×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Extra content at the end of the document
Nominowanych jest 230 tytułów z 79 wydawnictw, zebranych w 12 kategoriach. Ruszyła II edycja plebiscytu „Książka Roku 2016" lubimyczytac.pl. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce. Na liście możemy znaleźć również książkę kołobrzeskiej pisarki Elżbiety Cherezińskiej. Książka królowa otrzymała nominację w kategorii powieść historyczna.

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem lubimyczytać.pl – najpopularniejszego serwisu dla miłośników książek. O zakwalifikowaniu do plebiscytu w pierwszej kolejności decydowała liczba opinii i wysokość ocen wystawionych przez użytkowników, w drugiej przyznane książkom nagrody i wyróżnienia. Ponadto zespół lubimyczytać.pl szczególną uwagę poświęcił tytułom, które zostały wydane pod koniec roku i nie zdążyły jeszcze zebrać dużej liczby opinii i ocen.

Czytelnicy portalu mają czas do 28 lutego, aby wybrać Książki Roku 2016.

Książka Cherezińskiej „Królowa” jest drugą częścią (po „Hardej”) ma wielu bohaterów, z Bolesławem Chrobrym na czele, i jedną, największą ze wszystkich, heroiną – Świętosławą, królową i matką królów. Władczynię przebiegłą i zuchwałą, mądrą choć nie znającą liter, krzewiącą chrześcijaństwo, a w głębi duszy pozostającą poganka, pełną miłości dla tych, których kochała i nienawiści dla nieprzyjaciół, tyleż wielkoduszną, ile okrutną. Islandzkie sagi utrwaliły ją jako Sigridę Storradę (Dumną) i był to celny przydomek, gdyż „święte – powiada autorka – miała tylko imię, a całą siebie wykuła z najszlachetniejszej stali”.
Elżbieta Cherezińska w swojej dylogii opowiada o sześćdziesięciu latach z przełomu X i XI wieku. O czasie brzemiennym w skutki dla Polski, która 1050 lat temu przyjęła chrzest, dla Skandynawii i Anglii, dla naszych zachodnich, wschodnich i południowych sąsiadów. Dla Europy.

Kołobrzeżanie mogą pomóc wygrać pisarce plebiscyt oddając swój głos bezpośrednio na stronie http://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/56/powiesc-historyczna do 28 lutego włącznie. Każdy użytkowników może oddać wyłącznie jeden głos w danej kategorii. Głosowanie odbywa się w aż 12 kategoriach takich jak: literatura piękna, literatura faktu, kryminał, horror, literatura obyczajowa, fantastyka, science fiction, autobiografia, powieść historyczna, powieść młodzieżowa. W tym roku dodatkowo czytelnicy mogą głosować w dwóch nowych kategoriach: fantastyka młodzieżowa oraz literatura dziecięca.

Komentarze  

-4 #1 :-D 2017-02-16 15:11
Na pewno nie zagłosuję :-)
Cytować
+3 #2 Nefretete 2017-02-16 17:20
A ja zagłosuję z przyjemnością.
Cytować
+4 #3 ? 2017-02-16 17:38
Cytuję :-D:
Na pewno nie zagłosuję :-)
Bo w życiu żadnej książki nie przeczytałeś/aś!
Cytować
0 #4 Jakis 2017-02-16 23:36
Do autorow: od kiedy to Pani Cherezinska jest kolobrzezanka? Z tego co wiem to jest mieszkanka gminy Kołobrzeg. W poprzednich artykulach o protestach w szkole ktos jej wlasnie wytykal w komentarzach ze nie powinna sie udzielac w tej sprawie bo nie mieszka w Kołobrzegu. Dlatego prosze o sprostowanie artykulu.
Cytować
+8 #5 Fiona P. 2017-02-17 09:22
Okażcie troszke patriotyzmu lokalnego,przeczytajcie książki.
I zagłosujcie......napewno ta książka zasługuje.
Tak myslę..... :zzz :-)
Cytować
+1 #6 wiw 2017-02-17 12:05
Powinno się głosowac na najlepszą książkę, a nie bo znam pisarza...
Cytować
+5 #7 cif 2017-02-17 14:20
to przeczytaj.....
Cytować
-1 #8 Timi 2017-02-21 08:23
Czytałem, słabe to czytadło. Szkoda czasu.
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama