Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zaprezentuje się widzom TVP w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Transmisja popłynie prosto wprost z pod dziedzińca kołobrzeskiego ratusza. To wszystko w ramach programu "Polska pomaga", To druga, po bożonarodzeniowej, edycja programu, którą Telewizja Polska realizuje przy współudziale Caritas Polska. Zostanie on zaprezentowany na antenach TVP1, TVP3, TVP Info oraz w internecie.

Dyrektor Caritas zaprasza diecezjan, by Niedzielę Miłosierdzia spędzili w Kołobrzegu przed ratuszem, gdzie będzie ustawiona scena akcji. - Będzie to okazja, by spotkać się w dużym gronie i cieszyć tym, że w naszej diecezji jest tak liczna wspólnota ludzi, którzy razem z nami czynią dobro - powiedział. - Zapraszamy na wydarzenie wszystkich kołobrzeżan, ale też diecezjan z innych miejscowości. Warto przyjechać do Kołobrzegu, by w rodzinnej atmosferze spędzić ten dzień na wychwalaniu Bożego miłosierdzia. Będziemy to robić poprzez prezentacje, spotkania z osobami zasłużonymi w działaniu na rzecz potrzebujących, koncerty, występy.

Podczas kilkugodzinnej akcji, która rozpocznie się o godzinie 11, a zakończy ok. 17 odbędą się wejścia na żywo na anteny TVP1, TVP3, TVP Info oraz w internecie. W tym czasie zaprezentowane zostaną działania Caritas DKK, jej placówki oraz sylwetki wolontariuszy i darczyńców. Poza anteną odbędą się atrakcyjne wydarzenia kulturalne, m.in. koncert zespołu Full Power Spirit, diakonii diecezjalnej "Tyle dobrego" oraz występ kabaretu Świerszczychrząszcz - czytamy w nadesłanym komunikacie.

- Niedziela Miłosierdzia to patronalne święto Caritas. Ludzi, którzy razem z nami przekładają miłość na praktykę, jest w naszej diecezji wielu - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. - Nie czynimy filantropii, nie bijemy rekordów, nasza działalność charytatywna wynika z miłości do drugiego człowieka i ją właśnie urzeczywistniamy. Warto to pokazać.

W czasie trwania akcji odbędzie się również kiermasz prac wykonanych przez niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej.. Organizatorzy przygotowali również wiele różnych atrakcji dla całych rodzin.

Komentarze  

-2 #1 Prawda Kole w Oczy 2017-04-19 08:57
A ja myślałem że oni są po to aby pracowac, a nie pomagac.
Cytować
0 #2 Qrn 2017-04-19 09:14
"Nie bijemy rekordów" - typowy przytyk do WOŚP. Bo go tyłek boli, że ludzie wolą dawac na WOŚP niż na Caritas.
Cytować
-1 #3 kakao 2017-04-19 16:14
Cytuję Prawda Kole w Oczy:
A ja myślałem że oni są po to aby pracowac, a nie pomagac.

Pomoc nie jest pracą ???
Cytować
0 #4 Pytanie 2017-04-21 13:02
Jeżeli nie jestem katolikiem to też mogę przyjść?? Czy obecne centralne władze państwowo-kościelne z PIS-u zabraniają mi??
Cytować
0 #5 Marcelino 2017-04-21 15:56
Alphabet's Different Bets revenue increased to
$262 million from $150 million a year earlier, while
the operating lack of $1.09 billion narrowed from $1.21
billion.

Feel free to visit my blog post :: hotel: https://Google.com/
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama