To będzie nie lada gratka dla pasjonatów historii w regionie. 18 marca w okolicach molo zaplanowano historyczną dioramę wraz z pokazami statystycznymi. Obecnie, trwają szczegółowe ustalenia i przygotowania do tej imprezy.

Już dziś wiadomo, że na plaży zobaczymy radziecki czołg średni T34-85, niemiecki transporter opancerzony, działo samobieżne SU57, niemiecki transporter opancerzony Sd.Kfz. 251 Ausf. C w wersji wozu łączności, niemiecki transporter opancerzony Sd.Kfz. 251 Ausf. D w wersji wozu saperskiego, amerykański samochód terenowy Dodge WC w barwach I Armii Wojska Polskiego, a także sprzęt artyleryjski.

Przy molo pojawią się również rekonstruktorzy I Armii Wojska Polskiego, której żołnierze walczyli o Kołobrzeg w marcu 1945 roku.

Jednym z elementów stanowiska historycznego będzie odegranie przez rekonstruktorów cyklu parateatralnych scenek, nawiązujących do autentycznych wydarzeń, które miały miejsce w schyłkowym okresie walk o Kołobrzeg. Będą to w szczególności: zaślubiny jednostek I Armii Wojska Polskiego z Bałtykiem, pierwszy kontakt żołnierzy polskich z morzem, opatrywanie rannych, przesłuchania jeńców niemieckich wziętych do niewoli w czasie bitwy itp. Scenki opatrzone zostaną profesjonalnym komentarzem historycznym nawiązującym także do trudnych losów żołnierzy Wojska Polskiego na wschodzie w czasie II wojny światowej. W trakcie odgrywania scenek wykorzystane zostaną bezpieczne efekty pirotechniczne, dostarczone przez atestowaną firmę.




Komentarze  

-2 #1 Pikscy 2017-03-06 14:48
I tak wiekszosc przyjdzie z mysla o grochowce....
Zreszta co to za wynik, 300 miseczek....niegdys na stadionie mozna bylo w cale wojskowe weekendy liczyc nie tylko na taki ochlap skrawek....widac 500plus wdarlomsie takze w budzety do takich widowisk, ale pamietajcienludziska ze DZIEMBA [...] ZOSTANIE
Cytować
-13 #2 Kot 2 2017-03-06 15:47
Ciekawe ile mieszkańców będzie kosztowała rekonstrukcja. Ciekawe kto na tym zarobi?
Cytować
+3 #3 konstanty 2017-03-06 15:48
proszę pisac bardziej zrozumiale bo nie wiadomo o co chodzi
Cytować
+16 #4 Kakao 2017-03-07 06:20
Jak zwykle jakies negatywy. Zal d... sciska ,że to nie on zarobi i zupki nie zje. Sam zorganizuj coś .
Cytować
+11 #5 Radegast 2017-03-07 07:41
Pawłowski to robił rekonstrukcje... idźcie do niego po nauki. Szkoda, teraz Dęblins i Muzeum Lotnictwa ma pożytki z jego wiedzy , umiejetności i doświadczenia
Cytować
-6 #6 Premio 2017-03-07 07:45
Cytuję Kot 2:
Ciekawe ile mieszkańców będzie kosztowała rekonstrukcja. Ciekawe kto na tym zarobi?

Gostek ma racje. Moze ktos powie ile to bedzie kosztowało i kto spije konfirury.
Cytować
-6 #7 Guten w mordę 2017-03-07 10:47
Jaki dzień zwycięstwa. Co za wyzwolenie Kołobrzegu. 18 marca to dzień zdobycia Kolbergu, który potem wraz z ziemiami zachodnimi został na konferencji poczdamskiej przekazany Polsce.
Cytować
+2 #8 uwer 2017-03-17 08:52
Nie dziw się "guten w mordę",żyjemy w tym Kołobrzegu wśród pokomunistycznej popranej moralnie, czerwono-różowo-lewackiej szumowiny,która za największą wartośc uznaje ,nie miec żadnych wartości. I tu można spokojnie zacytowac dwuprocentowego Hollande z Francji , który mówi "wy macie zasady ,my kasę".W Kołobrzegu oligarchia partyjno-biznesowo-złodziejska ,też ma kasę ,bo dysponowali nią ci, którzy dziś albo już siedzą jak Bogdan K.bądź za chwilę bedą siedziec w pudłach.To ci oszuści związani z Platformą Obywatelską finansowali wszelkiego rodzaju wydatki,o czym teraz przed prokuratorami mówią.
Cytować
+6 #9 Obambo 2017-03-17 09:56
Szczególnie te transportery Sd.Kfz. 251 to wielka gratka, podziekawania skladam organizatorom. :-*
Cytować
-3 #10 Kuracjusz 2017-03-17 10:11
Cytuję Obambo:
Szczególnie te transportery Sd.Kfz. 251 to wielka gratka, podziekawania skladam organizatorom. :-*

Jeśli masz, że historyczni przedsiębiorcy, w tym sdkfzta wpadną do Kołobrzegu na darmowy pokaz to się mylisz.. Tu popieram Kot2. My za to zapłacimy, tylko komu i ile.
Cytować
-3 #11 banderyzn 2017-03-17 10:46
Drugiego takiego zawszawienia polskiej historii i polskosci , jak w Kolobrzegu nie ma.
Nawet na calym Wybrzezu po wojnie , kiedys krainy Stolzmana ludobojcy , zyda ukrainskiego, polkownika NKWD od Braniewa , Elblaga po Swinoujascie
Nie ma w innym zadnym miescie Polski
No moze poza Gdanskiem gdzie znow panosza sie niemieccy faszysci " turysci " prowadzeni przez zdrajcow gigaaferalow z PO
Jak przed 1wrzesniem 1939 przyjezdrzajac z niemiec od Hitlera z karabinami i granatami w plecakach czekajac na haslo z hitlerowskiego okretu " Szlezwik holsztajn " ktory salwa w Westerplatte. 1 wrzesnia rozpoczal
II wojne swiatowa
Tu w Kolobrzegu do lizania [...] hitlerowcom i falszowania historii dopuszczono polakozercow gnebicieli "Solidarnosci" agentow zbrodniczej WRON kroczynskich i banderowcow agentow MOSAD.
A w konkatedrze mianowanej przez Papieza Jana Pawla II
W sutannie zdrajca lizacy faszystom jajca za dziengi robi ......
zamkniete koncerty dla synow mordercow obslugujacyh piece krematoryjne w Oswiecimiu.
Zgroza Sodoma i Gomora
google - wpisz : banderyzm plk niwinski
googlw - wpisz : izaak stolzman zyd
Cytować
+2 #12 Polak kochający Ojczyznę 2017-03-17 13:53
Cytuję uwer:
Nie dziw się "guten w mordę",żyjemy w tym Kołobrzegu wśród pokomunistycznej popranej moralnie, czerwono-różowo-lewackiej szumowiny,która za największą wartośc uznaje ,nie miec żadnych wartości. I tu można spokojnie zacytowac dwuprocentowego Hollande z Francji , który mówi "wy macie zasady ,my kasę".W Kołobrzegu oligarchia partyjno-biznesowo-złodziejska ,też ma kasę ,bo dysponowali nią ci, którzy dziś albo już siedzą jak Bogdan K.bądź za chwilę bedą siedziec w pudłach.To ci oszuści związani z Platformą Obywatelską finansowali wszelkiego rodzaju wydatki,o czym teraz przed prokuratorami mówią.

