Kolejny raz obradował zespół zajmujący się bezpieczeństwem ruchu drogowego. Należą do niego samorządowcy, mundurowi i drogowcy. Wszyscy pochylają się nad wnioskami mieszkańców dotyczącymi zmian w ruchu drogowym.
Tym razem zespół zaopiniował pozytywnie kilka wniosków. Dla poprawy bezpieczeństwa w Gorawinie przy skrzyżowaniu z główną drogą na wysokości posesji nr 38 zamontowane zostanie lustro. Na ulicy Matejki w Kołobrzegu stanie znak ostrzegający przed wyjeżdżającymi karetkami. Na ulicy Basztowej posadowiony zostanie znak zakazujący zatrzymywania się, wszystko po to żeby samochody nie zastawiały chodnika, a na wniosek Urzędu Gminy Ustronie Morskie w miejscowości Rusowo położony zostanie próg zwalniający.

Komentarze  

+6 #1 Komedia_obyczajowa 2017-03-16 18:13
Sukces godny premii finansowej. Się należy!!!
Cytować
+5 #2 Kaito 2017-03-16 19:33
Widocznie włodarzy Rusowa stać tylko na to aby zorganizować kolejny próg zwalniający.... A o innych WAŻNIEJSZYCH rzeczach, które były rzucane wraz z kiełbasą przedwyborczą widocznie zapomnieli... 3x brawo !!
Cytować
+18 #3 Kejka 2017-03-16 19:35
Lepiej wschodnią zróbcie, bo na wysokości WDW i dalej - w stronę koszalińskiej - idzie zawieszenie roz*&%c w pył !
Cytować
+8 #4 Tex 2017-03-16 19:51
To może ten zespół by uradził, że dziury w drogach trzeba ponaprawiać. Na niektórych ulicach zawieszenie można urwać takie wyrwy. Czas się zabrać do roboty !!!!
Cytować
-2 #5 Podczelak 2017-03-16 20:58
a zdjęcie z pogranicza Podczela i Bagicza, a sądziłem, że coś tutaj się zmieni. Mieszkańcy Podczela postulują od lat o to żeby busy i autobusy na trasie Kołobrzeg-Koszalin i z powrotem zajeżdżały na Podczele. Na razie muszą z Podczela jeździc wpierw do Kołobrzegu zeby potem jechac do Koszalina czy Ustronia lub odwrotnie. Nonsens XXI wieku!
Cytować
+9 #6 bicykl 2017-03-16 21:58
Namalujcie poziomy przejazd dla rowerów na nowo powstałej ścieżce rowerowej przy wyjeździe z parkingu na ulicy Kamiennej na wysokości parku Dąbrowskiego. Te matoły z parkingu nie wiedzą, że dotyczy ich art.17 PoRD. wyjazd z obiektu przydrożnego jest włączeniem do ruchu w związku z tym mają obowiązek ustąpić innym (wszystkim, pieszym, rowerzystom i innym) uczestnikom ruchu. Podobna sytuacja występuje w przypadku większości parkingów, których wyjazd przecina chodnik lub ścieżkę rowerową, ale tu sytuacja jest nowa a większość kierowców niestety nie uzupełnia wiedzy na bieżąco. Zróbcie to jak najprędzej zanim dojdzie do nieszczęścia, mi zdarzyło się dwa razy unikać zderzenia na tym wyjeździe z niedouczonymi kierowcami matołami. Miasto planuje utworzenie „roweru miejskiego” proponuję zacząć od douczenia policjantów z kołobrzeskiej drogówki ci tak zwani funkcjonariusze robią wszystko żeby nie dostrzegać rowerzystów i wykroczeń popełnianych na nich.
Cytować
+7 #7 Koziołekmatołek 2017-03-16 22:16
Czemu pasy i oznakiwanie poziome malowane jest tak cieńką warstwą farby ze pare tygodni po namalowaniu juz ich nie widać, nie wspminając juz jak to wygląda po deszczu.
Cytować
+1 #8 jimi 2017-03-16 23:18
Cytuję bicykl:
Namalujcie poziomy przejazd dla rowerów na nowo powstałej ścieżce rowerowej przy wyjeździe z parkingu na ulicy Kamiennej na wysokości parku Dąbrowskiego. Te matoły z parkingu nie wiedzą, że dotyczy ich art.17 PoRD. wyjazd z obiektu przydrożnego jest włączeniem do ruchu w związku z tym mają obowiązek ustąpić innym (wszystkim, pieszym, rowerzystom i innym) uczestnikom ruchu. Podobna sytuacja występuje w przypadku większości parkingów, których wyjazd przecina chodnik lub ścieżkę rowerową, ale tu sytuacja jest nowa a większość kierowców niestety nie uzupełnia wiedzy na bieżąco. Zróbcie to jak najprędzej zanim dojdzie do nieszczęścia, mi zdarzyło się dwa razy unikać zderzenia na tym wyjeździe z niedouczonymi kierowcami matołami. Miasto planuje utworzenie „roweru miejskiego” proponuję zacząć od douczenia policjantów z kołobrzeskiej drogówki ci tak zwani funkcjonariusze robią wszystko żeby nie dostrzegać rowerzystów i wykroczeń popełnianych na nich.

To prawda nic nie zastąpi znaków, ja oprócz znaków pozimych dodał bym oznaczeie pionowe - droga dla rowerów, oznaczenia poziomegho nikt nie przestrzega
Cytować
-2 #9 miro 2017-03-17 05:45
Cytuję jimi:
Cytuję bicykl:
Namalujcie poziomy przejazd dla rowerów na nowo powstałej ścieżce rowerowej przy wyjeździe z parkingu na ulicy Kamiennej na wysokości parku Dąbrowskiego. Te matoły z parkingu nie wiedzą, że dotyczy ich art.17 PoRD. wyjazd z obiektu przydrożnego jest włączeniem do ruchu w związku z tym mają obowiązek ustąpić innym (wszystkim, pieszym, rowerzystom i innym) uczestnikom ruchu. Podobna sytuacja występuje w przypadku większości parkingów, których wyjazd przecina chodnik lub ścieżkę rowerową, ale tu sytuacja jest nowa a większość kierowców niestety nie uzupełnia wiedzy na bieżąco. Zróbcie to jak najprędzej zanim dojdzie do nieszczęścia, mi zdarzyło się dwa razy unikać zderzenia na tym wyjeździe z niedouczonymi kierowcami matołami. Miasto planuje utworzenie „roweru miejskiego” proponuję zacząć od douczenia policjantów z kołobrzeskiej drogówki ci tak zwani funkcjonariusze robią wszystko żeby nie dostrzegać rowerzystów i wykroczeń popełnianych na nich.

To prawda nic nie zastąpi znaków, ja oprócz znaków pozimych dodał bym oznaczeie pionowe - droga dla rowerów, oznaczenia poziomegho nikt nie przestrzega

prawda,wyjeżdżający z parkingu napierają na rowerzystów i pieszych
ZROBIC wielkie znaki !!!!dośc dyktatu samochodów
Cytować
0 #10 Tymieniak 2017-03-17 22:51
Cytuję Podczelak:
a zdjęcie z pogranicza Podczela i Bagicza, a sądziłem, że coś tutaj się zmieni. Mieszkańcy Podczela postulują od lat o to żeby busy i autobusy na trasie Kołobrzeg-Koszalin i z powrotem zajeżdżały na Podczele. Na razie muszą z Podczela jeździc wpierw do Kołobrzegu zeby potem jechac do Koszalina czy Ustronia lub odwrotnie. Nonsens XXI wieku!

Zdjecie kolego jest z pogranicza Gwizdu i Tymienia :roll:
Cytować