Web
Analytics
Spał w śniegu na środku drogi
Jakże często nadużywane wyrażenie „mogło dojść do tragedii” ma tym wypadku jak najbardziej uzasadnione zastosowanie. Strażnicy gminni z Dygowa jechali właśnie do jednej z osób, u których sprawdzają warunki życia zimą. Niestety zastali ją w bardzo niespodziewanym miejscu.

Jadąc zaśnieżoną drogą pomiędzy Piotrowicami a Włościborzem ich uwagę przykuło ciemniejsze miejsce na śniegu. Po dojechaniu okazało się, że jest to właśnie mężczyzna do którego jechali. Spał na środku jezdni. Obudzili go dopiero strażnicy. Jak wspominają, był pod wpływem alkoholu. Tłumaczył, że zdawało mu się, że położył się w domu. Na jego szczęście ruch na drodze był niewielki. Jednak przez to mógł go nikt nie zauważyć, ewentualnie zignorować czy potrącić. Niebezpieczeństwo czyhało na niego z każdej strony. Mężczyzna stanowczo odmówił pomocy medycznej. Odwieziono go do miejsca zamieszkania i przekazano rodzinie.


W tym wypadku mężczyzna może mówić o sporym szczęściu. Strażnicy z Dygowa w porozumieniu z GOPS-em docierają do osób bezdomnych, starszych i samotnych. To oni są najbardziej narażeni na skutki niskich temperatur. Na terenie gminy pod opieką strażników jest w tym roku dziewięć takich osób.



Zobacz Video





Komentarze  
+40 #1 serdz 2017-01-12 13:13
I przez takiego inteligenta można spieprzyć sobie całe życie. Jesli w grę wchodzi wóda to wcale mi go nie żal.
Cytować
+12 #2 zadnaminowina 2017-01-12 13:19
w mej wsi jest taki koles co ma dom lecz często śpi pod sklepem lub na przystanku albo w obejściu u obcych gospodarzy , gdy przyjechali po niego służby specjalne to ich wyzwał i mówi a co komu gdzie ja śpię ? :lol: i pojechali
Cytować
-19 #3 ffhhjjjd 2017-01-12 13:49
Tacy "ludzie" nie zasługują na żadną pomoc.
Cytować
+13 #4 sadfad 2017-01-12 13:54
Cytuję ffhhjjjd:
Tacy "ludzie" nie zasługują na żadną pomoc.

Pomimo tego co napisałeś ty tez zasługujesz na pomoc.
Cytować
+3 #5 Kejka 2017-01-12 14:08
Cytuję ffhhjjjd:
Tacy "ludzie" nie zasługują na żadną pomoc.

Co wiesz o tym człowieku, wielki internetowy kozaku...?
Cytować
-8 #6 deret 2017-01-12 14:44
Ach co ci KOD-ziarze wyprawiają to przechodzi normalnie ludzkie pojęcie!!!! Żeby nawet taką ulice blokować. Normalni to oni nie są.
Cytować
-2 #7 Janina 6 2017-01-12 14:46
Urżnął się z żalu po przegranej PO. Hahahahahahaha!!!
Cytować
-1 #8 :lol: 2017-01-12 15:09
Łapał stopa 8)
Cytować
+7 #9 zima i po zimie 2017-01-12 16:48
:lol: a tyle było szumu i zadymy , szkoły odwołane jakby jakaś zaraza weszła a to tylko pani zima pare dni zawitała , ludziska cieszą się białym śniegiem to i śpią gdzie się da :lol: pozdrawiam z gór i zapraszam na kulig konny
Cytować
-1 #10 sliping 2017-01-12 16:50
Kto to ? Sromek POpadl w sen zimowy i sni o KODerastii ? :oops:
Cytować
0 #11 szatan 2017-01-12 18:05
To bekalarek?
Cytować
0 #12 Mona_Lisa 2017-01-12 18:13
Raczej spał na śniegu, a nie w śniegu :-?
Cytować
+8 #13 Antek z bilgoraja 2017-01-12 18:55
I było budzić?????
Cytować
-3 #14 o.k. 2017-01-12 20:10
To nie był żaden bezdomny tylko, aktywista platformy ,który już w tym dniu wiedział, że zszetyna ,zakończy dziś okupację mównicy.
Cytować
+1 #15 Warcisław 2017-01-12 23:11
Cytuję ffhhjjjd:
Tacy "ludzie" nie zasługują na żadną pomoc.

Jak to nie? To jest skarb dla budżetu Państwa. Taki alkoholik potrafi miesięcznie odprowadzic do budżetu więcej kasy niż nie jeden najniżej zarabiający. Wiesz jaka jest akcyza na alkohol? :)
Cytować
+1 #16 Miki 2017-01-13 08:04
Mnie stale wciąż i cały czas interesuje skąd mają kasę na picie. MOPS funduje? Mnie nic nie chce zafundowac. Pójdę i się spytam czy mi dadzą na flaszkę.
Cytować
+2 #17 ONUFRY 2017-01-13 08:10
Pawelski - z musu na ciebie zagłosuję, bo nie trawię Kiełkowskiego karierowicza i żołnierza gromka !!!
Cytować
+2 #18 remi2 2017-01-13 11:47
Cytuję ONUFRY:
Pawelski - z musu na ciebie zagłosuję, bo nie trawię Kiełkowskiego karierowicza i żołnierza gromka !!!

A kogo to obchodzi czy będziesz głosował czy nie. Lepiej siedź w domu
Cytować
0 #19 OMG! 2017-01-15 10:28
Niektóre komentarze nie na temat lub żenujące. Do tych, którzy z góry krytykują tego człowieka: może kiedyś zabalujesz na imprezie, przewrócisz się, zasłabniesz. Przechodnie tacy jak ty powiedzą: "Daj spokój, pewnie menel, nie wato mu pomóc, itp."
Cytować