Już niebawem w Kołobrzegu powstanie ważne miejsce dla pacjentów z chorobami nowotworowymi. To w nim podopieczni znajdą godne i komfortowe warunki hospitalizacji.
Hospicjum Stacjonarne przy ul. Radomskiej zostanie otwarte z początkiem lipca. W piątek podpisano umowę na prowadzenie i wyposażenie placówki. W krótkiej uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych oraz osoby reprezentujące Stowarzyszenia „Victoria” dla Osób z Chorobami Nowotworowymi, które poprowadzą hospicjum. Koszt całej inwestycji to kwotą ponad 1,7 mln zł. Unijna pomoc wyniesie 864 tys. zł.

Jak już wiadomo działalnośc obiektu będzie obejmowała zarówno hospicjum stacjonarne dla 20 chorych, jak i hospicjum domowe dla kolejnych 40 podopiecznych. Placówka dysponować pełnym zapleczem medyczne, sanitarnym i kuchennym. Zakupiony zostanie również sprzęt medyczny jak: łóżka szpitalne, łózko-wanny, pompy infuzyjne oraz koncentratory tlenu.

Umowę podpisano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Komentarze  

+1 #1 kron 2017-03-18 02:37
Trochę tak niezręcznie promować się na .... miejscu gdzie wypada zamilknąć z pokorą. Kolejna granica przekroczona. Kiedy się opamiętacie ?
Cytować
+9 #2 holokaust 2017-03-18 08:47
Pani Grab z " milosiernemni"
Te instytucje tez chcieliscie z gremblewyczem wplatac w struktury CAMORRY feSStyng Kg ?
pani Ciach Ciach Tasiemkowna ?
Cytować
+6 #3 lolopindolo 2017-03-18 09:15
Hok ujawnij synekury w szpitalu i okolicznych ośrodkach zdrowia, nie lansuj się tak bezczelnie.
Cytować
-2 #4 wdzięczna za pomoc 2017-03-18 09:58
Kurcze, czy ludzie już nie potrafią się cieszyc? Wszędzie ciągła krytyka i narzekanie. Bądźmy zadowoleni, że powstaje miejsce, w którym ciężko chorzy otrzymają fachową opiekę, nie będą odczuwac bólu, będą mogli godnie odejśc a ich rodziny otrzymają wsparcie psychologiczne. To jest naprawdę bardzo ważne dla tych, którzy przeżyli śmierc chorej na raka bliskiej osoby. Nie warto mieszac do tego polityki, bo ona była, jest i będzie.
Cytować
-4 #5 hiena 2017-03-18 10:11
Byla jest i bedzie taktyka wlazenia z brudnymi buciorami tzw ludzi" odczlowieczonych .
Wlazacych dla lansu ze swoim chlewniactwem i zwierzeca pazernoscia w tak czule dziedziny i tematy jak ludzkie cierpienie i smierc.
Tu falszywe zezeznaniCiach CiachTasiemki w sprawie CAMORRA.
Obrzydliwosc oby nie wdarla sie POza komentami do budynku Hospicjum.
Cytować
-5 #6 hiena 2017-03-18 10:14
Wielki szacunek dla Pani Grab do ktorej kleja sie niestety .......nie przechodzi przez usta ......hieny
Cytować
+1 #7 Priest 2017-03-18 17:13
Tak "urzędnicy samorządowi" szczególnie związani z POprzednimi rządami itp..lubią pokazywać sie jacy to są wspanialoduszni i prawi.. Niestety złudna to wizja..która związana jest z przyszlorocznymi wyborami..;( Życzymy Państwu absolutnej przegranej..;)! Pozdrowienia dla "Victorii" i prawdziwych, ukrytych bohaterow!;)
Cytować
-2 #8 headhunter 2017-03-19 10:28
Cytuję Priest:
Tak "urzędnicy samorządowi" szczególnie związani z POprzednimi rządami itp..lubią pokazywać sie jacy to są wspanialoduszni i prawi.. Niestety złudna to wizja..która związana jest z przyszlorocznymi wyborami..;( Życzymy Państwu absolutnej przegranej..;)! Pozdrowienia dla "Victorii" i prawdziwych, ukrytych bohaterow!;)

Chce ci się tak kłamać ???
Gromek od lat na tzw. "spotkaniach noworocznych" z prezydentem organizował zbiórki na hospicjum a w ostatnich latach nawet kwoty z zakupu zaproszeń na ten bal były przekazywane na ten cel. Kołobrzeska Izba Gospodarcza także co roku zbiera pieniądze na hospicjum. Dzięki Gromkowi różne firmy robią różne rzeczy dla hospicjum.
Łżesz jak pies - wstydu nie masz za grosz.
Cytować
+1 #9 Priest 2017-03-19 10:53
Cytuję headhunter:
Cytuję Priest:
Tak "urzędnicy samorządowi" szczególnie związani z POprzednimi rządami itp..lubią pokazywać sie jacy to są wspanialoduszni i prawi.. Niestety złudna to wizja..która związana jest z przyszlorocznymi wyborami..;( Życzymy Państwu absolutnej przegranej..;)! Pozdrowienia dla "Victorii" i prawdziwych, ukrytych bohaterow!;)

Chce ci się tak kłamać ???
Gromek od lat na tzw. "spotkaniach noworocznych" z prezydentem organizował zbiórki na hospicjum a w ostatnich latach nawet kwoty z zakupu zaproszeń na ten bal były przekazywane na ten cel. Kołobrzeska Izba Gospodarcza także co roku zbiera pieniądze na hospicjum. Dzięki Gromkowi różne firmy robią różne rzeczy dla hospicjum.
Łżesz jak pies - wstydu nie masz za grosz.


Jak zwykle Prawda boli headhunterków i wam podobnym..;)!!! Pozdrawiamy
Cytować
0 #10 admin_inaczej 2017-03-19 11:47
a dla czego na tym portalu jest tak mało reklam?
nikt nie chce tu sie ogłasza!
to zapewne wynik działania donosicielskiego ...oj oj pewnie bije po kieszeni................
Cytować
0 #11 zofja 2017-03-19 19:32
Tak bogate miasto,hospicjum na 20 osób,za 1.7 mln budowa trwała wiele lat, to chyba nie jest wielki wyczyn.Wstyd że tak długo chorzy czekali.
Cytować