O kołobrzeskiej firmie pogrzebowej, która bezprawnie korzysta z zakładu patomorfologii w szpitalu , wykluczających się kontrolach i śledztwie prowadzonym w sprawie dyrekcji szpitala mówił na swojej konferencji radny Krzysztof Plewko. - Ja mam tylko jeden wniosek; tym wszystkim steruje ktoś bardzo mocny – twierdzi samorządowiec.

O co chodzi? O jedną z firm pogrzebowych z Kołobrzegu, która zdaniem radnego Plewki traktuje przyszpitalny zakład patomorfologii jak własny dom pogrzebowy. I nie tylko. - Dwa lata temu dostałem informację od jednego z przedsiębiorców, że widział zwłoki leżące w tym zakładzie w workach na podłodze. Wówczas zwróciłem się do kołobrzeskiego sanepidu o przeprowadzenie kontroli w tym miejscu – tłumaczył radny. Jak wyjaśniał, na etapie kontroli - najpierw sanepidu, potem wewnętrznego audytu szpitala, doszło do uzyskania informacji, które wzajemnie się wykluczały – właściciel firmy dzierżawiącej pomieszczenia zakładu patomorfologii (jest to AVA Arkadiusza Ambroziaka -dop.red.) twierdził, że posiada chłodnię mogącą pomieścić 8 ciał, a szpital wykazał, że jest to szafa do przechowywania jedynie sześciu ciał.

Jak twierdzi radny Plewko nie ma konkretnych dowodów, że ciała są przechowywane w zakładzie niegodnie. Posiada jednak dokumenty, które mogą świadczyć, że do zakładu, wbrew prawu, są przywożone ciała nie tylko szpitalne, ale również jednej z kołobrzeskich firm pogrzebowych. - Te dwie firmy (dzierżawiąca zakład w szpitalu oraz przedsiębiorstwo pogrzebowe) są powiązane rodzinnie – mówił radny podczas konferencji – Gdzie się mieściły te wszystkie ciała? - pytał Plewko. Zaznaczył, że wszystkie zapytania dotyczące kwestii obecności znanej firmy pogrzebowej w szpitalu były przez władze placówki lekceważone. - Dyrekcja szpitala twierdziła, że przedsiębiorstwo pogrzebowe na pewno nie korzysta z pomieszczeń zakładu patomorfologii. Tymczasem sanepid powiatowy potwierdził pisemnie, że kontrolę tej właśnie firmy przeprowadzał na terenie szpitalnego zakładu – tłumaczył Plewko.

Zdaniem radnego zagadkowe były kontrole sanepidu wojewódzkiego, które podważały i wykluczały poprzednie niekorzystne dla firmy AVA audyty przeprowadzone przez sanepid powiatowy i sam szpital jeszcze za czasów poprzedniego dyrektora Jerzego Piwowarczyka. Jak podkreślał Plewko kolidujące ze sobą wyniki kilku kontroli świadczą o układzie jaki panuje między takimi instytucjami jak szczeciński sanepid czy urząd marszałkowski (który wg radnego nie reagował na zarzuty) a kimś „bardzo mocnym”. - Jest dokumentacja, która świadczy o nieprawidłowościach panujących w tym zakładzie a tym samym w szpitalu i ona została złożona jako dowód w sprawie – wyjaśniał radny.

Tym samym samorządowiec potwierdził, że złożył zawiadomienie do organów ścigania w sprawie przekroczenia uprawnień przez obecnego dyrektora szpitala. Śledztwo w tej sprawie prowadzi obecnie Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu.

Tuż przed konferencją, do sali w której miała ona miejsce, wszedł Arkadiusz Ambroziak właściciel firmy dzierżawiącej zakład patomorfologii w szpitalu. Został wyproszony przez radnego Plewko ale po konferencji nie chciał komentować słów samorządowca. - Muszę się dokładnie zapoznać z informacjami, które padły na tym spotkaniu – mówił przez telefon. Natomiast swoje oświadczenie w sprawie przesłały nam władze kołobrzeskiego szpitala, publikujemy je poniżej.
Również poniżej zamieszczamy video z całej konferencji radnego Krzysztofa Plewki. (iws)



Komentarze  

+17 #1 Kokoloko 2017-03-20 13:45
Plewko to chory człowiek.
Cytować
+21 #2 Lawenda5 12 2017-03-20 14:01
Dlaczego Dyrektor Szpitala nie potrafi tak szybko odpowiedzieć na pytanie o posła położnika Panu Kiginie ? Ba , nawet lekceważy decyzje Sadu Administracyjnego , czyli ma jednak cos do ukrycia
Cytować
+20 #3 Hulaj dusza 2017-03-20 14:07
Ni potrafię zrozumieć jednego nie Plewko zwołuje konferencje w sprawie Dyrektora Szpitala i przekroczenia uprawnień przez niego a cała konferencja poświęcona jest innej kwestii i innej osobie, a wiec jak się psa chce uderzyć to i kij się znajdzie! Panie Plewko bardzo dobrze ze przyznał się Pan do tego ze wspiera Pan Kornasa. Teraz już wszyscy wiedza o co Pana chodzi!
Cytować
+20 #4 Sam ja 2017-03-20 14:16
weź Ty sie chłopie rozpędź a ściana sama Cię znajdzie. Może chciałbyś sie publicznie pochwalić jak razem ze swoim waflem podawales sie za syna zmarłej tylko po to żeby zrobić szum wokół siebie? Weź chłopcze zajmij sie tym co wychodzi Ci najlepiej czyli kreceniem karuzeli na placu zabaw przy Unii Lubelskiej .
Cytować
+1 #5 Jojo 2017-03-20 14:51
Cytuję Kokoloko:
Plewko to chory człowiek.

To jedyny człowiek który coś robi w mieście
Cytować
+13 #6 Młody gniewny 2017-03-20 14:56
Tajemnica poliszynela jest kto jest udziałowcem owej"znanej kołobrzeskiej firmy pogrzebowej"
Pan który bardzo stara się zostać prezydentem powinien być troszkę bardziej uwazny
Cytować
+11 #7 Kris y 2017-03-20 14:58
Ten facet mnie obrzydza. Żeby na zmarłych robić sobie kampanie....
Cytować
-11 #8 Młody gniewny 2017-03-20 14:58
Samo promowanie się na gownianym portalu i Facebooku może nie wystarczyć
Cytować
+22 #9 Gis22 2017-03-20 15:00
Cytuję Hulaj dusza:
Ni potrafię zrozumieć jednego nie Plewko zwołuje konferencje w sprawie Dyrektora Szpitala i przekroczenia uprawnień przez niego a cała konferencja poświęcona jest innej kwestii i innej osobie, a wiec jak się psa chce uderzyć to i kij się znajdzie! Panie Plewko bardzo dobrze ze przyznał się Pan do tego ze wspiera Pan Kornasa. Teraz już wszyscy wiedza o co Pana chodzi!

O konkurencję kumpla
Cytować
-9 #10 Młody gniewny 2017-03-20 15:00
Cytuję Kris y:
Ten facet mnie obrzydza. Żeby na zmarłych robić sobie kampanie....

Cytuję Kris y:
Ten facet mnie obrzydza. Żeby na zmarłych robić sobie kampanie....

Kampanii na zmarłych to właśnie ktoś inny nie chce sobie zrobić
Cytować
+9 #11 Jogi 2017-03-20 15:03
Cytuję Jojo:
Cytuję Kokoloko:
Plewko to chory człowiek.

To jedyny człowiek który coś robi w mieście

Gówno robi taka prawda
Cytować
+1 #12 Jojo 2017-03-20 15:09
Cytuję Jogi:
Cytuję Jojo:
Cytuję Kokoloko:
Plewko to chory człowiek.

To jedyny człowiek który coś robi w mieście

Gówno robi taka prawda

No dla tych dla których to niewygodne to rzeczywiście gowno
Cytować
+24 #13 radziu 2017-03-20 15:15
Każdy wie jakim nowym interesem bawi się teraz Kornas, a relacje między panami są wszem wszystkim znane. Co za tym idzie wiadome jest kogo interes w tym temacie reprezentuje Plewko...
Cytować
+4 #14 Atomek 2017-03-20 15:20
Nie chciałbym żeby moje zwłoki walały się po podłodze
Cytować
-11 #15 Wuwu 2017-03-20 15:26
Cytuję Atomek:
Nie chciałbym żeby moje zwłoki walały się po podłodze

A ja bym nie chciał żeby moje zwłoki trafiły do firmy pana powiatowego
Cytować
+19 #16 Riyu 2017-03-20 15:28
Cytuję Atomek:
Nie chciałbym żeby moje zwłoki walały się po podłodze

A ja bym nie chciał trafić do Kornasa!
Cytować
+15 #17 Hi hi 2017-03-20 15:34
Cytuję Riyu:
Cytuję Atomek:
Nie chciałbym żeby moje zwłoki walały się po podłodze

A ja bym nie chciał trafić do Kornasa!

Ale Plewko ci załatwi że trafisz he he he
Cytować
+16 #18 Eggon 2017-03-20 15:36
Plewko chodził, chodził na nawet jeździł za karawanami od ponad dwóch lat z kumplem Konradem który coś mu tam powiedział ten sobie dopowiedział i tyle. Sam korzystałem z usług tej firmy 2 razy i jeśli trzeba będzie to i 3. I nie wierze Plewce jak psu!
Cytować
-14 #19 Anka 40 2017-03-20 15:47
Przecież Regina nie jest tych co na papierze
Cytować
+13 #20 Ewa R 2017-03-20 15:55
Cytuję Anka 40:
Przecież Regina nie jest tych co na papierze

Ja pierdo..le na pewno jest Twoja. Albo nie vel senatora.
Cytować
-7 #21 Cebulak 2017-03-20 15:58
Cytuję Ewa R:
Cytuję Anka 40:
Przecież Regina nie jest tych co na papierze

Ja pierdo..le na pewno jest Twoja. Albo nie vel senatora.

Ty sekretarka pana TT, ty już wiesz czyja:D
Cytować
+15 #22 Łowca sko 2017-03-20 16:10
Ewidentnie widać że facet ma interes caly czas gada o jakimś Kornasie, czy to konkurencja? , facet jest radnym a to już przegięcie, śmierdzi to na odległość i tyle w temacie.
Cytować
+11 #23 Wiiiiuuuu 2017-03-20 16:33
Jaki parcie na szkło? Czy tez modlitwy by to Pan Bóg powoływał w interesie Kornasa? Coś mi się wydaje ze sam Plewko dał się wcisnąć jak Waszczykowski z Syriusz Wolskim w kanał.
Cytować
-7 #24 Mimi 2017-03-20 16:35
Cytuję Anka 40:
Przecież Regina nie jest tych co na papierze

Cytuję Anka 40:
Przecież Regina nie jest tych co na papierze

No nie jest i nie zmieni tego ani A.A ani inne słupy i cebulami wypisujące na tym forum czy na innym. Ile byście nie pisali fakty są faktami :D robicie na przyszłego prezydenta, oby nie :D
Cytować
+6 #25 Mimi 2017-03-20 16:36
Cytuję Mimi:
Cytuję Anka 40:
Przecież Regina nie jest tych co na papierze

Cytuję Anka 40:
Przecież Regina nie jest tych co na papierze

No nie jest i nie zmieni tego ani A.A ani inne słupy i cebulami wypisujące na tym forum czy na innym. Ile byście nie pisali fakty są faktami :D robicie na przyszłego prezydenta, oby nie :D

Miało być cebulaki
Cytować
+4 #26 Mimi 2017-03-20 16:37
Nawet te z silikonowymi ;D ale ciiiiii :D
Cytować
0 #27 Caryca 2017-03-20 16:42
Oj ktoś mocno śledzi to forum, od kiedy urzędnicy mogą pisać komenty w godzinach pracy ??:)))))
Cytować
+7 #28 Miszcz 2017-03-20 16:52
Cytuję Caryca:
Oj ktoś mocno śledzi to forum, od kiedy urzędnicy mogą pisać komenty w godzinach pracy ??:)))))

To nie urzędnicy to poplecznicy :lol
Najwyżej dwóch, w tym jeden doktór redaktór ;D
Cytować
+11 #29 Gin 2017-03-20 17:10
Cytuję Kokoloko:
Plewko to chory człowiek.

Nie chory musi mieć w tym interes przecież cały czas gada o jakiejś drugiej firmie a to już sprawa dla CBA
Cytować
0 #30 Masskra 2017-03-20 17:18
Łoczywiscie Plewko ma interes, dlatego zgłosił radnych do CBA i zgłasza wszystkich do prokuratury. Chcę zobaczyć kogoś kto będzie robił z Plewkiem interesy:D
Interesy to tu robią inni i za długo to juz trwa, a chcą jeszcze więcej
Cytować
+3 #31 Gin 2017-03-20 17:23
Cytuję Masskra:
Łoczywiscie Plewko ma interes, dlatego zgłosił radnych do CBA i zgłasza wszystkich do prokuratury. Chcę zobaczyć kogoś kto będzie robił z Plewkiem interesy:D
Interesy to tu robią inni i za długo to juz trwa, a chcą jeszcze więcej

Nie rznij glupa
Cytować
+4 #32 Arszenik 2017-03-20 17:30
Brawo Panie Plewko.Kołobrzeski Jerzy Urban jest niezadowolony ;)
Cytować
-1 #33 Masskra 2017-03-20 17:31
Cytuję Gin:
Cytuję Masskra:
Łoczywiscie Plewko ma interes, dlatego zgłosił radnych do CBA i zgłasza wszystkich do prokuratury. Chcę zobaczyć kogoś kto będzie robił z Plewkiem interesy:D
Interesy to tu robią inni i za długo to juz trwa, a chcą jeszcze więcej

Nie rznij glupa

Rżeć to ja mogę tobie w twarz
Co pan kazał to warujesz na wszystkich forach? :D
Cytować
-1 #34 Gin 2017-03-20 17:39
Cytuję Masskra:
Cytuję Gin:
Cytuję Masskra:
Łoczywiscie Plewko ma interes, dlatego zgłosił radnych do CBA i zgłasza wszystkich do prokuratury. Chcę zobaczyć kogoś kto będzie robił z Plewkiem interesy:D
Interesy to tu robią inni i za długo to juz trwa, a chcą jeszcze więcej

Nie rznij glupa

Rżeć to ja mogę tobie w twarz
Co pan kazał to warujesz na wszystkich forach? :D

Możesz się nawet zesrac i osrac. hieny cmentarne
Cytować
+1 #35 Masskra 2017-03-20 17:43
Cytuję Gin:
Cytuję Masskra:
Cytuję Gin:
Cytuję Masskra:
Łoczywiscie Plewko ma interes, dlatego zgłosił radnych do CBA i zgłasza wszystkich do prokuratury. Chcę zobaczyć kogoś kto będzie robił z Plewkiem interesy:D
Interesy to tu robią inni i za długo to juz trwa, a chcą jeszcze więcej

Nie rznij glupa

Rżeć to ja mogę tobie w twarz
Co pan kazał to warujesz na wszystkich forach? :D

Możesz się nawet zesrac i osrac. hieny cmentarne

Cytuję Gin:
Cytuję Masskra:
Cytuję Gin:
Cytuję Masskra:
Łoczywiscie Plewko ma interes, dlatego zgłosił radnych do CBA i zgłasza wszystkich do prokuratury. Chcę zobaczyć kogoś kto będzie robił z Plewkiem interesy:D
Interesy to tu robią inni i za długo to juz trwa, a chcą jeszcze więcej

Nie rznij glupa

Rżeć to ja mogę tobie w twarz
Co pan kazał to warujesz na wszystkich forach? :D

Możesz się nawet zesrac i osrac. hieny cmentarne

Brawo myślicielu:D ale mi nikt nie mówi kiedy mogę się zesrac:D
A ty waruj przy panu piesku :D :D :D
Cytować
+15 #36 Pytam 2017-03-20 18:12
Panie Plewko obecny dyrektor szpitala w swoim oświadczeniu wymienia dwie daty 30.12.2011 r. i 17.12.2012 r. więc to nie 2 lata a przeszło 5 lat. Więc pytam kto wtedy był dyrektorem szpitala, przecież nie p. Piwowarczyk ?
Cytować
+2 #37 Policjant 2017-03-20 18:41
Przecież nowy dyrektor szpitala pare chwili a już prokratura;)no wreszcie sie wzieli.....a wyjdzie wiele więcej rzeczy;)kto przycina kase do kieszeni codziennie;)
Cytować
+7 #38 Marco 2017-03-20 18:55
Pań plewko drzewa wieczorami tnie w charzynie. Żałosny pań jest.
Cytować
+7 #39 ZKL1234 2017-03-20 19:27
Google - Sprawozdanie NR NHK-2/2015 strona 4, punkt 7.2. "W harmonogramie nadzoru nad obiektami na 2014 r. Zakład Patomorfologii przy Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu. Protokół kontroli Nr HK-170/14 w którym m.in. zawarto stwierdzone podczas kontroli nieprawidłowości: 1. W sali sekcyjnej przy stanowisku mycia rąk uszkodzony kran, brak bieżącej wody. 2. Przy stanowiskach mycia rąk uszkodzone dozowniki na środki myjąco-dezynfekujące, w dozownikach brak preparatów do mycia i dezynfekcji rąk. 3. W pomieszczeniu przy sali sekcyjnej przeznaczonym do mycia i dezynfekcji narzędzi stosowanych do sekcji brak zamykanego pojemnika do przeprowadzania dezynfekcji tych narzędzi, składowane są w dużej ilości pokrowce do transportu zwłok. 4. Brak preparatu do dezynfekcji narzędzi stosowanych do sekcji zwłok. 5. W pomieszczeniu przygotowywania zwłok do pochówku brak prowadzonej segregacji odpadów. 6. Nie jest prowadzona dezynfekcja pranych we własnym zakresie fartuchów pracowników (odbierających zwłoki ze szpitala), ręczników służących do higieny zwłok, mopów - proces prania przeprowadzany jest przy użyciu proszku E w temperaturze maksymalnej 60 st. C. 7. Ręczniki wielorazowego użytku stosowane przy higienie zwłok suszono rozwieszone w pomieszczeniu przygotowywania zwłok. 8. Pracownica odzież ochronną i własną przechowuje bez możliwości segregacji w pomieszczeniu porządkowym, w którym także są prane i suszone elementy wyszczególnione w pkt. 6 (fartuchy pracowników, ręczniki służące do higieny zwłok). 9. W sali sekcyjnej na stole sekcyjnym stwierdzono szczotkę i gąbkę z rdzawymi plamami wg wyjaśnienia osoby uczestniczącej w kontroli służące do obmywania ciał poddawanych sekcji. 10. W oknach pomieszczeń przeznaczonych do pracy brak siatek ochronnych przeciwko owadom. 11. Brak dokumentów potwierdzających przekazywanie niebezpiecznych odpadów medycznych. Na str. nr 5 Sanepid uzyskał informację, że odpady niebezpieczne powstające w wyniku prowadzonej działalności są przekazywane pracownikom zbierającym odpady w Szpitalu. Regionalny Szpital w Kołobrzegu nie potwierdził faktu przekazywania przedmiotowych odpadów niebezpiecznych. To jest częśc nieprawidłowości ale jak drażliwych. Czy ktoś z Kołobrzeżan chciałby aby jego najbliżsi po śmierci byli przygotowywani do pochówku w takich warunkach? Nasuwa się więc pytanie. Czy firma pogrzebowa korzystająca z pomieszczeń Szpitala ma przyzwoity dom pogrzebowy, gdzie przygotowuje zmarłych do pochówku, czy może wykorzystuje pomieszczenia Zakładu Patomorfologii Kołobrzeskiego Szpitala? Czy ktoś wie gdzie firma ta ma dom pogrzebowy bo próbowałem odnaleźc, ale bez skutku.
Cytować
-7 #40 gucio11 2017-03-20 19:33
Cytuję ZKL1234:
Google - Sprawozdanie NR NHK-2/2015 strona 4, punkt 7.2. "W harmonogramie nadzoru nad obiektami na 2014 r. Zakład Patomorfologii przy Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu. Protokół kontroli Nr HK-170/14 w którym m.in. zawarto stwierdzone podczas kontroli nieprawidłowości: 1. W sali sekcyjnej przy stanowisku mycia rąk uszkodzony kran, brak bieżącej wody. 2. Przy stanowiskach mycia rąk uszkodzone dozowniki na środki myjąco-dezynfekujące, w dozownikach brak preparatów do mycia i dezynfekcji rąk. 3. W pomieszczeniu przy sali sekcyjnej przeznaczonym do mycia i dezynfekcji narzędzi stosowanych do sekcji brak zamykanego pojemnika do przeprowadzania dezynfekcji tych narzędzi, składowane są w dużej ilości pokrowce do transportu zwłok. 4. Brak preparatu do dezynfekcji narzędzi stosowanych do sekcji zwłok. 5. W pomieszczeniu przygotowywania zwłok do pochówku brak prowadzonej segregacji odpadów. 6. Nie jest prowadzona dezynfekcja pranych we własnym zakresie fartuchów pracowników (odbierających zwłoki ze szpitala), ręczników służących do higieny zwłok, mopów - proces prania przeprowadzany jest przy użyciu proszku E w temperaturze maksymalnej 60 st. C. 7. Ręczniki wielorazowego użytku stosowane przy higienie zwłok suszono rozwieszone w pomieszczeniu przygotowywania zwłok. 8. Pracownica odzież ochronną i własną przechowuje bez możliwości segregacji w pomieszczeniu porządkowym, w którym także są prane i suszone elementy wyszczególnione w pkt. 6 (fartuchy pracowników, ręczniki służące do higieny zwłok). 9. W sali sekcyjnej na stole sekcyjnym stwierdzono szczotkę i gąbkę z rdzawymi plamami wg wyjaśnienia osoby uczestniczącej w kontroli służące do obmywania ciał poddawanych sekcji. 10. W oknach pomieszczeń przeznaczonych do pracy brak siatek ochronnych przeciwko owadom. 11. Brak dokumentów potwierdzających przekazywanie niebezpiecznych odpadów medycznych. Na str. nr 5 Sanepid uzyskał informację, że odpady niebezpieczne powstające w wyniku prowadzonej działalności są przekazywane pracownikom zbierającym odpady w Szpitalu. Regionalny Szpital w Kołobrzegu nie potwierdził faktu przekazywania przedmiotowych odpadów niebezpiecznych. To jest częśc nieprawidłowości ale jak drażliwych. Czy ktoś z Kołobrzeżan chciałby aby jego najbliżsi po śmierci byli przygotowywani do pochówku w takich warunkach? Nasuwa się więc pytanie. Czy firma pogrzebowa korzystająca z pomieszczeń Szpitala ma przyzwoity dom pogrzebowy, gdzie przygotowuje zmarłych do pochówku, czy może wykorzystuje pomieszczenia Zakładu Patomorfologii Kołobrzeskiego Szpitala? Czy ktoś wie gdzie firma ta ma dom pogrzebowy bo próbowałem odnaleźc, ale bez skutku.

Ooojjjjj widzę że komuś w retoryce się popier.liło, chyba że chodziło Ci o dom przed pogrzebowy? bo pogrzeby odbywają się albo w kościele lub w kaplicy cmentarnej! Laik jesteś i tyle, ja zresztą też ale podstawy są ogólnie znane wszystkim.
Cytować
-7 #41 Kg2312 2017-03-20 19:38
Cytuję radziu:
Każdy wie jakim nowym interesem bawi się teraz Kornas, a relacje między panami są wszem wszystkim znane. Co za tym idzie wiadome jest kogo interes w tym temacie reprezentuje Plewko...

Zieleni Miejskiej i bardzo dobrze bo to nasza Spółka. To ta Firma zyskuje na tym bo jest jedyną, która może konkurowac z powiatowym.
Cytować
+5 #42 ZKLtyu 2017-03-20 19:47
Cytuję Kg2312:
Cytuję radziu:
Każdy wie jakim nowym interesem bawi się teraz Kornas, a relacje między panami są wszem wszystkim znane. Co za tym idzie wiadome jest kogo interes w tym temacie reprezentuje Plewko...

Zieleni Miejskiej i bardzo dobrze bo to nasza Spółka. To ta Firma zyskuje na tym bo jest jedyną, która może konkurowac z powiatowym.

Boże o czym ty piszesz? Zieleń to ogólnie moloch na kurzych nóżkach, jak to nasza spółka? g.no z niej masz jak i z pozostałych! Jedno jest pewne Kornas z Plewko chcą doprowadzi do sytuacji w której mogli by zaistniec na tym rynku, bo jak widac samemu Kornasowi ciezko to wychodzilo, wiele słyszy sie o Kornasa przedsięwzięciu i wspierającego go senatora i lepiej dla niego, nich by te szemrane info nie wyszły na światło dzienne.
Cytować
-6 #43 Kg2312 2017-03-20 20:06
Cytuję ZKLtyu:
Cytuję Kg2312:
Cytuję radziu:
Każdy wie jakim nowym interesem bawi się teraz Kornas, a relacje między panami są wszem wszystkim znane. Co za tym idzie wiadome jest kogo interes w tym temacie reprezentuje Plewko...

Zieleni Miejskiej i bardzo dobrze bo to nasza Spółka. To ta Firma zyskuje na tym bo jest jedyną, która może konkurowac z powiatowym.

Boże o czym ty piszesz? Zieleń to ogólnie moloch na kurzych nóżkach, jak to nasza spółka? g.no z niej masz jak i z pozostałych! Jedno jest pewne Kornas z Plewko chcą doprowadzi do sytuacji w której mogli by zaistniec na tym rynku, bo jak widac samemu Kornasowi ciezko to wychodzilo, wiele słyszy sie o Kornasa przedsięwzięciu i wspierającego go senatora i lepiej dla niego, nich by te szemrane info nie wyszły na światło dzienne.

Powiatowego szemrane info już wyszły to i niech wychodzą innych.
Cytować
+8 #44 olo642 2017-03-20 20:15
Cytuję Marco:
Pań plewko drzewa wieczorami tnie w charzynie. Żałosny pań jest.

A co Ty chcesz od Pań?
Cytować
+5 #45 zeux 2017-03-20 20:18
Cytuję olo642:
Cytuję Marco:
Pań plewko drzewa wieczorami tnie w charzynie. Żałosny pań jest.

A co Ty chcesz od Pań?

a więc ciota czy kakałko?
Cytować
+2 #46 omx 2017-03-20 20:23
Te ramlewo to cienkie boli, mogli by zamiast vel senatora "zatrudnic" Macierewicza lub jego Misia - wyszła? Żenada!
Cytować
+5 #47 Sanandpid 2017-03-20 20:53
"W harmonogramie nadzoru nad obiektami na 2014 r. Zakład Patomorfologii przy Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu. Protokół kontroli Nr HK-170/14 w którym m.in. zawarto stwierdzone podczas kontroli nieprawidłowości: 1. W sali sekcyjnej przy stanowisku mycia rąk uszkodzony kran, brak bieżącej wody. 2. Przy stanowiskach mycia rąk uszkodzone dozowniki na środki myjąco-dezynfekujące, w dozownikach brak preparatów do mycia i dezynfekcji rąk. 3. W pomieszczeniu przy sali sekcyjnej przeznaczonym do mycia i dezynfekcji narzędzi stosowanych do sekcji brak zamykanego pojemnika do przeprowadzania dezynfekcji tych narzędzi, składowane są w dużej ilości pokrowce do transportu zwłok. 4. Brak preparatu do dezynfekcji narzędzi stosowanych do sekcji zwłok. 5. W pomieszczeniu przygotowywania zwłok do pochówku brak prowadzonej segregacji odpadów. 6. Nie jest prowadzona dezynfekcja pranych we własnym zakresie fartuchów pracowników (odbierających zwłoki ze szpitala), ręczników służących do higieny zwłok, mopów - proces prania przeprowadzany jest przy użyciu proszku E w temperaturze maksymalnej 60 st. C. 7. Ręczniki wielorazowego użytku stosowane przy higienie zwłok suszono rozwieszone w pomieszczeniu przygotowywania zwłok. 8. Pracownica odzież ochronną i własną przechowuje bez możliwości segregacji w pomieszczeniu porządkowym, w którym także są prane i suszone elementy wyszczególnione w pkt. 6 (fartuchy pracowników, ręczniki służące do higieny zwłok). 9. W sali sekcyjnej na stole sekcyjnym stwierdzono szczotkę i gąbkę z rdzawymi plamami wg wyjaśnienia osoby uczestniczącej w kontroli służące do obmywania ciał poddawanych sekcji. 10. W oknach pomieszczeń przeznaczonych do pracy brak siatek ochronnych przeciwko owadom. 11. Brak dokumentów potwierdzających przekazywanie niebezpiecznych odpadów medycznych. Na str. nr 5 Sanepid uzyskał informację, że odpady niebezpieczne powstające w wyniku prowadzonej działalności są przekazywane pracownikom zbierającym odpady w Szpitalu. Regionalny Szpital w Kołobrzegu nie potwierdził faktu przekazywania przedmiotowych odpadów niebezpiecznych. To jest częśc nieprawidłowości ale jak drażliwych. Czy ktoś z Kołobrzeżan chciałby aby jego najbliżsi po śmierci byli przygotowywani do pochówku w takich warunkach? Nasuwa się więc pytanie. Czy firma pogrzebowa korzystająca z pomieszczeń Szpitala ma przyzwoity dom pogrzebowy, gdzie przygotowuje zmarłych do pochówku, czy może wykorzystuje pomieszczenia Zakładu Patomorfologii Kołobrzeskiego Szpitala? Czy ktoś wie gdzie firma ta ma dom pogrzebowy bo próbowałem odnaleźc, ale bez skutku.
Panie Dyrektorze Zakład Patomorfologii jest integralną częścią Szpitala i Pan jesteś jak tyłek od robienia kupy po to aby zadbano również o ten dział szpitalny. To że jesteś Pan ze Szczecina nie oznacza, że będziesz brał nasze pieniądze a nie będziesz pan dbał o Szpital. Do roboty chłopcze. Zainteresuj się również Zakładem Patomorfologii bo jak wspomniałem powyżej dostajesz za to całkiem niemałe pieniądze.
Cytować
+6 #48 Sanandpid 2017-03-20 21:04
Panie Dyrektorze jeśli firma Regina korzysta bez umownie z Zakładu Patomorfologii naszego Szpitala to Pana obowiązkiem jest naliczenie opłaty, która jest zazwyczaj trzykrotnie wyższa od zasadniczej. Jest to tzw. opłata za bezumowne korzystanie z majątku. Szpitalowi przecież się nie przelewa. Jeśli nie jest Pan w stanie odzyskac pieniędzy Szpitala bo boi się Pan "powiatowego" to proszę o powrót do Szczecina a Kołobrzeg poszuka bardziej stanowczego dyrektora.
Cytować
+2 #49 Jakis 2017-03-20 23:33
Cytuję Kris y:
Ten facet mnie obrzydza. Żeby na zmarłych robić sobie kampanie....

A ja uważam że ciała są też źle traktowane że jest brak lodowek
Cytować
+8 #50 kron 2017-03-21 00:35
Cytuję ZKL1234:
Google - Sprawozdanie NR NHK-2/2015 strona 4, punkt 7.2. "W harmonogramie nadzoru nad obiektami na 2014 r. Zakład Patomorfologii przy Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu. Protokół kontroli Nr HK-170/14 w którym m.in. zawarto stwierdzone podczas kontroli nieprawidłowości: 1. W sali sekcyjnej przy stanowisku mycia rąk uszkodzony kran, brak bieżącej wody. 2. Przy stanowiskach mycia rąk uszkodzone dozowniki na środki myjąco-dezynfekujące, w dozownikach brak preparatów do mycia i dezynfekcji rąk. 3. W pomieszczeniu przy sali sekcyjnej przeznaczonym do mycia i dezynfekcji narzędzi stosowanych do sekcji brak zamykanego pojemnika do przeprowadzania dezynfekcji tych narzędzi, składowane są w dużej ilości pokrowce do transportu zwłok. 4. Brak preparatu do dezynfekcji narzędzi stosowanych do sekcji zwłok. 5. W pomieszczeniu przygotowywania zwłok do pochówku brak prowadzonej segregacji odpadów. 6. Nie jest prowadzona dezynfekcja pranych we własnym zakresie fartuchów pracowników (odbierających zwłoki ze szpitala), ręczników służących do higieny zwłok, mopów - proces prania przeprowadzany jest przy użyciu proszku E w temperaturze maksymalnej 60 st. C. 7. Ręczniki wielorazowego użytku stosowane przy higienie zwłok suszono rozwieszone w pomieszczeniu przygotowywania zwłok. 8. Pracownica odzież ochronną i własną przechowuje bez możliwości segregacji w pomieszczeniu porządkowym, w którym także są prane i suszone elementy wyszczególnione w pkt. 6 (fartuchy pracowników, ręczniki służące do higieny zwłok). 9. W sali sekcyjnej na stole sekcyjnym stwierdzono szczotkę i gąbkę z rdzawymi plamami wg wyjaśnienia osoby uczestniczącej w kontroli służące do obmywania ciał poddawanych sekcji. 10. W oknach pomieszczeń przeznaczonych do pracy brak siatek ochronnych przeciwko owadom. 11. Brak dokumentów potwierdzających przekazywanie niebezpiecznych odpadów medycznych. Na str. nr 5 Sanepid uzyskał informację, że odpady niebezpieczne powstające w wyniku prowadzonej działalności są przekazywane pracownikom zbierającym odpady w Szpitalu. Regionalny Szpital w Kołobrzegu nie potwierdził faktu przekazywania przedmiotowych odpadów niebezpiecznych. To jest częśc nieprawidłowości ale jak drażliwych. Czy ktoś z Kołobrzeżan chciałby aby jego najbliżsi po śmierci byli przygotowywani do pochówku w takich warunkach? Nasuwa się więc pytanie. Czy firma pogrzebowa korzystająca z pomieszczeń Szpitala ma przyzwoity dom pogrzebowy, gdzie przygotowuje zmarłych do pochówku, czy może wykorzystuje pomieszczenia Zakładu Patomorfologii Kołobrzeskiego Szpitala? Czy ktoś wie gdzie firma ta ma dom pogrzebowy bo próbowałem odnaleźc, ale bez skutku.


masakra, to obozowe prosektorium ?
Cytować
+14 #51 Katarzyna kg 2017-03-21 08:36
W tym szpitalu nie szanuje się żywych,a co dopiero zmarłych.
Cytować
+13 #52 za grobu 2017-03-21 10:44
Wszyscy wypisujacy te paszkwile widocznie mają coś na sumieniu. Trzeba zrobić w tylo tysięcznym mieście porządek z miejscem gdzie są przechowywane ciała. Powinno odbywać się to z godnością i szacunkiem, powinno być to miejsce na którym wladza nie powinna oszczędzać. Niezależnie od tego z jakiej jest się opcji i tak każdy z nas wyląduje w tym worze na podłodze. Ci którzy w tych worach tam lądują różnią się od odpowiedzialnych za tą sytuację tym, że nikomu się nie poskarżą. Warto obejrzeć TVP3 gdzie dzierżawca się wypowiada dyskredytując dyrektora szpitala i wszystkich którzy za tym stoją. Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie doprowadzona do końca i nie zostanie zamieciona pod dywan.
Cytować
+2 #53 januszjanusz 2017-03-21 22:16
przecież nie od dziś wiadomo o kogo chodzi Plewce i kto jest tą bardzo ważną osobą i jednocześnie właścicielem firmy pogrzebowej.
Cytować
+1 #54 co za bzdury 2017-03-22 21:05
pan Plewko jest oderwany od rzeczywistości, następnym razem jak będzie więcej ciał niż miejsc w szafie proponuję nadwyżkę ciał panu Plewko do domu na stół i do szafy i do lodówki schowac może wtedy będzie usatysfakcjonowany
Cytować