W związku z pojawiającymi się publicznie wypowiedziami dotyczącymi Gimnazjum nr 2 pragniemy odnieść się do nieprawdziwych opinii. Gimnazjum nr 2 jest szkołą z długoletnią tradycją, funkcjonującą w przeszłości jako ośmioklasowa szkoła podstawowa, a od kilkunastu lat jako gimnazjum.
Jak każda szkoła prowadzimy szeroką działalność edukacyjną i wychowawczą. Dostrzegając zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie, systematycznie dostosowujemy naszą ofertę. Od wielu lat funkcjonują u nas klasy sportowe, początkowo o profilu pływackim, a wraz ze zmianą zainteresowań młodzieży o profilu piłkarskim. Osiągamy w tych dziedzinach sukcesy: II m-ce w Polsce w Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP, III m-ce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Piłce Nożnej. Dzięki współpracy z klubami od kilku lat istnieją również sekcja strzelecka i łucznicza, a nasi uczniowie zajmują wysokie miejsca w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich. Młodzież ma możliwość rozwijania również innych zainteresowań. Wśród nas są laureaci konkursów przedmiotowych (Wojewódzki Konkurs Chemiczny organizowany przez kuratora oświaty, „Losy żołnierza i oręża polskiego”), tematycznych (Mistrz OZE, Turniej Maszyn Wodnych, Szkolny Pulitzer) i artystycznych (przeglądy teatralne, przeglądy piosenek, kolęd), a to tylko nieliczne z naszych osiągnięć. Przez wiele lat braliśmy udział w programie Socrates Comenius, Baltic Sea Project, dzięki czemu mieliśmy kilkakrotnie możliwość wyjazdów do zaprzyjaźnionych szkół w Niemczech, Danii, Finlandii.

Dostosowujemy swoją ofertę pod względem potrzeb dzieci z opinią o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Od czterech lat prowadzimy klasy terapeutyczne, które umożliwiają wyrównanie szans edukacyjnych i pozwalają uczniom z całego miasta zdobyć niezbędne umiejętności do ukończenia gimnazjum. Nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje (studia podyplomowe, kursy, warsztaty). We współpracy z Radą Rodziców organizujemy dla mieszkańców miasta i gości Festyn Wiosenny na Skwerze Pionierów. Wszystkie szkoły podstawowe biorą udział w Lidze Profilaktycznej, w czasie której rywalizują w konkurencjach sportowych, ale też poznają zasady fair play. Kilkakrotnie organizowaliśmy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych spotkania pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi”. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców od czterech lat tradycją naszej szkoły stała się wspólna wigilia. Uczniowie angażują się w pomoc innym, działając w Szkolnym Kole Wolontariatu „Serce – sercu”.

Staramy się sprostać wyzwaniom i dostosować bazę dydaktyczną szkoły. Każda sala lekcyjna wyposażona jest w rzutnik, a w dwóch są tablice multimedialne. Systematycznie uzupełniamy księgozbiór w szkolnej bibliotece. Nasi uczniowie w czasie zajęć wychowania fizycznego korzystają z euroboiska, hali Łuczniczki, basenu, hali Milenium (siłownia), lodowiska. Od przyszłego roku będziemy mieli możliwość korzystania ze stadionu lekkoatletycznego. Zmienia się również wygląd naszego budynku. Dwa lata temu wyremontowaliśmy klatkę schodową, systematycznie odnawiamy sale lekcyjne.

We wszystkie nasze działania angażują się rodzice i uczniowie. Uważamy, że rozpowszechniane opinie są niesprawiedliwe i krzywdzące dla wszystkich, którzy pracują na rzecz tego środowiska i godzą w dobre imię szkoły.


Nauczyciele Gimnazjum nr 2
Dyrekcja szkoły,
Rada Rodziców Gimnazjum nr 2
Samorząd Uczniowski

