W piątek przed południem w kołobrzeskiej hali Milenium odbędzie się kolejna edycja Targów Pracy. Wydarzenie organizowane jest od kilku lat przez Powiatowy Urząd Pracy. To doskonała okazja żeby zapoznać się z lokalnym rynkiem pracy nie tylko dla osób poszukujących zatrudnienia, ale również dla jeszcze się kształcących. Przez cały czas będą wystawione stoiska pracodawców. Będzie też seria mini wykładów

Program:

godz. 09:00 Uroczyste rozpoczęcie - powitanie Uczestników oraz Wystawców;

godz. 09:15 Rozpoczęcie Targów - indywidualne spotkania Uczestników z Wystawcami;

godz. 09:30 Mini wykład pt. „Standardy tworzenia dokumentów aplikacyjnych – CV i LM oraz autoprezentacja na rozmowie rekrutacyjnej" (prowadzi: Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu);

godz. 10:00 Mini wykład pt. „Pobyt i zatrudnianie obcokrajowców" (prowadzi: Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji - IOM);

godz. 10:30 Mini wykład pt. „Dotacje z urzędu pracy na założenie działalności gospodarczej" (prowadzi: Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu);

godz. 11:00 Mini wykład pt. „Formalne aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, min. dotacje unijne na założenie działalności gospodarczej" (prowadzi: Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości TWOJA INICJATYWA);

godz. 11:30 Mini wykład pt. „Dostępne na rynku źródła finansowania, np. w postaci dotacji unijnych, podstawowe zasady księgowości, ulgi dla przedsiębiorców, kwestie podatkowe" (prowadzi: Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości TWOJA INICJATYWA);

godz. 12:30 Mini wykład pt. „Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz dofinansowanie pracodawcy wynagrodzenia dla bezrobotnego" (prowadzi: Powiatowy Urząd Pracy);

godz. 13:00 Zakończenie Targów.


Patronat honorowy nad imprezą objęli: członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska oraz Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Komentarze  

+13 #1 mireal 2017-03-16 18:15
targi sa po to żeby urząd pokazał się że cos robi po nic więcej, zwykla pokazowka wzywają bezrobotnych żeby sztuczny tłum zrobić, a jak ktoś nie przyjdzie wyrejestruja go
Cytować
+3 #2 ustronka 2017-03-16 19:23
Jak widzę imperiall to gratuluje !!!
Cytować
+3 #3 neutralny 2017-03-16 19:43
Strażnicy gminni z Dygowa jest robota jutro na rozmowy hi hi ha ha.
Cytować
+9 #4 jsjjs 2017-03-16 20:33
Jutro kolejny pokaz komedianctwa lansu błazenady i misdrzenia się młodych dziuń z hoteli do kamer i do aparatów wielu pracodawców traktuje te targi jako cel rozrywkowy albo przymus jak np 2 lata temu Leda Spa gdzie przyszła bardzo opryskliwa pani która fochy robiła tym że w ogóle przyszła na te targi. Dla mnie te targi to farsa komediacntwo i pic na wodę i tak wiadomo że jak masz w PO plecy to masz pracę w Kołobrzegu a pup i PO udają że z bezrobociem walczą i tyle szkoda marnowania na tę szopkę pieniędzy co roku . Jednym słowem to jeden wieki las pracodawców i parodia szukania pracy tyle powiem pozbierają te Cv walną gdzieś na półkę a potem do niszczarki nie czytając ich w ogóle bo i tak do hoteli to każdy ma swoich ustawionych
Cytować
+6 #5 Poeci Walczą Piórem 2017-03-16 21:36
Polska nie potrzebuje imigrantów. Mamy w Kołobrzegu wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy są pracowici, ambitni i wykształceni. To dla nich powinniśmy tworzyc dobrze płatne miejsca pracy. Polscy przedsiębiorcy powinni przestac zatrudniac Ukraińców, bo to szkodzi przyszłości naszego narodu i gospodarki.
Cytować
+1 #6 jsjjs 2017-03-16 21:41
Cytuję Poeci Walczą Piórem:
Polska nie potrzebuje imigrantów. Mamy w Kołobrzegu wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy są pracowici, ambitni i wykształceni. To dla nich powinniśmy tworzyc dobrze płatne miejsca pracy. Polscy przedsiębiorcy powinni przestac zatrudniac Ukraińców, bo to szkodzi przyszłości naszego narodu i gospodarki.

Tu się z Tobą zgadzam sam jestem po studiach i co i nie mam już 5 lat ponad pracy po nich bo to skandal jest a powiem Ci jedno z zatrudnianiem Ukraińców to wina naszego rządu niczyja inna oni na to pozwalają a praca w Polsce powinna byc dla nas ale najlepiej gadac potem pracodawcom że niby nie ma do pracy chętnych i stąd Ukraińców biorą a to wcale nie prawda sami wymogi stawiają nie wiadomo jakie a swoją drogą dziwi mnie to czy Ukraińcy lepiej od nas pracują czy dośw mają większe ?????? Jak to z tym jest a może pracodawca za nich ma niższe składki i podatki ???????
Cytować
+1 #7 miro 2017-03-17 05:52
Cytuję jsjjs:
Cytuję Poeci Walczą Piórem:
Polska nie potrzebuje imigrantów. Mamy w Kołobrzegu wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy są pracowici, ambitni i wykształceni. To dla nich powinniśmy tworzyc dobrze płatne miejsca pracy. Polscy przedsiębiorcy powinni przestac zatrudniac Ukraińców, bo to szkodzi przyszłości naszego narodu i gospodarki.

Tu się z Tobą zgadzam sam jestem po studiach i co i nie mam już 5 lat ponad pracy po nich bo to skandal jest a powiem Ci jedno z zatrudnianiem Ukraińców to wina naszego rządu niczyja inna oni na to pozwalają a praca w Polsce powinna byc dla nas ale najlepiej gadac potem pracodawcom że niby nie ma do pracy chętnych i stąd Ukraińców biorą a to wcale nie prawda sami wymogi stawiają nie wiadomo jakie a swoją drogą dziwi mnie to czy Ukraińcy lepiej od nas pracują czy dośw mają większe ?????? Jak to z tym jest a może pracodawca za nich ma niższe składki i podatki ???????

znajomośc lokalnego,krajowego,europejskiego rynku pracy zerowa
analogia
dlaczego to Polacy,Turcy,obywatele byłej Jugosławi byli zatrudniani w RFN?pomyśl głową!
dlaczego Polacy są najliczniejszą migracją na Wyspach Brytyjskich?
z tego powodu rynek pracy w Polsce potrzebuje uzupełnic lukę i zatrudnia(przyjmuje)Ukraińców
Cytować
0 #8 ONUFRY 2017-03-17 08:05
Cytuję jsjjs:
Jutro kolejny pokaz komedianctwa lansu błazenady i misdrzenia się młodych dziuń z hoteli do kamer i do aparatów wielu pracodawców traktuje te targi jako cel rozrywkowy albo przymus jak np 2 lata temu Leda Spa gdzie przyszła bardzo opryskliwa pani która fochy robiła tym że w ogóle przyszła na te targi. Dla mnie te targi to farsa komediacntwo i pic na wodę i tak wiadomo że jak masz w PO plecy to masz pracę w Kołobrzegu a pup i PO udają że z bezrobociem walczą i tyle szkoda marnowania na tę szopkę pieniędzy co roku . Jednym słowem to jeden wieki las pracodawców i parodia szukania pracy tyle powiem pozbierają te Cv walną gdzieś na półkę a potem do niszczarki nie czytając ich w ogóle bo i tak do hoteli to każdy ma swoich ustawionych

10/10. Bardzo trafnie to ująłeś. Takie targi to jeden wielki pic na wodę fotomontaż, polega głównie na lansowaniu się urzędu pracy, który wymyśla takie głupoty by stwarzac wrażenie że coś się dla bezrobotnych robi. A co do PUP: człowiek który jest zarejestrowany jako bezrobotny, kiedyś w przeszłości był już na stażu z PUP i teraz też chciałby pomocy z tej instytucji, by np. otrzymac staż zostaje pozbawiony całkowicie pomocy. A dlaczego: bo na stażu można byc tylko raz, zatem takiej osobie nic się nie należy (nadmieniam że chodzi o pracę biurową). Jeśli chodzi o wykonywanie przez bezrobotnego prac biurowych, to PUP praktycznie dysponuje tylko stażami, bo inne formy aktywizacji (np. prace interwencyjne, refundacja doposażenia stanowiska pracy) bardzo rzadko dotyczą prac biurowych. To ja się pytam, po co jest w ogóle ten urząd ??? Zlikwidowac to dziadostwo, skoro nie pomagają kompletnie ludziom. Organizują targi pracy, gdzie wystawiają się hotelarze szukający podcieraczy doop, kelnerów, barmanów za psie pieniądze, której to pracy mało kto chce podjąc. Zorganizujcie takie targi na Ukrainie, może przyjadą za psi grosz szorowac gary w hotelach, na kelnera i barmana każdy znajdzie pracę i nie potrzebuje tagich śmiesznych targów !!! Kolejna sprawa - rozśmiesza mnie, jak na takich targach wystawiają się mundurowi zachęcający do wstąpienia do ich formacji. Są tam po to, by też "jakoś pożytecznie spędzic dzień haha", ponadto zapomnieli dodac że trzeba byc "plecakiem" by się tam dostac haha (nie wiem czy teraz byli ale generalnie też są). I pytanie do Gromka, Tambora, prezesów spółek i wszystkich pozostałych jednostek budżetowych - dlaczego was tam nie ma, wy nie potrzebujecie pracowników na dobrą budżetową fuszkę ??? Acha, zapomniałem, przecież u was POCIOTKOLANDIA, nieprawdaż ?
Cytować
-4 #9 King 2017-03-17 09:23
Umiecie tylko narzekać. To nie "ktoś" na znaleźć dla was pracę, tylko wy sami powinniście to zrobić.

Już widzę jak pracodawca daje do PUP ogłoszenie o pracy biurowej, skoro bez problemu może znaleźć takich kandydatów na rynku. Trzeba ruszyć tyłek i odwiedzać pracodawców z cv a nie czekać na mannę z nieba.
Cytować
+3 #10 magisterka 2017-03-17 10:55
Za brak pracy dla ludzi z wyższym wykształceniem powinniśmy podziękowac naszym dyrektorom i prezesom, którzy nie uznają szkolnictwa wyższego.Nie chca zatrudniac osób z wyższym wykształceniem chociaz sami się wykształcicli, wolą ludzi mniej wykształconych ponieważ lepiej takimi zarzadzac i mniej im płacic !Cytuję jsjjs:
Cytuję Poeci Walczą Piórem:
Polska nie potrzebuje imigrantów. Mamy w Kołobrzegu wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy są pracowici, ambitni i wykształceni. To dla nich powinniśmy tworzyc dobrze płatne miejsca pracy. Polscy przedsiębiorcy powinni przestac zatrudniac Ukraińców, bo to szkodzi przyszłości naszego narodu i gospodarki.

Tu się z Tobą zgadzam sam jestem po studiach i co i nie mam już 5 lat ponad pracy po nich bo to skandal jest a powiem Ci jedno z zatrudnianiem Ukraińców to wina naszego rządu niczyja inna oni na to pozwalają a praca w Polsce powinna byc dla nas ale najlepiej gadac potem pracodawcom że niby nie ma do pracy chętnych i stąd Ukraińców biorą a to wcale nie prawda sami wymogi stawiają nie wiadomo jakie a swoją drogą dziwi mnie to czy Ukraińcy lepiej od nas pracują czy dośw mają większe ?????? Jak to z tym jest a może pracodawca za nich ma niższe składki i podatki ???????
Cytować
0 #11 jsjjs 2017-03-17 12:59
Cytuję ONUFRY:
Cytuję jsjjs:
Jutro kolejny pokaz komedianctwa lansu błazenady i misdrzenia się młodych dziuń z hoteli do kamer i do aparatów wielu pracodawców traktuje te targi jako cel rozrywkowy albo przymus jak np 2 lata temu Leda Spa gdzie przyszła bardzo opryskliwa pani która fochy robiła tym że w ogóle przyszła na te targi. Dla mnie te targi to farsa komediacntwo i pic na wodę i tak wiadomo że jak masz w PO plecy to masz pracę w Kołobrzegu a pup i PO udają że z bezrobociem walczą i tyle szkoda marnowania na tę szopkę pieniędzy co roku . Jednym słowem to jeden wieki las pracodawców i parodia szukania pracy tyle powiem pozbierają te Cv walną gdzieś na półkę a potem do niszczarki nie czytając ich w ogóle bo i tak do hoteli to każdy ma swoich ustawionych

10/10. Bardzo trafnie to ująłeś. Takie targi to jeden wielki pic na wodę fotomontaż, polega głównie na lansowaniu się urzędu pracy, który wymyśla takie głupoty by stwarzac wrażenie że coś się dla bezrobotnych robi. A co do PUP: człowiek który jest zarejestrowany jako bezrobotny, kiedyś w przeszłości był już na stażu z PUP i teraz też chciałby pomocy z tej instytucji, by np. otrzymac staż zostaje pozbawiony całkowicie pomocy. A dlaczego: bo na stażu można byc tylko raz, zatem takiej osobie nic się nie należy (nadmieniam że chodzi o pracę biurową). Jeśli chodzi o wykonywanie przez bezrobotnego prac biurowych, to PUP praktycznie dysponuje tylko stażami, bo inne formy aktywizacji (np. prace interwencyjne, refundacja doposażenia stanowiska pracy) bardzo rzadko dotyczą prac biurowych. To ja się pytam, po co jest w ogóle ten urząd ??? Zlikwidowac to dziadostwo, skoro nie pomagają kompletnie ludziom. Organizują targi pracy, gdzie wystawiają się hotelarze szukający podcieraczy doop, kelnerów, barmanów za psie pieniądze, której to pracy mało kto chce podjąc. Zorganizujcie takie targi na Ukrainie, może przyjadą za psi grosz szorowac gary w hotelach, na kelnera i barmana każdy znajdzie pracę i nie potrzebuje tagich śmiesznych targów !!! Kolejna sprawa - rozśmiesza mnie, jak na takich targach wystawiają się mundurowi zachęcający do wstąpienia do ich formacji. Są tam po to, by też "jakoś pożytecznie spędzic dzień haha", ponadto zapomnieli dodac że trzeba byc "plecakiem" by się tam dostac haha (nie wiem czy teraz byli ale generalnie też są). I pytanie do Gromka, Tambora, prezesów spółek i wszystkich pozostałych jednostek budżetowych - dlaczego was tam nie ma, wy nie potrzebujecie pracowników na dobrą budżetową fuszkę ??? Acha, zapomniałem, przecież u was POCIOTKOLANDIA, nieprawdaż ?

Tu się z Tobą zgadzam w tym roku targi już zupełnie na psy zeszły fakt faktem że nikogo jak zwykle z miejskich spółek nie było a to wiadomo czemu bo tam praca jest po kolesiowsku i tyle było paru hotelarzy i nic więcej w tym roku nic godnego uwagi nie było a gdzie był w tym roku np Havet Hotel czy Verano ???? Bo byłem w szoku że ich pierwszy raz nie było nikogo od nich od dawien dawna .
Cytować
+4 #12 Kandydat 2017-03-17 13:34
Wspaniale targi, przedstawiciele formacji państwowych jak straż graniczna i straż pożarna wystawiła ludzi, którzy o pracy w nich nie mają pojęcia. Byli zbedni, więc wysłali ich na targi na prośbę prezydenta. Pierwsza informacja, to że gdziekolwiek się jest tam już jest lepiej niż u nich. Testy, których nikt spoza rodziny pracowników nie przejdzie. Chociaż oni sami nigdy w terenie nie pracowali. Blazenada w wykonaniu kiepskich statystow. Później efekty takie, że policjant nie potrafi myśleć czy biegać. Strażak za słaby żeby rozłożyć sprzęt, a co dopiero nieść poszkodowanego. O wymaganiach w porównaniu do oferowanych zarobków nie wspomnę. Myślę, że jest w tym mieście wystarczająco ludzi, żeby wynieść te "władze" razem z krzesłami i zacząć budować miasto dla ludzi a nie znajomych bajkopisarzy, co gadają, a nie robią.
Cytować
+1 #13 Małgosia xyz 2017-03-17 19:43
Cytuję jsjjs:
Cytuję Poeci Walczą Piórem:
Polska nie potrzebuje imigrantów. Mamy w Kołobrzegu wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy są pracowici, ambitni i wykształceni. To dla nich powinniśmy tworzyc dobrze płatne miejsca pracy. Polscy przedsiębiorcy powinni przestac zatrudniac Ukraińców, bo to szkodzi przyszłości naszego narodu i gospodarki.

Tu się z Tobą zgadzam sam jestem po studiach i co i nie mam już 5 lat ponad pracy po nich bo to skandal jest a powiem Ci jedno z zatrudnianiem Ukraińców to wina naszego rządu niczyja inna oni na to pozwalają a praca w Polsce powinna byc dla nas ale najlepiej gadac potem pracodawcom że niby nie ma do pracy chętnych i stąd Ukraińców biorą a to wcale nie prawda sami wymogi stawiają nie wiadomo jakie a swoją drogą dziwi mnie to czy Ukraińcy lepiej od nas pracują czy dośw mają większe ?????? Jak to z tym jest a może pracodawca za nich ma niższe składki i podatki ???????

Hym:-) Rozumiem, iż kolega ma 5lat studiów(lub więcej), od 5ciu lat zero doświadczenia i pewnie za to, że przecież tak długo się uczył i tak długo czekał na tą wymarzoną pracę powinien zarabiac minimum 3tyś na rękę, bo przecież kolega na wyspach i koleżanka w Szwecji zarabia więcej. Nie chciałbym by byc chamski, ale może w pierwszej kolejności należałoby pokazac co się umie, wniesie od siebie do danej firmy. lecz wydaję się to trudne i niemożliwe, bo przecież pracodawca wykorzysta:-) więc lepiej przez 5 lat brac zasiłki, pisac hejty i siedziec na garnuszku u mamy, która jeszcze za neta zapłaci bo synek biedny, po studiach i pracy nie ma. Życzę powodzenia z takim nastawieniem.
Cytować
-2 #14 ZŁY 2017-03-17 20:15
Dla mnie te targi to farsa komediacntwo i pic na wodę i tak wiadomo że jak masz w PO plecy to masz pracę w Kołobrzegu a pup i PO udają że z bezrobociem walczą i tyle szkoda marnowania na tę szopkę pieniędzy co roku . Jednym słowem to jeden wieki las pracodawców i parodia szukania pracy tyle powiem pozbierają te Cv walną gdzieś na półkę a potem do niszczarki nie czytając ich w ogóle bo i tak do hoteli to każdy ma swoich ustawionych
10/10. Bardzo trafnie to ująłeś. Takie targi to jeden wielki pic na wodę fotomontaż, polega głównie na lansowaniu się urzędu pracy, który wymyśla takie głupoty by stwarzac wrażenie że coś się dla bezrobotnych robi. A co do PUP: człowiek który jest zarejestrowany jako bezrobotny, kiedyś w przeszłości był już na stażu z PUP i teraz też chciałby pomocy z tej instytucji, by np. otrzymac staż zostaje pozbawiony całkowicie pomocy. A dlaczego: bo na stażu można byc tylko raz, zatem takiej osobie nic się nie należy (nadmieniam że chodzi o pracę biurową). Jeśli chodzi o wykonywanie przez bezrobotnego prac biurowych, to PUP praktycznie dysponuje tylko stażami, . To ja się pytam, po co jest w ogóle ten urząd ??? Zlikwidowac to dziadostwo, skoro nie pomagają kompletnie ludziom. Organizują targi pracy, gdzie wystawiają się hotelarze szukający podcieraczy doop, kelnerów, barmanów za psie pieniądze, której to pracy mało kto chce podjąc. Zorganizujcie takie targi na Ukrainie, może przyjadą za psi grosz szorowac gary w hotelach, na kelnera i barmana każdy znajdzie pracę i nie potrzebuje tagich śmiesznych targów !!! Kolejna sprawa - rozśmiesza mnie, jak na takich targach wystawiają się mundurowi zachęcający do wstąpienia do ich formacji. Są tam po to, by też "jakoś pożytecznie spędzic dzień haha", ponadto zapomnieli dodac że trzeba byc "plecakiem" by się tam dostac haha (nie wiem czy teraz byli ale generalnie też są). I pytanie do Gromka, Tambora, prezesów spółek i wszystkich pozostałych jednostek budżetowych - dlaczego was tam nie ma, wy nie potrzebujecie pracowników na dobrą budżetową fuszkę ??? Acha, zapomniałem, przecież u was POCIOTKOLANDIA, nieprawdaż ?
Tu się z Tobą zgadzam w tym roku targi już zupełnie na psy zeszły fakt faktem że nikogo jak zwykle z miejskich spółek nie było a to wiadomo czemu bo tam praca jest po kolesiowsku i tyle było paru hotelarzy i nic więcej w tym roku nic godnego uwagi nie było a gdzie był w tym roku np Havet Hotel czy Verano ????
A ta Pani od przecinania wstążeczek co tu robi,PR platformy przed wyborami na prezydenta miasta.Żadnych szans paniusiu
Cytować
-2 #15 Bon Jovi 2017-03-17 20:33
Cytuję Małgosia xyz:
Cytuję jsjjs:
Cytuję Poeci Walczą Piórem:
Polska nie potrzebuje imigrantów. Mamy w Kołobrzegu wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy są pracowici, ambitni i wykształceni. To dla nich powinniśmy tworzyc dobrze płatne miejsca pracy. Polscy przedsiębiorcy powinni przestac zatrudniac Ukraińców, bo to szkodzi przyszłości naszego narodu i gospodarki.

