Reforma edukacji, której przeprowadzenie rząd PiS-u nakazał samorządom wywołała falę niezadowolenia, która rozlała się na cały kraj. Zbierane są podpisy pod referendum, w którym Polacy mieliby się wypowiedzieć właśnie na temat powrotu do 8-klasowych podstawówek. Niezadowolenie pokazano także strajkiem jaki odbył się w szkołach w całym kraju, w miniony piątek. Jak wyglądała cała sytuacja w Kołobrzegu?
Skupiliśmy się placówkach podległych miastu, czyli etapie nauczania od przedszkoli do likwidowanych gimnazjów. Wśród 16 placówek podległych magistratowi 4 z nich nie wzięły udziału w proteście. Jak informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, były to Zespół Szkół nr 2, Szkoły Podstawowe nr 5 i 6 oraz Przedszkole Miejskie nr 10. Jak wylicza M. Kujaczyński do przedszkoli przyszło około 130 dzieci co daje 15 procent ogółu.


Komentarze  

+8 #1 abc1 2017-04-06 12:05
... bohaterowie z immunitetami związkowymi, POlityczna hucpa
Cytować
+15 #2 denek 2017-04-06 15:14
Trochę wam (jak to mówi młodzież) - ,, nie pykło"!!!! Nie oszukujcie się nikt na PO już nie chce glosować.
Cytować
+9 #3 ryshdj 2017-04-06 15:17
Jest trochę jeszcze normalnych ludzi w Kolbergu.
Cytować
-3 #4 niestety 2017-04-06 15:55
Cytuję denek:
Trochę wam (jak to mówi młodzież) - ,, nie pykło"!!!! Nie oszukujcie się nikt na PO już nie chce glosować.

Drugiej tak szkodliwej partii dla Polski i Polaków jak PIS to w dziejach Polski nie znajdziesz. PIS donosi na Polskę w unii Europejskiej, karczuje lasy dla kasy, podnosi ceny OC, żywności, rachunków, zwalnia ludzi, ośmiesza Polaków, niszczy Wojsko Polskie, usuwając oficerów po brytyjskich i amerykańskich uczelniach, 74 operatorów GROM odeszło ze służby przez Macierewicza, najlepszych z najlepszych, PIS uwłaszcza, utrudnia życie przedsiębiorcom, wzrost gospodarczy zatrzymał się za PIS-u, Misiewicze są wszędzie. Jest to partia hańby i bez zasad moralnych. Komu służy to wszystko tylko jeden kraj jest zadowolony, ten na wschodzie, Rosja Putinowska. Podła zmiana stacza Polskę w otchłań.
Cytować
+8 #5 krwiopijca 2017-04-06 17:11
Cytuję niestety:
Cytuję denek:
Trochę wam (jak to mówi młodzież) - ,, nie pykło"!!!! Nie oszukujcie się nikt na PO już nie chce glosować.

Drugiej tak szkodliwej partii dla Polski i Polaków jak PIS to w dziejach Polski nie znajdziesz. PIS donosi na Polskę w unii Europejskiej, karczuje lasy dla kasy, podnosi ceny OC, żywności, rachunków, zwalnia ludzi, ośmiesza Polaków, niszczy Wojsko Polskie, usuwając oficerów po brytyjskich i amerykańskich uczelniach, 74 operatorów GROM odeszło ze służby przez Macierewicza, najlepszych z najlepszych, PIS uwłaszcza, utrudnia życie przedsiębiorcom, wzrost gospodarczy zatrzymał się za PIS-u, Misiewicze są wszędzie. Jest to partia hańby i bez zasad moralnych. Komu służy to wszystko tylko jeden kraj jest zadowolony, ten na wschodzie, Rosja Putinowska. Podła zmiana stacza Polskę w otchłań.

co to ma wspolnego ze strajkiem ??? :-*
Cytować
-2 #6 obiektywny 2017-04-06 18:55
Cytuję niestety:
Cytuję denek:
Trochę wam (jak to mówi młodzież) - ,, nie pykło"!!!! Nie oszukujcie się nikt na PO już nie chce glosować.

Drugiej tak szkodliwej partii dla Polski i Polaków jak PIS to w dziejach Polski nie znajdziesz. PIS donosi na Polskę w unii Europejskiej, karczuje lasy dla kasy, podnosi ceny OC, żywności, rachunków, zwalnia ludzi, ośmiesza Polaków, niszczy Wojsko Polskie, usuwając oficerów po brytyjskich i amerykańskich uczelniach, 74 operatorów GROM odeszło ze służby przez Macierewicza, najlepszych z najlepszych, PIS uwłaszcza, utrudnia życie przedsiębiorcom, wzrost gospodarczy zatrzymał się za PIS-u, Misiewicze są wszędzie. Jest to partia hańby i bez zasad moralnych. Komu służy to wszystko tylko jeden kraj jest zadowolony, ten na wschodzie, Rosja Putinowska. Podła zmiana stacza Polskę w otchłań.

