Na początek sezonu letniego kołobrzeżanie czekają jeszcze z jednego względu. W mieście ma się pojawić dodatkowy zespół ratownictwa medycznego. Chociaż ratownicy robią co mogą, to dodatkowy zespół jest bezapelacyjnie niezbędny. Coraz częściej bywa tak, że w Kołobrzegu nie ma wolnych ratowników, a z pomocą wyjeżdża straż oraz karetki z sąsiednich powiatów.

Tak też było w poniedziałek na ulicy Koszalińskiej. Tam w progu kiosku stanęła kobieta, której silny podmuch wiatru pociągnął drzwi. Ta trzymając klamkę została pociągnięta, upadła i niestety złamała rękę. Wobec braku wolnego zespołu ratowników na miejsce przyjechali strażacy, którzy udzielili poszkodowanej niezbędnej pomocy. Po chwili dojechała karetka pogotowia. Musiała jechać aż z Białogardu. Kobieta została odwieziona do szpitala.


Komentarze  

+25 #1 Jacek 1 2017-04-24 18:13
Teraz tylko pytanie czy złamanie ręki wymaga interwencji służb ratunkowych? czy nie wystarczy pierwsza pomoc (usztywnienie, tęblak - to co uczą nas na pierwszej pomocy)? Zdrowia dla Pani, szczęścia dla wszystkich!
Cytować
-18 #2 Lichy 2017-04-24 20:34
Cytuję Jacek 1:
Teraz tylko pytanie czy złamanie ręki wymaga interwencji służb ratunkowych? czy nie wystarczy pierwsza pomoc (usztywnienie, tęblak - to co uczą nas na pierwszej pomocy)? Zdrowia dla Pani, szczęścia dla wszystkich!

Życzę Ci połamania ręki wtedy przekonasz się czy potrzebny jest zespół ratownictwa medycznego.
Cytować
+10 #3 Kropek 2017-04-24 20:46
A jak wzywałam karetkę do starszej osoby z ostrym bólem brzcha, mdlejącej przebywającej samej w mieszkaniu usłyszałam w słuchawce proszę się udać do lekarza rodzinnego. Dzień ten dla tej osoby zakończył się operacją a dyżurny nie chciał wysłać karetki.
Cytować
+14 #4 joan7 2017-04-25 02:38
Cytuję Lichy:
Cytuję Jacek 1:
Teraz tylko pytanie czy złamanie ręki wymaga interwencji służb ratunkowych? czy nie wystarczy pierwsza pomoc (usztywnienie, tęblak - to co uczą nas na pierwszej pomocy)? Zdrowia dla Pani, szczęścia dla wszystkich!

Życzę Ci połamania ręki wtedy przekonasz się czy potrzebny jest zespół ratownictwa medycznego.

do złamanej reki wystarczy taksówka i tez cie zawiozą do szpitala to nie zagrożenie życia jak poczekasz 10 minut to nie umrzesz
Cytować
0 #5 Ryu 2017-04-25 11:23
Myślę , że Straż Miejska powinna pomagac.
Cytować
+9 #6 Kamil17 2017-04-25 12:48
Cytuję Lichy:
Cytuję Jacek 1:
Teraz tylko pytanie czy złamanie ręki wymaga interwencji służb ratunkowych? czy nie wystarczy pierwsza pomoc (usztywnienie, tęblak - to co uczą nas na pierwszej pomocy)? Zdrowia dla Pani, szczęścia dla wszystkich!

Życzę Ci połamania ręki wtedy przekonasz się czy potrzebny jest zespół ratownictwa medycznego.

Jeśli nie jest to paskudne złamanie otwarte to nie potrzebujesz karetki, wystarczy taksówka. Mówię to jako 17 latek który 2 razy miał złamaną rękę i sam szedł 2km do szpitala (bez usztywnienia).
Cytować
+4 #7 Niesamowite 2017-04-25 14:05
Te życzenia Lichy zostaw dla siebie...
Cytować