Centrum Handlowe ma powstać w podkołobrzeskim Budzistowie najpóźniej w przyszłym roku. Warszawska pracownia architektoniczna Bose International Planning and Architecture w ubiegłym tygodniu podpisała z inwestorem umowę na wykonanie projektu budowlanego. Wedle koncepcji na powierzchni 10 hektarów powstanie obiekt o powierzchni handlowej 30.000  m kw i ponad 1000 miejsc parkingowych. W skład centrum będzie wchodziło około 90 sklepów, kino i wolnostojący sklep typu "zrób to sam".

Spółla RetailConcept podpisała już umowy przedwstępne z większością z dzierżawców. W galerii znajda się między innymi sklepy marek H&M, Reserved, Croop, Rossmann, CCC, Deichman, market Leroy Merlin oraz gastronomiczne - KFC czy Burger King. Zaplanowana została również przestrzeń do zagospodarowania przez lokalnych producentów, głównie żywności (piekarnie, cukiernie, wędliny, wytwórcy lodów).

Firma , która zajmie się wykonaniem projektu budowlanego ma juz spore doświadczenie w tej branży. Na chwile obecną sa autorem takich projektów jak Silesia w Katowicach, Bonarka w Krakowie czy Galeria Korona w Kielcach.

- Kołobrzeg to miasto które dziś przeżywa boom inwestycyjny w branży hotelarsko-sanatoryjnej i mieszkaniowej. Karuzela Kołobrzeg będzie odpowiedzią na zwiększające się potrzeby lokalnego rynku na którym obecnie brak znaczącego, atrakcyjnego funkcjonalnie i estetycznie obiektu handlowego, spełniającego potrzeby mieszkańców i turystów - podkreślił podczas podpisania umowy architekt Damian Wołkiewicz, Partner w Bose International. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa centrum powinna rozpocząć się tuz po wakacjach.


karuzela1
karuzela2
karuzela3
karuzela4
karuzela5
karuzela6
karuzela7
karuzela8
karuzela9



Komentarze  

-5 #1 jwg kwuh 2017-04-24 20:40
Czyli będzie to co już właściwie mamy w Centrum miasta Kołobrzeg, czyli wielkie nic. :lol:
Cytować
+9 #2 serdż 2017-04-24 21:22
karuzela śmiechu :lol: :lol: :lol:
Cytować
+33 #3 Sam 2017-04-24 22:07
Cytuję jwg kwuh:
Czyli będzie to co już właściwie mamy w Centrum miasta Kołobrzeg, czyli wielkie nic. :lol:

Mnie TYLKO i wyłącznie interesuje z tego KINO
Cytować
+23 #4 Kotwa78 2017-04-24 22:20
Jeśli chodzi o żarcie to widzę, że nic nowego, same FAST FOODY typu KFC i inne kebaby... Nic tylko żreć obciekające tłuszczem kotlety i popijać kolom. Mogliby pomyśleć o normalnych obiadach, typu EXPRESS MARCHE jak jest w ATRIUM. Nie każdy żyje tylko pustymi kaloriami.
Cytować
+9 #5 Sportowy Świr 2017-04-24 22:32
Cytuję Kotwa78:
Jeśli chodzi o żarcie to widzę, że nic nowego, same FAST FOODY typu KFC i inne kebaby... Nic tylko żreć obciekające tłuszczem kotlety i popijać kolom. Mogliby pomyśleć o normalnych obiadach, typu EXPRESS MARCHE jak jest w ATRIUM. Nie każdy żyje tylko pustymi kaloriami.
No ziomek szacun. Pewnie treningi i dieta cię pociągają do tak drastycznych słów. xD
Cytować
+18 #6 Shadt 2017-04-24 23:21
Problem tylko widzę z tym kinem...umowy przedwstępne podpisane ale nie ma ta wymienionego kina...a Multikino lub Helios ingeruja juz na etapie projektowania, gdyż mają swoje standardy.
Cytować
+11 #7 Anty Nazi Front 2017-04-25 05:32
Niby pieknie a wyjdzie jak zwykle.
Cytować
+26 #8 Jaśki 2 2017-04-25 07:49
"30.000 k mw" - redaktorze co to za wymiary???

Projekt i wygląd "Karuzeli" biorąc pod uwagę Katowicką Silesię i Kraków zapowiada się ciekawie. Wypowiedzi tutejszych "januszów" nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, bo ledwo głowę do Koszalina wynurzyli, no moożee Szczecina ale projektów tego wykonawcy na oczy NIE widzieli allleee hejtować ... obowiązkowo
Cytować
+5 #9 mex 2017-04-25 08:02
SUPER SUPER SUPER!!!!!!!
Cytować
+15 #10 beabeabea 2017-04-25 09:14
Jakis duży sklep meblowy by się przydał, typu Agata meble....?
Cytować
+2 #11 agusia2000 2017-04-25 10:18
w centrum handowym sklep meblowy bez przesady pomysleli by tak jest np.we Wrocławiu o miejscu dla dzieci gdzie mozna zostawic dziecko pod opieka opiekunek i tam jest to darmowe tzw.plac zabaw dla dzieci z opiekunkami
Cytować
+16 #12 Kołobrzeski w Budzistowie.. 2017-04-25 11:20
3 hektary do spacerów na zakupach i do odpoczynku gastronomii i w kinie i z tego powinnismy byc zadowoleni,czy mamy takie miejsce w Kołobrzegu?.Nie wybrzydzajmy tylko trzymajmy kciuki aby to w koncu powstało.Czy mamy w poblizu takie miasto powiatowe gdzie będzie taka przestrzeń handlowo-kulturalna , a kto nie będzie chciał skorzystac niech jedzie do metropoli koszalinskiej lub dalej.Buduje to w końcu prywatny inwestor i tak to widzi aby uatrakcyjnic Kołobrzeg zrobic interes.I to tyle.
Cytować
+14 #13 jack strong 2017-04-25 11:22
..
I dobrze ...bardzo dobrze niech budują...na pohybel Hosso ...niech im się w dupsku zagotuje ...
Cytować
+12 #14 Karooo 2017-04-25 11:49
A przestancie pierdzielic glupoty, ze znowu to samo gunwo otwieraja. W momencie jak bedzie sie zblizalo WIELKIE OTWARCIE i zaczna padac hasla typu 'darmowe cos tam' to wszyscy nagle beda zadowoleni. Po za tym serio? Leroy Merlin, h&m, reserved to nic nowego? Przestancie w koncu cebulaki wiecznie narzekac!
Cytować
0 #15 MKKG 2017-04-25 12:41
Mam nadzieję, że uzględnią więcej miejsc parkingowych dla kobiet ciężarnych i rodziców z dziecmi.
Cytować
+1 #16 zazaza 2017-04-25 14:40
mam nadzieję że będzie KFC i ciastorama
Cytować
+3 #17 kołobrzeżanka1 2017-04-25 16:34
Cytuję Kotwa78:
Jeśli chodzi o żarcie to widzę, że nic nowego, same FAST FOODY typu KFC i inne kebaby... Nic tylko żreć obciekające tłuszczem kotlety i popijać kolom. Mogliby pomyśleć o normalnych obiadach, typu EXPRESS MARCHE jak jest w ATRIUM. Nie każdy żyje tylko pustymi kaloriami.

jest miejsce dla lokalnych przedsiębiorców, więc otwórz bar sałatkowy lub coś innego co Tobie pasuje. Jedni lubią KFC, a inni sałatki, a jeszcze inni jedno i drugie.....
Cytować
+3 #18 blacha 2017-04-25 16:38
Cytuję Sam:
Cytuję jwg kwuh:
Czyli będzie to co już właściwie mamy w Centrum miasta Kołobrzeg, czyli wielkie nic. :lol:

Mnie TYLKO i wyłącznie interesuje z tego KINO

Kino Piast tam przeniosą...
Cytować
0 #19 Karburator 2017-04-25 17:50
Kino na polu pod Budzistowem to samobójstwo dla jego zarządcy! W ostatnim czasie byłem dwa razy w kinie w Atrium. Jeden seans: 5 widzów. Drugi seans: 2 widzów. Oczywiście były to nowości, reklamowane szeroko w mediach. Inna sprawa, że w sieciowych kinach bilety są ZNACZNIE droższe niż teraz w"Wybrzeżu". Kto się na taka rozrywkę skusi? I ile razy w roku? Nie liczmy także na ambitne kino - serwowane często przez RCK. Nie ten rodzaj biznesu to jest. Nie oszukujmy się. To będzie galeria duchów. Ciekawe np. w jaki sposób Niemcy, tak licznie obecni w naszym mieście, tam dojadą? Autostopem?
Cytować
+2 #20 Kruk 2017-04-25 19:24
Bardzo mnie cieszy ta inwestycja, która rozszerza zabudowę Kołobrzeg. Starczy już inwestycji na kupie w centrum. Władze miasta wcale nie zwracają uwagi na warunki parkowania w centrach handlowych i przy urzędach ulokowanych w samym centrum jakby służyć miały do parady. Z tego co wiem wszystkim się podoba gdy mogą robić zakupy w marketach gdzie wygodnie zrobić zakupy i odjechać. Nie wiem komu imponuje zatłoczenie. Może jeszcze wieżowce z Manhattanu by postawił, żeby było "miejsko". Podoba mi się ekspansja Kołobrzegu i stopniowe wypełnianie przestrzeni pozostałej. Miasto jest turystyczne i nie powinno zabraknąć wolnych przestrzeni na zieleń, fontanny, place zabaw dla dzieci, sport !
Cytować
+1 #21 Kołobrzeski w Budzistowie.. 2017-04-25 20:14
Cytuję Kruk:
Bardzo mnie cieszy ta inwestycja, która rozszerza zabudowę Kołobrzeg. Starczy już inwestycji na kupie w centrum. Władze miasta wcale nie zwracają uwagi na warunki parkowania w centrach handlowych i przy urzędach ulokowanych w samym centrum jakby służyć miały do parady. Z tego co wiem wszystkim się podoba gdy mogą robić zakupy w marketach gdzie wygodnie zrobić zakupy i odjechać. Nie wiem komu imponuje zatłoczenie. Może jeszcze wieżowce z Manhattanu by postawił, żeby było "miejsko". Podoba mi się ekspansja Kołobrzegu i stopniowe wypełnianie przestrzeni pozostałej. Miasto jest turystyczne i nie powinno zabraknąć wolnych przestrzeni na zieleń, fontanny, place zabaw dla dzieci, sport !

[quote name="Kruk"]Bardzo mnie cieszy ta inwestycja, która rozszerza zabudowę Kołobrzeg. Starczy już inwestycji na kupie w centrum. Władze miasta wcale nie zwracają uwagi na warunki parkowania w centrach handlowych i przy urzędach ulokowanych w samym centrum jakby służyć miały do parady. Z tego co wiem wszystkim się podoba gdy mogą robić zakupy w marketach gdzie wygodnie zrobić zakupy i odjechać. Nie wiem komu imponuje zatłoczenie. Może jeszcze wieżowce z Manhattanu by postawił, żeby było "miejsko". Podoba mi się ekspansja Kołobrzegu i stopniowe wypełnianie przestrzeni pozostałej. Miasto jest turystyczne i nie powinno zabraknąć wolnych przestrzeni na zieleń, fontanny, place zabaw dla dzieci,
I oto chodzi.Miasto wymaga poszrzenia swojej przestrzeni bo się udusimy.
Cytować
+1 #22 aca 2017-04-26 21:35
Wreszcie jakaś dobra wiadomośc w tym smutnym jak p.... mieście.
Cytować
-3 #23 Rodrigo 2017-04-27 06:10
It is a fully important service for them to drive more development in all of their key
income-generating businesses,” he stated.

my website; olha: https://google.com
Cytować
0 #24 Brandie 2017-11-12 09:37
However, I think you guys should include SHOOTAROUND style.


Feel free to surf to my web page :: nba live mobile coins: http://wallinside.com/post-61230293-nba-live-mobile.html
Cytować
0 #25 Millie 2017-11-15 16:11
First off, it is obtained them Digimons.

my site; how
to hack digimonlinks: https://www.npmjs.com/package/digimonlinkshackcheatsnosurvey
Cytować