W tym tragicznym wypadku zginął 11-letni chłopiec i jego dziadek. Dzisiaj, po dwóch latach od wydarzenia, wygłoszono mowy końcowe. Prokuratura żąda 10 lat więzienia dla Ryszarda W.

Ryszard W. jest oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod Gościnem. Zginęły w nim dwie osoby – jego 11-letni syn Oliwier oraz teść. Według zeznań osób uczestniczących w wypadku – żony i teściowej Ryszarda W., to właśnie on agresywnie zachowywał się podczas jazdy samochodem. Miał szarpać i bić po głowie swoją żonę, która wówczas, 1 maja 2015 roku, prowadziła auto. Według prokuratury takie zachowanie stało się bezpośrednią przyczyną dramatycznego wypadku w którym zginęły dwie osoby. Więcej pisaliśmy o tym [tutaj]


Na dzisiejszej rozprawie prokurator zażądał 10 lat więzienia dla Ryszarda W. a także dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla byłej już żony i 80 tysięcy złotych dla teściowej. Obrońca wniosła o uniewinnienie oskarżonego. Przypominamy – Ryszard W. od początku rozprawy zasłania się niepamięcią – twierdzi, że nie pamięta samego wypadku ani tego, co działo się potem. Ogłoszenie wyroku nastąpi 23 maja.



Komentarze  

-8 #1 zen 2017-05-09 14:05
Serce mi się kraja jak słyszę że przez głupotę dorosłych w tym przyp. rodziców i dziadków ginie niewinne dziecko .Wy wszyscy jestescie odpowiedzialni za jego śmierc wiadomo zginął też jego dziadek ale ja za śmierc mojego dziecka w tym przypadku nie chciał bym nawet złotowki
Cytować
+39 #2 qlq 2017-05-09 15:04
teraz ma zanik pamięci szmaciarz????dziecko zginęło biedne niczemu niewinne!..biedaczek nie pamieta ale traktowac kobiete jak szmate to potrafil.!dwoje ludzi zginelo niepotrzebnie bo ajza nie potrafi trzymac nerwow na wodzy.....tfuuuuuu asocjalny gnój
Cytować
+27 #3 Kejka 2017-05-09 15:24
Obronca wniosla o uniewinnienie... Serio ?!?! Mógł tyle nie chlac, to by pamiętał co się wydarzyło.
Cytować
-10 #4 zebra 2017-05-09 16:47
Prokuratura juz oczysczona z mordercow sadowych ?Stalinowskich sedziow mordercow typu KRZYZANOWSKI z Koszalina?
Mordercow sadowych INKI.
Danuty Siedzikowny sanitariuszki ARMII KRAJOWEJ 17 letniej dziewczyny
Pytam czy oczysczczona ze zbrodniarzy , ze moze "zadac "
Cytować
+17 #5 Rolo55 2017-05-09 20:46
Za kraty z nim, tyle w temacie.
Cytować
+17 #6 jonas 2017-05-09 21:14
Zabił bydlak dwie osoby i prokuratura żąda raptem 10 lat (pomijam fakt że mogła 12 lat), to kpina z poczucia zwykłej ludzkiej sprawiedliwości. To coś nie powinno już nigdy wyjść na wolność.
Cytować
+3 #7 KROTAMITON 2017-05-10 03:52
Irek Łysiak SSR w Kołobrzegu dołoży oskarżonemu grubo.
Cytować
+5 #8 niewiarygodne 2017-05-10 08:23
:-x .powinien dostać dożywocie!!! Damski bokser,dzieciobójca :cry:
Cytować
+4 #9 miejscowy 2017-05-10 08:31
powinien sam zginąć w tym wyadku a nie zginęli niewinni ludzie
Cytować
+2 #10 ONUFRY 2017-05-10 08:34
Jeśli udowodnią mu winę, za coś takiego powinna byc tylko jedna słuszna kara - KARA ŚMIERCI. Tu się nawet nie ma co rozwodzic. Jednak oczywiście nasz kraj chce byc tak "szlachetny" i "cywilizowany" jak zachód, więc zniósł tą karę. I zostaje jedno pytanie, na które nikt nie potrafi mi nigdy odpowiedziec ale logicznie: Dlaczego zmusza się społeczeństwo do utrzymywania takich najgorszych przestępców ?
Kara śmierci oczywiście powinna byc stosowana nie przy każdym zabójstwie czy morderstwie, chodzi o drastyczne przypadki. Tego gościa na pewno bym zaliczył do takiej kary. A tak co tam - odsiedzi co najwyżej parę latek, wyjdzie na warunkowym i będzie się śmiał.
Politycy, czerpcie wzorce z USA a nie Merkelowej.
Cytować
-2 #11 MIKI 2017-05-10 10:37
Brak slow.
Cytować
+1 #12 Jadzia z Chojnic 2017-05-10 19:53
zabicie gnoja byłoby jedynym sprawiedliwym wyrokiem, ale co zrekompensuje matce stratę dziecka i ojca? Nic, żadne pieniądze ani najwyższa kara tego bólu nie ukoi.
Cytować
0 #13 frgz 2017-05-10 21:31
Poniósł już największą karę- stracił dziecko, a reszta to tylko bonus w postaci wakacji na nasz koszt.
Cytować
+2 #14 grosik 2017-05-11 08:36
Cytuję jonas:
Zabił bydlak dwie osoby i prokuratura żąda raptem 10 lat (pomijam fakt że mogła 12 lat), to kpina z poczucia zwykłej ludzkiej sprawiedliwości. To coś nie powinno już nigdy wyjść na wolność.

ostanio pisali tu, że za "wymuszenie kebaba" też grozi 10 lat, kpina z wymiaru sprawiedliwości.
Cytować