Tu się z Tobą zgadzam sam jestem po studiach i co i nie mam już 5 lat ponad pracy po nich bo to skandal jest a powiem Ci jedno z zatrudnianiem Ukraińców to wina naszego rządu niczyja inna oni na to pozwalają a praca w Polsce powinna byc dla nas ale najlepiej gadac potem pracodawcom że niby nie ma do pracy chętnych i stąd Ukraińców biorą a to wcale nie prawda sami wymogi stawiają nie wiadomo jakie a swoją drogą dziwi mnie to czy Ukraińcy lepiej od nas pracują czy dośw mają większe ?????? Jak to z tym jest a może pracodawca za nich ma niższe składki i podatki ???????

Hym:-) Rozumiem, iż kolega ma 5lat studiów(lub więcej), od 5ciu lat zero doświadczenia i pewnie za to, że przecież tak długo się uczył i tak długo czekał na tą wymarzoną pracę powinien zarabiac minimum 3tyś na rękę, bo przecież kolega na wyspach i koleżanka w Szwecji zarabia więcej. Nie chciałbym by byc chamski, ale może w pierwszej kolejności należałoby pokazac co się umie, wniesie od siebie do danej firmy. lecz wydaję się to trudne i niemożliwe, bo przecież pracodawca wykorzysta:-) więc lepiej przez 5 lat brac zasiłki, pisac hejty i siedziec na garnuszku u mamy, która jeszcze za neta zapłaci bo synek biedny, po studiach i pracy nie ma. Życzę powodzenia z takim nastawieniem.

Słuchaj sobie babo jedna po pierwsze to nie twoja sprawa na czyim jestem utrzymaniu bo nie na Twoim na pewno Po drugie jak taka mądra jesteś to mnie zatrudnij do siebie do pracy bo sama pewnie w sklepie robisz jakimś za nędzne 1200zł .Po trzecie pracodawcy by chcieli żeby na starcie miec 10 lat doświadczenia . Akurat pracodawcy sami nie wiedzą kogo chcą tyle Ci powiem i tak się nie mądruj tutaj bo pewnie sama masz pracę dzięki jakimś plecom
Cytować
-2 #16 bardzo zły 2017-03-17 21:02
Panie Starosto pokaże jak pracują pańscy pracownicy z PUP.Dotyczy to osoby z punktu informacyjnego PUP.W tym spędzie bezrobotnych,nazwanych dumnie Targami Pracy pod Pana i Pani wstążeczki patronatem stały trzy matki z maleńkimi dziecmi,które nie wytrzymywały ponad półtoragodzinnego stania w tym tłumie.Poprosiłem tą Panią aby zrobiła dobry uczynek i doprowadziła te trzy mamy wyjątkowo bez kolejki przed oblicze 5 urzędniczek rozdzielających skierowania.I usłyszałem odpowiedź godne tej baby.Ja codziennie robie dobre uczynki a dzieci mogły zostawic w domu.A może nie mogły?Szanowny Panie Starosto niech Pan zrobi dobry uczynek i uchroni tych już zestresowanych bez pracy ludzi od kontaktów z takimi urzędnikami.A tej zarozumiałej kobiecie życzę aby w następnym roku ona stała w tłumie bezrobotnych i pozna smak poniżania ,lekceważenia .Tacy ludzie nie mają prawa pracowac na rzecz innych.W każdej chwili na Pana prośbę mogę wskazac tą osobę.Chyba ,że jak ktoś wcześniej napisał u Was pracują POCIOTKI I KOLESI,nie do tknięcia.
Cytować
-2 #17 maryska 2017-03-17 21:02
Mam tytuł magistra i spore doświadczenie oraz podyplomówkę pracuje w firmie w której zatrudniają osoby po żakach i zarabiają mniej ode mnie 200 zł. Jak poszedłem do p. dyrektor po podwyżkę nie uznała mojego wykształcenia i tak jest na rozmowach kwalifikacyjnych 2000 zał brutto. O czym Ty piszesz zastanów się i dopiero pisz komentarze, a może wcale lepiej przemilczec swoją głupotę. Cytuję Małgosia xyz:
Cytuję jsjjs:
Cytuję Poeci Walczą Piórem:
Polska nie potrzebuje imigrantów. Mamy w Kołobrzegu wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy są pracowici, ambitni i wykształceni. To dla nich powinniśmy tworzyc dobrze płatne miejsca pracy. Polscy przedsiębiorcy powinni przestac zatrudniac Ukraińców, bo to szkodzi przyszłości naszego narodu i gospodarki.

Tu się z Tobą zgadzam sam jestem po studiach i co i nie mam już 5 lat ponad pracy po nich bo to skandal jest a powiem Ci jedno z zatrudnianiem Ukraińców to wina naszego rządu niczyja inna oni na to pozwalają a praca w Polsce powinna byc dla nas ale najlepiej gadac potem pracodawcom że niby nie ma do pracy chętnych i stąd Ukraińców biorą a to wcale nie prawda sami wymogi stawiają nie wiadomo jakie a swoją drogą dziwi mnie to czy Ukraińcy lepiej od nas pracują czy dośw mają większe ?????? Jak to z tym jest a może pracodawca za nich ma niższe składki i podatki ???????

Hym:-) Rozumiem, iż kolega ma 5lat studiów(lub więcej), od 5ciu lat zero doświadczenia i pewnie za to, że przecież tak długo się uczył i tak długo czekał na tą wymarzoną pracę powinien zarabiac minimum 3tyś na rękę, bo przecież kolega na wyspach i koleżanka w Szwecji zarabia więcej. Nie chciałbym by byc chamski, ale może w pierwszej kolejności należałoby pokazac co się umie, wniesie od siebie do danej firmy. lecz wydaję się to trudne i niemożliwe, bo przecież pracodawca wykorzysta:-) więc lepiej przez 5 lat brac zasiłki, pisac hejty i siedziec na garnuszku u mamy, która jeszcze za neta zapłaci bo synek biedny, po studiach i pracy nie ma. Życzę powodzenia z takim nastawieniem.
Cytować
-2 #18 jsjjs 2017-03-18 08:50
Cytuję maryska:
Mam tytuł magistra i spore doświadczenie oraz podyplomówkę pracuje w firmie w której zatrudniają osoby po żakach i zarabiają mniej ode mnie 200 zł. Jak poszedłem do p. dyrektor po podwyżkę nie uznała mojego wykształcenia i tak jest na rozmowach kwalifikacyjnych 2000 zał brutto. O czym Ty piszesz zastanów się i dopiero pisz komentarze, a może wcale lepiej przemilczec swoją głupotę. Cytuję Małgosia xyz:
Cytuję jsjjs:
Cytuję Poeci Walczą Piórem:
Polska nie potrzebuje imigrantów. Mamy w Kołobrzegu wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy są pracowici, ambitni i wykształceni. To dla nich powinniśmy tworzyc dobrze płatne miejsca pracy. Polscy przedsiębiorcy powinni przestac zatrudniac Ukraińców, bo to szkodzi przyszłości naszego narodu i gospodarki.

Tu się z Tobą zgadzam sam jestem po studiach i co i nie mam już 5 lat ponad pracy po nich bo to skandal jest a powiem Ci jedno z zatrudnianiem Ukraińców to wina naszego rządu niczyja inna oni na to pozwalają a praca w Polsce powinna byc dla nas ale najlepiej gadac potem pracodawcom że niby nie ma do pracy chętnych i stąd Ukraińców biorą a to wcale nie prawda sami wymogi stawiają nie wiadomo jakie a swoją drogą dziwi mnie to czy Ukraińcy lepiej od nas pracują czy dośw mają większe ?????? Jak to z tym jest a może pracodawca za nich ma niższe składki i podatki ???????

Hym:-) Rozumiem, iż kolega ma 5lat studiów(lub więcej), od 5ciu lat zero doświadczenia i pewnie za to, że przecież tak długo się uczył i tak długo czekał na tą wymarzoną pracę powinien zarabiac minimum 3tyś na rękę, bo przecież kolega na wyspach i koleżanka w Szwecji zarabia więcej. Nie chciałbym by byc chamski, ale może w pierwszej kolejności należałoby pokazac co się umie, wniesie od siebie do danej firmy. lecz wydaję się to trudne i niemożliwe, bo przecież pracodawca wykorzysta:-) więc lepiej przez 5 lat brac zasiłki, pisac hejty i siedziec na garnuszku u mamy, która jeszcze za neta zapłaci bo synek biedny, po studiach i pracy nie ma. Życzę powodzenia z takim nastawieniem.

