Kontrola służb jest wynikiem anonimowego donosu, który wpłynął do organów ścigania. - Chodzi o zakup systemu informatyczno-komputerowego. Wszystkie dokumenty oddaliśmy w ręce urzędników CBA. Jesteśmy pewni i spokojni wyników audytu – mówi Mariusz Dziura, prezes MEC-u.

Skąd doniesienie do organów ścigania? Od miesięcy wiadomo, że w Miejskiej Energetyce Cieplnej jest konflikt między częścią przedstawicieli związków zawodowych a władzami spółki. Związkowcy na jednej z konferencji prasowych zarzucali prezesowi MEC-u niegospodarność, wytknęli mu m.in. niepotrzebny zakup nowego systemu informatyczno-komputerowego za wysoką, ich zdaniem, cenę. I właśnie ten zakup jest przedmiotem kontroli urzędników z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

- Wszystkie dokumenty, a także wyniki audytów rad nadzorczych i zewnętrznych w tym temacie, bo takie przecież były, zostały przekazane dwóm sympatycznym panom z CBA – tłumaczy Mariusz Dziura, prezes spółki – Jesteśmy zupełnie spokojni i pewni wyników tej kontroli. Szkoda tylko, że ktoś w ten sposób, donosząc, próbuje załatwiać swoje interesy i eskaluje konflikt. To zupełnie niepotrzebne.

Władze MEC-u zamierzają przedstawić wyniki kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego na konferencji prasowej. Do tematu wrócimy. (iws)


Komentarze  

+23 #1 menda 2017-04-06 10:47
Ajak bedzie inaczej , to co
Cytować
+27 #2 kron 2017-04-06 11:00
Trochę brzydko, wskazujecie w artykule kto wg Was jest autorem donosu. Sami piszecie najpierw że donos jest anonimowy a więc nie wiadomo kto doniósł a za chwilę wskazujecie że no przecież związki o tym mówiły. A nie wpadło Wam do głowy że ktoś na bazie informacji z konferencji prasowych postanowił działać ? Nie bawcie się w tvny. Wystarczyła normalna informacja o wydarzeniu. Zdanie "Skąd doniesienie do organów ścigania?" jest domysłem i prywatną wycieczką autora i nie powinno mieć miejsca. Trochę zwykłej uczciwości.
Cytować
+10 #3 Kołobrzeżanin_ 2017-04-06 11:00
Krzysztof nie śpi...
Cytować
-7 #4 Admin e-KG.pl 2017-04-06 11:06
Cytuję kron:
Trochę brzydko, wskazujecie w artykule kto wg Was jest autorem donosu. Sami piszecie najpierw że donos jest anonimowy a więc nie wiadomo kto doniósł a za chwilę wskazujecie że no przecież związki o tym mówiły. A nie wpadło Wam do głowy że ktoś na bazie informacji z konferencji prasowych postanowił działać ? Nie bawcie się w tvny. Wystarczyła normalna informacja o wydarzeniu. Zdanie "Skąd doniesienie do organów ścigania?" jest domysłem i prywatną wycieczką autora i nie powinno mieć miejsca. Trochę zwykłej uczciwości.



Nie kto tylko jaka jest przyczyn donosu.
Cytować
-13 #5 baran 2017-04-06 12:08
Cytuję kron:
Trochę brzydko, wskazujecie w artykule kto wg Was jest autorem donosu. Sami piszecie najpierw że donos jest anonimowy a więc nie wiadomo kto doniósł a za chwilę wskazujecie że no przecież związki o tym mówiły. A nie wpadło Wam do głowy że ktoś na bazie informacji z konferencji prasowych postanowił działać ? Nie bawcie się w tvny. Wystarczyła normalna informacja o wydarzeniu. Zdanie "Skąd doniesienie do organów ścigania?" jest domysłem i prywatną wycieczką autora i nie powinno mieć miejsca. Trochę zwykłej uczciwości.


to logiczne z czego się wział, z jakiej sprawy a nie od kogo?
Pewni jesteś os..nym związkowcem, który nagle się przestraszył
Cytować
+16 #6 Tuitam 2017-04-06 14:04
ołóbrzeskie miasteczko TWIN PEAKS.Na pozór sielanka,spokój,atrakcje a wewnątrz tkwią mroczne tajemnice.Ostatnio życzliwy,wszędobylski " "ktoś" ujawnił w POLSACIE,że "dana" rura nie jest zatkana i miliony litrów wody zalewa BAŁTYK.Teraz mamy kolejną mroczną tajemnicę.Serial się kręci.
Cytować
+2 #7 john_doe 2017-04-06 14:08
Cytuję baran:
Cytuję kron:
Trochę brzydko, wskazujecie w artykule kto wg Was jest autorem donosu. Sami piszecie najpierw że donos jest anonimowy a więc nie wiadomo kto doniósł a za chwilę wskazujecie że no przecież związki o tym mówiły. A nie wpadło Wam do głowy że ktoś na bazie informacji z konferencji prasowych postanowił działać ? Nie bawcie się w tvny. Wystarczyła normalna informacja o wydarzeniu. Zdanie "Skąd doniesienie do organów ścigania?" jest domysłem i prywatną wycieczką autora i nie powinno mieć miejsca. Trochę zwykłej uczciwości.


