To będzie trzecia edycja akcji promującej pisanie i czytanie poezji. Z inicjatywy Stowarzyszenia Kołobrzeskich Poetów po raz kolejny na ulicę miasta wyjedzie „Autobus poezji pełny”. Happening rozpocznie się 21 marca na przystanku przy ul. Łopuskiego (szpital). To właśnie stąd o godz.15.30 wyruszy nietypowy autobus.

Trasa przejazdu będzie ma liczyć o 24 przystanki . Podczas około 2 godzinnej przejażdżki ulicami Kołobrzegu będzie czytana i śpiewana poezja, rozdawane będą wiersze, zakładki do książek z wierszami oraz tomiki poezji. Każdy chętny będzie mógł porozmawiać z kołobrzeskimi poetami.

- Podobnie jak w poprzenich edycjach wstępem do autobusu będzie wiersz , który należy mieć przy kontroli. Wiersze będą dawane przy wejściu do pojazdu. Osoby, które wsiądą mogą przeczytać wiersz. Ci, którzy wykażą się odwagą dostaną tomiki poezji z autografem od członków Stowarzyszenia Kołobrzeskich Poetów - czytamy w informacji od organizatorów.

Nietypowy event organizowany jest z okazcji Światowego Dnia Poezji. Święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO zostało jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie".

Poniżej podajemy dokładną trasę przejazdu "Autobusu Pełnego Poezji"

15.30 Łopuskiego przystanek przy szpitalu,
15.35 ul. Armii Krajowej Poczta
15.38 Ratusz plac ( spotkanie z mediami, przekazanie petycji władzom)
16.30 Odjazd sod Ratusza do Walki Młodych
16.40 Walki Młodych koło Policji
16.42 Dworzec
16.45 Frankowskiego koło biblioteki
16.48 Rzeczna
16 52 ul. Młyńska przy Kauflandzie
16.54 Kamienna
16.56 Koszalińska przy Grochowskiej
16.58 Koszalińska przy Gazowni
17.00 Wschodnia Osiedle
17.05 Arka
17.15 wyjazd spod Arki
17.17 Koszalińska
17.20 Walki Młodych przy Giełdowej
17.22 Kniewskiego
17.30 Solna
17.35 Bałtycka,
17.38 Wylotowa,
17.40 Jedności Narodowej przy Żulicki,
17.42 Jedności Narodowej Kościół,
17.45 Jedności Narodowej Lidl
Orientacyjnie 18.00 Łopuskiego przy Ogólniaku koniec trasy.

Komentarze  

-7 #1 Poeci Walczą Piórem 2017-03-11 09:42
Dzieci są milsze od dorosłych
Zwierzęta są milsze od dzieci
Mówisz że rozumując w ten sposób
Muszę dojść do twierdzenia
Że najmilszy jest mi pierwotniak pantofelek

No to co?

Milszy mi jest pantofelek
od ciebie ty [...]ie!

Ludzi nienawidzisz - wkurwienie coraz dłuższe
Zwierzęta ze swym instynktem bez emocji się [...]ą
Na samotni z pantofelkiem wołania coraz głuchsze
A że jego nie da się pieprzyc będziesz sam z pokorą
Cytować
+1 #2 gun 5 2017-03-11 11:01
Przypalowa akcja.Wezcie sie lepiej za porządną prace.Zeby bylo jeszcze bardziej europejsko wystawcie Klątwę w autobusie.
Cytować
+2 #3 aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 2017-03-11 15:10
ciotki czytac ksiazki w domu a nie dupe zawracac ! :-|
Cytować
0 #4 44raaa 2017-03-11 20:01
zawracanie duuupy.
Cytować
+5 #5 Lutek - pierdoła 2017-03-11 21:20
Jazda autobusem, daje wiele wzruszeń.
Cytować
+2 #6 JÓZEK Z FABRYKI BLUZEK 2017-03-12 08:18
A CZY KTOKOLWIEK POMYŚLAŁ O KIEROWCY TEGO AUTOBUSU ?
BIEDAK, PO TYM KURSIE JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE TĄ SAMĄ OSOBĄ !
Cytować
+1 #7 dentysta 2017-03-20 16:00
ten dentysta-poeta mam nadzieję że jest lepszym poetą niż dentystą...
Cytować
0 #8 Krzysztof2 2017-03-22 15:33
Dziękuję Piękna Poezjo za Gabrysię-Poetkę :)
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama