http://www.villa-nieruchomosci.pl/
Szymon Piekarski z Cigacic, okazał się najlepszym wędkarzem kolejnej edycji Ogólnopolskich Zawodów w Wędkarstwie Spinningowym "Salmo Parsęty". Impreza w ostatni weekend września odbyła się w Ząbrowie.
Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się festyn organizowany przez Akademię Piłkarską Kotwica. Impreza była połączona z turniejem piłkarskim Jantar Champion Cup w którym rywalizowało kilkanaście drużyn z całego województwa zachodniopomorskiego. Młodzi piłkarze walczyli o miano najlepszych w kilku kategoriach wiekowych.
W Kołobrzegu zorganizowało go już po raz kolejny Stowarzyszenie "Serce Sercu" i Regionalny Szpital. Podziękowania dla samorządowców i przedstawicieli firm, za wspieranie działań stowarzyszenia, wręczyli przedstawiciele „Serce Sercu".
Okazją do spotkania i wspólnego świętowania było 25 –lecie parafii pw. Św. Michała Archanioła w Podczelu. Parafianie spotkali się na mszy świętej, którą odprawił ks. Biskup Krzysztof Zadarko, później odbył się festyn parafialny zorganizowanym na terenie ogrodu.
To kolejny pomysł zarządu piłkarskiej Kotwicy na poprawienie sytuacji finansowej klubu. Tym razem władze "Biało-niebieskich" będą zbierać pieniądze na cele statutowe stowarzyszenia. Ma im w tym pomóc 15 stacjonarnych skarbon, które już w ten weekend pojawiły się w punktach handlowych na terenie miasta. Akcja pod hasłem „ Złotóweczka dla Kotwicy” potrwa kilka tygodni. Wtedy też władze MKP podliczając zbiórkę poznają odpowiedź na pytanie czy kołobrzeżanie akceptują działania nowego zarządu i chcą oglądać w Kołobrzegu piłkę nożną na dobrym poziomie.
Rodzice uczniów z kołobrzeskiej Szkoły Podstawowej nr 3 są zaniepokojeni kolejnym, nieudanym przetargiem na budowę sali przy tej placówce. Magistrat uspokaja – nie rezygnujemy, będziemy szukać dalej.
Lubisz się bawić, grać lub śpiewać? A może wolisz wcielać się w różne postacie i występować na scenie? Jeśli tak, to idealnie trafiłeś. Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza kołobrzeską młodzież na "Warsztaty Szantowe".
Na sprzedaż jest niesamowitych rozmiarów i urody palma feniks. To zadbana 45-letnia roślina. Ciągle się rozwija i w mieszkaniu nie ma już na nią miejsca. Wszystko przez 17 sporych i pięknych liści.
W ręce kołobrzeskich "pograniczników" wpadł 19-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego. Mężczyzna niszczył zaparkowane samochody, kopał w nie i wyrywał lusterka. Krewki młodzieniec został ujęty podczas rutynowego patrolu funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 19-latka Na razie nie są znane motywy mężczyzny. Strażnicy wezwali na miejsce policjantów, którym przekazali zatrzymaną osobę do dalszego postępowania.
Już w najbliższy poniedziałek mieszkańcy gminy Dygowo chcą się spotkać i zaprotestować przeciwko planowanej w Czerninie fermie bydła. Obawy wzbudza nie tylko uciążliwość takiej inwestycji dla okolicznych zabudowań i miejscowości, ale również sam właściciel działki, który wg mieszkańców, jako Syryjczyk, może w przyszłości wprowadzić, na terenach dawnych PGR-ów, ubój rytualny.
To będzie nie lada gratka dla fanów Motoryzacji w regionie. Wszystko za sprawą rozgrywanego po raz pierwszy w ten weekend Rajdu Kołobrzeskiego, który będzie piątą rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Na ulicach miasta w spektakularnych wyścigach zobaczy ponad 60 rajdowych załóg z całej Polski.
W piątek rodzina zgłosiła zaginięcie 81-letniej mieszkanki Kołobrzegu. O godzinie 07:00 wyszła z domu i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zaginiona to Eleonora Hajnrych. Mogła być ubrana w ciemną spódnicę za kolana,ciemnozielony płaszcz, okulary korekcyjne. Kobieta ma siwe włosy. Jest wzrostu około 170 cm. Zaginiona ma zaniki pamięci.
Przed godziną 13 doszło na ulicy Kossaka, W przód jadącego od strony ulicy Starynowskiej autobusu uderzył samochód osobowy.
Komunikacja Miejska w Kołobrzegu informuje, że z uwagi na organizowany I Rajd Kołobrzeski w dniach 23-24.09.2017  dojdzie, zgodnie z poniższym zestawieniem, do wyłączenia przystanków Komunikacji Miejskiej.
To będzie pierwsze takie auto na prąd w regionie. W ręce Strażników Miejskich oficjalnie w piątek został przekazany samochód Nissan e-NV200. Pojazd o zerowej emisji spalin jest przyjazny dla środowiska i ze względu na swoje ekologiczne zalety, wykorzystywany będzie do patrolowania głównie strefy uzdrowiskowej.

