Mieszkańcy osiedla Podczele od połowy lutego płacą mniej za energię cieplą. Miejska Energetyka Cieplna obniżyła cenę o 9.51% dzięki reorganizacji prac i obniżenie opłat środowiskowych na ciepło wytwarzane przy pomocy gazu. Ceny za energię cieplną w Podczelu były najwyższe w całym mieście.
Uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Zaślubin. Tu jungowie Ligi Morskiej i Rzecznej, którzy przyjechali na uroczystość z całej Polski i złożyli ślubowanie. Następnie zgodnie z tradycją zamoczyli swoje flagi w falach Bałtyku.
100 tys. zł przeznaczy Urząd Marszałkowski na organizację w regionie różnych inicjatyw edukacyjnych kształtujących postawy obywatelskie. Fundusze Marszałka Województwa otrzyma 10 zachodniopomorskich organizacji pozarządowych. Środki wykorzystają na realizację programów oświatowych, przygotowanie konferencji czy warsztatów. Na liście znalazł się również Związek Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu
Mieszkańcy ulicy 1-go Maja skarżą się na rozpoczęty remont. Za nieco ponad 465 tysięcy złotych przebudowany zostanie łącznik pomiędzy ulicą Artyleryjską, a wspomnianą 1-go Maja.
Tylko w piątkowe popołudnie na ulicach Kołobrzegu doszło, prawie w tym samym czai do kilku zdarzeń drogowych. U zbiegu ulic Sienkiewicza i Jedności Narodowej miała miejsce kolizja Fiata i Audi. W jednym z pojazdów znajdowała się kobieta w zaawansowanej ciąży. Chwilę po zderzeniu miała się u niej rozpocząć akcja porodowa. Kobieta została odwieziona do szpitala.
W sobotę odbędzie się msza pogrzebowa ks. Józefa Słomskiego.
3 pokojowe mieszkanie przestronne i rozkładowe z oryginalnie zachowanymi drzwiami.
Henryk Carewicz, radny sejmiku wojewódzkiego, naprawiał szpitalne samochody, choć w świetle obowiązującego prawa, nie mógł tego robić – takie są ustalenia kontroli wojewódzkiej komisji rewizyjnej. Politycy Platformy apelują do radnego, aby zrzekł się mandatu. A Carewicz pyta – Kto miał naprawiać te karetki?
Zapraszamy do odwiedzenia gabinetu Rehabilitacji i Akupunktury mieszczącego się przy ulicy Kupieckiej 5c.
W piątek rozpoczynają się obchody 73. rocznicy zakończenia walk o Kołobrzeg. Program jest bogaty, a w nim tradycyjna uroczystość przygotowana przez Ligę Morską i Rzeczną czy rekonstrukcja historyczna przygotowana przez Muzeum Oręża Polskiego z dyrektorem Aleksandrem Ostaszem na czele. Co nas czeka? Więcej o obchodach opowiada właśnie Aleksander Ostasz w materiale wideo.
Przez sześć dni Berlin był turystyczną stolicą świata. Dziesięć tysięcy wystawców z ponad 180 krajów, 160 tys. zwiedzających to liczby, które najlepiej opisują Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie. Jak co roku Na tym prestiżowym wydarzeniu zaprezentował się także Kołobrzeg w ramach stoiska narodowego.
Szkoła Podstawowa nr 8 organizuje w przyszłym tygodniu „Dzień Otwarty". Akcja skierowana jest do wszystkich 6 i 7-latków. Potencjalni kandydaci do szkoły zostaną przyjęci wraz ze swoimi rodzicami w najbliższy wtorek 20 marca.
Nieodpowiedzialność granicząca z głupotą - to chyba najlepsze określenie tego, co w czwartkowe południe zrobił kierowca jednej z ciężarówek na krajowej jedenastce. Wyprzedzając na podwójnej ciągłej, przed przejściem dla pieszych i w rejonie skrzyżowania nie wiedział, że jedzie za nim szef kołobrzeskiej drogówki, który akurat kontrolował patrole w rejonie Ustronia Morskiego.