Komentarze  

-1 #1 zbigniew12 2017-01-31 10:01
brac sie za nauke
Cytować
+14 #2 Magda91 2017-01-31 10:27
super gimnazjum, super nauczyciele. Moje dziecko w przyszłym roku kończy edukacje w tym gimnazjum, ma cudowną wychowawczynie, kobieta anioł. Jestem zadowolona z wyboru tej szkoły. Pozdrawiam klasę piłkarską i ich anioła stróża na medal :-)
Cytować
-11 #3 Sherlock 2017-01-31 10:31
Patola :-x
Cytować
+9 #4 Janina6 2017-01-31 10:43
No z takimi kwalifikacjami jakie tu opisaliście z pewnością po rozwiązaniu gimnazjum znajdziecie sobie wszędzie pracę a szczególnie ten pan co jedzie dodatkowo na korepetycjach.
Cytować
+20 #5 rodzic z SP6 2017-01-31 10:44
Jestem rodzicem dziecka z SP6 i zapewniam, że zarówno ja, jak i większość rodziców, nie chcieliśmy nikogo obrazić ani podważać kompetencji. To władze naszego miasta doprowadziły do sytuacji, w której jesteśmy niejako zmuszeni „rozmawiać” ze sobą w ten sposób.
Proszę spróbować zrozumieć, że przed wprowadzeniem reformy część dzieci i rodziców rozważała już, jakie gimnazjum wybrać (wiem, że obowiązywała rejonizacja, ale nawet p. Dyrektor Gimnazjum nr 1 przyznała, że ma „całe klasy” z SP6, więc ta rejonizacja była fikcją). Nagle okazało się, że nie ma już gimnazjów, ale dzieci i tak do nich trafią. W dodatku nie do tych, do których chciałyby, ale do tych, które wskaże im miasto. Okazało się, że po cichu podjęto za nas decyzje dotyczące przyszłości naszych dzieci. Decyzje zupełnie różne od tych, które sami byśmy podjęli.
Być może to „straszenie dwójką” jest zupełnie nieuzasadnione i być może jesteście w stanie Państwo zapewnić dobre warunki naszym dzieciom, ale jako rodzic nie jestem do tego przekonana. Nie wątpię w Państwa kompetencje jako pedagogów, ale martwi mnie co innego. Moje dziecko poszło do pierwszej klasy jako sześciolatek, w Państwa szkole spotka się z dwa lata starszą, trudną (jak określiła sama p. Dyrektor) młodzieżą. W dodatku samo będzie właśnie wchodziło w trudny wiek. Czy jesteście Państwo w stanie zapewnić, że moje dziecko w Waszej szkole będzie bezpieczne? Że nie spotka się na szkolnym korytarzu lub w otoczeniu szkoły z zachowaniami, przed którymi chciałabym je chronić? SP6 daje mi taką pewność, a przed Państwa szkołą przestrzegają mnie wszyscy wokoło. Dlatego sprzeciwiam się przenoszeniu mojego dziecka do innej szkoły i chcę, żeby kontynuowało naukę w klasach 7 i 8 w SP6.
Cytować
+5 #6 kotku 2017-01-31 10:55
Cytuję rodzic z SP6:
Jestem rodzicem dziecka z SP6 i zapewniam, że zarówno ja, jak i większość rodziców, nie chcieliśmy nikogo obrazić ani podważać kompetencji. To władze naszego miasta doprowadziły do sytuacji, w której jesteśmy niejako zmuszeni „rozmawiać” ze sobą w ten sposób.
Proszę spróbować zrozumieć, że przed wprowadzeniem reformy część dzieci i rodziców rozważała już, jakie gimnazjum wybrać (wiem, że obowiązywała rejonizacja, ale nawet p. Dyrektor Gimnazjum nr 1 przyznała, że ma „całe klasy” z SP6, więc ta rejonizacja była fikcją). Nagle okazało się, że nie ma już gimnazjów, ale dzieci i tak do nich trafią. W dodatku nie do tych, do których chciałyby, ale do tych, które wskaże im miasto. Okazało się, że po cichu podjęto za nas decyzje dotyczące przyszłości naszych dzieci. Decyzje zupełnie różne od tych, które sami byśmy podjęli.
Być może to „straszenie dwójką” jest zupełnie nieuzasadnione i być może jesteście w stanie Państwo zapewnić dobre warunki naszym dzieciom, ale jako rodzic nie jestem do tego przekonana. Nie wątpię w Państwa kompetencje jako pedagogów, ale martwi mnie co innego. Moje dziecko poszło do pierwszej klasy jako sześciolatek, w Państwa szkole spotka się z dwa lata starszą, trudną (jak określiła sama p. Dyrektor) młodzieżą. W dodatku samo będzie właśnie wchodziło w trudny wiek. Czy jesteście Państwo w stanie zapewnić, że moje dziecko w Waszej szkole będzie bezpieczne? Że nie spotka się na szkolnym korytarzu lub w otoczeniu szkoły z zachowaniami, przed którymi chciałabym je chronić? SP6 daje mi taką pewność, a przed Państwa szkołą przestrzegają mnie wszyscy wokoło. Dlatego sprzeciwiam się przenoszeniu mojego dziecka do innej szkoły i chcę, żeby kontynuowało naukę w klasach 7 i 8 w SP6.

Jestem uczniem ostatniej klasy w tej szkole, nie spotkałem się jeszcze z zachowaniem zagrazajacym dla jakiegoś ucznia zdrowia, owszem, młodzież się popycha, ale są to zachowania raczej kierowane dominacją/rywalizacja między uczniami. Pozdrawiam ;)
Cytować
-8 #7 Rzutnik 2017-01-31 10:57
Ale błysnęliście, tak długo to pisaliście ?(i to pewnie w kilka osób) przecież to zwyczajna laurka którą może wystawić każda byle jaka szkoła. Nauczyciele podnoszą kwalifikacje, organizujemy festyn, nasi uczniowie grali kiedyś na euro-boisku a jeden nawet był w butach. Klatka jest wyremontowana i ktoś nie wyłączył rzutnika. Poziom waszego oświadczenia jest doprawdy żenujący.
Cytować
+5 #8 sgsy 2017-01-31 11:03
napiszcie prawdę - nie chcemy stracić pracy, wolimy żeby pół miasta porzuciło swoje szkoły i dojeżdżało do nas.
Cytować
+14 #9 rodzicSP6 2017-01-31 11:07
co tydzien chodze z synkami 6 i 7 lat na trening do Hali Milenium. Za każdym razem widzę młodzież przed wejściem do tego "świetnego" gimnazjum palącą fajeczki. Któregoś razu szło przed nami kilkoro meneli właśnie tej trudnej młodzieży - jeden z nich rzucił moim dzieciom pod nogi petardę. Za takie towarzystwo to ja dziękuję. Gdyby to nie była walka nauczycieli o byt to by szczerze się wypowiadali: "tu chodzi patologia, najgorsze dziadostwo w mieście. Przemeldujcie dzieciaki do znajomych lub rodziny jeśli nie chcecie za parę chwil znaleźc się w czarnej du pie".
Cytować
+6 #10 Nefretete 2017-01-31 11:10
Cytuję sgsy:
napiszcie prawdę - nie chcemy stracić pracy, wolimy żeby pół miasta porzuciło swoje szkoły i dojeżdżało do nas.

Słusznie spostrzeżenie, bo przecież ta "laurka" jak słusznie określił to ktoś wcześniej - mnie i wielu nie przekona. Nikt z Państwem tzn.z dyrekcją i nauczycielami z Gimnazjum nr 2 nie chce konfliktu, ale większość z nas rodziców z SP6 chce i zrobi wszystko, by ich dzieci pozostały w SP6 do zakończenia edukacji na poziomie podstawowym, czyli do 8 klasy.
Cytować
-3 #11 Palacz 2017-01-31 11:20
Często widzę jak palą przy ulicy Śliwińskiego za murkiem - ale myślałem że to w gimbie można.....
Cytować
+2 #12 Miśka1992 2017-01-31 11:23
Nie polecam tego gimnazjum chodziłam tam 3 lata po prostu szkołą tragedia
Cytować
+18 #13 kjhg 2017-01-31 11:31
Przecież to wszyscy widza jak jest prawda. Nauczyciele walczą o swoje miejsca pracy, a rodzice walczą o to żeby ich dzieci nie musiały się bezsensownie przenosić na drugi koniec miasta skoro ich szkoła spełnia warunki do nauki. I teraz zobaczymy co wygra , dobro dzieci i rodziców czy stary lewacko-POwski układ.
Cytować
+12 #14 Dziadekrdz 2017-01-31 11:43
W każdym gimnazjum jest to samo, jeśli myślicie ze wasze dzieci nie zapala papierosa, nie wypija piwa bo pójdą do innego gimnazjum? Żałosne , szkoła nie ma nic do tego a w każdym gimnazjum sa takie same dzieci " dojrzewające " czyli w wieku buntowniczym. Ja skończyłem gim 2, nie pije , nie pale, ide na studia i nie wspominam źle szkoły. Wręcz przeciwnie , nauczyciele bardzo wyrozumiali ludzie, którzy służą dobra rada. jal tak boicie sie o dzieci to załatwcie indywidualne i trzymajcie w domu... A potem wyrośnie dzikus niepotrafiący zyc w środowisku rówieśników ... I nie wazne do którego gim pójdzie , ważne czy ma swoj rozum :)
Cytować
+2 #15 Sébastieeen 2017-01-31 11:47
Patologia dosłownie! Przechodzę dzień w dzień koło tej szkoły do pracy. "Uczniowie" grupowo palą papierosy 5 m od drzwi szkoły, albo nawet przy samych drzwiach papierosy, a przechodzący nauczyciele nic z tym nie robią.
Cytować
+9 #16 Nefretete 2017-01-31 12:05
Cytuję Dziadekrdz:
W każdym gimnazjum jest to samo, jeśli myślicie ze wasze dzieci nie zapala papierosa, nie wypija piwa bo pójdą do innego gimnazjum? Żałosne , szkoła nie ma nic do tego a w każdym gimnazjum sa takie same dzieci " dojrzewające " czyli w wieku buntowniczym. Ja skończyłem gim 2, nie pije , nie pale, ide na studia i nie wspominam źle szkoły. Wręcz przeciwnie , nauczyciele bardzo wyrozumiali ludzie, którzy służą dobra rada. jal tak boicie sie o dzieci to załatwcie indywidualne i trzymajcie w domu... A potem wyrośnie dzikus niepotrafiący zyc w środowisku rówieśników ... I nie wazne do którego gim pójdzie , ważne czy ma swoj rozum :)

Nikt nie będzie próbował zmieniać Twojego stanowiska- masz do tego pełne prawo. Ja jako rodzic chciałabym, by moje dziecko kończyło szkołę w swoim otoczeniu, zgodnie z założeniami obecnej reformy. Po drugie, jeżeli moje dziecko i ja- rodzic jestem zadowolona ze szkoły, do której uczęszcza to powiedz mi, po co to zmieniać?
Po trzecie, wierz mi to nie szkoła ma wpływ na to, czy dziecko jest nieśmiałe, czy przebojowe i odważne- to akurat są indywidualne cechy każdego człowieka.
Po czwarte- ważne jest to i najważniejsze (na każdym poziomie nauczania; od szkoły podstawowej po np. szkoły wyższe) do jakiej szkoły się chodzi. Dobra szkoła z dobrym, wysokim poziomem nauczania jest furtką do dobrej przyszłości. Ja jako rodzic mam na to wpływ i zrobię wszystko co w mojej mocy, by moje dziecko miało bardzo dobry start w dorosłe życie.
Cytować
+29 #17 miro 2017-01-31 12:26
a może SP 3 przenieśc do Gimnazjum nr 1 a budynek oddac dla ekonoma?
Cytować
+14 #18 Magda96 2017-01-31 12:41
Szkoła uczniów nie wybiera,to nie wina placówki,że akurat ma dzieci z tzw.13 dzielnicy.
W jakości szkoły wcale nie chodzi o poziom placówki czy kwalifikacje nauczycieli. Jeśli dziecko nie chce się uczyc i jest przysłowiowym łobuzem to nieważne do jakiej szkoły pójdzie (wysoki czy niski poziom) i tak niczego się nie nauczy. Dziecko w wieku 13 lat powinno już jako takie pojęcie o świecie miec ,wiedziec co jest dobre dla niego a co nie. Takie szufladkowanie,że do tej szkoły chodzą same najgorsze dzieci jest złe.Osobiście przeżyłam tam najlepsze 3 lata swojego życia,za co bardzo dziękuję wszystkim pracownikom szkoły, bo przypominam szkoła to nie tylko nauczyciele.
Nie narzekajcie na tą szkołę,ponieważ WASZE DZIECI to WASZA WIZYTÓWKA,bo zachowanie wynosi się z DOMU.
Cytować
+8 #19 mam 2017-01-31 13:24
Cytuję Sherlock:
Patola :-x

Moje dziecko również skończyło gimnazjum 2, jestem bardzo zadowolona z tej szkoły.
Cytować
+5 #20 kjhg 2017-01-31 13:34
Rozwiązanie jest proste - zamiast 500 dzieci ciągnąc na drugą stronę miasta to przenieść uczycielki z gimbusa do 6-tki niech uczą klas 7-8. Pozbędziemy się przy okazji niepotrzebnej dyrekcji i administracji.
Cytować
+2 #21 Karol Mosiak 2017-01-31 13:35
Mam rozwiązanie tego problemu. Spalić książki i zagonić wszystkich do łopaty. Niech uczą się zawodu od małego. Bo co im po tej szkole? I tak większość wyląduje na kasie albo zmywaku w ośrodku wypoczynkowym. No chyba, że wezmą pożyczkę i wyjadą za granicę do pracy, wtedy nie będą musieli martwić o lepsze jutro.
Cytować
+9 #22 der 2017-01-31 13:38
Cytuję kjhg:
Rozwiązanie jest proste - zamiast 500 dzieci ciągnąc na drugą stronę miasta to przenieść uczycielki z gimbusa do 6-tki niech uczą klas 7-8. Pozbędziemy się przy okazji niepotrzebnej dyrekcji i administracji.

Szóstka pęka w szwach, bo dyrekcja przyjmowała dzieciaki z miasta, nie licząc się z potrzebami Radzikowa. I teraz jest zgryz.
Cytować
+9 #23 Sport 2017-01-31 13:45
Ta szkola ma spory potencjal sportowy ktory nie jest do konca wykorzystany w 100% jest Mosir pod nosem i zaraz nowy stadion do lekkiej wystarczy ze udzieci bedzie wieksze zainteresowanie sportem i wladza bedzie spierac. Zadna szkola tego nie ma takich warunkow a przejsc sie 10 minut na basen to nie problem. W duzych miastach rodzice sie bina o szkoly z basenami zeby ich dziecko mialo zajecia na basenie. Pozdrawiam absolwent klasy plywackiej. Rodzic moze duzo oszczedzi na tym bo treningi jakiego kolwiek sportu nie sa tanie. Chcial bym zeby moje dziecko chodzilo do szkoly sportowej jest to piekna rzecz :)
Cytować
+19 #24 Rafal Dzikiewicz 2017-01-31 13:48
Chodziłem do tej szkoły całą podstawówkę ( 8klas ), wspominam bardzo dobrze i szkołę i nauczycieli, i to co ludzie gadają że to najgorsza szkoła, to chyba nie mają pojęcia co piszą. Niektórzy nauczyciele dalej w tej szkole uczą, i są świetnymi nauczycielami. Jedyne co psuje opinie tej szkole to tylko OHP.
Cytować
-4 #25 wiedenska 2017-01-31 13:57
Szóstka pęka w szwach, bo dyrekcja przyjmowała dzieciaki z miasta, nie licząc się z potrzebami Radzikowa. I teraz jest zgryz.
Rodzice chcieli posłac dzieci do tej szkoły i dyrekcja wyraziła zgodę to jaki masz problem? Szkoła dostaje pieniądze od każdego ucznia, już dawno tak mieli zrobic, że pieniądze idą za uczniem. To poszły. Za chiny nie puszcze dzieci do 2jki, zawołamy posła Szczerbę i będzie z nami protestował a pomaska nam na mównicy zaśpiewa a Nitras przejrzy papiery i ciekawe artykuły, które będą leżały w około.
Cytować
-7 #26 Logik 2017-01-31 14:17
Po co ten bełkot pseudodydaktyczny w stylu propagandy TVN i GW.
Podajcie konkrety.
1)Średnia ocen (punktów) z testu ukończenia gimnazjum za cały okres istnienia w porównaniu z innymi gimnazjami w w Kołobrzegu i Polsce.
2) Procent absolwentów w "Koperniku" i "Sienkiewiczu" w porównaniu do innych gimnazjów i w rozbiciu na profile.
Ten sposób przekazywania "osiągnięć" dyskredytuje Radę Pedagogiczną .
PODSTAWOWYM CELEM GIMNAZJUM POWINNO BYĆ WYPOSAŻENIA UCZNIA W WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI POTRZEBNE DO DALSZEJ NAUKI.

