Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ulic Towarowej i Zdrojowej. Wykonawca wyłoniony zostanie z początkiem marca. Dwie ulice strefy nadmorskiej od dawna wołają o remont. W ramach inwestycji ma powstać rondo, już nazwane ze względu na długość i kształt wysepki, „biszkoptowym".
Ciągnąć się będzie od skrzyżowania z ulicą Portową do ulicy Zdrojowej. Kiedy w zeszłym roku pisaliśmy o przebudowach w tym rejonie miasta, magistrat szacował ich koszt na około 6 milionów złotych. Drogi zostaną pokryte asfaltem. Schowane zostaną tory, dzięki czemu samochody będą miały szerszą jezdnię. Ma powstać więcej miejsc parkingowych. Przebudowane ma zostać także rondo stworzone przez powiat, a sprawiające większym samochodom sporo problemów, u zbiegu ulic Reymonta, Zdrojowej i Solnej. To właśnie tam kończyć się będzie remontowany odcinek. Co ważne, inwestor jakim jest miasto zastrzega sobie zabezpieczenie placu budowy i nie prowadzenie remontu przez okres wakacyjny czyli od 16 czerwca do końca sierpnia. Całość ma zostać zrealizowana do 30 czerwca 2018 roku, a prace mogą ruszyć jeszcze tej wiosny.

Komentarze  

+27 #1 Uzdrowisko 2017-02-14 12:58
A od mini ronda :P do Kasprowicza to nie łaska dziury jak w serze
Cytować
-6 #2 dbrh 2017-02-14 13:47
A postój TAXI na Mickiewicza to gdzie będzie ? czy następny do likwidacji ? Już zostało 80 miejsc na około 300 taksówek a policja, SG i SM czepia się jak się zabiera lub wysadza pasażera . A zakazy wszędzie. (Zapłaciłem mandat za czekanie 7 min. na klienta ul. Morska , powiedział że powinienem odjechać po 2 to by nic nie było ::)) miałbym jeździć dookoła portu cztery razy ?) W miastach turystycznych lub uzdrowiskowych miejsca lub postoje są usytuowane w miejscach gdzie ludzie tego potrzebują . A u nas port -3 , molo -0 , Mickiewicza -5 , cała promenada nadmorska -0 , amfiteatr -4 , . Cała strefa nadmorska - 12 miejsc. Jak odejdzie Mickiewicza zostanie 7 . JAK ŻYC ?
Melexy uprzywilejowane ? mają miejsc tyle co pojazdów.
Cytować
+2 #3 taktylko 2017-02-14 13:52
Rondo przy Chalkozynie od samego początku było niewypałem. Te dwie ulice Towarowa i Westerplatte nie są akurat w najgorszym stanie. Może włodarze miasta przejdą się i przejadą po mieście i zobaczą na własne oczy jaki jest stan ulic???
Cytować
+5 #4 Yeti 2017-02-14 13:54
Kasprowicza zrobiona w miarę (zapadnięte studzienki) - ale Zdrojowa to jedna wielka dziura - ostatni remont to było zeszlifowanie cienkiej warstwy asfaltu i położenie nowej. Dlaczego nie wykonano kapitalnego remontu ze środków europejskich tak jak Kasprowicza ?. No i kiedy będzie można jeździć po niej jak po drodze powiatowej a nie po polnej panie Starosto ?
Cytować
+5 #5 Kołobrzeżanin SB 2017-02-14 14:53
:D to jest dzielnica uzdrowiskowa, można by dac asfalt kolorowy, w końcu to reprezentatywne miejsce:
http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB1xCi1KFXXXXXwXXXXq6xXFXXXi/Go-green-kolorowy-asfalt-podjazd.jpg
Cytować
+4 #6 keisy 2017-02-14 16:59
To niezłe robótki archeo się szykują - 3 cmentarze, Baltenhof, przedwojenna dyrekcja uzdrowiska...
Cytować
+5 #7 zygzak 2017-02-14 19:04
Cytuję dbrh:
A postój TAXI na Mickiewicza to gdzie będzie ? czy następny do likwidacji ? Już zostało 80 miejsc na około 300 taksówek a policja, SG i SM czepia się jak się zabiera lub wysadza pasażera . A zakazy wszędzie. (Zapłaciłem mandat za czekanie 7 min. na klienta ul. Morska , powiedział że powinienem odjechać po 2 to by nic nie było ::)) miałbym jeździć dookoła portu cztery razy ?) W miastach turystycznych lub uzdrowiskowych miejsca lub postoje są usytuowane w miejscach gdzie ludzie tego potrzebują . A u nas port -3 , molo -0 , Mickiewicza -5 , cała promenada nadmorska -0 , amfiteatr -4 , . Cała strefa nadmorska - 12 miejsc. Jak odejdzie Mickiewicza zostanie 7 . JAK ŻYC ?
Melexy uprzywilejowane ? mają miejsc tyle co pojazdów.

Poparł by zamiast negować , a później jęczy że taksówką nie poczekała
Cytować
+2 #8 Karol2 2017-02-14 20:50
Kur.... znowu rondo, przecież to rzygać się chce
Cytować
+1 #9 Meleks 2017-02-14 22:11
Cytuję dbrh:
A postój TAXI na Mickiewicza to gdzie będzie ? czy następny do likwidacji ? Już zostało 80 miejsc na około 300 taksówek a policja, SG i SM czepia się jak się zabiera lub wysadza pasażera . A zakazy wszędzie. (Zapłaciłem mandat za czekanie 7 min. na klienta ul. Morska , powiedział że powinienem odjechać po 2 to by nic nie było ::)) miałbym jeździć dookoła portu cztery razy ?) W miastach turystycznych lub uzdrowiskowych miejsca lub postoje są usytuowane w miejscach gdzie ludzie tego potrzebują . A u nas port -3 , molo -0 , Mickiewicza -5 , cała promenada nadmorska -0 , amfiteatr -4 , . Cała strefa nadmorska - 12 miejsc. Jak odejdzie Mickiewicza zostanie 7 . JAK ŻYC ?
Melexy uprzywilejowane ? mają miejsc tyle co pojazdów.

Trzeba miec szwagra w policji jak zenuś to wtedy można stac swoją taksówką gdzie się chce, nawet przy wjezdzie na molo i mandatów się nie płaci...?
Cytować
+1 #10 Uzdrowisko 2017-02-14 23:04
Cytuję Yeti:
Kasprowicza zrobiona w miarę (zapadnięte studzienki) - ale Zdrojowa to jedna wielka dziura - ostatni remont to było zeszlifowanie cienkiej warstwy asfaltu i położenie nowej. Dlaczego nie wykonano kapitalnego remontu ze środków europejskich tak jak Kasprowicza ?. No i kiedy będzie można jeździć po niej jak po drodze powiatowej a nie po polnej panie Starosto ?
Kasprowicza zrobione po lekach deszczówka poniemiecka to samo z kanalizacja ośrodki budują a potem zalewa najniższe domostwa
Cytować
+1 #11 Kajka123 2017-02-15 08:12
I pewnie remont zacznie się w maju......na sam sezon letni......
Cytować
+1 #12 blue 2017-02-15 20:46
co tu remontowac , skoro na Towarowej były wyburzane domy to na pewno będą budowac nowe. To może zaczekac a nie nowe chodniki i ulice niszczyc. Czy nie można planowac długo falowo, jak to łatwo wydaje się nie swoje pieniążki.
Cytować
+1 #13 Kalifornia 2017-02-15 22:42
Cytuję blue:
co tu remontowac , skoro na Towarowej były wyburzane domy to na pewno będą budowac nowe. To może zaczekac a nie nowe chodniki i ulice niszczyc. Czy nie można planowac długo falowo, jak to łatwo wydaje się nie swoje pieniążki.



Zgadza się !
Nowa budowa tuż tuż - dużo CIĘŻKIEGO sprzętu będzie tamtędy jeździło a ci chcą teraz remontować nawierzchnię :o
To głupota !
Trzeba poczekać z przebudową tych ulic do czasu zakończenia budowy przez inwestora budującego mieszkania przy Politechnice Poznańskiej !

Swoją drogą zakończyła się już dawno budowa apartamentowca przy ul.Solnej a Miasto obiecało naprawić zrujnowaną przez ciężkie pojazdy nawierzchnię przy ul.POMORSKIEJ. Czekamy z niecierpliwością ! :-*
Cytować
0 #14 Turysta 2017-02-17 09:34
Cytuję taktylko:
Rondo przy Chalkozynie od samego początku było niewypałem. Te dwie ulice Towarowa i Westerplatte nie są akurat w najgorszym stanie. Może włodarze miasta przejdą się i przejadą po mieście i zobaczą na własne oczy jaki jest stan ulic???

Westerplatte nie jest w złym stanie?Trzeba było nią przejsc jak była ulewa.Można było jedynie przepłynąć.O dziurach nie wspomnę...
Cytować
0 #15 Niedzwiedz1 2017-02-17 14:38
A może całkiem zamknąć ruch na uzdrowiskach,niech jeżdżą tylko autobusy i taksówki,a nie smog i korki
Cytować