To bardzo ciekawe jaka to firma zatrudnia ludzi po żakach ???????A co do moich komentarzy nie musisz ich czytac proste.
Cytować
+2 #19 mireal 2017-03-18 09:34
Cytuję King:
Umiecie tylko narzekać. To nie "ktoś" na znaleźć dla was pracę, tylko wy sami powinniście to zrobić.

Już widzę jak pracodawca daje do PUP ogłoszenie o pracy biurowej, skoro bez problemu może znaleźć takich kandydatów na rynku. Trzeba ruszyć tyłek i odwiedzać pracodawców z cv a nie czekać na mannę z nieba.


a ty co pracownica urzedu skoro piszesz z duzej litery PUP :) mam nadzieję że wreszcie was zlikwidują w przyszłym roku i sama przekonasz sie jak jest na rynku pracy i nie będziesz pisac głupot.
Cytować
-1 #20 Poeci Walczą Piórem 2017-03-18 11:03
Cytuję jsjjs:
Cytuję maryska:
Mam tytuł magistra i spore doświadczenie oraz podyplomówkę pracuje w firmie w której zatrudniają osoby po żakach i zarabiają mniej ode mnie 200 zł. Jak poszedłem do p. dyrektor po podwyżkę nie uznała mojego wykształcenia i tak jest na rozmowach kwalifikacyjnych 2000 zał brutto. O czym Ty piszesz zastanów się i dopiero pisz komentarze, a może wcale lepiej przemilczec swoją głupotę. Cytuję Małgosia xyz:
Cytuję jsjjs:
Cytuję Poeci Walczą Piórem:
Polska nie potrzebuje imigrantów. Mamy w Kołobrzegu wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy są pracowici, ambitni i wykształceni. To dla nich powinniśmy tworzyc dobrze płatne miejsca pracy. Polscy przedsiębiorcy powinni przestac zatrudniac Ukraińców, bo to szkodzi przyszłości naszego narodu i gospodarki.

Tu się z Tobą zgadzam sam jestem po studiach i co i nie mam już 5 lat ponad pracy po nich bo to skandal jest a powiem Ci jedno z zatrudnianiem Ukraińców to wina naszego rządu niczyja inna oni na to pozwalają a praca w Polsce powinna byc dla nas ale najlepiej gadac potem pracodawcom że niby nie ma do pracy chętnych i stąd Ukraińców biorą a to wcale nie prawda sami wymogi stawiają nie wiadomo jakie a swoją drogą dziwi mnie to czy Ukraińcy lepiej od nas pracują czy dośw mają większe ?????? Jak to z tym jest a może pracodawca za nich ma niższe składki i podatki ???????

Hym:-) Rozumiem, iż kolega ma 5lat studiów(lub więcej), od 5ciu lat zero doświadczenia i pewnie za to, że przecież tak długo się uczył i tak długo czekał na tą wymarzoną pracę powinien zarabiac minimum 3tyś na rękę, bo przecież kolega na wyspach i koleżanka w Szwecji zarabia więcej. Nie chciałbym by byc chamski, ale może w pierwszej kolejności należałoby pokazac co się umie, wniesie od siebie do danej firmy. lecz wydaję się to trudne i niemożliwe, bo przecież pracodawca wykorzysta:-) więc lepiej przez 5 lat brac zasiłki, pisac hejty i siedziec na garnuszku u mamy, która jeszcze za neta zapłaci bo synek biedny, po studiach i pracy nie ma. Życzę powodzenia z takim nastawieniem.

To bardzo ciekawe jaka to firma zatrudnia ludzi po żakach ???????A co do moich komentarzy nie musisz ich czytac proste.


Pewna spółka miejska zatrudnia nawet po średnim :)
Cytować
+1 #21 Małgosia xyz 2017-03-18 20:07
Cytuję Bon Jovi:
Cytuję Małgosia xyz:
Cytuję jsjjs:
Cytuję Poeci Walczą Piórem:
Polska nie potrzebuje imigrantów. Mamy w Kołobrzegu wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy są pracowici, ambitni i wykształceni. To dla nich powinniśmy tworzyc dobrze płatne miejsca pracy. Polscy przedsiębiorcy powinni przestac zatrudniac Ukraińców, bo to szkodzi przyszłości naszego narodu i gospodarki.

Tu się z Tobą zgadzam sam jestem po studiach i co i nie mam już 5 lat ponad pracy po nich bo to skandal jest a powiem Ci jedno z zatrudnianiem Ukraińców to wina naszego rządu niczyja inna oni na to pozwalają a praca w Polsce powinna byc dla nas ale najlepiej gadac potem pracodawcom że niby nie ma do pracy chętnych i stąd Ukraińców biorą a to wcale nie prawda sami wymogi stawiają nie wiadomo jakie a swoją drogą dziwi mnie to czy Ukraińcy lepiej od nas pracują czy dośw mają większe ?????? Jak to z tym jest a może pracodawca za nich ma niższe składki i podatki ???????

Hym:-) Rozumiem, iż kolega ma 5lat studiów(lub więcej), od 5ciu lat zero doświadczenia i pewnie za to, że przecież tak długo się uczył i tak długo czekał na tą wymarzoną pracę powinien zarabiac minimum 3tyś na rękę, bo przecież kolega na wyspach i koleżanka w Szwecji zarabia więcej. Nie chciałbym by byc chamski, ale może w pierwszej kolejności należałoby pokazac co się umie, wniesie od siebie do danej firmy. lecz wydaję się to trudne i niemożliwe, bo przecież pracodawca wykorzysta:-) więc lepiej przez 5 lat brac zasiłki, pisac hejty i siedziec na garnuszku u mamy, która jeszcze za neta zapłaci bo synek biedny, po studiach i pracy nie ma. Życzę powodzenia z takim nastawieniem.

Słuchaj sobie babo jedna po pierwsze to nie twoja sprawa na czyim jestem utrzymaniu bo nie na Twoim na pewno Po drugie jak taka mądra jesteś to mnie zatrudnij do siebie do pracy bo sama pewnie w sklepie robisz jakimś za nędzne 1200zł .Po trzecie pracodawcy by chcieli żeby na starcie miec 10 lat doświadczenia . Akurat pracodawcy sami nie wiedzą kogo chcą tyle Ci powiem i tak się nie mądruj tutaj bo pewnie sama masz pracę dzięki jakimś plecom

Bon Jovi Baby to Ty masz w nosie. Za 1200 nikt już nie zatrudnia bo przepisy się zmieniły. Widac właśnie Twoje roszczeniowe podejście, pokaż co umiesz, zmień nastawienie i uśmiechnij się, a na pewno znajdzie się ktoś kogo zaskoczysz. Powodzenia:-)
Cytować
+1 #22 Poeci Walczą Piórem 2017-03-19 09:25
Cytuję Małgosia xyz:
Cytuję Bon Jovi:
Cytuję Małgosia xyz:
Cytuję jsjjs:
Cytuję Poeci Walczą Piórem:
Polska nie potrzebuje imigrantów. Mamy w Kołobrzegu wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy są pracowici, ambitni i wykształceni. To dla nich powinniśmy tworzyc dobrze płatne miejsca pracy. Polscy przedsiębiorcy powinni przestac zatrudniac Ukraińców, bo to szkodzi przyszłości naszego narodu i gospodarki.

Tu się z Tobą zgadzam sam jestem po studiach i co i nie mam już 5 lat ponad pracy po nich bo to skandal jest a powiem Ci jedno z zatrudnianiem Ukraińców to wina naszego rządu niczyja inna oni na to pozwalają a praca w Polsce powinna byc dla nas ale najlepiej gadac potem pracodawcom że niby nie ma do pracy chętnych i stąd Ukraińców biorą a to wcale nie prawda sami wymogi stawiają nie wiadomo jakie a swoją drogą dziwi mnie to czy Ukraińcy lepiej od nas pracują czy dośw mają większe ?????? Jak to z tym jest a może pracodawca za nich ma niższe składki i podatki ???????

Hym:-) Rozumiem, iż kolega ma 5lat studiów(lub więcej), od 5ciu lat zero doświadczenia i pewnie za to, że przecież tak długo się uczył i tak długo czekał na tą wymarzoną pracę powinien zarabiac minimum 3tyś na rękę, bo przecież kolega na wyspach i koleżanka w Szwecji zarabia więcej. Nie chciałbym by byc chamski, ale może w pierwszej kolejności należałoby pokazac co się umie, wniesie od siebie do danej firmy. lecz wydaję się to trudne i niemożliwe, bo przecież pracodawca wykorzysta:-) więc lepiej przez 5 lat brac zasiłki, pisac hejty i siedziec na garnuszku u mamy, która jeszcze za neta zapłaci bo synek biedny, po studiach i pracy nie ma. Życzę powodzenia z takim nastawieniem.

Słuchaj sobie babo jedna po pierwsze to nie twoja sprawa na czyim jestem utrzymaniu bo nie na Twoim na pewno Po drugie jak taka mądra jesteś to mnie zatrudnij do siebie do pracy bo sama pewnie w sklepie robisz jakimś za nędzne 1200zł .Po trzecie pracodawcy by chcieli żeby na starcie miec 10 lat doświadczenia . Akurat pracodawcy sami nie wiedzą kogo chcą tyle Ci powiem i tak się nie mądruj tutaj bo pewnie sama masz pracę dzięki jakimś plecom

Bon Jovi Baby to Ty masz w nosie. Za 1200 nikt już nie zatrudnia bo przepisy się zmieniły. Widac właśnie Twoje roszczeniowe podejście, pokaż co umiesz, zmień nastawienie i uśmiechnij się, a na pewno znajdzie się ktoś kogo zaskoczysz. Powodzenia:-)


Aj uwierz że zatrudniają i to za 1192zł
Cytować
0 #23 Linwood 2017-06-14 17:41
Fajnie napisany tekst, o by więcej takich w polskim internecie.


Feel free to surf to my web site - praca inżynierska: http://www.universaltech.net/2013/06/
Cytować