to logiczne z czego się wział, z jakiej sprawy a nie od kogo?
Pewni jesteś os..nym związkowcem, który nagle się przestraszył

A ty pewnie jesteś złodziejem, któremu grunt się zapalił pod nogami.
Cytować
-13 #8 Admin e-KG.pl 2017-04-06 14:28
Cytuję kron:
Trochę brzydko, wskazujecie w artykule kto wg Was jest autorem donosu. Sami piszecie najpierw że donos jest anonimowy a więc nie wiadomo kto doniósł a za chwilę wskazujecie że no przecież związki o tym mówiły. A nie wpadło Wam do głowy że ktoś na bazie informacji z konferencji prasowych postanowił działać ? Nie bawcie się w tvny. Wystarczyła normalna informacja o wydarzeniu. Zdanie "Skąd doniesienie do organów ścigania?" jest domysłem i prywatną wycieczką autora i nie powinno mieć miejsca. Trochę zwykłej uczciwości.


Pokaż gdzie tu są nazwiska! Gdzie?
jeżeli związki robią konferencję na ten temat, to piszemy, że to może byc przyczną. Logiczne, prawda?
Cytować
-12 #9 Pisolandia 2017-04-06 14:36
Plewko szaleje
Cytować
+11 #10 xsol 2017-04-06 14:45
Cytuję Pisolandia:
Plewko szaleje

Nie masz zielonego pojęcia, o co chodzi, ale instynkt podpowiedział ci, że musisz obszczekać Plewkę.
Cytować
-12 #11 omx 2017-04-06 15:05
jak to kto vel senator lokalny społeczny prokurator!
Cytować
+6 #12 pisowiec 2017-04-06 15:17
Cytuję Pisolandia:
Plewko szaleje

Sraczka cię dopadła ze strachu złodzieju świński. Pójdziesz do pudła śmieciu,jak nakradłeś.Wreszcie mamy rząd ,który zrobi porządek ze złodziejami i oszustami z PO ,KOD i innymi lewackimi przestę pcami,którzy uważają że można bezkarnie rabowac.
Cytować
-6 #13 Zwiazkowiec 2017-04-06 15:46
Kiedy zostaną pociągnięte do odpowiedzialności osoby które piszą o zlodziejach itp. O IP nie problem. czekamy na dalsze kroki.
Cytować
-4 #14 Grzesiek351 2017-04-06 16:00
Cytuję Zwiazkowiec:
Kiedy zostaną pociągnięte do odpowiedzialności osoby które piszą o zlodziejach itp. O IP nie problem. czekamy na dalsze kroki.

Naruszenie dobrego imienia firmy ,próba podważania zaufania klientów lub partnerów biznesowych jest przestępstwem a np. hospicjum przydadzą się środki z grzywny .Nie bać się kryminalistów zza klawiatury.
Cytować
+19 #15 Jurek z okna 2017-04-06 16:15
Cytuję menda:
Ajak bedzie inaczej , to co

To nie przedstawią wyników audytu, za to pójdą na zwolnienie chorobowe albo będą "nieosiągalni".
Cytować
+13 #16 mec 2017-04-06 17:45
Cytuję Admin e-KG.pl:
Cytuję kron:
Trochę brzydko, wskazujecie w artykule kto wg Was jest autorem donosu. Sami piszecie najpierw że donos jest anonimowy a więc nie wiadomo kto doniósł a za chwilę wskazujecie że no przecież związki o tym mówiły. A nie wpadło Wam do głowy że ktoś na bazie informacji z konferencji prasowych postanowił działać ? Nie bawcie się w tvny. Wystarczyła normalna informacja o wydarzeniu. Zdanie "Skąd doniesienie do organów ścigania?" jest domysłem i prywatną wycieczką autora i nie powinno mieć miejsca. Trochę zwykłej uczciwości.



Nie kto tylko jaka jest przyczyn donosu.

Przyczyn dla jakich CBA powinno już dawno wejść do MECu redaktorze jest więcej,ale żaden pracownik nie wskaże palcem z wiadomej przyczyny.Pytam się tylko, gdzie jest w Kołobrzegu niezależne dziennikarstwo?....ale jak jest reklama MECu na stronach to nie wypada źle pisać o prezesie.
Cytować
+4 #17 Jeż Dżący 2017-04-06 21:23
Kultowy cytat: "Jak cię złapią za rękę, mów, że to nie twoja ręka" ...
Cytować
+3 #18 olo642 2017-04-06 22:29
Do CBA lepiej późno niż wcale.
Cytować
+5 #19 olo642 2017-04-06 22:33
Kołobrzeg zasłużył na lokalne delegatury CBA ABW i SBŚ. To jest miasto oszustów i złodziei na eksponowanych stanowiskach którzy czerpią zyski z przekrętów.
Cytować
+1 #20 fe SStung 2017-04-06 22:50
" Nic szczegolnego ". :o
POwiedzialrdzis w tyle wizji tkk rudzielec z RNS :-?
To prawda normalka we feSStung
Gdzie nie wetknac palca kal zwany stolcem i smrod oraz wielki POkret :-*
Cytować
-2 #21 fe SStung 2017-04-06 23:08
Wczoraj 2017 r 04. 05 w kolobrzeskiej

STOCZNI PARSETA

zwodowano najnowoczesniejszy kuter zbudowany i skonstruowany w Polsce przez pracownikow tej stoczni .
Dla armatora dunskiego
Jest to przelomowy moment .
Od czasu jak na rozkaz Makreli kon Troi z PO wnuk dziada z SS tfuSSk zlamal kregoslup gospodarki Polski
Rujnujac potege swiatowa
Polski przemysl stoczniowy.
Cytować
-2 #22 fe SStung 2017-04-06 23:28
Fakt ten historyczny.
Kiedy Polska wstaje znow z kolan
Przemilczany przez lokalne media zauwazony przez Telewizje ogolnopolska TVP i TVP Szczecin
Jest o tyle historyczny ze
- budowe zlecil dunczyk , a wiec swiatowy mistrz w budowaniu kutrow rybackich od setek lat .
Na uroczystosci wodowania poza Telewizja Ogolnopolska obecny byl przedstawiciel Ministerstwa Zeglugi
Nie bylo natomiast zadnego
z trzech prezydentow ( mocarstwo swiatowe USA ma ich tylko 2) KOLOBRZEGU ani lokalnych mediow
Czyzby w tym czasie prr Gromek latal znow w jarmulce z zydami wkolo polin u hejke we warszawce
albo skladal wience i lal lzy z prr Wolskim nad grobami hitlerowskich lotnikow?
A moze znow zagladal w swietle fleszow POd ogon syrence przy Marine?
Cytować
0 #23 fe SStung 2017-04-06 23:37
Rodzi sie proste w zwiazku z powyszymi faktami pytanie :
Komu sluzy i za jakie pieniadze jeszcze ,
polski urzednik i tzw prezydent Kolobrzegu
-Gromek
-Wolski
-Wozniak
To kolejne pytanie po tym jak
ci " trzej krolowie monarchowie "
ostentacyjnie olali Panstwowe Swieto Dzien Zolnierzy Niezlomnych
Natomiast 2 dni wczesniej plakali nad grobem hitkerowskich lotnikow i skladali narecza kwiatow .
Hajli hajlo ohchochochoho :sad: haj :-?
Cytować
-1 #24 fe SStung 2017-04-06 23:56
....plakali krokodylemni lzy nad grobem hitlerowskich lotnikow...
Cytować
-2 #25 fe SStung 2017-04-07 07:51
Gromek i swita dalej nie wie , ze Kolobrzeg lezy nad morzem Temu faktowi zawdziecza swe bogactwo i swietnosc.
Nie lezy , jak mysla nad kilkoma hotelami i stadjonem mauzoleum wielkiego karpanijuka
Gdzie wPOmPowano juz dziesiatki milionow i jest to ciagle studnia bez dna
karpanijuka pieszczocha tfuSSka , ktorego osiagniecia naukowcy do dzis nie zbadali i skatalogowali
No i kotwa w ktora udzielny ksiaze POmPOwywal tez z naszych , kolobrzezan kieszeni rocznie bez mala 2 miliony zl PLN jak i w czarnych sciagnietych z Hameryki , w ktorych takoz POmPOwal PO kilka tysiecy dolarow miesiecznie.
Tu

STOCZNIA PARSETA w Kolobrzegu

Ktora dziwnie omija strumien wszelkich dotacji w tym unijnych
Na starym sprzecie pamietajacym Gierka bez zadnej pomocy rzadzacej w miesie kliki.
Skonstruowala i zbudowala statek dla Danii o dziesiatki lat wyprzedzajacy
stosowana dzis mysl techniczna ......
Cytować
-1 #26 jimi 2017-04-07 09:26
Kochani kończymy imprezę, „fe SStung” zepsuł atmosferę, wziął kasę za wygaszenie dyskusji swoją pijacką retoryką „od czapy” i rzetelnie zapracował na judaszowe srebrniki. Większego bełkotu w życiu nie czytałem, to nie może być przypadek.
Cytować
+2 #27 ONUFRY 2017-04-07 09:40
Cytuję Grzesiek351:
Cytuję Zwiazkowiec:
Kiedy zostaną pociągnięte do odpowiedzialności osoby które piszą o zlodziejach itp. O IP nie problem. czekamy na dalsze kroki.

Naruszenie dobrego imienia firmy ,próba podważania zaufania klientów lub partnerów biznesowych jest przestępstwem a np. hospicjum przydadzą się środki z grzywny .Nie bać się kryminalistów zza klawiatury.

Nie wiem czy tam w MEC-u są nieprawidłowosci czy nie. Nie mnie to oceniac. Ale jak jesteś taki cwany i piszesz o naruszeniu dobrego imienia tej zacnej spółki, to wysil się i odpowiedz mi na kilka poniższych pytań:
1. Ilu pracowników biurowych MEC zatrudniła w ciągu ostatnich powiedzmy 20 lat (bo chyba nie ulega wątpliwości, że rotacja pracowników zawsze jest, jedni odchodzą na emerytury itp.) ?
2. Czy na te stanowiska pracy (biurowe) były dawane gdziekolwiek ogłoszenia o wolnym wakacie ? Jeśli tak to gdzie, kiedy, w której gazecie itp.
3. Jeśli nie były dawane ogłoszenia o wolnym wakacie, to w jaki sposób odbywał się dobór kandydatów, skąd Ci kandydaci się wzięli ??

Myślę, że każdy sam sobie odpowie na te pytania. Tylko z punktu widzenia prokuratury to nie są sprawy karne, tylko po prostu moralnie naganne. I tyle w temacie. Kwestia tyczy się również MWiK, ta sama sytuacja !!!
Cytować
-5 #28 Grosss 2017-04-07 09:49
Cytuję Grzesiek351:
Cytuję Zwiazkowiec:
Kiedy zostaną pociągnięte do odpowiedzialności osoby które piszą o zlodziejach itp. O IP nie problem. czekamy na dalsze kroki.

Naruszenie dobrego imienia firmy ,próba podważania zaufania klientów lub partnerów biznesowych jest przestępstwem a np. hospicjum przydadzą się środki z grzywny .Nie bać się kryminalistów zza klawiatury.

No to Hospicjum niech szykuje się na przypływ środków.
Jaja będą jak na sprawie wyjdzie ze to pracownik firmy w wolnym czasie siada do kompa :lol: Hospicjum niech się szykuje na napływ gotówki. 8)
Cytować
-2 #29 fe SStung 2017-04-07 09:54
Facta non verba, glupcze - czynow nie slow trzeba :o
"Gospodarka glupcze" :-?
"Retoryka " moze zajmowac sie Ruda Szuja RNS
I za to bierze pieniadze..... z naszej kolobrzezan kieszeni to paradoks i szczyt skundlenia :oops:
Odwracac jak to ON mysl kota ogonem to moralne zero
Ta jego prymitywna " szermierka slowna " wyuczona na kursach zbrodniczej PZPR jest chwytliwa - dla "myslacych "
TVNem 24 cala prawda cala dobe
i GW muchnyka pejsatego brata kata Polakow jedynie
Na nieszczescie tej armatniej masy jest duzo
Sam Wladek Gomulka PZPR guru Rudej Szui powiedzial
" glupcow siac nie trzeba oni rodza sie sami "
Ot co :-*
Cytować
+1 #30 energetyk 2017-04-08 12:43
"Retoryka " możne zajmować się Ruda Szuja RNS
I za to bierze pieniądze..... z naszej kołobrzeżan kieszeni to paradoks i szczyt skundlenia :oops: Odwracać jak to ON myśl kota ogonem to moralne zero Ta jego prymitywna " szermierka słowna " wyuczona na kursach zbrodniczej PZPR jest chwytliwa - dla "myślących "TVNem 24 cala prawda cala dobę
i GW muchnyka pejsatego brata kata Polaków jedynie
Na nieszczęście tej armatniej masy jest dużo
Sam Władek Gomułka PZPR guru Rudej Szui powiedział
" głupców siać nie trzeba oni rodzą się sami "
Ot co :-*