Koło godziny 18.00 kołobrzeskie służby ratunkowe zostały zaalarmowane przez zaniepokojoną kobietę, która martwiła się o brata. Ten nie otwierał drzwi swojego domu przy ulicy Jedności Narodowej.
Jak co roku kołobrzeski magistrat przyznał nagrody wyróżniającym się uczniom podległym mu szkołom. Chodzi szkoły podstawowe i gimnazja.
To jedynie plotki, że szkoła miałaby zostać przejęta przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W czwartek kołobrzeski starosta Tomasz Tamborski w towarzystwie dyrektora ZSM Lecha Pieczyńskiego zorganizowali specjalną konferencję prasową. To właśnie na niej potwierdzili z całą stanowczością, że szkołą jest i nadal będzie prowadzona przez kołobrzeskie starostwo. Wspólnie planowane są kolejne inwestycje oraz modernizacje. Tym samym zdementowano pogłoski o przejęciu placówki przez ministerstwo.
Dokładnie 30 tysięcy złotych otrzyma Kołobrzeg na remont i zabezpieczenie Baszty Więziennej. Sam obiekt, a w zasadzie jego pozostałości, do okazałych nie należą. Ten leżący przy ulicy Wąskiej zabytek, choć cenny z punktu widzenia historii miasta, nie jest zbyt licznie odwiedzany przez wycieczki. Za to upodobali go sobie wandale, którzy w dużym stopniu przyczyniają się do degradacji budowli.
W środowy wieczór policja oraz agencja ochrony interweniowały przy Kamiennym Szańcu. Ujęto mężczyznę, który dostał się do środka namiotu. Wszedł do niego przez rozciętą dziurę. Prawdopodobnie, to nie on dokonał rozcięcia. Mężczyzna przyjechał do Kołobrzegu na wypoczynek. Imprezował na plaży. Ze środka namiotu= ukradł chipsy i piwo. Został jednak złapany. Ostatecznie nie dość, że zapłacił za towar, za który wcześniej nie zamierzał uiścić opłaty, to został ukarany 500-złotowym mandatem.
Wszystko za sprawą remontu. Ten realizowany jest po zniszczeniach jakie dokonały fale na początku bieżącego roku. Obecnie wymieniane są deski oraz naprawiane balustrady. Prace prowadzi ta sama firma, która wykonywała generalny remont całego molo. Naprawy posztormowe mają zakończyć się do końca tego miesiąca. Dopiero gdy szkody zostaną usunięte miasto przedstawi protokoły po naprawie i zwróci się do ubezpieczyciela o zwrot kosztów.
W czwartek przed południem kołobrzeska policja otrzymała zgłoszenie o martwej kobiecie w jednym z mieszkań przy ulicy Krzywoustego. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy.
Do nietypowego zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie na ulicy walki Młodych. Po ścieżce rowerowej usytuowanej przy jezdni na rowerze poruszała się kobieta.
Radni będą głosować nad uchwałą inicjującą zmiany w obrębie jednej z działek w Mirocicach. Na spotkaniu komisji uzdrowiskowej miejska architekt przekonywała, że uchwała nie jest równoznaczna z wydaniem pozwolenia na zabudowę terenu przy borowinie.
Światowy Dzień Hydrografii był obchodzony po raz pierwszy w Kołobrzegu. Z tej okazji do kołobrzeskiego Portu Jachtowego zawinął ORP Heweliusz i ORP Nakło, które były dostępne dla zwiedzających. Zobaczyć można było również sprzęty m.in. do badania dna morskiego, tworzące mapę podwodną i inne prezentacje sprzętu hydrograficznego.
Wiele wskazuje na to, że zaprószenie ognia było przyczyną pożaru do jakiego doszło w środowy wieczór w miejscowości Petrykozy (w gminie Rymań). Wszystko działo się w jednym z mieszkań bliźniaczego budynku.
Pojazdy elektryczne wożące po mieście turystów to spory sprawdzian cierpliwości dla innych kierujących. Jak wiadomo Kołobrzeg z korkami ma problem nie od dziś. Stąd propozycja działającego przy staroście kołobrzeskim zespołu do spraw zarządzania ruchem.