Jak mogliście już u nas przeczytać, w centrum miasta miały przed Wielkanocą pojawić się figury zajęcy [zobacz]. Okazuje się, że tak się nie stanie. Informacja o poszukiwaniu chętnych do ustawienia figur pojawiła się w miejskim Biuletynie Informacji Publicznej. Niestety poprzez urzędniczą pomyłkę, ukazała się zbyt wcześnie. Jak powiedział nam rzecznik prasowy magistratu, Michał Kujaczyński, pomysł nie zyskał aprobaty władz miasta. Jak szybko się pojawił, tak szybko też zniknął i zaniechano wszelkich kroków w tym kierunku. Tym samym nasz wcześniejsza informacja, choć oparta na sprawdzonym i wcześniej niezawodnym źródle staje się nieaktualna.
Tylko w środę kołobrzescy policjanci 3 osoby, które kierowały po alkoholu. Pierwszym był rowerzysta na ulicy Kamiennej. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Dwóch innych „pod wpływem", wsiadło za kierownice samochodów. Pierwszy to mieszkaniec Białogardu, który prowadził z ponad dwoma promilami. Kolejny kierowca wpadł na ulicy VI Dywizji Piechoty wydychając ponad pół promila.
Kołobrzeg oferuje wciąż nowe możliwości aktywnego spędzenia czasu nad morzem. Od lat na plaży i deptakach widoczne są osoby spacerujące z charakterystycznymi kijkami.
Sporych rozmiarów figury mają być ozdobą Świąt Wielkanocy. Kołobrzeski magistrat szuka właśnie chętnych do wykonania przestrzennych dekoracji, które miałyby się pojawić jeszcze przed świętami na terenie Skweru Miast Partnerskich oraz na Placu płk. Anatola Przybylskiego.
Nowe ławki i wycinka drzew tyle zaledwie zmieniło się od głośno ogłoszonej rewitalizacji parku w Podczelu. Rada i Zarząd osiedla koncepcję zmiany zagospodarowania Skweru Pana Tadeusza otrzymały we wrześniu 2015 roku. Od tego czasu ustawiono drewniane ławki, kosz kwiatowy i przeprowadzono przycinkę i wycinkę drzew.
Wieloletni proboszcz kołobrzeskiej konkatedry odszedł w środę wieczorem. Chwilę po jego śmierci, w Bazylice pw. Najświętszej Marii Panny zabiły dzwony.
Prezes Partii Wolność - Janusz Korwin-Mikke odwiedzi nasz region. Polityk zawita do miasta nad Parsętą 16 marca.
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do nowo otwartego lokalu - kuchni orientalnej, w której serwujemy dania kuchni azjatyckiej.
Mieścimy się przy ulicy Słowińców 7, tuż obok kwiaciarni.
Właśnie ulica Solna nie ma szczęścia do sygnalizacji świetlnej. W przeszłości psuła się tam już sygnalizacja przy skrzyżowaniu z ulicami Śliwińskiego i Bałtycką. Teraz padło na światła u zbiegu Solnej, Zygmuntowskiej i Warzelniczej. Od kilku dni żadne światła nie dają znaków kierowcom. Wszystkiemu winna jest temu elektronika. Jak poinformował nas Michał Kujaczyński z kołobrzeskiego magistratu, zamówione już są części zamienne. Problem na skrzyżowaniu może potrwać jeszcze kilka dni. Do tego czasu należy poruszać się zgodnie ze znakami i zwrócić szczególną uwagę na pieszych.
Spore utrudnienia czekają kierowców w strefie uzdrowiskowej. W związku z przebudową ulic Mickiewicza, Towarowej i Zdrojowej, wykonawca robót przystępować będzie do przebudowy stworzonego przez starostwo powiatowe ronda u zbiegu ulic Solnej, Reymonta i Zdrojowej. Prace na tym odcinku mają się rozpocząć od przyszłego poniedziałku (19 marca).
Do piątku 16 marca można zgłaszać 7-latki do klas pierwszych szkół podstawowych. Termin naboru mija za dwa dni, a dyrektorzy szkół i urzędnicy alarmują, że dotychczas zgłoszono niewiele ponad połowę dzieci objętych tegorocznym obowiązkiem szkolnym.

 

×
Reklama