Przy obecnej reformie Rada Pedagogiczna powinna pomyśleć czy nie należałoby na obecnej bazie otworzyć szkołę podstawową o profilu sportowym rozpoczynając nabór od klasy pierwszej. Można tak technicznie rozwiązać, maluch byłyby odizolowane od zanikającego gimnazjum.

W dalszej perspektywie wybudować nową szkołę na terenach obecnej bazy Komunikacji Miejskie a poszczenia obecne przekazać "Kopernikowi" którego kadra wie jak dobrze kształcić
Cytować
+6 #27 iga2 2017-01-31 14:21
Zawsze można napisac do minister Zalewskiej, że Kołobrzeg omija zasady nowej reformy.
Cytować
+12 #28 Ata 2017-01-31 14:45
Cytuję Logik:
Po co ten bełkot pseudodydaktyczny w stylu propagandy TVN i GW.
Podajcie konkrety.
1)Średnia ocen (punktów) z testu ukończenia gimnazjum za cały okres istnienia w porównaniu z innymi gimnazjami w w Kołobrzegu i Polsce.
2) Procent absolwentów w "Koperniku" i "Sienkiewiczu" w porównaniu do innych gimnazjów i w rozbiciu na profile.
Ten sposób przekazywania "osiągnięć" dyskredytuje Radę Pedagogiczną .
PODSTAWOWYM CELEM GIMNAZJUM POWINNO BYĆ WYPOSAŻENIA UCZNIA W WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI POTRZEBNE DO DALSZEJ NAUKI.

Przy obecnej reformie Rada Pedagogiczna powinna pomyśleć czy nie należałoby na obecnej bazie otworzyć szkołę podstawową o profilu sportowym rozpoczynając nabór od klasy pierwszej. Można tak technicznie rozwiązać, maluch byłyby odizolowane od zanikającego gimnazjum.

W dalszej perspektywie wybudować nową szkołę na terenach obecnej bazy Komunikacji Miejskie a poszczenia obecne przekazać "Kopernikowi" którego kadra wie jak dobrze kształcić

Ech Logik... logiki w tym wszystki tyle co kot napłakał. Widocznie nie przeczytałeś komentarzy, a wiedzę o 2 czerpies ze statystyk, które jak powszechnie wiadomo są bezduszne. Bo to widzisz, Logik, chodzi o to, że w 2 sukcesem jest jak się kogoś uchroni przed więzieniem albo jak w ogóle skończy szkołę. A każdy absolwent który dostanie się do LO to sukces podwójny. Nie jest sztuką wychowac kogoś na profesora. Sztuką jest zrobic z niego porządnego człowieka. Tak po prostu.
Cytować
0 #29 Logik 2017-01-31 14:57
Cytuję Ata:
[quote name="Logik"]Po co ten bełkot pseudodydaktyczny w stylu propagandy TVN i GW.
Podajcie konkrety.
1)Średnia ocen (punktów) z testu ukończenia gimnazjum za cały okres istnienia w porównaniu z innymi gimnazjami w w Kołobrzegu i Polsce.
2) Procent absolwentów w "Koperniku" i "Sienkiewiczu" w porównaniu do innych gimnazjów i w rozbiciu na profile.
Ten sposób przekazywania "osiągnięć" dyskredytuje Radę Pedagogiczną .
PODSTAWOWYM CELEM GIMNAZJUM POWINNO BYĆ WYPOSAŻENIA UCZNIA W WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI POTRZEBNE DO DALSZEJ NAUKI.

Przy obecnej reformie Rada Pedagogiczna powinna pomyśleć czy nie należałoby na obecnej bazie otworzyć szkołę podstawową o profilu sportowym rozpoczynając nabór od klasy pierwszej. Można tak technicznie rozwiązać, maluch byłyby odizolowane od zanikającego gimnazjum.

W dalszej perspektywie wybudować nową szkołę na terenach obecnej bazy Komunikacji Miejskie a poszczenia obecne przekazać "Kopernikowi" którego kadra wie jak dobrze kształcić

Ech Logik... logiki w tym wszystki tyle co kot napłakał. Widocznie nie przeczytałeś komentarzy, a wiedzę o 2 czerpies ze statystyk, które jak powszechnie wiadomo są bezduszne. Bo to widzisz, Logik, chodzi o to, że w 2 sukcesem jest jak się kogoś uchroni przed więzieniem albo jak w ogóle skończy szkołę. A każdy absolwent który dostanie się do LO to sukces podwójny. Nie jest sztuką wychowac kogoś na profesora. Sztuką jest zrobic z niego porządnego człowieka. Tak po prostu.[/quote
Jeżeli jest jak piszesz to tym bardzie nie można dawać tam 7 i 8 klas z Radzikowa na zmarnowanie ]
Cytować
+10 #30 DDR 2017-01-31 17:23
Cytuję Logik:
Po co ten bełkot pseudodydaktyczny w stylu propagandy TVN i GW.
Podajcie konkrety.
1)Średnia ocen (punktów) z testu ukończenia gimnazjum za cały okres istnienia w porównaniu z innymi gimnazjami w w Kołobrzegu i Polsce.
2) Procent absolwentów w "Koperniku" i "Sienkiewiczu" w porównaniu do innych gimnazjów i w rozbiciu na profile.
Ten sposób przekazywania "osiągnięć" dyskredytuje Radę Pedagogiczną .
PODSTAWOWYM CELEM GIMNAZJUM POWINNO BYĆ WYPOSAŻENIA UCZNIA W WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI POTRZEBNE DO DALSZEJ NAUKI.

Przy obecnej reformie Rada Pedagogiczna powinna pomyśleć czy nie należałoby na obecnej bazie otworzyć szkołę podstawową o profilu sportowym rozpoczynając nabór od klasy pierwszej. Można tak technicznie rozwiązać, maluch byłyby odizolowane od zanikającego gimnazjum.

W dalszej perspektywie wybudować nową szkołę na terenach obecnej bazy Komunikacji Miejskie a poszczenia obecne przekazać "Kopernikowi" którego kadra wie jak dobrze kształcić
Znam dużo ludzi z "Dwójki", którzy poszli do bardzo dobrych szkół, nie tylko w Kołobrzegu. Poziom nauczania w tym przypadku nie ma sensu, bo liczy się wola ucznia...
Cytować
+12 #31 DDR 2017-01-31 17:29
Cytuję rodzicSP6:
co tydzien chodze z synkami 6 i 7 lat na trening do Hali Milenium. Za każdym razem widzę młodzież przed wejściem do tego "świetnego" gimnazjum palącą fajeczki. Któregoś razu szło przed nami kilkoro meneli właśnie tej trudnej młodzieży - jeden z nich rzucił moim dzieciom pod nogi petardę. Za takie towarzystwo to ja dziękuję. Gdyby to nie była walka nauczycieli o byt to by szczerze się wypowiadali: "tu chodzi patologia, najgorsze dziadostwo w mieście. Przemeldujcie dzieciaki do znajomych lub rodziny jeśli nie chcecie za parę chwil znaleźc się w czarnej du pie".
Tylko problem jest taki, że w innych gimnazjach w mieście też tak jest... Widzę, że dużo ludzi, wini tutaj nauczycieli, a sami chyba nie widzą, jak wychowują dzieci...
Cytować
+16 #32 No tak 2017-01-31 17:44
Szkoła nie jest od wychowywania dzieci ale tak sie stało, bo rodzice czasu maja za mało. Dziecko w szkole pierdło a rodzi leci z japą ze sie zesrało. :D
Cytować
+7 #33 Angie 2017-01-31 18:13
A może by tak nauczyciele emeryci ze wszystkich szkół kołobrzeskich poszli już na zasłużoną emeryturkę, a nie podwójnie biorą pieniądze (i wypłata i emeryturka), zabierając pracę młodym, to by się praca dla nauczycieli młodych znalazła. A że z gimby 2 najgorsza patologia się wywodzi, to racja i popieram rodziców walczących o dzieci SP6.
Cytować
-8 #34 jarekkkk 2017-01-31 18:39
Ja uważam że szkoła nr 2 jest dla mojego syna złą szkołą i nie pozwole na to zeby miasto decydowało za mnie i syna gdzie ma iśc.Ja uważam że nauczyciele myślą tylko o sonbie i ja mam to w d...e a że szkoła nr 2 uważa że szkoła nr 6 jest kiepska no to i sprawa ale mój syn chce zostac w tej kiepsiej szkoły nr 6 i skończyc ja z kolegami i z ulubionymi nauczycielami.
Cytować
-1 #35 nauczyciel 2017-01-31 20:31
Cytuję Sébastieeen:
Patologia dosłownie! Przechodzę dzień w dzień koło tej szkoły do pracy. "Uczniowie" grupowo palą papierosy 5 m od drzwi szkoły, albo nawet przy samych drzwiach papierosy, a przechodzący nauczyciele nic z tym nie robią.

