To organizowana od 20 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą od 1981 roku prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie. Krakowskie Hospicjum jest kolebką polskich "Pól Nadziei" i koordynatorem ogólnopolskiej akcji. Od 2003 roku program Pól Nadziei jest również realizowany przez hospicja w innych miastach Polski.

W tym roku włączyło się około 50 hospicjów z blisko 40 miast całej Polski. Każde z Hospicjów realizuje program na swoim terenie, pozyskując środki na własną działalność, z zachowaniem ustalonych w Krakowie zasad. Kołobrzeskie Hospicjum Domowe prowadzi akcję już po raz ósmy. W tym roku wolontariusze będą prowadzili zbiórkę publiczną w dniu 23 kwietnia. Tego dnia jak zapowiadają organizatorzy w godzinach od 9 do 17 wyjdzie na ulice miasta wyjdzie blisko 330 osób z kołobrzeskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych . Rozpoznać ich będzie można po żółtych koszulkach z logo Hospicjum, oznaczonych puszkach i identyfikatorach. W zamian każdy ofiarodawca, który wrzuci tego dnia do puszki otrzyma żonkil-symbol nadziei. W tym roku organizatorzy chcą rozdać około trzech tysięcy żonkili.

Komentarze  

+1 #1 kakao 2017-04-20 18:03
Piękna i szlachetna to akcja....dziękuję
Cytować
0 #2 Priest 2017-04-21 16:53
Piękna sprawa pomagac chorym i potrzebującym. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym szczytnym celu.
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama