Miasto uzyskało dofinansowanie na zakup samochodu elektrycznego. Pojazd ten, nie będzie odbiegał wizualnie od wyglądu zwykłego auta. Zastąpi wysłużonego Peugota, którym dotychczas poruszała się kołobrzeska Straż Miejska.

Dofinansowanie to 50 % wartości auta. Pojazd o zerowej emisji spalin ma być bardziej przyjazny dla środowiska i ze względu na swoje ekologiczne zalety, wykorzystywany będzie do patrolowania głownie strefy uzdrowiskowej. Ważna jest także jego ekonomiczność. Średnia wartość zużycia to 5zł/100km. W urzędzie szacują, że koszt zakupu auta zwróci się po 6 latach. W tej chwili trwają prace nad procedurą zamówienia, a nowy wóz wyruszy na nasze ulice jeszcze w tym sezonie. Jako ciekawostkę dodajmy, że miasto stara się także o dofinansowanie na zakup drona. Wykorzystywany ma być wielofunkcyjnie, m.in. do rozpoznawania sprawców uciążliwych wykroczeń, podczas zabezpieczania imprez masowych oraz wydarzeń sportowych. Zastosowanie znajdzie w zadaniach Wydziału Zarządzania Kryzysowego czy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Komentarze  

+31 #1 lumbago 2017-03-20 14:02
po co ta straz miejska nic nie robią zgłosiłem imze taksówkarze łamią przepisy nie wszyscy a oni w tym kierunku nic podjechali pośmiali się i na tym koniec i im kupowac elektryczne pojazdy a niech chodza pieszo lub całkiem ich zlikwidowac jest duzo na rzeczy o czym mozna pisac jak funkcjonuje kołobrzeska straz
Cytować
+25 #2 Ekobajer 2017-03-20 15:11
Szczecinek kupił 20 AUTOBUSOW elektrycznych, a Gromek z Warchołem wcisneli EKOLOGICZNEMU UZDROWISKU Kołobrzeg nówki spalinowe. Ale grunt to się chwalic jednym autkiem.
Cytować
+25 #3 annaanna 2017-03-20 16:25
dron 100 tys. szkolenie pracownika i uzyskanie świadectwa ...a lotów zależnych od pogody i temperatury 10 w roku. może lepiej monitoring miasta polepszyc ?
Cytować
+23 #4 tasia 2017-03-20 18:50
kolejnA CHORA INWESTYCJA PREZYDENDA TEGO MIASTA
Cytować
+26 #5 bedronka 2017-03-20 19:20
zlikwidowac darmozjadow
Cytować
+15 #6 Leserzy 2017-03-20 20:44
Formacja nie potrzebna nikomu. Do zlikwidowania. Radni miasta. Weźcie przykład z Dygowa. Tam przewodniczący rady gminy Artur Wasiewski doprowadził do likwidacji Straży Gminnej. Można??? Pewnie że można. Trzeba tylko chciec.
Cytować
+12 #7 miro 2017-03-21 02:41
Cytuję Leserzy:
Formacja nie potrzebna nikomu. Do zlikwidowania. Radni miasta. Weźcie przykład z Dygowa. Tam przewodniczący rady gminy Artur Wasiewski doprowadził do likwidacji Straży Gminnej. Można??? Pewnie że można. Trzeba tylko chciec.

Od lat SM nie potrafi zapobiegac oszustwu -GRA W TRZY CUKIERKI co ma miejsce w świetle publicznych jupiterów,nawet kiedyś Pan Prezydent w ramach objazdu wraz z współpracownikami miał okazję byc świadkeiem doskonałości oszutów
te trzy cukierki to wersja oszustwa jak na wnuczka
po co nam bezradna straż miejska????????????
Cytować
+12 #8 12.30 2017-03-21 06:28
Drodzy internauci to że piszecie jest dobre bo przedstawiacie swój punkt widzenienia, jednakże wasz głos się nie liczy dla obecnego prezydenta, medale nagrody pieniężne, samochody drony im dawać. Przecież oni dobrze pracują takie stanowisko reprezentuje prezydent. Dopóki nie zrobi się referendum za likwidacja staży lub odwołaniem prezydenta to tylko zostało wam pisanie i tylko pisanie.
Cytować
+12 #9 s.m kg 2017-03-21 06:43
S.M to nieporozumienie pomyłka już czas na zmianę prezydenta może następny będzie miał jaja żeby zlikwidować tych pacanów.
Cytować
-7 #10 korab 2017-03-21 19:12
Zostaliście ukarani mandatami przez strażników dlatego taka złośc przez was przemawia. Mi i moim znajomym bardzo pomogli. Brawo Straż Miejska
Cytować
+6 #11 Patryk sawicki 2017-03-21 20:35
Cytuję korab:
Zostaliście ukarani mandatami przez strażników dlatego taka złośc przez was przemawia. Mi i moim znajomym bardzo pomogli. Brawo Straż Miejska


Chyba pozbywac sie meneli spod smuetnika.
Darmozjady nikt wiecej
Cytować
+5 #12 WUJEK GOLEM 2017-03-21 21:18
czekam aż jakiś genijalny-urzędas sprowadzi do miasta ELEKTRYCZNEGO STRAŻNIKA MIEJSKIEGO

:-))))))))))))))))))))))
takom hybrydem co ma zniszki na parkowanie
Cytować