http://www.villa-nieruchomosci.pl/
Nie aby kogokolwiek szykanować, ani też nie żeby przesadnie chwalić - jednak cały czas informujemy o przypadkach wyjazdu zastępów strażackich w zamian karetki pogotowia. Szerzej o problemie pisaliśmy [tutaj]. Wyjaśnialiśmy jak to wygląda od środka i dlaczego tak się dzieje.

Pokazujemy obraz sytuacji właśnie po to, aby naświetlić ją głównie decydentom. Jak ważne dla Kołobrzegu jest posiadanie kolejnej karetki z zespołem ratownictwa medycznego pokazuje chociażby zeszły poniedziałek. Straż dwukrotnie jechała wezwana na pomoc. Ratownicy medyczni pojawili się po chwili od ich przybycia. Pierwszy przypadek to atak epilepsji na ulicy w podkołobrzeskim Grzybowie. Drugi raz strażacy wyjeżdżali około godziny 20.00. wtedy kierowca miał zasłabnąć na ulicy Słowińców w Kołobrzegu. Na szczęście w obu przypadkach pomoc przyszła szybko. Przypomnijmy, że dodatkowa karetka ma się pojawić w Kołobrzegu od sezonu letniego. Według zapowiedzi władz wojewódzkich, ma ona zostać na stałe.










Komentarze  

+14 #1 maik 2017-05-09 15:51
Działają w systemie to i są wzywani. Szkoda, że policja nie garnie się tak bardzo, siedzi zasikany pijak i wyzywa wszystkich, a Policja wzywa karetkę by go zabrali do szpitala by wytrzeźwiał. Ratownicy namawiają śmierdziucha by pojechał, ten odmawia i rzuca bluzgami. Nie dał się przebadac, karetka zajęta przez godzinę bez najmniejszego zagrożenia życia, policja zawinęła się po kilku minutach. Taka historyjka spod mojej pracy...
Cytować
+4 #2 Sic 2017-05-09 17:17
Policja w tym czasie bez spiny "suszyła" na Osiedlu Bałtyk... Zamiast jechać zrobić porządek z pijaczkiem wolała beztrosko wystawiać mandaty :-*
Cytować
0 #3 Iwona Irena Bo 2017-05-09 18:48
Cytuję Sic:
Policja w tym czasie bez spiny "suszyła" na Osiedlu Bałtyk... Zamiast jechać zrobić porządek z pijaczkiem wolała beztrosko wystawiać mandaty :-*

fakt czaił sie jakiś Łoś bez auta...ale i tak szacun dla SP
Cytować
+6 #4 Jeż Dżący 2017-05-09 19:02
Cytuję Sic:
Policja w tym czasie bez spiny "suszyła" na Osiedlu Bałtyk... Zamiast jechać zrobić porządek z pijaczkiem wolała beztrosko wystawiać mandaty :-*

No bo po co ruszac d u p e jak Strażacy i tak pewnie przyjadą.
Panowie Strażacy, bez Was zginiemy. Wielkie Wam Dzięki w imieniu Narodu.
Cytować
0 #5 Holender 2017-05-10 11:40
Cytuję maik:
Działają w systemie to i są wzywani. Szkoda, że policja nie garnie się tak bardzo, siedzi zasikany pijak i wyzywa wszystkich, a Policja wzywa karetkę by go zabrali do szpitala by wytrzeźwiał. Ratownicy namawiają śmierdziucha by pojechał, ten odmawia i rzuca bluzgami. Nie dał się przebadac, karetka zajęta przez godzinę bez najmniejszego zagrożenia życia, policja zawinęła się po kilku minutach. Taka historyjka spod mojej pracy...

Ty już ni masz pracy, zwolnili cię. Nie pamiętasz?
Cytować
-4 #6 Holender 2017-05-10 11:44
Cytuję Jeż Dżący:
Cytuję Sic:
Policja w tym czasie bez spiny "suszyła" na Osiedlu Bałtyk... Zamiast jechać zrobić porządek z pijaczkiem wolała beztrosko wystawiać mandaty :-*

No bo po co ruszac d u p e jak Strażacy i tak pewnie przyjadą.
Panowie Strażacy, bez Was zginiemy. Wielkie Wam Dzięki w imieniu Narodu.

Bez nich zginiemy? HAHAHAHAHA. Wszystkich jak zwykle rozśmieszasz. Śmiechu warty ten twój komentarz. Pewnie i nic ci nie przeszkadza, że strażacy potrafią wyjechać i uratować gołębia zaplątanego w linki. Podczas gdy innemu człowiekowi grozi utrata zdrowia (nie pomogą mimo, że gniazdo szerszeni znajduje się na czyjejś działce). WOLĄ POMAGAĆ ZWIERZĘTOM NIŻ LUDZIOM!
Cytować
+2 #7 sylwekanonim 2017-05-10 20:46
witam. parę słów i ja dodam. wszyscy zadowoleni że będzie jeszcze jedna karetka , ole proszę mi wierzyć że nie wiele to zmieni. problem leży gdzie indziej - zasadność wezwania nagłej pomocy.jezeli społeczeństwo będzie dzwonić do temperatur, do nadciśnienie i bólu który jest od trzech dni , do złego samopoczucia np: po spożyciu alkoholu lub używek bądż do awantur domowych ( a mogli by sami dotrzeć do lekarza POZ ) to karetek zawsze będzie za mało. nie dotrą tam gdzie będą rzeczywiście potrzebne i zasadnie. karetki są wzywane do przewiezienia do szpitala z POZ lub ośrodków spa ( bo są za darmo ) a pacjenci mogli by jechać transportem sanitarnym, który w naszym regionie praktycznie nie funkcjonuje mimo że NFZ płaci firmie za takie usługi. na koniec proszę się zastanowić zanim zadzwonicie Państwo po karetkę czy naprawdę ją potrzebujecie- może są bardziej potrzebujący będący w stanie zagrożenia życia. proszę o rozwagę
Cytować
0 #8 WiedzmaKg 2017-05-11 21:55
Taki przypadek. Rano ok 8 widzę dziewczynę, wiek na oko 18 lat.Leży na ławce w parku. Rzeczy z torebki rozwalone wokół niej, telefon w ręku, portfel na ziemi. Podchodzę i budzę-zero reakcji. Więc po chwili dzwonię po karetkę. Karetka przyjeżdża i co słyszę? Dlaczego przeszkadzam dziewczynie spac bo to wolny kraj a rzeczy może miec gdzie jej sie podoba... Odechciewa się naprawdę pomagac.
Cytować