Nie wszystkie zniszczenia po katastrofalnym sztormie Axel zostaną naprawione do zbliżającego się sezonu. Na skutek zniszczeń odłożono przebudowę zejścia na plaży zachodniej.

Dlaczego? Jak tłumaczyli podczas konferencji wiceprezydent Jerzy Wolski oraz Jacek Banasiak, nowy dyrektor MOSiR-u, na skutek sztormu zniszczona została wydma na której ma znajdować się nowe zejście na plażę z tarasem widokowym. - Jesteśmy po rozmowach z Urzędem Morskim w Słupsku i zapewniono nas, że wydma zostanie zabezpieczona specjalną opaską, jednak wykonanie do sezonu planowanego zejścia nie będzie możliwe – mówił Jerzy Wolski.

Na skutek porozumień miasta z Urzędem Morskim ma zostać również zabezpieczona wydma przy kołobrzeskim ekoparku. Ten teren także został zniszczony po styczniowym huraganie.
W tym tygodniu natomiast ma się rozpocząć naprawa kołobrzeskiego molo. Jak zapewniają władze miasta tym razem remont w ramach gwarancji ma być „skuteczny”. Przede wszystkim wykonawca zmieni felerne śruby, pękające od kilku miesięcy, na inny trwalszy materiał.

Również w najbliższym czasie ma się odbyć przetarg i remont na dolną, zamkniętą obecnie, część molo.


Komentarze  

+9 #1 taka-jedna 2017-04-07 15:16
Czy to oznacza, że nie będzie można wejśc na plażę zachodnią głownym wejściem, tylko błądzic gdzieś parkiem nadmorskim? Ładnie się to wszystko zapowiada...
Cytować
+20 #2 urząd morski 2017-04-07 15:35
w Słupsku już raz się skompromitował fundując nam żółte tabliczki z błędem literowym, który po mimo kilku lat dalej istnieje na każdej tablicy od latarni aż po Arkę, teraz kompromituje się po raz drugi nie mogąc naprawic zwykłego zejścia na zachodnią plażę mimo iż sezon tuż tuż, oj będzie "NIEBIEZPIECZNIE", pozdrawiam wszystkich biurokratycznych patałachów ch.. wam w d...
Cytować
+25 #3 dalia 2017-04-07 15:42
Masakra!!!!Zejście w sezonie zamknięte??????Wy chcecie jeszcze klimatyczne?????????
Cytować
+11 #4 terez 2017-04-07 16:44
te wasze miasto to wgl się sku,.rwia powoli hgaha ^^ nie bedzie powitania lata, nie bedzie cavaliady, nie bedzie naprawiania roz.jebanych przez jaKIS Wiatr zniszczeń. To co bedzie? Ludzie w lato na sezon przyjadą a tu chu.j du.pa kiedyś zaje.bisty słoneczny Kołobrzeg dziś sypiąca się ruina już nawet w sezon , a kto za tym stoi? :))) $ $ $ $$$ $$ $ $ $$ $ $ $ $ $$$$$$$$$$$$$
Cytować
+4 #5 terez 2017-04-07 16:46
Cytuję urząd morski:
w Słupsku już raz się skompromitował fundując nam żółte tabliczki z błędem literowym, który po mimo kilku lat dalej istnieje na każdej tablicy od latarni aż po Arkę, teraz kompromituje się po raz drugi nie mogąc naprawic zwykłego zejścia na zachodnią plażę mimo iż sezon tuż tuż, oj będzie "NIEBIEZPIECZNIE", pozdrawiam wszystkich biurokratycznych patałachów ch.. wam w d...

Szacun za komentarz. tych ku.rwa cwaniaczków kołobrzeskich wraz z tą śmieszną kołobrzeską policją powinni ku.rwa do morza wrzucic
Cytować
+6 #6 ortles 2017-04-07 17:56
PO CO NAPRAWIC PLAZE ZACHODNIA JAK MUSZA 2XWROKU WYMIENIAC WKRETY NA MOLO czy choć raz znalezwi winnego tyle ludzi i po linach do morza super wladza
Cytować
+13 #7 miejscowy 2017-04-07 18:15
No cóż jaki prezydent takie miasto
Cytować
+5 #8 Kibol 2017-04-07 20:40
jaki prezydent takie zejścia na plażę zachodnią!
Cytować
-1 #9 drożnik 2017-04-07 21:12
Co wy tak pyszczycie,natura zrobiła swoje i jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.
Za wycinki drzew się odpłaci....
Cytować
+1 #10 Na ostrzu 2017-04-08 10:29
Cytuję drożnik:
Co wy tak pyszczycie,natura zrobiła swoje i jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.
Za wycinki drzew się odpłaci....

Jaki głupi umysł taki komentarz i takie poglądy polityczne :-)
Cytować
+3 #11 Tex 2017-04-08 12:53
Nie da się, nie uda się, niemożliwe, niewykonalne.....
W Japonii gdy trzęsienie ziemi uszkodziło wielki most i przebiegającą po nim trasę, w kilka dni i nie było śladu po katastrofie, a w Polsce, jak wyżej.....! :cry:
Cytować
+3 #12 ZBYŚ 2017-04-08 13:14
Patałachy zlecają, patałachy wykonują i patałachy nadzorują i odbierają. Jedna wielka sitwa. Zejścia też nie zrobią bo nie dopuszczą nikogo normalnego do remontu.
Cytować
0 #13 drożnik 2017-04-08 17:01
Cytuję Na ostrzu:
Cytuję drożnik:
Co wy tak pyszczycie,natura zrobiła swoje i jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.
Za wycinki drzew się odpłaci....

Jaki głupi umysł taki komentarz i takie poglądy polityczne :-)

Co ma polityka do praw natury ??? :oops:
Cytować
+3 #14 Kołobrzerzanin7 2017-04-08 19:57
Panie Gromek jeśli Urząd Morski nie ma w tej chwili kasy na odbudowę zejścia na Plażę Zachodnią to wyłóż pieniądze a później odbierz. To zejście jest byc albo nie byc dla Dzielnicy Zachodniej. Człowieku może chociaż raz zainteresował byś się interesem społecznym a nie prywatnym.
Cytować
+2 #15 Das 2017-04-09 13:04
Po to po prostu idioci i ci w Słupsku i ci w Kołobrzegu.
Czy nie mogą zrobic, podobnie jak na plaży centralnej 100 metrów progu wodnego, "ala" sztuczna rafa? zainwestowali by raz i mieli by problem z głowy. Wystarczy zobaczyc co dzieje się w okolicy Arki, piachu niesie tam aż za dużo, tyle że zrobili błąd i nie zrobili tego progu odcinkami tylko jako jedna całośc, polecam włączyc internet i zobaczyc jaka jest różnica, jakby zbudowane byłoby to odcinkami. no cóż teraz zachodzi podejrzenie, że koledzy muszą zarobic...
Cytować
0 #16 Turysta 2017-04-10 11:00
Nalezy to zejscie zrobic takie jak w Grzybowie, porzadne z duzym tarasem widokowym to sie nie zawali jak obecne. przy wiekszym sztormie. Prosze zobaczyc na obecne podpory. Oczywiscie ten podwodny odcinek z kamieni też trzeba zrobic bo za duzo kosztuje odnawianie plazy co roku. Wladze juz powinny cos z tym robic, bo przeciez Kołobrzeg z tego zyje i nie mozna udawac, ze dzielnica zachodnia nie nalezy juz do miasta
Cytować