W grudniu opisywaliśmy sprawę ewentualnej dzierżawy Kina Wybrzeże. Budynek należy do miasta i jak wtedy usłyszeliśmy w magistracie, opcje były trzy: przetarg na wieloletnią dzierżawę całego obiektu, przedłużenie umowy z obecnym dzierżawcą nakładając na niego obowiązek poprawy stanu technicznego lub przekazanie prowadzenia kina miejskiej jednostce czyli Regionalnemu Centrum Kultury.
Jak słyszymy w Urzędzie Miasta zdecydowano się na czwartą, nieplanowaną ewentualność. Zgodzić się na nią muszą jedynie miejscy radni. Sporządzono projekt uchwały pozwalający przedłużyć umowę obecnemu dzierżawcy na rok. Jak mówi Michał Kujaczyński z kołobrzeskiego magistratu – Wszystko ma związek z możliwością otwarcia kina w mającej powstać galerii handlowej w Budzistowie. Ta ma zostać wybudowana w przyszłym roku. Jak dodaje M. Kujaczyński nikt inny nie wydzierżawiłby kina na rok, a w przypadku gdyby powstał kilkusalowy multipleks, obecne kino nie byłoby konkurencją. Decyzje w sprawie dalszego losu budynku dopiero po zakończeniu ewentualnej przedłużonej dzierżawy.

Komentarze  

+35 #1 Sonia 1000 2017-03-20 14:11
W tym kinie od dawna źle się dzieje.Jedna osoba obsługuje kasę,kawiarenkę,sprawdzanie biletów itd...Przez to wszędzie są kolejki i często ludzie przeszkadzają w seansie.Fotele niewygodne i rozklekotane.Bardzo często leci film,a obsługa kina zspomina pogasić światła.Madakra jak za króla Ćwieka
Cytować
+17 #2 Inkya 2017-03-20 14:19
Cytuję Sonia 1000:
W tym kinie od dawna źle się dzieje.Jedna osoba obsługuje kasę,kawiarenkę,sprawdzanie biletów itd...Przez to wszędzie są kolejki i często ludzie przeszkadzają w seansie.Fotele niewygodne i rozklekotane.Bardzo często leci film,a obsługa kina zspomina pogasić światła.Madakra jak za króla Ćwieka

Sama prawda. Z tego kina i tak nie ma żadnego pożytku. Omijają masę premier, wielu filmów się w ogóle nie doczekałam. Rozumiem, że małe kino, ale w kółko tylko bajki i bajki...
Cytować
+17 #3 bedoes 2017-03-20 15:01
Kino w stylu "jest bo jest". W kółko to samo, repertuar na dwa filmy przez miesiąc, żałość.
Cytować
+12 #4 ania44 2017-03-20 15:48
Większość jeździ do koszalina brakuje u nas takiego Multikina,
Jedyny plus to taki że dość tanie bilety jak na kino chociaz smród i obsluga na najniższym poziomie
Cytować
+9 #5 radziu 2017-03-20 15:50
Proponuje multikino w galerii handlowej, która powstanie w Budzistowie. Byłoby naprawdę super, bo tak nawiasem żal du.pe ściska jak trzeba specjalnie jezdzic do Żydowa do multikina i dawac im zarabiac
Cytować
+32 #6 Kejka 2017-03-20 16:43
Cytuję ania44:
Większość jeździ do koszalina brakuje u nas takiego Multikina,
Jedyny plus to taki że dość tanie bilety jak na kino chociaz smród i obsluga na najniższym poziomie

A w multikinie za niemal 3x taka cene obsluga w pakiecie masaz Ci robi? Tylko komentowac potraficie i narzekac, w tym Waszym muultikinie ludzie tez wchodza i wychodza podczas seansu, zra ten syf i szeleszcza papierkami od chipsow, bo nie wytrzymaja 2h bez zezarcia syfu. Nie podoba sie tutaj, to dorabiajcie dalej multikino szlachcice od 7miu bolesci.
Cytować
+21 #7 Tuitam 2017-03-20 17:13
Galerię Budzistowie , w szczerym polu-w wygwizdowie-"budują"już od kliku lat i końca nie widac i dopóki nie będzie pierwszej wbitej łopaty to zapomnijmy o multikinie.Konkret to wystąpienie przed kamerami przedstawiciela inwestora a nie przedsawiciela Urzędu Miasta.To Miasto nie potrafiło wybudowac galerii z kinem na terenach przy ul.żurawiej.Teraz Miasto powinno na własny koszt wyremontowac zabytkowe kino,naprawdę pozbawimy kurort tego przbytku kultury a to byłby wstyd,Kołobrzeg bez kina w którym istnieje festiwal filmowy!?
Cytować
+5 #8 Janekko 2017-03-20 17:55
W tym kinie i tak grają same polskie komedie....

Na siedzeniach jest jeszcze nalepka z sieci "Idea" - a chyba wszyscy pamiętamy od jak dawna ten operator już nie istnieje :D
Cytować
+3 #9 Poeci Walczą Piórem 2017-03-20 18:38
Pobierzcie filmy z CDA sa za free
Cytować
+2 #10 Staszek18 2017-03-20 20:53
Galeria w Budzistowie bez sensu inwestycja . Kto na tę wiochę pojedzie ? Po wybudowaniu S6 skróci się dojazd do galerii w Koszalinie. Większe dystansy pokonuje się w dużych miastach. W Kołobrzegu jest za mało młodych ludzi aby galeria mogła się utrzymać. Niestety nasza młodzież wyjeżdża za chlebem .
Cytować
+2 #11 koneser 2017-03-20 20:53
byłem wczoraj w kinie na Pięknej i Bestii z dzieciakami i było tak zimno, że połowa ludzi w kinie siedziała w kurtkach. Wiedzą, że będzie dużo dzieci na takim filmie, włączyliby ogrzewanie (o ile jest), a tak siedzenia pozarywane, podłoga się klei, przeciąg jak cholera a do tego puścili dla dzieci wersję angielską z napisami i dopiero po interwencji rodziców od nowa 15 minut reklam i film z dubbingiem. Następnym razem jadę do Koszalina, trochę dłuższa droga, ale za to o wiele większy komfort oglądania no i przede wszystkim CIEPŁO!
Cytować
+9 #12 kolobrzezanin02 2017-03-20 21:34
Cytuję koneser:
byłem wczoraj w kinie na Pięknej i Bestii z dzieciakami i było tak zimno, że połowa ludzi w kinie siedziała w kurtkach. Wiedzą, że będzie dużo dzieci na takim filmie, włączyliby ogrzewanie (o ile jest), a tak siedzenia pozarywane, podłoga się klei, przeciąg jak cholera a do tego puścili dla dzieci wersję angielską z napisami i dopiero po interwencji rodziców od nowa 15 minut reklam i film z dubbingiem. Następnym razem jadę do Koszalina, trochę dłuższa droga, ale za to o wiele większy komfort oglądania no i przede wszystkim CIEPŁO!


W Wybrzeżu film jest odtwarzany w obydwu wersjach - z dubbingiem i z napisami. Może następnym razem lepiej się zorientować, na którą wersję idziemy zamiast tylko narzekać...
Cytować
+16 #13 Fanka 2017-03-20 22:20
A ja będę chodzic do tego kina tak dlugo jak będzie istniało, bo mam do niego po drodze i ogromny sentyment. Nie ma takiego klimatu multikino. Chciałabym by Kino Wybrzeże miało kotary przy wyjściu i aby było słychac szum projektora i snop swiatła z okienka operatora. Wystylizujcie na stare kino ze stolikami, jak w Szczecinie i bedzie to prawdziwy hit dla koneserów. Pozdrawiam
Cytować
+12 #14 czytelnikKG 2017-03-20 22:21
Cytuję koneser:
byłem wczoraj w kinie na Pięknej i Bestii z dzieciakami i było tak zimno, że połowa ludzi w kinie siedziała w kurtkach. Wiedzą, że będzie dużo dzieci na takim filmie, włączyliby ogrzewanie (o ile jest), a tak siedzenia pozarywane, podłoga się klei, przeciąg jak cholera a do tego puścili dla dzieci wersję angielską z napisami i dopiero po interwencji rodziców od nowa 15 minut reklam i film z dubbingiem. Następnym razem jadę do Koszalina, trochę dłuższa droga, ale za to o wiele większy komfort oglądania no i przede wszystkim CIEPŁO!

Jedź, jedź, dymaj 30 zł za bilet , nie zapomnij kupic dzieciakom popcornu i coli, niech im na zdrówko wyjdzie :)
Cytować
+4 #15 koneser 2017-03-20 22:40
Cytuję kolobrzezanin02:
W Wybrzeżu film jest odtwarzany w obydwu wersjach - z dubbingiem i z napisami. Może następnym razem lepiej się zorientować, na którą wersję idziemy zamiast tylko narzekać...


Wybrałem film z dubbingiem, na bilecie i rozpisce o tej godzinie miałbyc odtwarzany film z dubbingiem i dokładnie sprawdziłem przed pójściem do kina, a film trwa 2h i 9min

Cytuję czytelnikKG:
Jedź, jedź, dymaj 30 zł za bilet , nie zapomnij kupic dzieciakom popcornu i coli, niech im na zdrówko wyjdzie :)


Bilet rodzinny w Multikinie w Koszalinie kosztuje 21zł to tylko 5zł więcej niz w Wybrzeżu (os. dorosła), a najważniejsze, że jest CIEPŁO. O syfie i pozapadanych fotelach mogę zapomniec, ale o przenikliwym zimnie już nie, zwlaszcza kiedy widze jak moje dziecko siedzi w kurtce na filmie i dzwoni zębami. Wybrałem seans INDOOR, a nie OUTDOOR.

Mam wielki sentyment do tego kina, mnóstwo obejrzanych filmów, spotkań ze znajomymi, randek itp, ale chyba już pora na zmianę na lepsze.
Cytować
+4 #16 Lutek - pierdoła 2017-03-20 23:03
Pamiętam jak na początku 70 lat przeniesiono czasowo kino 'Wybrzeże" gdzieś za Urzedem Miasta, które wtedy nazywano Prezydium, to pamiętam, ze bedąc dzieckiem razem ze starszymi bracmi i kolegami ,oplądaliśmy radziecki film.
Cytować
+1 #17 Poeci Walczą Piórem 2017-03-21 13:33
Nad Kołobrzeg nadciąga Nowy Porządek Świata
tu wszystko się niebawem zmieni 8)
Cytować
+7 #18 facet kg. 2017-03-21 18:49
co do obslugi nie mam najmniejszych zastrzeżeń a najniższym poziomem są ludzie. którzy zostawiają syfon na sali po sobie oraz dzwoniąc w trakcie seansumie butleki po alkoholu zenada
Cytować
+1 #19 Lutek - pierdoła 2017-03-21 22:13
Cytuję facet kg.:
co do obslugi nie mam najmniejszych zastrzeżeń a najniższym poziomem są ludzie. którzy zostawiają syfon na sali po sobie oraz dzwoniąc w trakcie seansumie butleki po alkoholu zenada

kiedyś zwróciłem uwagę pewnemu młodzieńcowi na niekulturalne zachowanie w miejscu publicznym. Zapytałem się go wtedy, co ty chłopcze wyniosłeś z domu. To on mi odpowiedział - telewizor. I było po rozmowie.
Cytować
0 #20 snmp 2017-03-21 22:26
No ładnie, zaraz nie będzie kina w mieście Kołobrzeg, tylko w wiosce Budzistowo. Ta wioska już dawno powinna zostać przyłączona do Kołobrzegu. Włodarze, zróbcie w końcu coś w tym temacie, bo okoliczni potrafią oprócz Was..
Cytować
+1 #21 Dajcie żyć 2017-03-22 10:19
Cytuję Kejka:
Cytuję ania44:
Większość jeździ do koszalina brakuje u nas takiego Multikina,
Jedyny plus to taki że dość tanie bilety jak na kino chociaz smród i obsluga na najniższym poziomie

A w multikinie za niemal 3x taka cene obsluga w pakiecie masaz Ci robi? Tylko komentowac potraficie i narzekac, w tym Waszym muultikinie ludzie tez wchodza i wychodza podczas seansu, zra ten syf i szeleszcza papierkami od chipsow, bo nie wytrzymaja 2h bez zezarcia syfu. Nie podoba sie tutaj, to dorabiajcie dalej multikino szlachcice od 7miu bolesci.

Dokładnie popieram nasze kino lubię za to że jest na miejscu i nie jest zatłoczone ma swoją atmosferę a filmy no cóż są jakie są ale i tak nie wyobrażam sobie ze kina mogłoby nie być na samą myśl aż mi przykro kto chce niech sobie jeździ do obcych ja lubię nasze kino i chciałabym żeby miasto je zachowało po drobnych niezbędnych zmianach kurde inwestujmy w nasze jeszcze trochę i je zburza jak wszystko szlag mnie trafia na to co się dzieje
Cytować