kołobrzeskim Zespole Szkół Morskich otwarto kolejną nowoczesną pracownię. Tym razem w szkolnych warsztatach na bazie działu elektrycznego powstała pracownia elektrotechniki, elektroniki i automatyki okrętowej. Praktyczne umiejętności zdobywać w niej będą zarówno przyszli mechanicy jak i nawigatorzy. Możliwe będą pomiary podstawowych wielkości elektrycznych, a uczniowie ZSM zapoznawać się będą z ich zasadami i interpretacją wyników.

W pracowni do dyspozycji młodych marynarzy będzie także nowoczesne stanowisko do badania maszyn synchronicznych. Na zajęciach uczniowie poznają struktury i zasady działania podstawowych instalacji elektrycznych i automatyki na statkach. Będzie także miejscem realizacji własnych pasji po lekcjach. Pracownia stanie się także bazą do utworzenia nowego kierunku kształcenia – technik elektroautomatyk okrętowy.


IMG_7025
IMG_7040
IMG_7044
IMG_7046
IMG_7057
IMG_7068
IMG_7074
IMG_7076
IMG_7077
IMG_7078
IMG_7079
IMG_7082
IMG_7086
IMG_7092
IMG_7095
IMG_7100
IMG_7104
IMG_7109
IMG_7111
IMG_7112
IMG_7118
IMG_7119
IMG_7128
IMG_7131
IMG_7134
IMG_7138
IMG_7142
IMG_7145
IMG_7149
IMG_7152
IMG_7160
IMG_7161
IMG_7165



Komentarze  

+3 #1 Obiektywny 2017-04-19 19:30
Żeby nie było tak jak z symulatorem kura rybackiego kilkanaście lat temu. Stał przykryty plachta bo nikt nie potrafił go obsługiwać. Ale na broszurkach informacyjnych to informacja na pierwszej stronie jaki to nowoczesny sprzęt itp :D
Cytować
-3 #2 Z Frankfurtu 2017-04-19 20:42
Blondyna w okularach jeszcze w telewizji dorabia? .
Cytować
-7 #3 Podkołdernik Cuchnący 2017-04-19 20:43
Co to jest kur rybacki? :-),to zwierz czy ryba,podobny do grzyba? :D
Cytować
-1 #4 TroL 2017-04-20 08:01
Niestety ale szkola nie wspomina jak ciężko jest teraz na rynku pracy dla marynarzy . Ludzie po tej czy innej szkole mają w tym momencie bardzo niskie szanse dostania się na kontrakt . W zasadzie w dzisiejszych czasach można zalozyc , .ze 95% kończących Zsm będzie bezrobotnymi jak skierują swoją ścieżkę zawodową na morze . W tych czasach filipini , birmańce , upowcy , rosjanie . Opanowują rynek pracy zalóg szeregowych . Nie wiele się zmienia po ukończeniu AM . Taka niestety jest prawda . Zanim uczniowie uradowani wizją zarabiania pieniędzy skończą szkola polecam poczytanie portalu morskiego i podjęcia decyzji o dalszej drodze zawodowej . W tym momencie najlepszym rozwiązaniem jest skierowac swoje kroki w kierunku automatyki i elektroniki .
Cytować
+10 #5 Absolwent 2016 2017-04-20 09:31
Co jak co, ale szkoła pod przedownictwem pana dyrektora Lecha Pieczyńskiego rozwija się niesamowicie. Gdy przyszedłem do pierwszej klasy o takich rzeczach, jak i o np nowych symulatorach mechanicznych, czy też drukarkach 3d można byloby tylko pomarzyc. Internat jest tez na bardzo wysokim poziomie.
Szkoła zapewnia wysoki poziom jesli chodzi o warunki do pracy i nie znam by jakaś inna szkoła też tak potrafiła zadbać o swoich uczniów zapewniajac im taki dostep do technologii. Chetnie wrocilbym do szkoly jako mlodszy rocznik i docenilbym jakie mozliwosci szkola stwarza. Kiedy tam chodzisz niemawidzisz tego miejsca, ale im blizej konca chcesz tam bardziej zostac, az w momencie gdy jestes absolwentem marzysz o powrocie tam.
Cytować
-5 #6 machatronik 2017-04-20 15:41
szkoła pod przedownictwem pana dyrektora Lecha Pieczyńskiego cofa się w rozwoju!!! Drukarka 3D nie jest uzywana, bo za duzo kosztuje jej eksploatacja!! Absolwenci nie znaja podstawowych definicji jednostek S.I. Na egzaminach dla logistykow (technikum logistyczne) pytania w arkuszach sformlowane sa blednie i prowokuja udzielanie blednych odpowiedzi punktowanych, o zgrozo, jako prawidlowe!!Poziom nauczania jest niski, absolwent nie potrafi wykonac prawidlowo pomiaru podstawowych wielkosci elektrycznych, nie rozumie schematu ideowego, nie rozumie rysunku technicznego itd,itp.Kiedys szkola ta miala dobrych profesorow, dzisiaj jest to dno!!!Zastosowanie symulatorow symuluje tylko proces nauczania, wymagalnosc jest niska, ocenianie problematyczne. Absolwent nie potrafii praktycznie usunac (zlokalizowac, zdiagnozowac) prostej usterki w systemie, ani zinterpretowac wynikow otrzymanych na wydruku z systemu samodiagnozy. Chetnie wrocilbym do szkoly jako wykladowca i podnioslbym poziom jej nauczania, ale place nauczycieli sa tak niskie, ze nie motywuja ich do rzetelnego wysilku.
Cytować
+4 #7 eeee 2017-04-20 19:56
A jak Fizia odeszła to e-kg nie pisało o tym a szkoda ...
Cytować
-4 #8 mechanik 2017-04-21 11:59
No dobra to teraz ciekawe czy ten rudy nauczyciel będzie potrafił przekazac wiedze którą mozna zdobyc na tych symulatorach ?Czy odgórnie założy że uczniowie to debile i i tak nic nie zrozumieją, tak jak było to w mojej klasie ?
A na sprawdzianach czyt, EGZAMINACH bo to pan PrOfesor od zawodowych bardzo ciężko było zaliczyc.....
Cytować