http://www.villa-nieruchomosci.pl/
Dzięki staraniom pracowników Urzędów Morskich weszła w życie, zapowiadana przez ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, nowelizacja ustawy O Obszarach Morskich Rzeczypospolitej Polskiej i Administracji Morskiej, przywracająca możliwość rozpalania ognisk na plaży za zgodą właściwego terytorialnie dyrektora Urzędu Morskiego.

Zgodnie z nowym prawem ogniska na plaży można rozpalać za zgodą właściwego terytorialnie dyrektora urzędu morskiego. Oznacza to, że zgodę na rozpalenie ogniska na plaży będzie można uzyskać w drodze wydania przez Urząd Morski decyzji administracyjnej. Procedura ta może potrwać od 2 do 4 tygodni.

Rozpalenie ogniska bez wymaganej zgody będzie natomiast nadal podlegać karze grzywny, nałożonej mandatem karnym wysokości do 500 zł, zaś w przypadku spowodowania szczególnego zagrożenia, pracownicy Urzędu będą mogli skierować do sądu wniosek o ukaranie grzywną wysokości do 5000 zł.

Komentarze  

-8 #1 Mewa robi na drzewa 2017-05-15 10:54
O fajnie. Powycinałem wszystkie drzewa na swojej działce i nie mam co zrobić z gałęziami. Mam też kilka starych opon.
Cytować
+17 #2 Matjas 2017-05-15 11:30
O grill jednorazowy trzeba także składać wniosek?
Cytować
+13 #3 loluś 2017-05-15 13:36
Od 2 do 4 tygodni no błyskawiczna decyzja, brawo :roll:
Cytować
+18 #4 Olooo 2017-05-15 19:02
To ja juz zloże wnisoek bo 16 lipca chcialbym zrobic ognisko. Chyba,że bedzie padac to 17 lipca, ale na ten dzien nie bede mial juz zezwolenia. Zloze jednak wniosek na kazdy dzien wakacji, tak bedzie najlepiej. Hahaha jaka paranoja,ale tak to jest jak urzad morski jest w Slupsku, szkoda ze nie w Zakopanem.
Cytować
+10 #5 ghahah 2017-05-15 20:07
ten Słupsk to jakaś ku.rwa kompromitacja społeczna niech oni wypie.rdalają na molo węgorze chapac
Te miasto długo nie będzie miało swoich praw dopóki jakiś je.bany Słupsk nami rządzi, my lud chcemy by to Kołobrzeg rzadził Kołobrzegiem nie Słupsk
Cytować
-1 #6 Karol_KG 2017-05-16 03:59
Jak dla mnie to Slupsk to najlepiej dzialajacy urzad z urzedow morskich, nie raz mialem kontakt z innymi i zawsze doceniam Slupski urzad.
Cytować
+2 #7 ONUFRY 2017-05-16 13:53
Ludzie, nie oszukujmy się, taka frajda rozpalania ogniska na plaży będzie przede wszystkim dogodna dla bogatych właścicieli hoteli, którzy już bez problemu wystarają się, aby bogatym klientom zorganizowac fajne, nietypowe ognisko, bo na plaży, i nawet poradzą sobie z ewentualnym deszczem, posatwią jakieś namiociki itp. Oni na pewno dostaną pozwolenie. A wy strudzeni mieszkańcy, którzy za grosze tam tyracie, pozwolenia nie dostaniecie, jestem tego prawie pewny. Wątpie, czy przeciętny Kowalski dostanie zezwolenie, zaraz zacznie się wypełnianie wniosków, jakie będą środki bezpieczeństwa, czy będzie 10 gaśnic, zaklepana straż pożarna itp. itd. Czyli Kołobrzeżanin prawie jak nie w swoim mieście buahaha. Skąd ja to znam :-*
Cytować
+3 #8 Kikus 2017-05-16 14:55
Cytuję Matjas:
O grill jednorazowy trzeba także składać wniosek?

Tak, bo istnieje duże prawdopodobieństwo że po spożyciu alk% wy[...]isz jednorazowy grill do morza i zanieczyścisz środowisko.
Cytować
+1 #9 gosia walia 2017-05-20 22:56
mieszkałam na wybrzeżu walijskim przez pewien czas. tam rozpalanie ognisk na plazy jest powszechnie praktykowane, wpisane w ich kulturę. wielokrotnie brałam udział w takim biesiadowaniu wieczornym i myślę, że są to niezapomniane chwile spędzone w wyjątkowy sposób. i szczerze mówiąc nie słyszałam o jakichkolwiek piromańskich wybrykach:)
no chyba nie jesteśmy gorsi i potrafimy zachowywać się racjonalnie ....mam nadzieję :)
Cytować
0 #10 Tabatha 2017-09-22 15:21
Paragraph writing is also a fun, if you be acquainted with after
that you can write otherwise it is complex to write.


Here is my web blog :: free mobile
sex cam sites: https://webcamreports.com/articles/free-mobile-sex-cam-sites
Cytować