.
Skąd wiesz, że to uczniowie z "2"?
Jeżeli nasi uczniowie palą, to tak, że ich nie widac. Nauczyciele znają swoich uczniów i od razu reagują.
W budynku gimnazjum jest gabinet pielęgniarki do której przychodzą również uczniowie z Kopernika. Często jest tak, że to Ci "dobrzy" uczniowie z ogólniaka czekając na pielęgniarkę mają czas na papierosa. A na przerwach palą na parkingu przy Millenium.
Cytować
0 #36 AIM 2017-01-31 20:41
Na SERBONĘ do Paris
Cytować
+5 #37 remek 2017-01-31 21:00
No tak bo 2 nie ma super hali swojego Orlika itd bo wszystko musi być w radzikowie a reszta jest tak zła że hej radzikowo to centrum miasta wszystkie autobusy musza tam jechac a co z budzistowem ile autobusow tam jezdzi
Cytować
+4 #38 remek 2017-01-31 21:04
2 2 to dobra szkoła a gość co pisze ze to patologia niech przyjrzy się dzielnicą w radzikowie tam wszyscy uczciwi osiedli i niekarani
Cytować
+8 #39 karola1 2017-01-31 21:12
Witam wszystkich którzy tak negatywnie opisują gimnazjum num 2 mój syn skończył tam szkole i przez 3lata bardzo dobrze współpracowali mi się z nauczycielami na których można zawsze liczyć obecnie córka chodzi do tego gimnazjum I lepiej się czuję gdyż w połowie 1 klasy musiałam przenieść córkę z tak idealnego gimnazjum num.1 gdzie tam to dopiero jest demoralizacja oraz znęcanie się nad uczniami mniej zamoznymi bo 1 słynie z grubości portfela rodzice .Oraz z drogich prezentów I proszę nie pisać głupot o szkole bo patologia wszędzie się zdarza a w większości najgorsze młodzież jest z tak dobrych domów .A nauczyciele z 2 proszę nie przejmować się wpisami bo ludzie którzy to pisze sa poprostu programami i myślę że jak mają wypasione auta wystawne domy są inteligiencja A to sa zwykle bufony których dzieci wychowuje ulica..Cytuję jarekkkk:
Ja uważam że szkoła nr 2 jest dla mojego syna złą szkołą i nie pozwole na to zeby miasto decydowało za mnie i syna gdzie ma iśc.Ja uważam że nauczyciele myślą tylko o sonbie i ja mam to w d...e a że szkoła nr 2 uważa że szkoła nr 6 jest kiepska no to i sprawa ale mój syn chce zostac w tej kiepsiej szkoły nr 6 i skończyc ja z kolegami i z ulubionymi nauczycielami.

To niech tam chodzi przecierz nikt nie będzie za nim tęsknił.
Cytować
+7 #40 karola1 2017-01-31 21:38
Cytuję Sébastieeen:
Patologia dosłownie! Przechodzę dzień w dzień koło tej szkoły do pracy. "Uczniowie" grupowo palą papierosy 5 m od drzwi szkoły, albo nawet przy samych drzwiach papierosy, a przechodzący nauczyciele nic z tym nie robią.

A w innych gimnazjach nie palą .O dziwne dlaczego tak wspaniałe pozostałe gimnazja a młodzież ucieka i nagminnie przepisu je się do gimnazjum numer 2 bo z tego co nam rodzica wiadomo to non stop dochodzą dzieci z 1i 3 Są taka patologia stuknij się w głowę człowieku.
Cytować
+8 #41 Absolwentka2 2017-01-31 23:30
Rok temu zakonczylam edukację właśnie w tej szkole, która jest tak niesprawiedliwie oceniana. Bałam się iść do tej szkoły właśnie ze względu na "trudną młodzież", która uczy się w tej szkole, ale podjęłam dobry wybór. 3 lata w tej szkole to był najlepszy okres w moim życiu, cudowna wychowawczyni, która pomagała we wszystkim, interesowała się sprawami każdego z osobna. Wiele mnie ta szkoła nauczyła.
Dzieciaki palące fajeczki są w każdej szkole i nic się nie da z tym zrobić. Nigdy mnie nikt nie popchbal, ani nie uderzył w tej szkole i zapewniam, ze TRUDNA MŁODZIEŻ jest w każdym gimnazjum, a nie tylko w dwójce. Wiem, bo znajomi z innych gimnazjów niczym się nie roznili od dzieci w naszym gimnazjum.
Polecam tą szkołę wszystkim, nie wierzcie w głupie plotki :)
Cytować
+6 #42 Malami38 2017-01-31 23:47
Za to lidia mikolajek dyrektorka gim.nr 1 lize dupe gromkowi ,chwali sie wyremontowana szkola,takiej baby jak ona nigdy w zyciu nie widzialam !!! PO prostu jedna wielka mafia z gromkiem
Cytować
-6 #43 Hshs 2017-02-01 07:27
Skasowac gim nr 2. Najgorsza szkola w kg!!!
Cytować
+2 #44 Praktyk 2017-02-01 08:37
W Kołobrzegu są 3 gimnazja publiczne.
Od września nie będzie naboru czyli liczba uczniów zmniejszy się o 33% .
Przenieś pozostałe klasy z Gimnazjum 1 i 2 do 3 i otworzyć ponownie szkoły podstawowe 1 i 2 dostosowując odpowiednio rejonizacje.
Cytować
-5 #45 skalar 2017-02-01 12:18
Gimnazja mają być wygaszane, koniec kropka! Nie ma i nie będzie zgody na sztuczne 2 letnie "gimnazja" w postaci 7 i 8 klas szkoły podstawowej. Bo to godzi w interes dzieci. Które nie zdążą się zaaklimatyzować do nowej szkoły, ponadto nauczyciel nie zdąży poznać ucznia, a co za tym idzie odpowiednio w najważniejszym momencie przygotować go do szkoły średniej. Jeśli Gimnazjum Nr 2 nadal chce istnieć to albo na powrót jako szkoła podstawowa, albo do widzenia. Innej możliwości niema. Chyba że jako szkoła ponadpodstawowa.
Cytować
+5 #46 karola1 2017-02-01 14:09
Cytuję Praktyk:
W Kołobrzegu są 3 gimnazja publiczne.
Od września nie będzie naboru czyli liczba uczniów zmniejszy się o 33% .
Przenieś pozostałe klasy z Gimnazjum 1 i 2 do 3 i otworzyć ponownie szkoły podstawowe 1 i 2 dostosowując odpowiednio rejonizacje.

