Zarząd Portu Morskiego na swoich stronach zaprezentował wizualizację terminala pasażerskiego. Obiekt docelowo miałyby powstać na miejscu obecnego parkingu samochodowego u zbiegu ulic Towarowej i Portowej.
Spółka nie posiada jednak pieniędzy na realizację inwestycji. Nie ma również wiekszych szans na pozyskanie pieniędzy z funduszy unijnych. W związku z tym Prezes Zarządu Portu Morskiego postanowił podjąć decyzję o realizacji projektu inwestycyjnego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem trybu wyboru partnera prywatnego.

Celem projektu jest stworzenie spójnej zabudowy związanej z obsługą funkcji portowych, funkcji usługowych, funkcji parkingowych i funkcji magazynowych. W ramach inwestycji przewidziano również zagospodarowanie terenu wokół budynków, placów publicznych z elementami małej architektury, takie jak ławki, siedziska, fontanna oraz ciągi pieszo-kołowe. Sama zabudowa zaś ma uwzględniać formę i materiały kontrastowe w stosunku do istniejącego otoczenia. Czy znajdzie się prywatne przedsiębiorstwo chętne wybudować obiekt wedle koncepcji kołobrzeskiej spółki? Okaże się w najbliższym czasie. My teraz przedstawiamy wizualizację projektu.


Komentarze  

+6 #1 Ciągle ciekawy. 2017-04-18 11:13
Kolejne wizje dla pokrzepienia serc/władzy,mieszkańców?/: nowa siedziba Urzędu Miasta,kolejna częśc Mariny,zagospodarowanie Placu Pionieow,tereny prz PKP,Oceanarium.I co jeszcze.bez szans na ich realizację.A może najpierw projekt i termin realizacji.Mimo wszystko te wizje kosztuja i kto za to płaci?
Cytować
+1 #2 Jakotako12 2017-04-18 14:16
Co to za projekt!? Do czego nawiązuje architektura ten kloc? Chyba do bloków na ul. Wąskiej. Jak dla mnie nie zrozumiały projekt. Generalnie bardzo fajna inicjatywa. Tylko mi ten terminal galerie przypomina
Cytować
-1 #3 Prawda Kole w Oczy 2017-04-18 14:49
Kołobrzeg rozbudowuje się, szkoda tylko że za taką cenę, za którą Kołobrzeżanina nie stac.
Cytować
-6 #4 protos 2017-04-18 15:19
Cytuję Ciągle ciekawy.:
Kolejne wizje dla pokrzepienia serc/władzy,mieszkańców?/: nowa siedziba Urzędu Miasta,kolejna częśc Mariny,zagospodarowanie Placu Pionieow,tereny prz PKP,Oceanarium.I co jeszcze.bez szans na ich realizację.A może najpierw projekt i termin realizacji.Mimo wszystko te wizje kosztuja i kto za to płaci?

Jak to kto, osoby prywatne, a tobie co do tego, masz zawistny stosunek jak za czasów żydokomuny. Nie każdy jest nieudacznikiem, wielu Kołobrzeżan to ludzie światli, ale ty tego nie zauważasz, to pewnie nie na twoją głowę
Cytować
-1 #5 v 2017-04-18 16:00
Cytuję Jakotako12:
Co to za projekt!? Do czego nawiązuje architektura ten kloc? Chyba do bloków na ul. Wąskiej. Jak dla mnie nie zrozumiały projekt. Generalnie bardzo fajna inicjatywa. Tylko mi ten terminal galerie przypomina

Widzę parkingi na dachach,pewnie będą też niżej ,to jak mają wyglądac, jak katedra ?
Cytować
-4 #6 Bogdan Knopers 2017-04-18 17:19
Wolałbym jakiś luksusowy, ***** hotel, no ale OK.
Cytować
+4 #7 Osoba bardzo prywatna 2017-04-18 18:49
Nie zgadzam się na to.
Cytować
+11 #8 podjadek 2017-04-18 21:39
weźcie może zrzućcie się na jakiś lepszy program dla swojego kumpla architekta bo następnym razem nastawia wszędzie piramidy
Cytować
0 #9 Kolobrzezanin_85 2017-04-18 23:15
Projekt fajny , cos nowego cos innego... :> jak ktos tu napisal moglby byc Hotel ? sory Hoteli mamy od groma , terminali nie mamy wogole zawsze jestem za czyms nowym cos co zwroci uwage :) pomysl swietny a no i bym zapomnial ta zawistnosc naszych mieszkancow jest bezcenna :D
Cytować
-6 #10 belfer 2017-04-19 06:43
Cytuję Kolobrzezanin_85:
Projekt fajny , cos nowego cos innego... :> jak ktos tu napisal moglby byc Hotel ? sory Hoteli mamy od groma , terminali nie mamy wogole zawsze jestem za czyms nowym cos co zwroci uwage :) pomysl swietny a no i bym zapomnial ta zawistnosc naszych mieszkancow jest bezcenna :D


Twoja ortografia jest również bezcenna :-)
Cytować
-3 #11 Mądry 2017-04-19 09:53
A czy zarząd portu morskiego zaprezentował nam fikcyjną ofertę pracy na stanowisko biurowe w swojej spółce (jak to niekiedy czynił, ale zresztą bardzo rzadko, a kandydaci nawet nie byli zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną, bo dostawali się ci co z HOKIEM na facebooku się wystawiali) ? A może już nie będzie prezentował ofert pracy, bo po co skoro ktoś jest ustawiony ??? NIGDY NIGDY NIGDY NIE GŁOSOWAC NA PO, W TYM GROMKA, HOKA I ICH POPLECZNIKÓW !!!!!!!!!!Mądry
Cytować
-2 #12 ONUFRY 2017-04-19 09:57
Cytuję protos:
Cytuję Ciągle ciekawy.:
Kolejne wizje dla pokrzepienia serc/władzy,mieszkańców?/: nowa siedziba Urzędu Miasta,kolejna częśc Mariny,zagospodarowanie Placu Pionieow,tereny prz PKP,Oceanarium.I co jeszcze.bez szans na ich realizację.A może najpierw projekt i termin realizacji.Mimo wszystko te wizje kosztuja i kto za to płaci?

Jak to kto, osoby prywatne, a tobie co do tego, masz zawistny stosunek jak za czasów żydokomuny. Nie każdy jest nieudacznikiem, wielu Kołobrzeżan to ludzie światli, ale ty tego nie zauważasz, to pewnie nie na twoją głowę

Czy każdego kto chce normalności w tym zamkniętym układzie pod względem pracy w budżetówce, spółkach, radach itp. nazywasz żydokomunistą debilu skończony ???
Cytować
+4 #13 Z Frankfurtu 2017-04-19 19:50
Dlaczego o tym piszecie???. To tylko marzenia.... Wszystkie pieniądze idą na elektryczne auta dla policji miejskiej :)
Cytować
0 #14 terminal posażerski 2017-04-20 13:30
HA HA HA HA HA nieźle,
to z okazji 01/04/2017 taki dowcip.
bo do Kołobrzegu tyle promów pasażerskich przypływa, że terminal potrzebny!!!!!!!
Nie potrafili prarodzic PORTU HANDLOWEGO i oddali go w ręce prywatne, a jak prywaciarz robi na tym jakieś pieniądze to mu kłody pod nogi rzucają.
To ma być jakiś pomnik!!!!!!!!!!!!!
Cytować
0 #15 macharenko 2017-04-20 15:57
Prom wlasnie jest budowany, to trza zbudowac dla niego terminal-tylko dlaczego z naszych pieniedzy, niech szukaja jakiegos szejka albo innego onasisa
Cytować