Kołobrzeska parafia pw. św. Wojciecha otrzymała relikwie swojego patrona. Uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła we wtorek 24 kwietnia nastąpiło bezpośrednio przed Mszą św., podczas której, po dwóch latach przygotowań, 52 młode osoby przyjęły sakrament bierzmowania.

Wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, młodzież prosiła Ducha Świętego między innymi o dar męstwa w głoszeniu Ewangelii. Jak zauważył podczas mszy bp Włodarczyk, mało kto tak jak św. Wojciech może być przykładem życia, którego świętość nie polegała na odnoszeniu sukcesów w wymiarze ziemskim, lecz na bliskości z Bogiem i wierności Jego Słowu.

Fragment kości świętego umieszczono w relikwiarzu przypominającym pastorał poświęcił w Kołobrzegu Biskup Krzysztof Włodarczyk. Relikwie pochodzą z Gniezna, a delegacji parafian przekazał je w ostatnią sobotę Prymas Polski abp Wojciech Polak. Do miasta nad Parsętą przywiózł proboszcz parafii pod wezwaniem tego świętego, ks. Janusz Rajkowski.

Komentarze  

-2 #1 mer 2017-04-27 13:16
Czy nie jest to beższczeszczenie zwłok? Jak to się ma do zasad wiary katolickiej? Dla mnie to profanacja i dewocja.
Cytować
+2 #2 Pamietamy 2017-04-27 19:07
Czy to nie ta parafia od księdza pedofila???
Cytować
+3 #3 gienek z miasta 2017-04-27 21:56
Niech sobie świętują, ale czy takie relikwie, nie podpadają pod: nie będziesz miał cudzych bogów przede mną? niech jaki teolog domowy sie wypowie. Bo sie zastanawiam.
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama