http://www.villa-nieruchomosci.pl/
Z myślą o osobach poszukujących pracy i firmach poszukujących pracowników, Powiatowy Urząd Pracy zorganizował kolejną edycję Targów Pracy. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem kołobrzeżan.
Na płycie Hali Milenium zaprezentowało się przeszło kilkudziesięciu wystawców. Przeważały hotele i ośrodki, które miały do zaproponowania osobom młodym, nie tylko pracę czy to w części hotelowej czy restauracyjnej. Swoje stoiska tradycyjnie zaprezentowały również służby mundurowe, które instruowały potencjalnych kandydatów, jakie wymagania muszą spełnić w staraniach o przyjęcie do służby.

Tegoroczne targi to nie tylko oferty pracy. Nie zabrakło również wszelkiego rodzaju szkoleń oraz wykładów poświęconych prowadzeniem własnej firmy czy zdobywaniem środków zewnętrznych oraz informacji o wszelkiego rodzaju kursach podnoszących kwalifikacje.

Niestety targi pokazały, że sporo osób szuka pracy lub jest zainteresowana jej zmianą. Dzieje się tak między innymi za sprawą jego turystycznej specyfiki. Udowadnia to fakt, że ciężko w Kołobrzegu jest znaleźć pracę osobie, która nie chce wiązać się z branżą turystyczną. Zainteresowanych podjęciem pracy np. w charakterze recepcjonistki, kucharza czy kelnera było naprawdę niewielu i to pomimo tego, że wielu pracodawców gwarantowało stałą umowę o pracę. Niektórych jedna odstraszał fakt, że przyszłym pracownikom przeważnie proponowano wynagrodzenie w wysokości niewiele wyższej niż najniższa krajowa pensja.

Komentarze  

+18 #1 Miki 2017-03-18 06:51
Na powyższym zdjęciu bardzo wyraźne widac, jakie było zainteresowanie osób bezrobotnych proponowanymi ofertami pracy. Kolejka po podpis do urzędnika PUP a następnie spacerkiem do wyjścia. Wystawcy przy swoich stolikach byli raczej osamotnieni niż oblężeni chętnymi do pracy. Niezależnie o tego jaką proponują stawkę i jaki rodzaj zatrudnienia.
Cytować
+10 #2 Bon Jovi 2017-03-18 08:29
Weź pod uwagę to że pracodawcy też sami nie wiedzą kogo zatrudniac chcą i sami by chcieli os z doświadczeniem ale mająca 20 lat i 10 lat doświadczenia fakt są też tacy którzy na targi przyjdą tylko po to aby skierowanie oddac i tyle ale akurat sporo ludzi było wiec nie wiem kiedy ty widziałas/łeś że nędzne zainteresowanie było ??? Targi były nędzne dla mnie to jak co rok jedno wielkie komedianctwo błazenada i lans pracodawców i nic po za tym oczywiście była cała delegacja włodarzy udająca jak to się z bezrobociem w tym mieście walczy a i tak wiadomo że praca jest u nas po kolesiowsku i jak masz w PO plecy więc te targi to co roczny pokaz błazenady komedianctwa lansu pracodawców i robienia sobie jaj z bezrobotnych . Jestem tylko ciekaw czemu rok rocznie przychodzą nie mal ci sami hotelarze ?????????? Jak np Balic plaza czy hotel senator ???? Czemu Geovita sobie olała targi z której to non stop są ogłoszenia na stronie pup ???? Czemu nikt nie przyjdzie nigdy z miejskich spółek na targi bo tam swoich mają już wcześniej po ustawianych a dziwne jest z hotelami to że nigdy nikogo nie chcą a jak są targi to parę ofert wystawią widac że to farsa co roczna jest i tyle i przychodzą dla kasy i dla lansu tam pracodawcy
Cytować
+18 #3 haha 2017-03-18 09:28
Zainteresowanie było, ale tylko podpisem skierowania na targi, żeby statusu bezrobotnego nie stracic..
Cytować
+14 #4 mireal 2017-03-18 09:44
żenad, jak co roku - lansowanie sie urzędu, jacy to są zajeb....ści i pokazanie przed starostą, a żeby dostać dobrą oferte pracy, dotacje lub doposażenie trzeba miec dobre chody na szczycie urzędu.
Cytować
+8 #5 jsjjs 2017-03-18 11:13
Cytuję mireal:
żenad, jak co roku - lansowanie sie urzędu, jacy to są zajeb....ści i pokazanie przed starostą, a żeby dostać dobrą oferte pracy, dotacje lub doposażenie trzeba miec dobre chody na szczycie urzędu.

