22 kwietnia obchodzony jest międzynarodowy Dzień ziemi. By uczcić tę datę Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu zaprasza do włączenia się w coroczną akcję "Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek". Jej celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Od dwunastu lat akcja jest lekcją ochrony środowiska, dzięki której młodsi i starsi uczą się troski o ład i porządek w naszym środowisku naturalnym. Podczas tego ekologicznego eventu planowane jest jak największe wysprzątanie liczby odpadów z brzegów, dna oraz terenów przyległych do rzek, jezior, stawów oraz morza.

Jak co roku czynny udział w akcji wezmą dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich z terenu powiatu kołobrzeskiego oraz członkowie kół ekologicznych, stowarzyszeń, wędkarze, członkowie OSP "TRYTON". Do akcji włączą się również strażacy z Kołobrzegu i wszystkich jednostek OSP. Według szacunków w tegorocznej edycji akcji może wziąść nawet udziało około 2000 osób. Dzięki finansowym WFOŚiGW w Szczecinie wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w worki na śmieci oraz gumowe rękawice. Przewidziany jest również posiłek regeneracyjny oraz drobne pamiątki.

Wszelkie informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu przy ul. Gryfitów 4-6 pod nr 94 353 01 60 wew. 231. W tym roku akcja odbędzie się w dniach 22-25 kwietnia.



Komentarze  

+5 #1 Cezar 141 2017-04-20 09:01
Zainteresowanych akcją wędkarzy zapraszamy 22 kwietnia na godz. 10.00 nad stawy w Niekaninie - więcej szczegółów na stronie Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu http://www.pzw.org.pl/1479/
Cytować
+1 #2 Prawda Kole w Oczy 2017-04-20 09:34
Miasto ma służby sprzątające, więc niech sprzątają.
Cytować
+10 #3 Turysta z Niemiec 2017-04-20 09:40
Przeglądam na Kołobrzeskich stronach internetowych oferty pracy i powiem wam szczerze że macie dziadowskie oferty pracy: kelner, barman, sprzątaczka. Czy wy mieszkańcy nie potraficie zawalczyc o swoje w tym mieście?
Cytować
+10 #4 ONUFRY 2017-04-20 14:28
Cytuję Turysta z Niemiec:
Przeglądam na Kołobrzeskich stronach internetowych oferty pracy i powiem wam szczerze że macie dziadowskie oferty pracy: kelner, barman, sprzątaczka. Czy wy mieszkańcy nie potraficie zawalczyc o swoje w tym mieście?

No a jak zawalczysz ? Polityka naszego prezydenta jest fatalna i prowadzi właśnie do takiego stanu rzeczy.
1) oferty pracy są tylko na niskie stanowiska usługowe, zwłaszcza w turystyce, jak sam zauważyłeś, bardzo kiepsko opłacane,
2) nasz kochany prezydent nie robi praktycznie nic, by na obrzeżach miasta lub w gminach sąsiednich przyciągnąc inwestorów, którzy dali by Kołobrzeżanom pracę na lepszych warunkach niż tylko te w turystyce, zarówno dla pracowników produkcyjnych, jak i prace biurowe. Albo mu się nie chce zabiegac o inwestorów, albo to dla niego skomplikowane.
3) za to nasz sołtys ubzdurał sobie, by Kołobrzeg stał się stolicą uzdrowiskową. Jego specjalnością jest ładowanie sporego wysiłku i pieniędzy, by turysta i wczasowicz czuł się tu doskonale, a chyba naprawdę nietaktem jest mówienie, że powstaje kolejny hotel i dlatego będzie praca - szkoda że zapomniał dodac że za 1200 netto będzie ta praca, i nie napisał jak wyżyc za to.
4) naszemu sołtysikowi nie zależy, by zlikwidowac panujący od stuleci nepotyzm rodzinny w kołobrzeskich zwłaszcza spółkach miejskich, a także w urzędach (matka odchodząca na emeryturę zostawia stołek swojej córce, wszystko po legalu, każdy udaje że problemu nie ma, że pracę mają tylko pociotki, a sołtys najbardziej udaje że tego nie widzi, bo po co tracic wyborców nieprawdaż ?). Ponadto, w spółkach praca też ma znaleźc się dla radnych, by podnosili łape jak trzeba. Osoby zas chcące sprawiedliwości wyzywane są od zydokomunistów, bo ośmielają się krytykowac ten panujący od lat ład i porządek polegający na zatrudnianiu tylko pociotek !!!
5) wszystkie apartamenty rozchodzą się tu u nas jak bułeczki, ale nie kupują ich mieszkańcy Kołobrzegu bo niby za co, kupują je bogaci turyści np. z Niemiec oraz bogacze z większych miast. Niedługo 50% mieszkań nie będzie własnością mieszkańców, my jesteśmy od szorowania garów w hotelach !!!
6) niestety jest "szansa" że to nigdy się nie zmieni, za dużo ludzi zależnych od naszego sołtysa, a pozostali nawet już nie chodzą głosowac są zniechęceni tym miastem i dziadowaniem. A najśmieszniejsze jest jeszcze to, że ci mające dobre posadki w budżetówce najbardziej krzyczą na tych nie mających pleców, by byli przedsiębiorczy i kreatywni, podczas gdy sami dzielnie zamienjają kawę na mocz w swojej ciężkiej budżetowej pracy !!!
Szacunże zainteresowałeś się problemem :)
Cytować
-7 #5 fado 2017-04-20 15:29
Onufry,chyba dzisiaj masz ciężki dzień-kłopot z myśleniem? jeśli teren jest gminy to co Prezydent może? a poza tym teren nie jest z gumy,jakie Ty chcesz inwestycje na obrzeżach miasta? masz na coś pomysł inwestuj,buduj,daj pracę
Cytować
+3 #6 Uklad Zamkniety 2017-04-20 15:38
[...] uwiklany w uklady mafijne
Ewidentny przyklad:
zamierzal przekracic z goncem mafii. z Sowy & osmiorniczki tzw ministren Plocke 200 metrow nabrzeza po "Superfiszu " w Kolobrzegu .
obiecal to kolobrzeskiemu Ukladowi .

TYM USILOWANIEM SABOTAZU WINNO ZAJAC SIE CBA i ABW !!!!!!

Kiedy przekret zostal wykryty przykurcz z Ulkadu wyzwal [...]a slusznie od klamcow przed kamerami tylewizji ..
bo GromBur nie zrealizowal obiecanego przekretu .
- Usilowanie kradziezyzacji PZB .
Kto zna temat wie jakim skarbem jest dla miasta keja - nabrzeze okno na swiat.
Czechoslowacja nie majac ani centymetra nabrzeza miala flote duzych statkow .!!!!
- Siermiezny kiedys Port Kolobrzeg przeladowywal przed modernizacja
- 500 tys ton rocznie !!!!!!!!!!!!!.
Teraz po wtopieniu wen 150 milionow na modernizacje przeladowujenledwo 25 % tego ledwo ponad
- 100 tys ton rocznie !!!!!!!!!!
W Kolobrzegu porce sredniej wielkosci dalej kontynuowany jest sabotaz na rozkaz Makreli ze STASI za posrednictwem Donne Corleonne wnuken dziaden z SS
Nawet dyrektorem dzis
Szkoly Morskiej w Kolobrzegun , ktora wychowala dawniej setki kapitanow .Teraz jest czlon PO wojSSka tfuSSka sabotazysty gaulajtera Makreli .
Cytować
+3 #7 Uklad Zamkniety 2017-04-20 15:57
To Miasto Port !!!
powinno dzis tetnic zyciem jak jeszcze nie tak dawno dajac miejsca pracy setkom kolobrzezan .
Byly i sa tu warunki zeby sciagnac jak inne miasta , gdzie wladza sluzy RZRCZPOSPOLITEJ i Suwerenowi
Obcy kapital
Tworzac strefe ekonomiczna + port wymiana towaru
W odrobine myslacym lbie takie warunki daje ogromne bogactwo i mozliwosc pracy w swoim miescie nie w Londynie na zmywaku.
Zrobic z Portu preznego o wielkich mozliwosciach
Miasto Hotel
POtrafi to zrobic wielki sabotazysta zlodziej antyPOlak.
Co robi laske zydom, riezunom i helmutom w mysl zalozen banderyzmu (plk niewinski ) za POl ojro i wyje nad mogilami mordercow slugusow Hitlera i Geringa
To tylko sprawa polozenia Kolobrzegu nad Morzem Baltyk, nie nad stadijonem karpanijeuka i kilkoma hotelami jak mysla POkrety z [...]iem na czele .
Cytować
+8 #8 macharenko 2017-04-20 16:14
POpieram Uklad Zamkniety, bo pisze prawde i to do bolu, rzygac mi sie chce jak przyjezdzam do tego miasta i widze tych niedouczonych, szemranych biznesmenow. To masto rzadzone przez slusarza i szofera oraz postkomucha schodzi na psy.Niemcy uciekaja masowo z Niemiec przed islamem i szukaja tu schronienia
Cytować
+2 #9 Uklad Zamkniety 2017-04-20 16:46
:o POmylenie POjec :
:-? Zdegenerowanie rangi :
- PORTU KOLOBRZEG
- UZDROWISKA KOLOBRZEG
Do roli Miasta Hotel
i miejsca kultu PO tfuSSka mawzoliej karpanijeuka trizubcewa