Aby nie do gimnazjum numer 3 lub 1 co niektórzy zabraliśmy dzieci z tych placówek i nie widzę współpracy aby moje dziecko tam chodziło niech skończy szkole w tym gimnazjum gdzie bardzo się dobrze czuję czyli w 2 . I wara wszystkim co sądzą inaczej.
Cytować
+1 #47 NoName 2017-02-03 15:46
Cytuję Sherlock:
Patola :-x
Pisząc patola piszesz o wszystkich uczniach ale ja nie jestem jakimś patusem. Moja matka nie odprowadza wózków pod sklepem i nie korzysta z opieki skoro masz patole na chacie czy coś to nie oznacza żebyś o innych tak mówił.
Cytować
+1 #48 Wikas 2017-02-04 06:38
SP 6 nie jest wcale jedna z najlepszych szkół w mieście kompletne przereklamowanie od X lat masa roszczeniowych rodziców którym od kasy w głowach się poprzewracalo i kupa zm manierowanych nieukow,ich dzieci,po 2 szkoła od dawna nadinwestowana z uwagi na biznesy i stanowiska rodzicow..
Cytować
0 #49 ja2 2017-02-06 14:05
Cytuję rodzicSP6:
co tydzien chodze z synkami 6 i 7 lat na trening do Hali Milenium. Za każdym razem widzę młodzież przed wejściem do tego "świetnego" gimnazjum palącą fajeczki. Któregoś razu szło przed nami kilkoro meneli właśnie tej trudnej młodzieży - jeden z nich rzucił moim dzieciom pod nogi petardę. Za takie towarzystwo to ja dziękuję. Gdyby to nie była walka nauczycieli o byt to by szczerze się wypowiadali: "tu chodzi patologia, najgorsze dziadostwo w mieście. Przemeldujcie dzieciaki do znajomych lub rodziny jeśli nie chcecie za parę chwil znaleźc się w czarnej du pie".

Treningi - czyli to już po godzinie 15.
Pod szkołą stoją wtedy słuchacze OHP.
Nie mylmy uczniów gimnazjum 2 ze słuchaczami OHP.
Cytować
0 #50 Agnieszka1 2017-02-08 08:31
Cytuję Sébastieeen:
Patologia dosłownie! Przechodzę dzień w dzień koło tej szkoły do pracy. "Uczniowie" grupowo palą papierosy 5 m od drzwi szkoły, albo nawet przy samych drzwiach papierosy, a przechodzący nauczyciele nic z tym nie robią.

Witam piszecie ze w tej szkole pala a pytanie brzmi jest szkola w ktorej uczniowie nie pala papierosów?, nie biora narkotyków itp , ?nie ma takich szkol w gim nr3 z tego co slyszalam tez sa uczniowie ktorzy pala papierosy wciaz przyjezdza policja , ale tego glosno sie nie mowi bo po co najlepiej wszystko zwalic na szkole gim nr 2 , czemu nie jestescie obiektywni ? czemu nie zauważacie co sie dzieje w innych szkolach ? , moj maz był swiadkiem jednym ze szkol gim nr 1 , jak tam uczniowie chodza do szkoly np dziewczynki wymalowane , w krotkich spudniczach a lazienki były zadymione od papierosow wiem o tym bo sam moj maz opowiadal , bo akurat tam robil remont w tej szkole , uczniowie odzywaja sie do siebie wulgarnie, masakra , wiec nie piszcie takich bzdur ze tylko gim nr 2 jest jak wy to nazywacie patologia bo mozna by bylo wszystkie gim tak nazwac bez wyjatku, ja sądze , że to zazdrośc przemawia do Was bo zadnej szkole nie ma zajec w-f np pilkarska , strzelectwo , lucznictwo , nie maja tez dostepu do profesjonalnego boiska, baseny , dlatego chcecie zniszczyc ta szkole bo okaze sie ze jest najlepsza od wszystkich szkol w Kolobrzegu i to was boli jak zarowno P Mlynarczyka,
to jest moje zdanie , Apeluje do rodzicow , w kazdej szkole jest taka sytuacja gdzie uczniowie pala itp , nie ma takich szkol wiec rodzice zastanowcie sie czy warto pisac nie prawde wyzywac uczniow , rodzicow , i nauczycieli od patologi , chyba nie bo kazda szkola ma cos za uszami , moje corki chodza do tej szkoly jedna z nich juz konczy , jestem zadowolona poniewaz obie corki poszly na profil strzelecki najstarsza ma duze osiagniecia i naleza obie do klubu strzeleckiego , nawet najstarsza za to ze ma dobre wyniki z strzelania miala stypendium sportowe i w tym roku rowniez bierze udzial w zawodach ktore wlasnie dzis odbeda sie , wraz z mlodsza corka , jako ja rodzic jestem dumna ze moje corki chodza do tej szkoly . Nie pala papierosow nie pija alkoholu to zalezy tylko od dziecka jak dziecko jest wychowane przez rodzicow , jesli rodzic pali pije , to i dziecko bedzie bralo przyklad z rodziców chodz sa rowniez wyjatki , mam nadzieje ze moj komentarz dotrze do panstwa ja jestem za tym zeby zrobic szkole podstawowa sportowa dla naszych pociech bo zadnej szkole tego nie ma