Miasto chce zamówić 14 nie tyle pojemników co stacji odbioru małych odpadów elektroodpadów. Co ciekawe, każda z nich będzie miała 7 pojemników na konkretne odpady.

Nowoczesne autobusy pozwolą także na wycofanie z eksploatacji najstarszych pojazdów i pomieszczą w sumie 680 osób. Koszt inwestycji to prawie 10 milionów złotych – mówi Łukasz Jałocha z zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.
To świątynia pochodząca z 1222 roku choć należy zaznaczyć, że jego obecny kształt różni się od tego z okresu średniowiecza. Budowla ma za sobą bogatą historię i kilka prac restauracyjnych. Nie oszczędził jej niestety schyłek drugiej wojny światowej.
To kolejna pustułka jaką zainteresowali się kołobrzeżanie. Tym razem we wtorkowe popołudnie zawiadomiono policję. Zgłoszenie brzmiało dość sensacyjnie, ponieważ mówiło o „młodym orle na jednym z samochodów". Okazało się, że jest to pustułka. Oprócz patrolu policji skierowano na miejsce pracownika kołobrzeskiego schroniska dla zwierząt.
Zaniepokojeni rodzice zwrócili się do nas z pytaniami, co stało się z zabawkami na miejskich placach zabaw. – Z naszego placu zniknęło niemal wszystko, zostały huśtawki, karuzela i piaskownica- mówi pani Aleksandra mieszkanka osiedla Podczele.
Regularne badania sprzyjają utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.
Spotkanie dotyczące rozwiązania problemu z dzikami w Gminie Kołobrzeg odbyło się w urzędzie gminy. Na dzikich lokatorów najczęściej skarżą się mieszkańcy Grzybowa i Obrotów. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele kół łowieckich „Rybitwa" oraz „Ryś", którzy zobowiązali się do bezpłatnego odłowu dzików z terenu Grzybowa. Odłowione zwierzęta zostaną przewiezione do ośrodka hodowli w Manowie, po otrzymaniu decyzji od Starosty Kołobrzeskiego. Koło łowieckie „Ryś" zobowiązało się do przepłoszenia dzików z miejsc, w których zbytni zbliżają się do zabudowań.
To już drugi wyrok WSA w sprawie pytań o zatrudnienie posła Marka Hoka w kołobrzeskim szpitalu. W opinii sądu dotychczasowe wyjaśnienia władz placówki w tej sprawie były niewystarczające.
To kolejne tego typu zdarzenie. Doszło do niego we wtorkowe południe u zbiegu ulic Jedności Narodowej i Wylotowej. Po chodniku na rowerze jechała obywatelka Niemiec.
Urazem twarzy i otwartym złamaniem nogi zakończył się wypadek do jakiego doszło w poniedziałek późnym wieczorem. Drogą pomiędzy miejscowościami Byszewo i Morowo jechał 17-latek. Jak poinformowała nas policja, prowadził motocykl WSK. W pewnym momencie młody motocyklista stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Zauważył go inny kierowca, który powiadomił policję i służby ratunkowe. 17-letniego kołobrzeżanina zabrano do szpitala w Koszalinie.
Jak co roku, podczas Kongresu Regionów we Wrocławiu, magazyn Newsweek ogłosił rozstrzygnięcie rankingu na 15 najlepszych prezydentów polskich miast. Wśród wyróżnionych znalazł się prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek. W tym roku zajął prestiżowe 4 miejsce.
Budowa drogi S6, która wystartowała w tym roku rozpędza się coraz bardziej. Na każdym z 6 kontraktów trwają roboty budowlane, łącznie to 120 kilometrów nowej, dwujezdniowej drogi. Budowane są nasypy, powstają obiekty mostowe, zakres robót jest cały czas poszerzany.
"Kazik sam w domu” to najnowszy program wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem mistrzowie ciętej riposty zabierają widzów w realistyczny świat codziennych obowiązków domowych.

 

×
Reklama