Ludzie popierający antypolską partię PIS, która donosi na Polaków nie ma prawa głosu w POLSCE. Dla was jedynym kierunkiem jest kierunek wschodni. Wasze działania spowodowały destrukcje dowodzenia Polskich Sił Zbrojnych, straciliśmy fachowców po szkołach NATO, cenionych za granicą, certyfikowanych przez sojusz, ludzi z doświadczeniem bojowym po Iraku, Afganistanie, w zamian PIS, dał np...Podhalańczyka na dowódcę Wojsk Specjalnych...oraz wpuścił konia trojańskiego, czytaj PONTONA do naszej najlepszej jednostki specjalnej, wg.zgodnej opini chodzi o destrukcje tej jednostki, kto się cieszy z takiego obrotu sprawy, jak pis zgotował Polakom, tak..PUTIN,...zresztą komu ja to tłumaczę, jak w końcu zrozumiesz czym jest Honor i Ojczyzna, przestaniesz pisać antypolskie brednie. Pamiętaj PIS: Polska 1:27. Chyba, że jesteś z tej małej grupy trzymającej parasolki lub grupie donosicieli, PS. Putin was kocha!! Żal mi was towarzysze z PIS-u. Abstra[...]ąc od tematu, chwała bohaterom z 1AWP!!!
Cytować
+1 #13 Mickiewicz 2017-03-17 13:55
Cytuję banderyzn:
Drugiego takiego zawszawienia polskiej historii i polskosci , jak w Kolobrzegu nie ma.
Nawet na calym Wybrzezu po wojnie , kiedys krainy Stolzmana ludobojcy , zyda ukrainskiego, polkownika NKWD od Braniewa , Elblaga po Swinoujascie
Nie ma w innym zadnym miescie Polski
No moze poza Gdanskiem gdzie znow panosza sie niemieccy faszysci " turysci " prowadzeni przez zdrajcow gigaaferalow z PO
Jak przed 1wrzesniem 1939 przyjezdrzajac z niemiec od Hitlera z karabinami i granatami w plecakach czekajac na haslo z hitlerowskiego okretu " Szlezwik holsztajn " ktory salwa w Westerplatte. 1 wrzesnia rozpoczal
II wojne swiatowa
Tu w Kolobrzegu do lizania [...] hitlerowcom i falszowania historii dopuszczono polakozercow gnebicieli "Solidarnosci" agentow zbrodniczej WRON kroczynskich i banderowcow agentow MOSAD.
A w konkatedrze mianowanej przez Papieza Jana Pawla II
W sutannie zdrajca lizacy faszystom jajca za dziengi robi ......
zamkniete koncerty dla synow mordercow obslugujacyh piece krematoryjne w Oswiecimiu.
Zgroza Sodoma i Gomora
google - wpisz : banderyzm plk niwinski
googlw - wpisz : izaak stolzman zyd

Jest szansa, żebyś w końcu napisał poprawnie swój tekst, w naszym Polskim języku. Nie kochasz Polski??
Cytować
-2 #14 Xsi 2017-03-17 14:20
Cytuję banderyzn:
Drugiego takiego zawszawienia polskiej historii i polskosci , jak w Kolobrzegu nie ma.
Nawet na calym Wybrzezu po wojnie , kiedys krainy Stolzmana ludobojcy , zyda ukrainskiego, polkownika NKWD od Braniewa , Elblaga po Swinoujascie
Nie ma w innym zadnym miescie Polski
No moze poza Gdanskiem gdzie znow panosza sie niemieccy faszysci " turysci " prowadzeni przez zdrajcow gigaaferalow z PO
Jak przed 1wrzesniem 1939 przyjezdrzajac z niemiec od Hitlera z karabinami i granatami w plecakach czekajac na haslo z hitlerowskiego okretu " Szlezwik holsztajn " ktory salwa w Westerplatte. 1 wrzesnia rozpoczal
II wojne swiatowa
Tu w Kolobrzegu do lizania [...] hitlerowcom i falszowania historii dopuszczono polakozercow gnebicieli "Solidarnosci" agentow zbrodniczej WRON kroczynskich i banderowcow agentow MOSAD.
A w konkatedrze mianowanej przez Papieza Jana Pawla II
W sutannie zdrajca lizacy faszystom jajca za dziengi robi ......
zamkniete koncerty dla synow mordercow obslugujacyh piece krematoryjne w Oswiecimiu.
Zgroza Sodoma i Gomora
google - wpisz : banderyzm plk niwinski
googlw - wpisz : izaak stolzman zyd

Jak dla ciebie google jest wyznacznikiem to.... gratulacje !!!
Podpowiem jeszcze jest coś takiego jak książka (znajdziesz ich więcej w takim budynku na ul.Frankowskiego - nazywa się biblioteka)

I nie rozmnażaj się bo szkoda tych dzieciaczków które będą musiały z tobą mieszkać !!!!
Cytować
-2 #15 wiedza nie boli 2017-03-17 17:25
Cytuję Xsi:
Cytuję banderyzn:
Drugiego takiego zawszawienia polskiej historii i polskosci , jak w Kolobrzegu nie ma.
Nawet na calym Wybrzezu po wojnie , kiedys krainy Stolzmana ludobojcy , zyda ukrainskiego, polkownika NKWD od Braniewa , Elblaga po Swinoujascie
Nie ma w innym zadnym miescie Polski
No moze poza Gdanskiem gdzie znow panosza sie niemieccy faszysci " turysci " prowadzeni przez zdrajcow gigaaferalow z PO
Jak przed 1wrzesniem 1939 przyjezdrzajac z niemiec od Hitlera z karabinami i granatami w plecakach czekajac na haslo z hitlerowskiego okretu " Szlezwik holsztajn " ktory salwa w Westerplatte. 1 wrzesnia rozpoczal
II wojne swiatowa
Tu w Kolobrzegu do lizania [...] hitlerowcom i falszowania historii dopuszczono polakozercow gnebicieli "Solidarnosci" agentow zbrodniczej WRON kroczynskich i banderowcow agentow MOSAD.
A w konkatedrze mianowanej przez Papieza Jana Pawla II
W sutannie zdrajca lizacy faszystom jajca za dziengi robi ......
zamkniete koncerty dla synow mordercow obslugujacyh piece krematoryjne w Oswiecimiu.
Zgroza Sodoma i Gomora
google - wpisz : banderyzm plk niwinski
googlw - wpisz : izaak stolzman zyd

Jak dla ciebie google jest wyznacznikiem to.... gratulacje !!!
Podpowiem jeszcze jest coś takiego jak książka (znajdziesz ich więcej w takim budynku na ul.Frankowskiego - nazywa się biblioteka)

I nie rozmnażaj się bo szkoda tych dzieciaczków które będą musiały z tobą mieszkać !!!!

On już jest wyklęty, nie ma ratunku :) Kiedyś próbował czytać, ale go strasznie głowa bolała od tych wszystkich wiadomości, nic a nic nie ogarniał, postawił na.. gazetę polską i reszta szarych komórek uleciała w siną dal:)
Cytować
-5 #16 Bele co 2017-03-17 21:15
Ale będą się mohery biły o grochoweczke.Moze mi się uda nagrać hit na YouTube
Cytować
+4 #17 luftwaffen Travel 2017-03-17 22:07
Cytuję Kot 2:
Ciekawe ile mieszkańców będzie kosztowała rekonstrukcja. Ciekawe kto na tym zarobi?

Niemiec na tym nie zarobi.
Cytować
+7 #18 luftwaffen Travel 2017-03-17 22:11
Cytuję Guten w mordę:
Jaki dzień zwycięstwa. Co za wyzwolenie Kołobrzegu. 18 marca to dzień zdobycia Kolbergu, który potem wraz z ziemiami zachodnimi został na konferencji poczdamskiej przekazany Polsce.

Dla Szkopów tak właśnie jest, jak Pan powyżej napisał.. A dla mnie i dla wielu innych Polaków to dzień wyzwolenia Kołobrzegu.
Cytować
-3 #19 brudny harry 2017-03-17 23:40
jutro przejdzie front...deszczowy ,i wszystko rozgoni,spokoj bedzie
Cytować
+1 #20 SuperPatriota 2017-03-18 07:56
Cytuję brudny harry:
jutro przejdzie front...deszczowy ,i wszystko rozgoni,spokoj bedzie

Brudny Harry to szansa dla ciebie, żeby umyć się pod..chmurką, czas na kąpiel. zawsze to szansa dla ciebie. Nie lękaj się higiena to ważna rzecz. Co do pogody, twardzielom pogoda nie przeszkadza, cherlawym cieniasom wyklętym niekochającym Polski z pisu to i owszem..
Cytować
-1 #21 s.o.d 2017-03-18 09:15
Wszyscy niezadowoleni niech siedzą w domkach...na pewno przyjdą kuracjusze z Niemiec
Cytować
+8 #22 luftwaffen Travel 2017-03-18 22:29
przekłamanohistorię. 17 marca na cmentarzu wojennym w Kołobrzegu. Wolski zaniósł kwiaty lotnikom Luftwaffe. Proponuję nową nazwę dla jego firmy: "Luftwaffen Reise Travel". Ponadto przekłamanie muzyczne: ani jednej melodii od I Armii WP, za to sanacyjne piski kapeli, zaproszono Niemców (Kolberg ist Badewanne fur Berlin). A Rosjan to nie zaproszono, chociaż to tylko dzięki Ruskim jesteśmy tutaj i Gromek też dzięki nim tutaj jest. Czy wtererani zdradzili swoich radzieckich towarzyszy broni poprzez przyzwolenie na te kłamstwa?
Cytować
0 #23 gnida 2017-03-18 23:47
nieWolski jesli jeztes tchurzliwym bez godnosci honoru i kregoslupa sczurem i lizesz dupe i jaja oprawcom mojej rodziny niemieckim faszystom hitlerowcom.
Jesli robisz to w moim kochanym Kolobrzegu gdzie z rak hitlerowcow polegl moj wujek.
Gnoisz sie za POl ojro. jak twoj idol tfuSSk rob to PO cichu smieciu .
Masz przejechane.
Cytować
+1 #24 gnidy 2017-03-19 09:01
Wyjatkowe skundlenie czegos udajacego czlowieka , ktory za pol ojro.
Jako wlasciciel firmy przewozowej wozacej faszystow niemieckich pod same drzwi kolobrzeskiej katedry m.in .
Na prywatne zamkniete koncerty u folksdojcza w sutannie.
Jednoczesnie urzednik Panstwa Polskiego oplacany z pieniedzy Polakow , Kolobrzezan.
Jako ich reprezentant i przedstawiciel wyl publicznie i lal krokodyle lzy nad grobem hitlerowcow.
Hitlerowcow , ktorzy swym opetaniem i wola rzadzenia swiatem wywolali zbrodnicza wojne , mordujac dziesiatki milionow niewinnych ludzi .
Dzis znow rasa panow podnosi butne lby ze sfastyka na czole i SS w genach.
1 wrzesnia 1939r .zas zbombardowali niewinne spiace polskie miasto Wielun
Pozniej Warszawe
W samej Warszawie odszkodowanie za tylko dobra materialne od Makreli do dzis niezaplacone to
65 miliardow dolarow
Dzis zas pouczaja z kundlem folksdojczem gaulajterem Makreli tfuSSkiem
Rzad Pani Premier Beaty Szydlo
Hitlerowcow ktorzy
wymordowali ponad 6 milionow Polakow
w czasie wywolanej przez siebie opetanczej wojny i
strat na 850 miliardow dolarow w samej Polsce .
Natomomiast jawnie owa szuja na etacie polskiego wysokiego urzednika olala kilka dni wstecz
Panstwowe Swieto ZOLNIERZY NIEZLOMNYCH
Zolnierzy , ktorzy niesli wolnosc Polsce i bydlakom takim jak dzis przy korycie w feSStung Kolobrzeg .
Gdyby dzis znow nastala wojna z niemieckim faszysta GromBurak ,TeTeTka, Synekur Nygus czy wolski strzelaliby nam Polakom w tyl glowy jak zydzi w Katyniu sadzac po ich wchdzeniu faszystom , riezunom , czy zydowi Sorosowi (KOD)w zwieracz odbytu
Wyjatkowo dobraly i zgraly sie bezkregowe kundle.
Cytować
+1 #25 gnidy 2017-03-19 09:40
Kiedy kundel faszystowski , gaulajter folksdojcz Donne Corleonne tfuSSk
Po raz kolejny zaprzedal Polske
" Polskosc to nienormalnosc" m. in. to jego slowa
Szepnal do swych psow z PO :
"POwiedzcie mojemu dziadowi z SS , ze zachowalem sie jak trzeba"
Cytować
+1 #26 I love Kołobrzeg 2017-03-19 12:21
Cytuję gnidy:
Kiedy kundel faszystowski , gaulajter folksdojcz Donne Corleonne tfuSSk
Po raz kolejny zaprzedal Polske
" Polskosc to nienormalnosc" m. in. to jego slowa
Szepnal do swych psow z PO :
"POwiedzcie mojemu dziadowi z SS , ze zachowalem sie jak trzeba"

Dziękuję za komentarze, teraz jestem pewna, że Ci co popierają PIS nie kochają Polski, proszę tylko następnym razem pisać w jeżyku Ojczystym, wiem, ze najsilniejszymi osobami formacji PIS są: Misiewicz i Macierewicz (de facto przejdą do historii jako Ci, którzy niejako pod dyktando Rosji, próbowali niszczyć Polską Armię) Nie należy brać przykładu z tych aspołecznych ludzi, którzy również nie kochają Polski i Polaków. Po PIS-ie będzie dużo do naprawienia, ale Polacy potrafią i to udowodnią. Tylko prawdą zwycięży się pisowskie kłamstwo. Na szczęście PIS nie rządzi w Kołobrzegu i nie ma na to żadnych szans w przyszłości, wystarczy zobaczyć co zrobił złego Polsce. Miłego dnia Państwu życzę!!
Cytować