Jeden z najpopularniejszych kołobrzeskich zespołów zaprezentuję się kołobrzeskiej publiczności w Karczmie Solnej u zbiegu ulic Solnej i Zygmuntowskiej. Półplenerowy koncert odbędzie się w najbliższy czwartek 25 maja. Podczas blisko dwugodzinnego występu zespół poprowadzi słuchaczy przez górskie połoniny, morskie brzegi i brukowane ulice miast, opowiadając słowem i dźwiękiem o miłości.
Najpóźniej do 5 czerwca można zapisywać się na regaty łodziami DZ po Parsęcie. Niedawno odbyły się cieszące się wielką popularnością regaty smoczych łodzi. Teraz pora na wyścigi popularnymi DZ-tami czyli bezpokładowymi jachtami mieczowymi.
Jedną z ciekawszych propozycji programu tegorocznych Dni Kołobrzegu z pewnością będzie XIII edycja Targu solnego. W tym roku spotkanie ze średniowiecznymi rzemieślnikami odbędzie się w zupełnie innym miejscu. Swoje obozy i rękodzieło grupy rekonstrukcji historycznej z całej Polski zaprezentują na skwerze Stanisława Mieszkowskiego, nieopodal latarni Morskiej.
Udało się uzyskać porozumienie w sprawie planowanego zakupu stacji pomiarowej. Miasto sfinansuje zakup urządzenia, a obsługiwać będzie je Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. W ciągu najbliższych dni zostanie podpisana umowa w tej sprawie.
Spore zamieszanie w porcie i chyba wszystkie służby mundurowe – to jedynie ćwiczenia odbywające się w Kołobrzegu. Jeśli mowa o mundurowych należy wspomnieć, że byli także przedstawiciele służb zagranicznych.
3 tysiące grzywny zapłaci kołobrzeżanin, który znieważył policjantów. Wszystko miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Mundurowi interweniowali przy 33-latku w związku z wykroczeniem.
Kołobrzescy fani futbolu od dłuższego czasu zaniepokojeni sytuacją w II ligowej Kotwicy postanowili wystosować apel do Prezydenta Miasta. W środę na jego biurko trafił list otwarty od kibiców "Biało-niebieskich" Wytykają oni w nim Prezesowi Błaszczakowi nieudolne zarządzanie klubem oraz niegospodarność miejskimi pieniędzmi. Treść listu prezentujemy poniżej.
Osoby, które zagrały ostatnio w Lotto w Kołobrzegu, powinny sprawdzić swoje kupony. Jeden z nich jest szczególnie cenny, bowiem zawiera sześć wylosowanych we wtorkowym losowaniu Lotto liczb: 4, 11, 13, 19, 26, 27. Ta „szóstka” jest warta dokładnie 8 303 153,00 zł. Jest to najwyższa wygrana w Lotto, jaka do tej pory została odnotowana w Kołobrzegu. Poprzedni lokalny rekord został ustanowiony 15 grudnia 2012 r. Było to 7 275 908,00 zł. Od 23 maja lista Lottomilionerów liczy już 1173 pozycje.
W Kołobrzegu znów zabrzmi piosenka żołnierska, dobrze znana z festiwalowych czasów. Tym razem będzie można ją usłyszeć w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu całego województwa zachodniopomorskiego. Wszystko za sprawą V Finału Konkursu Piosenki „Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską”. Impreza odbędzie się 3 czerwca, o godz. 16.00 na scenie plenerowej RCK.
Aż do 13 czerwca można spodziewać się kolejnych utrudnień w ruchu związanych z remontem ulicy Jedności Narodowej. Dotychczas przejezdny dla kierowców przepust od ul. Św. Macieja w kierunku Łopuskiego zostanie z powodu prac remontowych wyłączony z ruchu.
Mieszkańcy Podczela po raz szesnasty obchodzić będą dni swojego osiedla. Z tej okazji, 27 maja zaplanowano uroczysty festyn. Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie licznych konkursów, wspólnej zabawy, grilla i występów artystycznych.
Osiem lat pozbawienia wolności – taki wyrok Sąd Rejonowy w Kołobrzegu orzekł wobec oskarżonego Ryszarda W. Zdaniem sądu to zachowanie i działania 42-latka były przyczyną tragicznego wypadku pod Gościnem w którym zginęli 11- Oliwier i jego dziadek.
W związku z organizacją obchodów Dni Kołobrzegu w sobotę 27 maja odbędzie się przemarsz ulicami miasta, który wyruszy spod ratusza miejskiego o godz. 12.20 trasą: ul. Armii Krajowej, ul. Wojska Polskiego, ul. Solna, ul. Reymonta, ul. M. Rodziewiczówny, Bulwar Szymańskiego, ul. Morska do portu pasażerskiego przy latarni morskiej.
Już blisko 140 aukcji charytatywnych prowadzą uczestnicy grupy "W drodze po życie – Bazarek dla Kamili". Specjalny profil powstał na popularnym portalu społecznościowym Facebook by pomóc chorej na nowotwór - Kamili Barczewskiej.
Symbolicznie wbito łopatę na budowie drogi ekspresowej S6 od Goleniowa do Koszalina. Tym samym w poniedziałek został zaakcentowany fakt rozpoczęcia zasadniczych robót budowlanych na wszystkich 6 odcinkach drogi S6 od Goleniowa do Koszalina. 120-kilometrowa trasa z Goleniowa do Koszalina ma być gotowa za dwa lata.
Kołobrzeski Klub Sportów Walki - Szczerek Fight Team w dniach 23- 30 czerwca organizuje sportowy obóz na Kaszubach.  Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 8-18 lat, bez względu na przynależność klubową. Ilość miejsc ograniczona.
Znaleziony na plaży w Łukęcinie ciężki karabin maszynowy może trafić do Muzeum Oręża Polskiego. Eksponat do Kołobrzegu chce przekazać Grzegorz Kurka, dyrektor Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Na karabin podczas spaceru natrafił pan Zbigniew Paliga, a o swoim znalezisku poinformował Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Dyrektor kamieńskiego muzeum potwierdził, że znalezisko to radziecki ciężki karabin maszynowy maxim wz. 1910. Karabin był w wyposażeniu armii carskiej, a potem radzieckiej.
Spraw mamie przyjemną niespodziankę na Dzień Matki. Specjalnie z tej okazji Wellness Center w Hotelu New Skanpol przygotowało 3 propozycje voucherów prezentowych w specjalnej cenie.
Festiwal muzyki klubowej Plotzlich Am Meer (Nagle Nad Morzem) odbędzie się w Podczelu. Umowa na organizację czterodniowego festiwalu została podpisana w piątek 19 maja.
Po raz kolejny doszło do kolejnego potrącenia rowerzystki.
Na szczęście bezmyślne zachowanie dwóch nastolatek nie skończyło się tragicznie. W poniedziałkowe popołudnie dwie 15-latki wzięły samochód rodziców. 
Pamiętacie konkurs na rzeźbę, która stanie przy ulicy Obrońców Westerplatte w Kołobrzegu? Niedawno pokazywaliśmy Wam wszystkie prace jakie zostały zaproponowane przez 29 artystów. Łącznie było prawie 40 propozycji.
Garnituru „na kołek” nie będę odwieszał, ale to moja ostatnia kadencja – mówił w rozmowie z nami prezydent Janusz Gromek, który ostatnio stał się bohaterem fejkowej informacji w sprawie swojej kandydatury na prezydenta Kołobrzegu. A do czego garnitur? Do sejmiku, a potem senatu.
- To poważne utrudnienie w ruchu, zwłaszcza w godzinach szczytu – żali się nam na ulicę Lotniczą Pan Marcin. Chodzi o samochody pozostawione pomiędzy skrzyżowaniem z Łopuskiego i Radomską.
Chodzi o odcinek ulicy Morskiej, wzdłuż latarni morskiej. To tam, pomimo zakazu bardzo często parkowały samochody. Teraz już odważnych kierowców będzie znacznie mniej. Wszystko za sprawą ścieżki rowerowej wymalowanej po lewej stronie jednokierunkowej jezdni. Ścieżkę podobnie jak inne tego typu miejsca w Kołobrzegu wymalowano na czerwono. Jak informuje Michał Kujaczyński z kołobrzeskiego magistratu, wszystko wykonano w ramach bieżącego utrzymania dróg.

 

×
Reklama