Wszystkie sześć odcinków drogi ekspresowej S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem jest już w budowie. Wojewoda Zachodniopomorski podpisał ostatnie zezwolenia i wydał decyzje Zezwalające na Realizację Inwestycji Drogowej dla dwóch ostatnich odcinków: Nowogard – Płoty (dł. 20,3 km) i Ustronie Morskie – Koszalin (dł. 24,2 km).

Pozostałe cztery odcinki otrzymywały decyzje ZRID sukcesywnie od grudnia ubiegłego roku. Na nich są już prowadzone roboty przygotowawcze. Budowa S6 będzie najdłuższym placem budowy w historii województwa zachodniopomorskiego - S6 od Goleniowa do Koszalina liczy niemal 120 km długości, doliczając budowaną od wiosny ubiegłego roku obwodnicę Koszalina i Sianowa daje to już prawie 140 km. Łączna wartość kontraktów na realizację odcinków Goleniów - Koszalin to około 2,22 miliarda złotych. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w 2019 roku.

Po decyzji rusza budowa


Wydanie decyzji ZRID daje możliwość bezzwłocznego rozpoczęcia robót budowlanych (decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności). Jednocześnie Wojewoda rozpoczyna procedurę odszkodowawczą, po zakończeniu której dotychczasowi właściciele otrzymują odszkodowania za nieruchomości przejęte pod drogę. Na odcinkach, dla których decyzje wydano wcześniej trwają już roboty przygotowawcze, wkrótce wystartują również na odcinkach Nowogard – Płoty i Ustronie Morskie - Koszalin. W pierwszej kolejności wykonywane są prace geodezyjne (trzeba przenieść to co jest na mapach w teren), następnie dokonuje się sprawdzenia saperskiego i wycinki drzew. Organizowane jest zaplecze budowy i opracowywane są tymczasowe organizacje ruchu na czas robót. Rozpoczyna się przebudowa infrastruktury technicznej (linie energetyczne, wodociągi, gazociągi itd.) kolidującej z realizowaną inwestycją i ruszają zasadnicze roboty budowlane.


Powstaną węzły, wiadukty i estakady


Droga ekspresowa S6 powstaje zgodnie z wydaną w roku 2010 decyzją środowiskową. Na odcinku Goleniów – Modlimowo nowa droga będzie biegła w pobliżu obecnej drogi krajowej nr 6. Za miejscowością Modlimowo nowa droga ekspresowa odejdzie od obecnego przebiegu dk6 w kierunku Kołobrzegu, a następnie od Kołobrzegu będzie biegła w na południe od obecnej drogi krajowej nr 11 w stronę Koszalina. W rejonie miejscowości Bielice połączy się z obwodnicą Koszalina i Sianowa. Droga będzie miała dwie jezdnia po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Łącznie na trasie drogi ekspresowej S6 Goleniów – Koszalin powstanie 11 węzłów drogowych, 111 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, estakady i przejścia dla zwierząt), 6 (3 pary) Miejsc Obsługi Podróżnych i 3 Obwody Utrzymania Drogi Ekspresowej.


Komentarze  

+30 #1 Zed 2017-03-08 22:39
Zajebicho!
Cytować
+28 #2 :3 2017-03-08 22:47
Mam nadzieje ze po wybudowaniu tej ekspresowki i obwodnic ruch na glownych, centralnych drogach w miastach zmniejszy sie a to zwiekszy bezpieczenstwoi rowerzystow i pieszych :-)
MAM NADZIEJE, ZE SIE ZMNIEJSZY RUCH SAMOCHODOWY
Cytować
+18 #3 Koło 2017-03-09 09:25
Nareszcie!! W końcu będzie można szybciej dojechac z Kołobrzegu do Gdańska, a nie tak jak teraz około 4 godzin przy średnim natężeniu ruchu.
Cytować
+8 #4 Shaft 2017-03-09 09:37
Cytuję Koło:
Nareszcie!! W końcu będzie można szybciej dojechac z Kołobrzegu do Gdańska, a nie tak jak teraz około 4 godzin przy średnim natężeniu ruchu.

Niestety kolego, ale do Gdańska nie przyspieszysz. Dziś poszla informacja, że rząd odwołuje przetargi na s6 na odcinku Koszali-Gdańsk. Powod: brak kasy! 500+ zbiera żniwa. Odwołano również budowę S11 Koszalin-Poznań i jeszcze kilku inwestycji drogowych w całej Polsce.
Cytować
-11 #5 radek33 2017-03-09 10:44
No to to jest ta dobra zmiana,my mamy takiego P-Osła co Wam to wytłumaczy.
Cytować
-13 #6 ads 2017-03-09 10:50
Cytuję Shaft:
Cytuję Koło:
Nareszcie!! W końcu będzie można szybciej dojechac z Kołobrzegu do Gdańska, a nie tak jak teraz około 4 godzin przy średnim natężeniu ruchu.

Niestety kolego, ale do Gdańska nie przyspieszysz. Dziś poszla informacja, że rząd odwołuje przetargi na s6 na odcinku Koszali-Gdańsk. Powod: brak kasy! 500+ zbiera żniwa. Odwołano również budowę S11 Koszalin-Poznań i jeszcze kilku inwestycji drogowych w całej Polsce.

A prawda jest taka, że S6 to stary projekt odsuwany wielokrotnie w czasie. PO odchodząc zaplanowała budowę dróg na kwotę 200 mln a zabezpieczyła na ten cel jedynie kwotę 120 mln. Taka chamska wrzutka PO, żeby tacy jak ty mieli się czym brandzlować.
Cytować
+4 #7 XUXUXUX 2017-03-09 12:18
ZA ROK BEDZIE GALERIA I NIE BEDZIE PO CO TAM JEZDZIC I OBY BYLO MULTI KINO
Cytować
+6 #8 Shaft 2017-03-09 12:26
Cytuję ads:
Cytuję Shaft:
Cytuję Koło:
Nareszcie!! W końcu będzie można szybciej dojechac z Kołobrzegu do Gdańska, a nie tak jak teraz około 4 godzin przy średnim natężeniu ruchu.

Niestety kolego, ale do Gdańska nie przyspieszysz. Dziś poszla informacja, że rząd odwołuje przetargi na s6 na odcinku Koszali-Gdańsk. Powod: brak kasy! 500+ zbiera żniwa. Odwołano również budowę S11 Koszalin-Poznań i jeszcze kilku inwestycji drogowych w całej Polsce.

A prawda jest taka, że S6 to stary projekt odsuwany wielokrotnie w czasie. PO odchodząc zaplanowała budowę dróg na kwotę 200 mln a zabezpieczyła na ten cel jedynie kwotę 120 mln. Taka chamska wrzutka PO, żeby tacy jak ty mieli się czym brandzlować.

Ja pie.dole! kto ty jesteś? ja się debilu nie brandzluje tym tylko przekazuje informacje. Co za hejt jest w tym necie. Już ku.wa nic nie można napisac, bo cie zaraz takie pie.dolone jełopy objadą. A tak poza tym to sobie poczytaj, że pieniądze na całą s6 były zabezpieczone i ujęte w już przez PIS. I sam rząd przyznaje się to tego, że musiał przesunąc fundusze na inne cele. Nikt nie ogłasza przetargów wiedząc, że nie ma na to kasy
Cytować
+15 #9 Pszemek 2017-03-09 16:50
godzinka do szczecina, 15 minut do koszalina :D superancko.
Cytować
+2 #10 Ospa 2017-03-10 18:38
W końcu to się cieszę że już będzie ta droga. Ciekawe czy nie spirrdolą, znając życie.
Cytować
-3 #11 Kamil hv 2017-03-14 09:24
Komu to potrzebne zwykła 6 też można było dojechać.Niepotrzebna inwestycja która za bardzo ingeruje w środowisko, a pajace za kółkiem się cieszą jak dzieci.
Cytować
0 #12 Staszek18 2017-03-15 01:59
Cytuję Kamil hv:
Komu to potrzebne zwykła 6 też można było dojechać.Niepotrzebna inwestycja która za bardzo ingeruje w środowisko, a pajace za kółkiem się cieszą jak dzieci.

Widać że zacofany i tępy jesteś . Widać że nic nie osiągnąłeś i nic nie osiągniesz. Prawdopodobnie nawet samochodu nie posiadasz. Ciemnogród!!!!
Cytować