Tu Ci daję 10/10 taka jest prawda co mówisz to tylko robienie na pokaz i pod publikę niech np ktoś z Geovity powie czemu sobie targi olali a non stop do pup dają ogłoszenia ????? Czemu Verano na targach nie było stałego bywalca tych targów no i po co co rok służby mundurowe chodzą na targi ????? A co do organziacji ich tych targów to robienie pod publikę wszystkiego i na pokaz . Pup pokazuje jak to walczy z bezrobociem a skierowania dają 10 os na jedno stanowisko albo na takie na które np dane os nie ma kwalifkacji tak nasz pup pracuje
Cytować
-11 #6 ONUFRY 2017-03-18 11:22
Cytuję mireal:
żenad, jak co roku - lansowanie sie urzędu, jacy to są zajeb....ści i pokazanie przed starostą, a żeby dostać dobrą oferte pracy, dotacje lub doposażenie trzeba miec dobre chody na szczycie urzędu.

Żenada z twojej strony, myślisz, że aby dostac pracę przykładowo w charakterze murarza, czy mechanika samochodowego należy posiadac znajomości w urzędzie? A tak przy okazji, wszędzie pełno leniów, nierobów, trollów internetowych, potrafiących jedynie pierdziec w stołek przy kompie i hejtowac, zamiast uczciwie pracowac, a jak jest oferta pracy to wybrzydzają, a to za mała stawka,a to za daleko do pracy, a to nie ma pracy w jego wykształceniu, a za 1,5-2 tysiące pracowac się nie opłaca itp. To jest pokłosie m. innymi panowania po 1945 roku zbrodniczej żydokomuny oraz wpływ naczelnego demoralizatora dzieci i młodzieży głoszącego chore hasło:"róbta co chceta". I robią co chcą, siedzą często przy supermarketach, śmierdzą czosnkiem i cebulą i żebrzą "daj pan, pani złotówkę" lub "odprowadzę wózek"
Cytować
-10 #7 J-23 2017-03-18 13:27
DOBRZE ŻE SĄ TAKIE TARGI PRACY , ALE JAK KTOŚ NIE CHCE PRACOWAC TO NIE BĘDZIE PRACOWAŁ ZA ŻADNE SKARBY BO JEST ZWYKŁYM LENIEM ŚMIERDZĄCYM .
Cytować
+1 #8 Poeci Walczą Piórem 2017-03-18 14:54
A jak ostatnio pracowałem za 1192zł, więc co wy na to? Opłacało się chodzic do pracy?
Cytować
+1 #9 jsjjs 2017-03-18 19:13
Cytuję ONUFRY:
Cytuję mireal:
żenad, jak co roku - lansowanie sie urzędu, jacy to są zajeb....ści i pokazanie przed starostą, a żeby dostać dobrą oferte pracy, dotacje lub doposażenie trzeba miec dobre chody na szczycie urzędu.

Żenada z twojej strony, myślisz, że aby dostac pracę przykładowo w charakterze murarza, czy mechanika samochodowego należy posiadac znajomości w urzędzie? A tak przy okazji, wszędzie pełno leniów, nierobów, trollów internetowych, potrafiących jedynie pierdziec w stołek przy kompie i hejtowac, zamiast uczciwie pracowac, a jak jest oferta pracy to wybrzydzają, a to za mała stawka,a to za daleko do pracy, a to nie ma pracy w jego wykształceniu, a za 1,5-2 tysiące pracowac się nie opłaca itp. To jest pokłosie m. innymi panowania po 1945 roku zbrodniczej żydokomuny oraz wpływ naczelnego demoralizatora dzieci i młodzieży głoszącego chore hasło:"róbta co chceta". I robią co chcą, siedzą często przy supermarketach, śmierdzą czosnkiem i cebulą i żebrzą "daj pan, pani złotówkę" lub "odprowadzę wózek"

Na jedna ofertę pracy jest teraz chętnych 10 ukraińców kolega ost był na rozmowie i pow że pracodawca wprost do niego że ma 10 ukraińców chętnych oprócz niego to może pytanie czemu oni są tak zatrudniani ????Ja do pracy jestem chętny ale zatrudnic mnie nikt nie chce chyba żebym po ukraińsku gadał
Cytować
+8 #10 biegły 2017-03-18 19:38
Trzy lata temu byłem zarejestrowany jako bezrobotny , miałem licencjat z administracji akurat złożyło się, że urząd pracy potrzebował dwóch pracowników do pracy. Moje wykształcenie i kwalifikację pokrywały się z ofertą. Złożyłem swoje dokumenty poszedłem na rozmowę. Oczywiście rozmowa to proforma. Nie dostałem się do pracy w Urzędzie. Poszedłem do pana dyrektora Urzędu pracz dlaczego nie pomógł mi urząd pracy jak jestem osobą bezrobotną i mam odpowiednie wykształcenie z ofertą urzędu pracy. Pan dyrektor odpowiedział mi, że urząd pracy nie musi mi pomagac w tej sprawie. Dziękuje bardzo za pomoc.
Cytować
-3 #11 Małgosia xyz 2017-03-18 20:10
Cytuję Bon Jovi:
Weź pod uwagę to że pracodawcy też sami nie wiedzą kogo zatrudniac chcą i sami by chcieli os z doświadczeniem ale mająca 20 lat i 10 lat doświadczenia fakt są też tacy którzy na targi przyjdą tylko po to aby skierowanie oddac i tyle ale akurat sporo ludzi było wiec nie wiem kiedy ty widziałas/łeś że nędzne zainteresowanie było ??? Targi były nędzne dla mnie to jak co rok jedno wielkie komedianctwo błazenada i lans pracodawców i nic po za tym oczywiście była cała delegacja włodarzy udająca jak to się z bezrobociem w tym mieście walczy a i tak wiadomo że praca jest u nas po kolesiowsku i jak masz w PO plecy więc te targi to co roczny pokaz błazenady komedianctwa lansu pracodawców i robienia sobie jaj z bezrobotnych . Jestem tylko ciekaw czemu rok rocznie przychodzą nie mal ci sami hotelarze ?????????? Jak np Balic plaza czy hotel senator ???? Czemu Geovita sobie olała targi z której to non stop są ogłoszenia na stronie pup ???? Czemu nikt nie przyjdzie nigdy z miejskich spółek na targi bo tam swoich mają już wcześniej po ustawianych a dziwne jest z hotelami to że nigdy nikogo nie chcą a jak są targi to parę ofert wystawią widac że to farsa co roczna jest i tyle i przychodzą dla kasy i dla lansu tam pracodawcy

Ty Bon Jovi z wypowiedzi Twojej wynika, iż kolejny raz z rzędu uczestniczysz w targach. Jak mniemam pewnie jako skrzywdzony, biedny bezrobotny po wieloletnich studiach z trzema fakultetami, ale bez wniosków płynących z wieloletniej nauki. Do pracy nie potrzeba doświadczenia, a zaangażowania, ale jak przypuszczam to dla Ciebie obce słowo, na studiach nie wyjaśnili co znaczy. A co do PO przestań się martwić dobra zmiana idzie, ciekawa jestem, czy znajdziesz pracę :-) Pozdrawiam
Cytować
+7 #12 major 2017-03-19 10:32
Precz z takimi tworami komuny jak urząd pracy który ma na celu jedynie usadzenie na stołkach swoich. Nigdy urząd pracy nie miał na celu szukania pracy bezrobotnym. To rozbuchana biurokracja z propagandą sukcesu w pomaganiu bezrobotnym. W świecie wolnego rynku pracodawcy i pracownika, popyt i podaż na pracę sam się reguluje. Można czarować obywateli o potrzebie takiej instytucji i tworzyć jakieś "targi pracy" ale to pozostanie tylko w sferze magii socjalizmu który dzielnie stawia czoła problemom nie występujących w innych systemach.
Cytować
-2 #13 ONUFRY 2017-03-20 09:22
Cytuję biegły:
Trzy lata temu byłem zarejestrowany jako bezrobotny , miałem licencjat z administracji akurat złożyło się, że urząd pracy potrzebował dwóch pracowników do pracy. Moje wykształcenie i kwalifikację pokrywały się z ofertą. Złożyłem swoje dokumenty poszedłem na rozmowę. Oczywiście rozmowa to proforma. Nie dostałem się do pracy w Urzędzie. Poszedłem do pana dyrektora Urzędu pracz dlaczego nie pomógł mi urząd pracy jak jestem osobą bezrobotną i mam odpowiednie wykształcenie z ofertą urzędu pracy. Pan dyrektor odpowiedział mi, że urząd pracy nie musi mi pomagac w tej sprawie. Dziękuje bardzo za pomoc.

Gdyby to jeszcze była całkowita prawda o czym piszesz. Wszechobecne podżeganie i pomówienia ot co niektórzy potrafią
Cytować
-1 #14 ONUFRY 2017-03-20 10:16
Cytuję ONUFRY:
Cytuję mireal:
żenad, jak co roku - lansowanie sie urzędu, jacy to są zajeb....ści i pokazanie przed starostą, a żeby dostać dobrą oferte pracy, dotacje lub doposażenie trzeba miec dobre chody na szczycie urzędu.

Żenada z twojej strony, myślisz, że aby dostac pracę przykładowo w charakterze murarza, czy mechanika samochodowego należy posiadac znajomości w urzędzie? A tak przy okazji, wszędzie pełno leniów, nierobów, trollów internetowych, potrafiących jedynie pierdziec w stołek przy kompie i hejtowac, zamiast uczciwie pracowac, a jak jest oferta pracy to wybrzydzają, a to za mała stawka,a to za daleko do pracy, a to nie ma pracy w jego wykształceniu, a za 1,5-2 tysiące pracowac się nie opłaca itp. To jest pokłosie m. innymi panowania po 1945 roku zbrodniczej żydokomuny oraz wpływ naczelnego demoralizatora dzieci i młodzieży głoszącego chore hasło:"róbta co chceta". I robią co chcą, siedzą często przy supermarketach, śmierdzą czosnkiem i cebulą i żebrzą "daj pan, pani złotówkę" lub "odprowadzę wózek"

Ale ty jesteś durniu głupi, że aż mi ciebie żal. Kretyn jakich mało, na dodatek jeszcze skopiował mój nick. Z góry idioto założyłeś że wszyscy narzekający to lenie i nieroby. Czy widzisz coś złego w tym wariacie, że ludzie nie chcą pracowac na pełnym etacie za 1200 - 1500 netto, czy dla ciebie przychlaście i żydokomunisto zarazem to jest godna stawka ??? Ciebie to bym zatrudnił do szorowania garów za 800 zł, to byś wtedy zaczął normalnie myślec oszołomie !!! A co do mojej osoby - akurat posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy biurowej, i napiszę ci tak - prywaciarze w Kołobrzegu za sporą wiedzę umysłową, spore doświadczenie, znajomości wielu przepisów itp. itd. oferują żenująco niskie stawki, za ok 1600 netto to niech sobie wariat np. sam prowadzi kady + płace + obsługa sekretariatu - wszystko naraz. I ty się dziwisz że ludzie narzekają ?? Pewnie sam zaliczasz się do "wielkich pseudoprzedsiębiorców, którzy płaczą że nikt nie chce u ciebie pracowac za 1000 zł. Żałosny jesteś koleś !!!!!
Cytować