Trzy wozy strażackie i policyjny radiowóz pojawiły się w czwartkowe popołudnie na ulicy Zaplecznej w Kołobrzegu.
Niestety wciąż jest sporo wypadków i kolizji z udziałem rowerzystów. Często nawet jeśli zdarzenie następuje z winy kierowcy samochodu, to rowerzysta mógł zadbać o swoje bezpieczeństwo. Właśnie z myślą o cyklistach kołobrzeska policja przypomina kilka elementarnych zasad, które obowiązują rowerzystów.
Już w najbliższy weekend  zorganizowane zostaną  Dni Kołobrzegu. Z myślą o mieszkańcach miasta oraz turystach organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Kołobrzeski magistrat we wtorek na krótkiej konferencji prasowej  przedstawił szczegółowy program tegorocznych obchodów. Jedną z głównych będzie koncert zespołu Big Cyc, który 27 maja o godz. 19.00 zagra  w porcie pasażerskim. Szczegóły w materiale video.
W dniu 22.05.2018 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu ponownie ogłosił: Otwarty Konkurs Ofert na zagospodarowanie i dzierżawę części plaży /dwóch działek o powierzchni 400 m²/ położonych w granicach administracyjnych Gminy Miasto Kołobrzeg z przeznaczeniem na prowadzenie działalności rekreacyjnej, place zabaw (np. batuta plażowa, zjeżdżalnia dmuchana, dmuchany zamek) w sezonie letnim 2018 – 2019.
Magistrat wysłał oficjalne pismo z zapytaniem o sprzedaż działki na której znajduje się Spółdzielnia Transportu Wiejskiego. To jedno z miejsc, gdzie mogłaby zostać przeniesiona Komunikacja Miejska.
Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził dzisiaj listę kandydatów na prezydentów miast w nadchodzących wyborach. Łącznie to 43 nazwiska – a wśród nich Maciej Bejnarowicz z Kołobrzegu.
W Kołobrzegu ponownie zabrzmi piosenka żołnierska. Tym razem będzie można ją usłyszeć w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu całego województwa zachodniopomorskiego. Wszystko za sprawą VI Finału Konkursu Piosenki „Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską”. Imprezę zaplanowano 27 maja o godz. 16.00 na scenie plenerowej RCK.
dniach 24-25/05/2018 Plus Bank przy ul. Narutowicza 1/7 (pod filarami, naprzeciwko ratusza) organizuje dni otwarte i zaprasza wszystkich zainteresowanych na rozmowę o różnych produktach bankowych i nie jest tu mowa tylko o kredycie J. Produkty które proponujemy to:
JUż niedługo czeka nas otwarcie kolejnego odcinka tzw. małej kołobrzeskiej obwodnicy. W ramach inwestycji zrealizowany został odcinek od ul. VI Dywizji Piechoty (DW 162) do ul. Bolesława Krzywoustego (DW163) o łącznej długości 1,9 km. Powstały również dwa ronda na początku i końcu odcinka, drogi zbiorcze, przepusty, przejście dla małych zwierząt i most na Parsęcie. Kierowcy z niecierpliwością czekają na otwarcie drogi, która ma odciążyć centrum miasta.
To już tradycja, że z okazji Dnia Dziecka Kołobrzeg odwiedza turystyczny pociąg „Pirat”. Skład prowadzony jest przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociąg wyjedzie 26 maja z Poznania do kołobrzeskiego portu.
1 czerwca zaplanowano kolejną już edycję Kołobrzeskiego Festiwalu Zdrowia. Jak co roku organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla kołobrzeżan i turystów. Program imprezy przewiduje zabawy oraz konkursy na plaży nie tylko dla najmłodszych. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie Familijny Bieg Śniadaniowy. Uczestnicy po plaży przebiegną 2 km trasę w okolicznościowych koszulkach, po czym otrzymają zdrowe i energetyczne pakiety śniadaniowe. . Nie jest ważne kto pierwszy dotrze na metę, ważny jest sam udział w biegu. Trasę pokonać można dowolną techniką: biegiem, spacerem, lub marszem z kijami Nordic Walking.
