Szacuje się, że w tegorocznej XII edycji akcji ”Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek” wzięło udział nawet około 1600 osób. Aktywna forma edukacji ekologicznej, zorganizowana została na ternie powiatu kołobrzeskiego w dniach 22-24 kwietnia br. w ramach obchodów „Dnia Ziemi” przypadającego 22 kwietnia przez cały weekend udało się zebrać ponad 3 tony odpadów.

Czynny udział w tegorocznej akcji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu powiatu, przedstawiciele kół wędkarskich. Okolice Parsęty sprzątali również strażacy oraz członkowie OSP "Tryton". Zainteresowanie udziałem w tego typu ekologicznym evencie z roku na rok jest coraz większe, zaś z relacji uczestników wynika, że ilość śmieci zmniejsza się w stosunku do lat ubiegłych.

Akcja „Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek” dofinansowana była ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Jej koordynatorem w naszym regionie było Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama