzyć? Czytajcie poniżej.
Już niedługo w naszym mieście pojawi się system bezobsługowej wypożyczalni rowerów. KRM umożliwi wypożyczenie i zwrot roweru w dowolnej stacji przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, w całym okresie funkcjonowania systemu. Stacje rowerowe rozmieszczone będą w 12 punktach Kołobrzegu. Lokalizacje określone zostały na podstawie badań ruchu rowerowego wykonanych przez zewnętrzną firmę.
Centrum Zarządzanie Kryzysowego w Szczecinie ostrzega: do jutra znów będzie mocno wiało. Podmuchy wiatru osiągać będą nad samym morzem nawet do do 80 km/h. Na Bałtyku z kolei panuję silny sztorm, w porywach nawet do 8 stopni w skali Beauforta. Kłopoty mogą mieć również kierowcy podróżujący drogami w pasie nadmorskim. Jazdy nie ułatwia też padający deszcz.
Kołobrzeżanka nie zadomowiła się na długo w drugiej edycji programu "Agent Gwiazdy". Była pięściarka najsłabiej wypadła w tescie o agencie i to ona opuściła program. Nie pomógł jej nawet tzw. "Joker", którego jeszcze przed rozwiązywanie testu przekazała Edycie Zając-Rzeźniczak.
To nie tylko jeden z etapów przygotowań na przyjazd turystów podczas cieplejszych miesięcy roku, ale także ukłon w stronę kołobrzeżan. Między innymi w parkach nadmorskich wymieniane są siedziska ławek. Miasto zapewnia, że wszystkie miejsca odpoczynku będą należycie wyglądały zanim zacznie się sezon letni. Magistrat ma w tym roku przeznaczone na ten cel 104 tysiące złotych, chociaż na razie całość tej kwoty nie zostanie zużyta.
Złamanym nadgarstkiem zakończył się wypadek do jakiego doszło we wtorkowe przedpołudnie na terenie Miejskiej Energetyki Cieplnej. Firma podwykonawcza rozbierała kocioł. W trackie prac 26-latek spadł z wysokości około 3 metrów. Zabrano go karetką do szpitala. Życiu mieszkańca Gostynia nic nie zagraża. Złamał nadgarstek i dość mocno się potłukł. Przybyli na miejsce policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pracownik był trzeźwy.
W miniony piątek ktoś włamał się do drogerii przy ulicy Rodziewiczówny w Kołobrzegu. Nieznany sprawca najpierw wyłamał zamek i dostał się na klatkę schodową, po czym w ten sam sposób wszedł do pomieszczeń magazynowo – biurowych. Tam z szuflady wyjął kasetkę, z której po otwarciu zabrał przeszło 4,5 tysiąca złotych. Całość miała miejsce w piątek wieczorem.
Dzięki spotkaniu, którego gospodarzem był ks. Prałat Józef Słomski postanowiono zainicjować msze w intencji kołobrzeżan związanych z Bałtykiem. Chodzi o jedną mszę w miesiącu odprawianą właśnie w intencji ludzi morza, a tych w Kołobrzegu nie brakuje. Wierni w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będą prosić o łaski dla osób jakkolwiek związanych z morzem w małym kościele nad rzeką przy domu księży emerytów. Msze odbywać się będą o godzinie 12.00. Pierwsza odprawiona zostanie 26 lutego. Ma to być krok do powołania Kołobrzeskiego Duszpasterstwa Ludzi Morza.
W tej sprawie został ogłoszony przetarg. Chodzi o remont dróg miedzy Kołobrzegiem, a Koszalinem o łącznej długości 19,4 km oraz między Goleniowem, a Koszalinem o łącznej długości 25 km, które przebiegają również przez powiat kołobrzeski.
Osoby niepełnosprawne mogą poprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ubiegać się o wsparcie. Aby je uzyskać, trzeba jednak spełniać pewne warunki. Ruszyło przyjmowanie wniosków w tej sprawie rusza
Po ostatniej krytycznej kontroli NIK-u magistrat bierze się za jakość powietrza i hałas w mieście. W sprawie tego drugiego decyzje jeszcze nie zapadły, w sprawie pierwszego istnieje możliwość, że władze zakupią pierwszą stację pomiaru jakości powietrza.