Przed godziną 10 rano służby ratunkowe zostały zawiadomione o podejrzeniu zatrzymania krążenia u mężczyzny przebywającego na mszy w kołobrzeskiej katedrze. Na miejscu pierwsi pojawili się policjanci.
To właśnie funkcjonariusz rozpoczął masaż serca. Z braku wolnej karetki pogotowia w kościele po chwili pojawili się strażacy to oni kontynuowali resuscytację. Kiedy pojawili się ratownicy medyczni użyli defibrylatora. 81-letniemu mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe. Został zabrany do kołobrzeskiego szpitala.


Przy tej okazji warto podkreślić profesjonalne zachowanie wszystkich służb oraz to, jak ważne jest przeszkolenie z pierwszej pomocy. Warto również zauważyć taktowne i rzeczowe zachowanie duchownego prowadzącego mszę świętą.

ZOBACZ TAKŻE:
Będzie dodatkowa karetka w Kołobrzegu

Komentarze  

-27 #1 Cyclist in Kg 2017-04-16 16:03
Warto również zauważyć taktowne i rzeczowe zachowanie duchownego prowadzącego mszę świętą.
A co przerwał kazanie i przeprowadził pierwszą pomoc, buhaha LOL
Cytować
+12 #2 Ev 2017-04-16 16:10
Cytuję Cyclist in Kg:
Warto również zauważyć taktowne i rzeczowe zachowanie duchownego prowadzącego mszę świętą.
A co przerwał kazanie i przeprowadził pierwszą pomoc, buhaha LOL

Jeszcze się wtedy msza nie zaczęła ;)
Cytować
-13 #3 name 2017-04-16 16:19
A zespół ratownictwa medycznego stał i brawo bił? Nie ładnie tak o nich zapominac, a gdzie AED z PSP?
Cytować
+7 #4 Czytaj kurde 2017-04-16 16:25
Cytuję name:
A zespół ratownictwa medycznego stał i brawo bił? Nie ładnie tak o nich zapominac, a gdzie AED z PSP?



Czytaj..co jest napisane

pojawili się ratownicy medyczni użyli defibrylator
Cytować
+43 #5 Marinero 2017-04-16 17:05
A może proboszcz powinien zainwestować w AED większość wiernych w kościele to osoby starsze i takie rzeczy mogą się prYtrafic . Wydatek 1000-1500 zł to nie wielki koszt a jakie korzyści !!
Cytować
+23 #6 grzechu 2017-04-16 17:11
Cytuję Marinero:
A może proboszcz powinien zainwestować w AED większość wiernych w kościele to osoby starsze i takie rzeczy mogą się prYtrafic . Wydatek 1000-1500 zł to nie wielki koszt a jakie korzyści !!

bardzo madry pomysl, ksiadz nie zbiednieje, a bezpieczeństwo poprawi
Cytować
+6 #7 Kasia 24 2017-04-16 17:59
Każdy z nas ma taki obowiązek w razie takiej sytuacji nie czekamy aż ktoś przyjedzie zamiast się gapic i trzymać ręce w kieszeni sploc je i zacznij robić uciski tym nie zaszkodzisz n8komu w takiej sytuacji.
Cytować
-24 #8 Prorok 2017-04-16 18:30
Jestem katolikiem ale kur**! Jak widzę tych dziadków co juz ledwo idą na ta msze, pozniej mdleją etc to myśle tylko "po ch** idą jak juz nie dają rady.?!"
W sezonie co drugi dzien na mszy karetka jest... przykre ale prawdziwe
Cytować
+12 #9 AAAAAAA 2017-04-16 18:49
O 10 godz brak wolnych karetek
Litości
Cytować
+28 #10 Polaaaaaj 2017-04-16 19:08
Szkoda że nikt nie wspomniał o lekarzu który przyszedl na msze i ktory zanim pezyjechaly wszystkie służby przez pół godziny reanimowal mężczyznę... to dzięki niemu można mówić o szczęśliwym zakończeniu
Cytować
-5 #11 $ 2017-04-16 19:30
Boga się boi?99
Cytować
+14 #12 eva^ 2017-04-16 20:27
Cytuję Prorok:
Jestem katolikiem ale kur**! Jak widzę tych dziadków co juz ledwo idą na ta msze, pozniej mdleją etc to myśle tylko "po ch** idą jak juz nie dają rady.?!"
W sezonie co drugi dzien na mszy karetka jest... przykre ale prawdziwe

Napisał kretyn?
Cytować
-3 #13 lustro 2017-04-16 23:04
Cytuję grzechu:
Cytuję Marinero:
A może proboszcz powinien zainwestować w AED większość wiernych w kościele to osoby starsze i takie rzeczy mogą się prYtrafic . Wydatek 1000-1500 zł to nie wielki koszt a jakie korzyści !!

bardzo madry pomysl, ksiadz nie zbiednieje, a bezpieczeństwo poprawi


Rzuć szczodrze na tacę a potem się udzielaj. Rzucasz piątaka lub wcale a oczekujesz akcji za 1500. Uchodźców/imigrantów też pewnie wiesz gdzie umieścić, poza swoim domem oczywiście.
Cytować
-4 #14 Magdalena1983 2017-04-16 23:57
Cytuję lustro:
Cytuję grzechu:
Cytuję Marinero:
A może proboszcz powinien zainwestować w AED większość wiernych w kościele to osoby starsze i takie rzeczy mogą się prYtrafic . Wydatek 1000-1500 zł to nie wielki koszt a jakie korzyści !!

bardzo madry pomysl, ksiadz nie zbiednieje, a bezpieczeństwo poprawi


Rzuć szczodrze na tacę a potem się udzielaj. Rzucasz piątaka lub wcale a oczekujesz akcji za 1500. Uchodźców/imigrantów też pewnie wiesz gdzie umieścić, poza swoim domem oczywiście.

Ksiądz tyle bierze z naszych podatków plus nieopodatkowane dochody z tacy i obrzędów że go na to stać. A jak chce żeby parafianie rzucali mu na tą tace kolejne lata to do utrzymania ich przy życiu może się dorzucić. Ma.w tym największy interes.
Cytować
+7 #15 proton 2017-04-17 01:29
Cytuję Prorok:
Jestem katolikiem ale kur**! Jak widzę tych dziadków co juz ledwo idą na ta msze, pozniej mdleją etc to myśle tylko "po ch** idą jak juz nie dają rady.?!"
W sezonie co drugi dzien na mszy karetka jest... przykre ale prawdziwe

Starszy pan miał prawo byc na Mszy Świętej w Kościele. Najwazniejsze, ze został odratowany. Dobry Pan Bóg tak chciał.
Cytować
+2 #16 lustro 2017-04-17 08:27
Cytuję Magdalena1983:
Cytuję lustro:
Cytuję grzechu:
Cytuję Marinero:
A może proboszcz powinien zainwestować w AED większość wiernych w kościele to osoby starsze i takie rzeczy mogą się prYtrafic . Wydatek 1000-1500 zł to nie wielki koszt a jakie korzyści !!

bardzo madry pomysl, ksiadz nie zbiednieje, a bezpieczeństwo poprawi


Rzuć szczodrze na tacę a potem się udzielaj. Rzucasz piątaka lub wcale a oczekujesz akcji za 1500. Uchodźców/imigrantów też pewnie wiesz gdzie umieścić, poza swoim domem oczywiście.

Ksiądz tyle bierze z naszych podatków plus nieopodatkowane dochody z tacy i obrzędów że go na to stać. A jak chce żeby parafianie rzucali mu na tą tace kolejne lata to do utrzymania ich przy życiu może się dorzucić. Ma.w tym największy interes.


Wyłóż swoją kasę na stół, z przyjemnością powiemy co masz kupić i zamontować w swoim domu, piwnicy i wszystkich miejscach w których przebywasz, interes przecież wspólny i Twój. Nie razi Ciebie że służby właściwe zastępowały inne, ważne żeby narzygać na księdza. Od wiary jesteś daleko więc skieruj swoje oczekiwania do organów które wyznajesz.
Cytować
-4 #17 DDDDDDDD 2017-04-17 11:15
Cytuję Ev:
Cytuję Cyclist in Kg:
Warto również zauważyć taktowne i rzeczowe zachowanie duchownego prowadzącego mszę świętą.
A co przerwał kazanie i przeprowadził pierwszą pomoc, buhaha LOL

Jeszcze się wtedy msza nie zaczęła ;)

idiota
Cytować
0 #18 Janczysław 2017-04-17 11:36
Cytuję name:
A zespół ratownictwa medycznego stał i brawo bił? Nie ładnie tak o nich zapominac, a gdzie AED z PSP?

Porzycze li dla pogotowia
Cytować
+9 #19 Paweł B 2017-04-18 08:08
Drogie nieudaczniki z e-kg. 15 minut przed przyjazdem pierwszego policjanta robiłem masaż serca temu panu na zmianę z jakimś lekarzem. Więc przestańcie pisac takie pierdoły kretyni, że po chwili ktoś przyjechał. Nikt swojej D nie ruszył żeby nam pomóc bo kazy pilnował swojego miejsca!
Cytować