Przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego – w tym aspekcie Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu chce przyjrzeć się działaniom dyrektora Szpitala Regionalnego. Chodzi o zakład patomorfologii i jedną z kołobrzeskich firm pogrzebowych.

Zawiadomienie do prokuratury złożył radny Krzysztof Plewko. Samorządowiec twierdzi, że w szpitalnym zakładzie patomorfologii dochodzi do szeregu nieprawidłowości związanych z działalnością jednej z firm pogrzebowych. Zdaniem radnego przedsiębiorstwo bezumownie korzysta z zakładu, za zgodą władz szpitala, traktując go jak własny „dom pogrzebowy”.

W związku ze sprawą Krzysztof Plewko zwołał konferencję w poniedziałek na godz. 9.30, na której ma przedstawić zebraną przez siebie dokumentację. Będziemy ją transmitować dla Was na naszym Facebooku.

Komentarze  

+63 #1 Wowo 2017-03-17 16:21
Vel senator znów zbzikowało
Cytować
-48 #2 Kin 2017-03-17 16:22
Kołobrzeski detektyw Rutkowski ;)
Cytować
+64 #3 Wowo 2017-03-17 16:23
Cytuję Wowo:
Vel senator znów zbzikowało

Toz to 2 Macierewicz pytanie komu robi kakałko?
Cytować
+85 #4 UlaD 2017-03-17 16:28
Facet ciagle na wszystkich donosi jak nie CBA to prokuratura, Ziobro powinien go powołać jako swojego namiestnika w terenie razem z psami gończymi.
Cytować
+50 #5 Mari65 2017-03-17 16:30
wyje... na zbity pysk wszystkich pseudo doktorków dyrektorków i większość personelu która ma pacjentów za zło konieczne (oczywiście z całym szacunkiem dla tego bardzo małego grona osób którym naprawdę zależy na dobrze pacjentów). Ten nasz szpital to jakaś kpina, umieralnia a nie placówka z której ciężko chorzy pacjenci wychodzą o własnych siłach..
Cytować
+69 #6 Rudy12 2017-03-17 16:33
Krzysiu ale masz parcie czy to czasami nie szpilka Twych kolegów z Ramlewa którym grunt pod nogami się zapada? Którym jak grzyby po deszczu powstają nowe krematoria w tym 3 w Koszalinie a oni nie maja co robić?
Cytować
+65 #7 pacjent 2017-03-17 16:40
kołobrzeski szpital to w ogóle jest zaje...iste miejsce, np. ze dwa lata temu dzwoniłem do neurologa dziecięcego by się umówic na wizytę, by jaśnie Pan doktor sprawdził czy dziecko nie ma padaczki. Termin najbliższy za pół roku. Pielęgniarka dała dobrą radę żeby umówic się prywatnie na wizytę do pana doktora, no że to co prawda trochę kosztuje (chyba 100 pln wtedy mówiła) ale będzie od razu.
Cytować
+56 #8 Kargul 2017-03-17 16:45
A może w końcu prokuratura zajęła by się Panem vel senatorem?
Cytować
+51 #9 Luna1980 2017-03-17 16:49
Powinni kręcić nowy serial ucho vel senatora, tez ma kota! Heniu by zagrał "Mariusza"!!!
Cytować
+44 #10 Tworki 2017-03-17 16:53
Tworki panie Lrzysiu Tworki! Co wybory się zbliżają?
Cytować
+9 #11 pola40 2017-03-17 16:54
I bardzo dobrze,bez powodu nie wzywają do prokuratury.A jezeli Ktos widzi ze cos jest nie tak to chyba dobrze ze zglasza to.
Cytować
+46 #12 Frutituti 2017-03-17 16:56
Cytuję pola40:
I bardzo dobrze,bez powodu nie wzywają do prokuratury.A jezeli Ktos widzi ze cos jest nie tak to chyba dobrze ze zglasza to.

W myśl zasady nie warzone co się pisze warzone by pisano, ten facet od lat oczernia ludzi!
Cytować
+46 #13 Buta 2017-03-17 17:14
Vel senator jest po prostu chory, dobrze ze w planach są badania lekarskie na piastowanie mandatów parlamentarzystów i najwyższych urzędników w kraju, na jak widać powinny one objąć i radnych miejskich!
Cytować
-13 #14 windy przy kładce 2017-03-17 17:33
A co to za firm pogrzebowa jest?
Cytować
+28 #15 windy przy kładce 2017-03-17 17:34
A może przy okazji zmienic ordynatora na kardiologii?
Cytować
+33 #16 Jeszcze zdrowy 2017-03-17 17:36
Panie VEL, na znak protestu proszę nie korzystac z usług szpitala,i korzystac z leczenia alteratywnego adekwatnego do swoich schorzeń aktualnych i przyszłych.
Cytować
+36 #17 TytusRomek i Atomek 2017-03-17 17:37
Czegoś nie kumam, Plewko donosi do prokuratury na dyrektora szpitala....., skoro jak Tyminski ma swą czarna teczkę to czemu nie doniesie prokuraturze na firmę która prowadzi ów zakład? Coś Pan Plewko znów knuje chcąc się wybić medialnie jaki to on spostrzegawczy, i być może racje maja Ci co piszą o jego ścisłych - koleżeńskich układach z Ramlewem.
Cytować
+35 #18 Mumia 2017-03-17 17:48
Do prokuratury może każdy donieść na co mu tylko ślina na język czy atrament na papier przeleje, problem w tym ze Plewko ciagle coś pisze i pisze no i nadal pisze a wszyscy go zlewają i sprawy umarzają, ot i cała prawda o naszym lokalnym Macierewiczu, nooo ale zawsze może pojechać do Torunia po błogosławieństwo.
Cytować
+8 #19 CAMORRA we feSStung Kolobrzeg 2017-03-17 17:48
W POrownaniu z caloksztaltem dzialalnosci Platformy Oszustow :o
"panstwa na papierze proncie pupa i kamykow kupa" :-?
POmylenie przez pejsatego agenta dzialalnosci szpitala , gdzie
leczy sie ludzi z dzialalnoscia firmy producentow trupow
TeTeTki
Ukaszka od liczenia mogil
, CIACH CIACH
I gremblewycza
to aby male uhibienie
Szkodliwosc sPOleczna prawie zadna 100 truPOw w te czy w te POsztaplowanych wew szpitalnym chliwku
jak w zbiorowej mogile dziele riezunow na Wolyniu
Tez mnie wymyslil Pan Radny Krzysztof Plewko
Nie ma innego newsa zez dreszczykiem :-*
Cytować
+11 #20 ŁYSY 2017-03-17 18:09
TEN PLEWKO WSZEDZIE NOSA WSADZI ALE TO DO CZASU,JAZDA Z NIM DO GAZU
Cytować
+28 #21 pisior-sisior 2017-03-17 18:58
Plewko...weź się za swoje osiedle...i działaj chłopie...a może chcesz żeby Ci wysłac zdjęcia tego Twojego porządku?radny-bezradny...pisiorski pieniacz...a moze z Antkiem Maciarem na Moskwe ruszysz?majac swoje brudne podwórko???
Cytować
+12 #22 Jeż Dżący 2017-03-17 19:24
Cytuję windy przy kładce:
A co to za firm pogrzebowa jest?

Zakład pogrzebowy RADOŚĆ :)
Cytować
+10 #23 dudaaa 2017-03-17 19:27
Cytuję Jeż Dżący:
Cytuję windy przy kładce:
A co to za firm pogrzebowa jest?

Zakład pogrzebowy RADOŚĆ :)

nie to na pewno chodzi o zakład "zimne nóżki"
Cytować
-28 #24 Arszenik 2017-03-17 19:42
Brawo panie Krzysztofie!!! nie odpuszczac!!! Ciekawe czy potwierdzi sie to ze podobno jak była wieksza liczba zmarłych to leżeli oni na podłodze.
Cytować
+28 #25 gucio11 2017-03-17 19:45
Cytuję Arszenik:
Brawo panie Krzysztofie!!! nie odpuszczac!!! Ciekawe czy potwierdzi sie to ze podobno jak była wieksza liczba zmarłych to leżeli oni na podłodze.
na pewno Krzysiu leżał obok z aparatem i kamerą udając trupa.
Cytować
+28 #26 Kokoloko 2017-03-17 20:59
Cytuję gucio11:
Cytuję Arszenik:
Brawo panie Krzysztofie!!! nie odpuszczac!!! Ciekawe czy potwierdzi sie to ze podobno jak była wieksza liczba zmarłych to leżeli oni na podłodze.
na pewno Krzysiu leżał obok z aparatem i kamerą udając trupa.

[quote name="gucio11"]
Pewnie został tam zwieziony z 5 tki.
Cytować
+2 #27 Zzzzzz 2017-03-17 21:32
Cytuję windy przy kładce:
A może przy okazji zmienic ordynatora na kardiologii?

A co chcesz od doktora Frąckowiaka?
Cytować
-14 #28 szwarcenajger 2017-03-17 21:57
Co to za firma pogrzebowa ?

Czy to może "R." ? :-*
Cytować
+3 #29 szwarcenajger 2017-03-17 21:59
Cytuję Zzzzzz:
Cytuję windy przy kładce:
A może przy okazji zmienic ordynatora na kardiologii?

A co chcesz od doktora Frąckowiaka?

Waldzio wporzo człowiek !
Cytować
+2 #30 ewa Berlin 2017-03-17 22:31
Cytuję Zzzzzz:
Cytuję windy przy kładce:
A może przy okazji zmienic ordynatora na kardiologii?

A co chcesz od doktora Frąckowiaka?

Frąckowiak nie jest ordynatorem
Cytować
+28 #31 Kris y 2017-03-17 23:49
Ten facet to porażka" Plefko"
Cytować
-5 #32 D.K 2017-03-17 23:49
Nawet nie wiecie co tak naprawdę się dzieje bo całe szczęście nie pochowaliscie nikogo....
Regina pracuje tam za darmo i namawia do pochówku przez ich firmę. To oni z sal odbierają zwłoki a nie pracownicy szpitala. Wózkami które należą do szpitala dysponują pracownicy Reginy. Ciała są przekładane do wózków brudnych i często we krwi. Gdzie tu jest sanepid i zwykły szacunek do ciała i rodziny zmarłego....
Cytować
+12 #33 Opiekunka 2017-03-18 00:14
Szpital Kołobrzeg to jakaś kpina -zle traktowanie pacjentów jest tam od lat. A Pani doktor z Poradni Okulistycznej (nie znam nazwiska) bardzo źle się odnosi do osób starszych.
Cytować
+21 #34 Agent B-2 2017-03-18 06:07
A ten caly Plewko rdzennym mieszkancem K-gu jest???????????????Jak nie to wont do Ramlewa czy gdzies na zeslanie,aby za granice miasta
Cytować
+24 #35 Jupol 2017-03-18 07:55
To chory człowiek. Nigdy już takich w radzie. Denuncjator i wsza.
Cytować
+3 #36 headhunter 2017-03-18 08:00
Cytuję Opiekunka:
Szpital Kołobrzeg to jakaś kpina -zle traktowanie pacjentów jest tam od lat. A Pani doktor z Poradni Okulistycznej (nie znam nazwiska) bardzo źle się odnosi do osób starszych.

Może nie widzi , że to osoba starsza i stąd brak szacunku ???
Cytować
+6 #37 holokaust/CAMORRA 2017-03-18 09:21
feSStung Kg CAMORRA do worra , wor do jeziora
Do worra Tasiemka co macza lapki z gremblewyczem w CAMORZE
jak rowniez Ukaszek liczytiel mogil.
Synekurus Nygus , Viceryzy RNS tez za zorganozowanie firmy corki CAMORRY co zajmowala sie profanacja i dewastacja setek polskich grobow i figur Chrystusa z lat 1990 i mlodszych w ramach akcji
EKSTERMINACJI
POLSKOSCI I POLAKOW z Kolobrzegu.
Cytować
-5 #38 Alicja kg 2017-03-18 09:42
Dardzo do rzeczy może wkoncu wezmą się za ten system co tam się dzieje
Cytować
+5 #39 mala szkodliwosc asPOleczna 2017-03-18 09:50
Prokuratura Kolobrzeska moze orzec w sprawie
CAMORRY KOLOBRZESKIEJ
tak , jak w przypadku
KupaSiku Sranca w Kolobrzegu
Skad do morza ns kolobrzeskie kapielisko laly sie dziesiatki ton gow.a i szczochow przez
lat dwadziescia !!!!!!!!!!!
Teraz ten sam byly funkcjonariusz Strazy Granicznej dzierzawca Kamiennego Sranca z duzym prawdopodobienstwem wypalil kwasem
na morskiej szczegolnie prawem chronionej wydmie !!!!!!!!!!
32 dorodne drzewa
ze to mala szkodliwosc aspoleczna
Do czasy , jak Minister Ziobro nie rozwali
KOLOBRZESKIEGO UKLADU ZAMKNIETEGO
Z PROKURATURA NA CZELE !!!!!!!!!!!!!!!
Cytować
+3 #40 Opiekunka 2017-03-18 10:18
Cytuję headhunter:
Cytuję Opiekunka:
Szpital Kołobrzeg to jakaś kpina -zle traktowanie pacjentów jest tam od lat. A Pani doktor z Poradni Okulistycznej (nie znam nazwiska) bardzo źle się odnosi do osób starszych.

Może nie widzi , że to osoba starsza i stąd brak szacunku ???

Trudno nie zauważyć, Pani 90letniej, chodzacej o kulach. Żal że tacy ludzie niby na poziomie tak się zachowują.
Cytować
-9 #41 advocat 2017-03-18 10:42
a jednak...ktoś się zainteresowal tematem szpitala...cieplo ,szukaj dalej :-*
Cytować
+4 #42 windy przy kładce 2017-03-18 12:03
Waldzio ok. Ten drugi jest słaby
Cytuję szwarcenajger:
Cytuję Zzzzzz:
Cytuję windy przy kładce:
A może przy okazji zmienic ordynatora na kardiologii?

A co chcesz od doktora Frąckowiaka?

Waldzio wporzo człowiek !
Cytować
+21 #43 Lutek - pierdoła 2017-03-18 13:21
Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego niektóre pielęgniarki czują sie dotknięte i denerwują sie, gdy pacjenci zwracają się do nich - siostro. O co tu chodzi? Przecież takie słowo nie może nikogo obrazic. Kiedyś pielęgniarki wiedziały, że w okresie międzywojnia i zaraz po wojnie w wielu szpitalach pielęgniarkami były... siostry zakonne. Pielęgniarki z tamtych lat nie czuły się urażone słowem "siostro" bo to słowo było wyrazem i okazaniem pielęgniarce szacunku przez pacjenta. Zapewniam wszystkie pielęgniarki w Polsce, ze jest tak do tej pory. Pacjent zwracając się do pielęgniarki słowem "siostro" nadal okazuje jej szacunek i uznanie za jej cięzką i odpowiedzialną pracę.
Cytować
+4 #44 przerażające 2017-03-18 16:43
no coś ty?a jak się każą tytułowac ?
Cytować
-12 #45 dragon 2017-03-18 16:51
i bardzo dobrze już dawno trzeba był zrobic z nimi porządek kupa złodziei i koniowałów Kołobrzeska umieralnia i rzeźnicy
Cytować
+2 #46 CAMORRA KOLOBRZEG 2017-03-18 18:01
Latem zeszlego roku siedzialem na lawce przy Skwerze Pioniera.
Przysiadla sie do mnie inteligentna dystyngowana pani , ktora w trakcie wakacji od lat bywa w Kolobrzegu
Jak sie okazalo w trakcie rozmowy , ta pani byla z Warszawy .
Mialem wrazenie ze to co powiedziala o umieralnosci .Temat jej dokladnie byl znany .
Pomyslalem ze z racji moze tej ze byla wykladowca na uczelni w temacie zblizonym o ktorym wyrazila glebokie zaniepokojenie
Jedno co utkwilo mi w glowie a byla to wypowiedz jakby oderwana od glownego nurtu.
Powiedziala otoz ze Kolobrzeg jest malym miastem o wyjatkowych walorach ekologicznych jako UZDROWISKO
Natomiast umieralnosc jest dziwnie bardzo wysoka i to umieraja ludzie wzglednie mlodzi wlasnie tu w Kolobrzegu .
Uwazam ze tym tematem doglebnie zajac sie powinna grupa ludzi profesjonalnie znajacych zagadnienie jak i
ODPOWIEDNIA ODPOWIEDZIALNA NIEZALEZNA Prokuratura
W oderwaniu jakby od tematu :
Osobiscie znam zdarzenie kiedy wdowcem z piekna willa na Janiskach "zajela " sie ukrainka wchodzac z nim szybko w zwiazek malzenski.
Poczem ow znajomy szybko w niejasnych okolicznosciach zmarl.
Ojciec zmarlego potwierdzil niejasne okolicznosci smierci syna
" ona mu pomogla umrzec" powiedzial jednoznacznie czlowiek o wysokim morale , ktory brzydzil sie klamstwem i plotkami .
Cytować
+16 #47 Siemiątko 2017-03-18 18:45
Jak kogoś znasz- załatwisz wszystko .
Nie znasz- czekaj, aż do usranej śmierci.
Stare pielęgniary są okropne.Gorzej niż lekarze.
Kardiolog przyjmuje mnie w szpitalu podczas swojego dyżuru nocnego na oddziale . Jest godz . 20.00 . Ja przychodzę na umówioną wizytę PRYWATNĄ ! ! ! Robi wszystkie badania.Echo serca.Ekg . Po czym woła 150 zł za wizytę.
Proszę Państwa.Wszyscy przecież wiemy jak jest.
Tego syfu nikt nie ruszy.Ręka rękę myję .
Szkoda i żal mi starszych schorowanych ludzi
Im nikt juz nie pomoże.
Cytować
-21 #48 ttt 2017-03-18 21:32
regina lowcy skór
Cytować
+3 #49 gocha 2017-03-19 15:55
Cytuję Siemiątko:
Jak kogoś znasz- załatwisz wszystko .
Nie znasz- czekaj, aż do usranej śmierci.
Stare pielęgniary są okropne.Gorzej niż lekarze.
Kardiolog przyjmuje mnie w szpitalu podczas swojego dyżuru nocnego na oddziale . Jest godz . 20.00 . Ja przychodzę na umówioną wizytę PRYWATNĄ ! ! ! Robi wszystkie badania.Echo serca.Ekg . Po czym woła 150 zł za wizytę.
Proszę Państwa.Wszyscy przecież wiemy jak jest.
Tego syfu nikt nie ruszy.Ręka rękę myję .
Szkoda i żal mi starszych schorowanych ludzi
Im nikt juz nie pomoże.

Faktycznie - okropne są te pielęgniarki, o których piszesz.
Cytować
+6 #50 gocha 2017-03-19 16:19
.
A z czyjej kieszeni wyciągnie "sąd" pieniądze na kolejne badanie tego tematu. Przecież to już 3 lub 4 donos obywatela Plewki w tym temacie. "Działanie na szkodę interesu publicznego" - czyje działanie?
Cytować
+3 #51 Kokoloko 2017-03-19 17:38
Cytuję gocha:
.
A z czyjej kieszeni wyciągnie "sąd" pieniądze na kolejne badanie tego tematu. Przecież to już 3 lub 4 donos obywatela Plewki w tym temacie. "Działanie na szkodę interesu publicznego" - czyje działanie?

Święte słowa może to Plewki sens życia aby innym robić problemy których inni nie widza, a sprawa skończy się jak zawsze umorzeniem przez prokuraturę i sprawa w sądzie o zniesławienie oczywiście przegrana przez vel senatora. I tyle w temacie.
Cytować
+8 #52 cba 2017-03-19 19:14
I bedzie po plewkowatym ,za POmowienia .
Cytować
+3 #53 sisters 2017-03-19 19:52
Dokładnie co chcesz od Frąckowiaka!!?? jak nie jesteś w temacie to się nie wypowiadaj!!!
Cytować
+5 #54 Staś 2017-03-19 20:31
Tego Plewkę należy dokładnie prześwietlić,podejrzanie nadgorliwy!
Cytować
+2 #55 tasia 2017-03-19 21:47
a i kochanke jego romantyczna
Cytować
-1 #56 Jakis 2017-03-19 22:33
Bardzo dobrze Panie Plewko szacun wielki ja mam podejrzenie czy ta firma w szpitalu właściwie przetrzymuje ludzi czy mają tyle chłodni.
Cytować
+3 #57 Jakis 2017-03-19 22:43
Na wewnętrznym oddziale trzeba zrobić porządek wyganiaja z oddziału nawet gdy są to ostatnie chwile z bliska osobą praw pacjenta nie znają i nie chcą żeby ktoś widział ten bałagan i samowolke dzwonki popsute i termometry też!!a do tego ta ODDZIALOWA wyrafinowana.Tam zrobić porządek ci ludzie potrzebują serca i cierpliwości a nie stresów .
Cytować
+4 #58 Policjant 2017-03-20 18:38
Przecież nowy dyrektor od nie dawna;szybko prokuratura,bardzo dobrze;)wreszcie...
Cytować