O taką formę pomocy dla najbardziej potrzebujących pytał na ostatniej sesji radny Przemysław Kiełkowski. - To miejsce w którym ludzie mogliby się dzielić jedzeniem. Takie punkty znajdują się w różnych miastach. Dlaczego by nie zrobić jej u nas? - pytał radny.
Magistrat ogłosił właśnie konkurs na projekt, wykonanie i montaż rzeźby przy ul. Rzecznej w Kołobrzegu. To kolejne tego rodzaju przedsięwzięcie w mieście; w ubiegłym roku, dzięki takiej inicjatywie, powstała „Turystka".
Czy takie miejsca, w których można spożywać alkohol „pod chmurką”, są w Kołobrzegu potrzebne? Jeśli tak to gdzie? ” - takie pytanie, na swoim profilu Fb, skierował do mieszkańców prezydent Janusz Gromek. Wszystko związane jest ze zmianą przepisów.
Jedną z ciekawszych propozycji programu Dni Kołobrzegu z pewnością będzie kolejna już edycja Targu Solnego. Trzydniowa impreza plenerowa będzie festynem historycznym z pokazem dawnych rzemiosł, ginących zawodów czy produktów regionalnych. W tym roku ze średniowiecznymi rzemieślnikami po dwóch latach przerwy spotkać można się spotkać w Marinie Solnej na terenie kołobrzeskiego portu jachtowego. Tam swoje obozy i rękodzieło zaprezentują grupy rekonstrukcji historycznej z całej Polski.
Jakich zmian potrzeba, aby poddana rewitalizacji część miasta była obszarem bardziej atrakcyjnym do życia. Jak się mieszka kołobrzeżanom na obszarze objętym rewitalizacją.
Niepokoi Cię rozwój Twojego dziecka? A może uważasz, że Twoje dziecko różni się od innych dzieci? Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Równe Szanse zaprasza na bezpłatną konsultacje psychologiczno-pedagogiczne. wszystkie dzieci z terenu powiatu kołobrzeskiego. Więcej informacji można uzyskać ew siedzibie poradni przy ul. Grochowskiej 9 lub pod nr. tel. 663-993-384.
Na zaproszenie Stowarzyszenia Historycznego w Rymaniu pracownicy Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu wraz z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu wzięli udział w I Pikniku Historycznym w Rymaniu. Jego gospodarzami byli Tadeusz Dach oraz Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki.
Nie mają szczęścia kierowcy w Gościnie i okolicach. Jak już informowaliśmy doszło tam do zderzenia na krzyżówce w Ramlewie oraz wypadku w kierunku na Nieżyn. Wcześniej doszło do jeszcze jednego zdarzenia drogowego w samym Gościnie.
Jedna osoba jest prawdopodobnie poszkodowana w kolejnym poniedziałkowym zderzeniu w gminie Gościno. Po godzinie 16.00 na skrzyżowaniu krajowej szóstki i drogi wojewódzkiej nr 163 zderzyły się Ford i Opel.
Do kolejnego groźnego wypadku doszło w okolicy Gościna. Tym razem z drogi pomiędzy Gościnem a Nieżynem wypadło Audi prowadzone przez 19-latkę.
Koło godziny 11.30 zauważono jelonka, który utknął pośród głazów na falochronie wschodnim, przy wejściu do kołobrzeskiego portu. Na pomoc uwięzionemu zwierzęciu ruszyli ratownicy morscy z Brzegowej Stacji Ratownictwa i strażacy Portowej Ochotniczej Straży Pożarnej „Tryton”.
Na oficjalniej stronie z rozkładem jazdy, pojawił się rozkład jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać 10 czerwca 2018. Przynosi on szereg pozytywnych zmian dla podróżujących ze stacji Kołobrzeg.
Bulwar Marynarzy Okrętów Pogranicza w sobotę zapełnił się kibicami, którzy zagrzewali do walki drużyny Smoczych Łodzi. Regaty na Parsęcie odbyły się już po raz siedemnasty, dzięki współpracy z przyjaciółmi z Bart.

 

×
Reklama