SŁONECZNE WZGÓRZE to spełnienie Twojego marzenia o własnym, bezpiecznym, energooszczędnym i komfortowym domu w wyjątkowej lokalizacji oraz atrakcyjnej cenie. Osiedle znajduje się w dzielnicy Janiska, przy ul. Działkowej, w odległości zaledwie 5 minut od centrum miasta Kołobrzeg, który od wielu lat nazywany jest Letnią Stolicą Polski. Na wyjątkowość tego miejsca wpływają nie tylko malownicze widoki i bezpośrednie sąsiedztwo natury, ale jednocześnie doskonała komunikacja z samym miastem, jak również bliska odległość do urokliwych kołobrzeskich plaż.

Miasto ogłosiło nabór kandydatów na stanowisko Strażnika Straży Miejskiej. Strażnikiem może zostać osoba, która posiada obywatelstwo polskie i kończyła 21 lat. Korzysta z pełni praw publicznych i posiada co najmniej wykształcenie średnie. Przyszły strażnik musi cieszyć się nienaganną opinią oraz być sprawny pod względem fizycznym i psychicznym.
W kołobrzeskim magistracie otwarto koperty dotyczące przetargu związanego z budową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3. Był to już to trzeci przetarg związany z budową obiektu. Do urzędu wpłynęły tylko dwie oferty. Niestety obie z nich są wyższe niż zaplanowało miasto. Konsorcjum firm z Białogardu i Koszalina wyceniło budowę na 7,2 mln złotych. Z kolei firma ze Świdwina zobowiązała się wybudować salę za 6,2 mln złotych.
Do startu wszystkich mieszkańców miasta w III Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu w Grze w Scrabble zapraszają Fundacja „Umysł” im. Alfreda Buttsa oraz Klub Scrabblowy Start Kołobrzeg
81-metrowy odcinek nieutwardzonej drogi wyremontowany zostanie ze środków Gminy Miasta Kołobrzeg i starostwa Powiatowego w Kołobrzegu. Umowę w tej sprawie podpisano w czwartek w gabinecie starosty. Ulica po przebudowie posiadać będzie jezdnię z kostki betonowej o szerokości 6 metrów, z jednostronnym chodnikiem z kostki betonowej po prawej stronie o szerokości do 2 m. Po stronie przeciwnej powstanie chodnik na długości 4 m wraz z przejściem dla pieszych. Dołączony on zostanie do już istniejącego. Ponadto, przebudowane zostaną zjazdy do posesji oraz kanalizacja deszczowa.
W gminie Dygowo gruchnęła wieść, że w pobliskim Czerninie będzie budowana ferma bydła mięsnego. Mieszkańcy jej nie chcą. - Fetor, hałas, gnojowica na okolicznych polach, zanieczyszczona rzeka. To koniec naszego spokojnego życia na wsi – mówią i zapowiadają protest. Wójt podkreśla; - Jestem z mieszkańcami, ale mogę być zmuszony do wydania pozytywnej decyzji.
Prawie 2,3 mln złotych będzie kosztować miasto budowa tarasu widokowego w dzielnicy zachodniej. We wtorek w kołobrzeskim magistracie rozstrzygnięto przetarg na budowę nowoczesnej konstrukcji. Wykonawcą prac zostało konsorcjum firm "Hydrobud" z Ustronia Morskiego i "Prin"z Grzybowa. To właśnie oni jako jedyni w pierwszym przetargu złożyli miastu ofertę. Jednak miasto na ten cel zabezpieczyło 2 miliony złotych. Aby móc rozpocząć budowę obiektu radni miejscy musieli zdecydować o dołożeniu 300 tyś zł na inwestycję z miejskiej kasy. I tak też się stało.
Pilotażowy program dotyczący KMZB wprowadzony został w lipcu ubiegłego roku w trzech garnizonach na terenie kraju - podlaskim, pomorskim oraz stołecznym, gdzie się sprawdził. W województwach, gdzie innowacyjne przedsięwzięcie zostało wdrożone wyraźnie podniósł się poziom bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców. MSWiA podjęło decyzję o wdrożeniu takiej mapy w całej Polsce. W naszym województwie, a tym samym w kołobrzeskiej komendzie uruchomienie mapy nastąpiło dokładnie rok temu.
Ponad 200 wędkarzy z całej Polski weźmie udział w rozpoczynających się w sobotę Ogólnopolskich Zawodach w Wędkarstwie Spinningowym Salmo Parsęty. Zawody w podkołobrzeskim Ząbrowie zamykają cykl imprez „Turnieju Czterech Rzek o Puchar Żubra” im Jana Meyera.
Chodzi o drugi etap przebudowy drogi powiatowej Rościęcino - Rzesznikowo od miejscowości Gorawino do skrzyżowania z drogą krajową nr 6. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto pracę remontowe wysłużonej już drogi na odcinku o łącznej długości 3,5 km.

 

×
Reklama