Urzędnicy Gminy Kołobrzeg mają za sobą kolejne spotkanie z przedstawicielami warszawskiej spółki Retail Concept. Przedmiotem dyskusji były sprecyzowane już plany budowy centrum handlowego Karuzela, które powstanie w  Budzistowie.
Już dziś wiadomo, że obiekt zajmie powierzchnię 10 ha, w tym parkingi z 1000 miejsc postojowych oraz obiekt handlowy z niemal 100 lokalizacjami. Wypełnią go sklepy marek sieciowych, a także lokalnych producentów. W Karuzeli znajdzie się ponadto kino z 5 salami ekranowymi oraz market typu "dom i ogród". Na zewnątrz zaplanowano również restaurację fast-food.

Trwa finalizowanie umów z przyszłymi dzierżawcami i wkrótce będzie można oficjalnie mówić o markach które pojawią się w centrum. Tymczasem inwestor oczekuje na decyzje administracyjne, które pozwolą rozpocząć prace budowlane. Jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, pierwsze z nich ruszą wiosną 2018 r, a otwarcie ma nastąpić w drugiej połowie 2019 r. Inwestycja zbiega się ogromnymi inwestycjami drogowymi w tym obszarze, jak budowa ścieżki historyczno-edukacyjnej i drogi ekspresowej S6 oraz węzłów komunikacyjnych. Ich optymalne zaprojektowanie, w kontekście połączenia miejscowości Budzistowo i Karuzeli z głównymi drogami będzie tematem wspólnych starań inwestora i Gminy Kołobrzeg w rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.


Komentarze  

+9 #1 ... .... 2017-04-27 10:20
:lol: będziemy miec prace
Cytować
+14 #2 mieszkaniec2 2017-04-27 11:04
jakie uzgodnienia z GDKiA? jakie ulepszenie węzłów? przecież już wszystko jest zaprojektowane i wydana decyzja o pozwolenie na budowę S6. Co wy znowu ludziom wodę z mózgu robicie? macie ich za debili?
Cytować
+9 #3 mariuszmichal 2017-04-27 11:33
Uzgodnienia będą dotyczyć drogi 163 między węzłami Kg Wschód i węzłem Janiska. Trzeba tu zbudować 2 x 2 pasy ruchu. Do tego dodatkowe rondo umożliwiające dojazd do Budzistowa i ogródków na Janiskach.

A ty mieszkaniec 2 jeśli nie rozumiesz o co chodzi i choćby w przybliżeniu nie ogarniasz podstawowych zasad realizacji takich inwestycji to lepiej się nie odzywaj bo tylko internet zasmiecasz.

Co do maruderow - bardzo ważna inwestycja, ok. 1000 miejsc pracy i normalne porządne zakupy na miejscu. A porządne marki tez tu wejdą bo Kołobrzeg jest ważniejszy od Atrium w Koszalinie .......
Cytować
+24 #4 Askg 2017-04-27 12:14
Bardzo dobra i potrzebna inwestycja.
Cytować
+26 #5 Janusz87 2017-04-27 12:18
Mam nadzieje ze bedzie OBI lub Castorama :) tego nam brakuje, No i kino bo aż wstyd :)
Cytować
+8 #6 Poprostu.. 2017-04-27 13:36
Marzy mi się aby z kołobrzeskiejj przestrzeni zniknęły raz na zawsze wszechobecne budy a prawo było przestrzegane przez wszystkich włascicieli nieruchomości.Moim zdaniem w strefie uzdrowiskowej nie moze byc świetej krowy w postaci przyzwolonego handlu na placu tzw.kornasa.Przykładem kompleksoweo,ucywilizowanego handlu jest własnieje ta galeria. ten plac Kornasa "rumunią" wymaga wyjasnienia,dlaczego jest przyzwolenie na Lamanie statutu uzdrowiska. Dla wszystkich budziarzy, czeka praca w galerii/1000 miejsc./
Cytować
-8 #7 sasiad 2017-04-27 13:59
Cytuję mariuszmichal:
zbudować 2 x 2 pasy ruchu. Do tego dodatkowe rondo umożliwiające dojazd do Budzistowa i ogródków na Janiskach.
.......

Ty się chyba z koniem na łby pozamieniałeś. Bedziesz widział 2 pasy ruchu ale chyba na swojej d...pie.
Cytować
-2 #8 janos1k 2017-04-27 14:30
Janusz widzę powodzi się, skoro stac Cie na zakupy w najdrozszych DIY (wykluczam gazetki):)
Cytować
+14 #9 MKKG 2017-04-27 14:35
Nareszcie nie będzie trzeba do Koszalina ganiac po to czego nie można dostac tu na miejscu no i skończy się poniekąd przepłacanie w Kołobrzegu. Sieciówki obowiązuje stała cena więc dla zawyżonych cen prywaciarzy będą sporą konkurencją. :)
Cytować
-9 #10 mariuszmichal 2017-04-27 16:45
A zatem Sąsiad ma problem i chyba sam te pasy sobie założy .....
Projekt w pdf z rzutem układu komunikacyjnego
retailconcept.pl/projekty/Karuzela kołobrzeg, 47

Wchodzisz na ten adres i z prawej strony są pliki w pdf

Tam cały układ komunikacyjny jest juz zaprojektowany
Miłego oglądania :)
Cytować
+1 #11 LoL 2017-04-27 19:16
Do czasu budowy galerii miasto powinno rozwiązać kwestie poszerzenia granic miasta aby kołobrzeska galeria była naprawdę Kołobrzeską Galerią.
Cytować
-1 #12 Marek3455 2017-04-27 22:44
Cytuję mariuszmichal:
Uzgodnienia będą dotyczyć drogi 163 między węzłami Kg Wschód i węzłem Janiska. Trzeba tu zbudować 2 x 2 pasy ruchu. Do tego dodatkowe rondo umożliwiające dojazd do Budzistowa i ogródków na Janiskach.

A ty mieszkaniec 2 jeśli nie rozumiesz o co chodzi i choćby w przybliżeniu nie ogarniasz podstawowych zasad realizacji takich inwestycji to lepiej się nie odzywaj bo tylko internet zasmiecasz.

Co do maruderow - bardzo ważna inwestycja, ok. 1000 miejsc pracy i normalne porządne zakupy na miejscu. A porządne marki tez tu wejdą bo Kołobrzeg jest ważniejszy od Atrium w Koszalinie .......

Porządne marki nawet w Koszalinie nie utrzymają się a w takim mieście jak Kołobrzeg nic poza tym co w Hosso nie będzie. Kto tam będzie robił zakupy jak młodzi wyjeżdżają do większych miast. Padnie to wszystko i szkoda pieniędzy .
Cytować
+4 #13 Kasia455 2017-04-27 22:48
Cytuję ... ....:
:lol: będziemy miec prace

Tak za 1000 zł/M-c
Cytować
+2 #14 Anty Nazi Front 2017-04-27 23:23
Cytuję ... ....:
:lol: będziemy miec prace

Tak bedziecie za najniższą krajową.
Cytować
0 #15 frgz 2017-04-28 11:25
Co do placu Kornasa, to fakt, znowu sie Rumuni tam z blaszakami rozbijają, wygląda to tragicznie, ceny z kosmosu made in Turkish...wstyd, dzielnica wizytówka Kołobrzegu i ta droga jak ser szwajcarski w strone amfiteatru od niby ronda.
Cytować
-1 #16 ONUFRY 2017-04-28 13:47
Cytuję mariuszmichal:
Uzgodnienia będą dotyczyć drogi 163 między węzłami Kg Wschód i węzłem Janiska. Trzeba tu zbudować 2 x 2 pasy ruchu. Do tego dodatkowe rondo umożliwiające dojazd do Budzistowa i ogródków na Janiskach.

A ty mieszkaniec 2 jeśli nie rozumiesz o co chodzi i choćby w przybliżeniu nie ogarniasz podstawowych zasad realizacji takich inwestycji to lepiej się nie odzywaj bo tylko internet zasmiecasz.

Co do maruderow - bardzo ważna inwestycja, ok. 1000 miejsc pracy i normalne porządne zakupy na miejscu. A porządne marki tez tu wejdą bo Kołobrzeg jest ważniejszy od Atrium w Koszalinie .......

Śmieciowych miejsc pracy zapomniałeś dodac, bo nikt mi nie powie że panie które grzecznie się będą uśmiechały, wyrobione i wymalowane, zarobią dużo. Już jesteśmy czarnymi wołami w sektorze turystycznym (praza za grosze), to teraz dojdzie druga specjalnośc naszego regionu - praca za totalne grosze w handlu. Nie twierdzę żeby tej inwestycji nie było, jest to jakieś zawsze urozmaicenie, dodatkowa atrakcja. Ale pisanie o miejscach pracy jak ma się do zaoferowanie g....niane oferty pracy to raczej nie przystoi. Na obrzeżach Kołobrzegu i w sąsiednich gminach powinny powstawac zakłady produkcyjne oraz inne, które stanowiłyby alternatywę do tych już istniejących dziadowskich miejsc pracy, nie oszukujmy się - praca w większości stanowisk w turystyce oraz w handlu powinna byc dla ludzi o niższych kwalifikacjach, a teraz z braku perspektyw jest tak, że osoby po wyższym obierają ziemniaki i sprzątają pokoje lub handlują. Budżetówka same pociotki. Super
Cytować
0 #17 starxx 2017-05-06 11:23
Po pierwsze: nie 1000 miejsc postojowych, a 800
Po drugie: nie prawie 100 lokalizacji handlowych, a 60
Po trzecie: galeria ma byc otwarta w I kwartale 2019
źródło:
http://retailconcept.pl/projekty/Karuzela_Kolobrzeg,47
Cytować
0 #18 Cathern 2017-05-18 07:23
Czy tekst jest wartościowy i wiele wnosi? Nie wiem.
Ale jest bardzo ciekawy i dobrze napisany.


My webpage :: prace
zaliczeniowe: http://mordka.eu/tag/tematy-prac-magisterskich-filologia-angielska/
Cytować
0 #19 Kirk 2017-05-22 01:38
Nie mogę się zgodzić ze wszystkim co przedstawia
autor, nad wieloma kwestiami warto byłoby się zastanowić
jeszcze raz.

Visit my website - tworzenie prac magisterskich: http://kobietyaktywne.pl/index.php?strona=strony&nrf=401
Cytować