Jak to nie, platforma była zauważalnie gorszym wrzodem na organizmie niż PIS i nadal się wije jak robactwo tu i tam. Oczywiście PIS chodź mniejszą to i tak pozostaje patologią polityczną.
Cytować
+5 #7 Priest 2017-04-06 19:17
Są jeszcze porządni nauczyciele w Kołobrzegu..;) Poza tym ZNP poniósł kolejną porażkę..około 11% w całym kraju..śmiech! Każdy dobrze wie, że tę patologię gimnazjalną trzeba przerwac i koniec! I żadne wasze podpisy o referendum tego nie zmienią!! Pozdrawiamy dobrych i rzetelnych nauczycieli, którzy nie brali udziału w tej hucpie politycznej zorganizowanej przez ZNP pod przykrywką opozycji rządowej i lewicy!
Cytować
-2 #8 fe SStung 2017-04-06 22:22
feSStung Kolberg prywatna Oblasc GromBuraczenki i Ukladu Closed
Obecnie ostatnia ostoja w RZECZPOSPOLITEJ .
Ostoja WRON UBecji i agenturu STASI
GRU I MOSADU jeszcze trzyma sie w okopach w okrazeniu :-?
Cytować
+5 #9 ONUFRY 2017-04-07 09:52
Wg mnie:
1. gimnazja to jedna z większych głupot, jakie swego czasu wymyślił rząd Buzka. Nie ma żadnego uzasadnionego powodu, aby człowiek nabywał podstawowe i nakazane przez państwo umiejętności aż w dwóch szkołach, to bez sensu. O wiele lepiej natomiast, by osoby kształciły się dokładniej w zawodach, jakie zechcą wykonywac (w przypadku szkół zasadniczych) oraz dłuższa nauka średnia tych co zechcą iśc dalej w kierunku nauki w szkole wyższej. Gimnazja zaprzeczją logice po prostu !!
2. Protestują przede wszystkim nauczyciele gimnazjów, by ratowac stołki, logika nie ma tu znaczenia.
3. Nauczyciele podstawówek nie są tak zestresowani, bo oni roboty nie stracą, jednak niekiedy solidaryzują się z nauczycielami z gimnazjów w obawie, że ci drudzy przejdą do ich szkół i odbiorą im częśc etatów, stracą godzinki i mniej zarobią.
Tak to już bywa w naszym polskim grajdole. Podobnie jak ze stopniami awansu zawodowego - to jest też naprawdę totalna głupota, udowadnianie wszem i wobec że jest się już rozwiniętym nauczycielem przez płodzenie zbędnej, nikomu niepotrzebnej makulatury. Żenada !!
Cytować
0 #10 zutek 2017-04-07 10:25
Cytuję niestety:
Cytuję denek:
Trochę wam (jak to mówi młodzież) - ,, nie pykło"!!!! Nie oszukujcie się nikt na PO już nie chce glosować.

Drugiej tak szkodliwej partii dla Polski i Polaków jak PIS to w dziejach Polski nie znajdziesz. PIS donosi na Polskę w unii Europejskiej, karczuje lasy dla kasy, podnosi ceny OC, żywności, rachunków, zwalnia ludzi, ośmiesza Polaków, niszczy Wojsko Polskie, usuwając oficerów po brytyjskich i amerykańskich uczelniach, 74 operatorów GROM odeszło ze służby przez Macierewicza, najlepszych z najlepszych, PIS uwłaszcza, utrudnia życie przedsiębiorcom, wzrost gospodarczy zatrzymał się za PIS-u, Misiewicze są wszędzie. Jest to partia hańby i bez zasad moralnych. Komu służy to wszystko tylko jeden kraj jest zadowolony, ten na wschodzie, Rosja Putinowska. Podła zmiana stacza Polskę w otchłań.

OC to akurat UNIA EUROPEJSKA wymogła na POLSCE i podwyżki od 3 lat firmy ubezpieczeniowe wprowadzają a prąd, gaz i jedzenie to w styczniu zawsze drożeje nie jak PIS rządzi. POZDRAWIAM WSZYSTKICH NIESTRAJKUJĄCYCH !!!
Cytować
+3 #11 punkt 2017-04-07 15:56
widzenia zależy od punktu siedzenia, ja osobiście mam to w d..., ale pensje nauczycielskie to jest jakieś nieporozumienie, dajcie im wszystkim po 10 tys na głowę i się strajki skończą raz na zawsze - gwarantuję
Cytować