Przypomina mi tragikomiczna scene :
Gdzie niedouczony pastuch . :oops:
Bezkregowy buc i zdrajca :-x
Za szklanke wodki sprzedaja swoja wysoklomleczna krowe
Przekwalifikowuje ja na krowe wyscigowa
Zeby biegala i srala na plazy w Kolobrzegu
w Koniowaliadzie ku ucisze gawiedzi tzw turystow i Mafii smrodzac srodze mieszkancom i zostawiajac gowna w zamian za goscine :sad:
Ot co :-*
Cytować
+6 #10 macharenko 2017-04-20 19:50
Jest takie jedno zdjecie z lotu ptaka na lasek kolo pomnika Zaslubin. Wyglada to tak, jak po uderzeniu bomby atomowej na Hiroszime i Nagasaki. W miescie nie ma juz centymetra kwadratowego wolnego miejsca, wszystko zostalo juz sprzedane. Ta mafia budowlano-hotelarska nie daruje niczego. Proponuje w celu uzdrowienia pustej kasy miasta wprowadzic podatek od nepotyzmu dla calego "ukladu zamknietego"
Cytować
+2 #11 czerniak 2017-04-21 10:05
cyt " Od dwunastu lat akcja jest lekcją ochrony środowiska, dzięki której młodsi i starsi uczą się troski o ład i porządek w naszym środowisku naturalnym"
przepraszam, ale kto taka bzdurę napisał - redakcja, starosta, jego rzeczniczka...?
Akcja dowodzi tego, że mogę sobie pójśc nad Parsętę, do parku czy gdzie mi się tam podoba, coś wypic, zjesc i zostawic po sobie chlew, bo przecież co roku jest akcja sprzątania i przyjdą dzieci ze szkół i przedszkoli i tak to posprzątają... normalnie żal. Przepraszam, ale czego ma nauczyc tych wspomnianych "młodych i starszych" ta akcja...? że po śmieciarzach trzeba sprzątac ?!?! Przecież to jest śmiechu warte. Ci bardziej inteligentni niech spojrzą na to od tej strony i dojdą do tych samych wniosków. A jeśli ktoś ma ochotę polemizowac, że akcja ta daje efekty to zachęcam do wystąpienia z wnioskiem o udzielenie informacji od zieleni miejskiej - gdzie wory ze śmieciami są zwożone i ważone - co roku tych śmieci jest więcej!
Cytować
+2 #12 czerniak 2017-04-21 10:10
Cytuję Cezar 141:
Zainteresowanych akcją wędkarzy zapraszamy 22 kwietnia na godz. 10.00 nad stawy w Niekaninie - więcej szczegółów na stronie Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu http://www.pzw.org.pl/1479/

ciekawi mnie czy sprzątac przyjdą tam akurat ci wędkarze, którzy te śmieci tam zostawili... bywam nad niekanińskim stawkiem często i co rusz to samo - pudełka do robakach, opakowania po zanętach, itp.
Cytować
+2 #13 ONUFRY 2017-04-21 14:48
Cytuję fado:
Onufry,chyba dzisiaj masz ciężki dzień-kłopot z myśleniem? jeśli teren jest gminy to co Prezydent może? a poza tym teren nie jest z gumy,jakie Ty chcesz inwestycje na obrzeżach miasta? masz na coś pomysł inwestuj,buduj,daj pracę

Nie miej klapek na oczach. Prezydent powinien prowadzic rozmowy z wójtami, aby również na ich terenach coś się działo, ale chyba w ogóle go to nie interesuje, a z niektórymi wójtami np. Zawadzki (już były wójt) to wręcz toczył boje. Przecież doskonale wiem że teren gminy jest pod władaniem danego wójta, ale inwestycje przyniosły by korzyści ogólnie dla regionu, można by gminie jakoś to zrekompensowac, są możliwości. Powiat kołobrzeski oraz rynek pracy trzeba pobudzac terytorialnie. Myślenie nie boli.
Cytować
+2 #14 ONUFRY 2017-04-21 14:50
Cytuję fado:
Onufry,chyba dzisiaj masz ciężki dzień-kłopot z myśleniem? jeśli teren jest gminy to co Prezydent może? a poza tym teren nie jest z gumy,jakie Ty chcesz inwestycje na obrzeżach miasta? masz na coś pomysł inwestuj,buduj,daj pracę

Poza tym mało masz terenów wolnych na obrzeżach miasta ?
Cytować