W pierwszej kolejności usuwanie szkodliwego dla zdrowia materiału, który używany był do dociepleń budynków w latach 80 rozpoczęto w wieżowcu przy ul. Budowlanej. Obecnie trwają prace przy rozkładaniu rusztowania na jednym z dłuższych bloków w mieście.

Pieniądze na usuwanie azbestu Kołobrzeska Kołobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa otrzymała ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W kolejnych etapach materiał zniknie również z bloków przy ul. Giełdowej, Kupieckiej, Ratuszowej oraz Wąskiej Jak przewidują urzędnicy łącznie w tym roku zostanie usunięte 91 ton azbestu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace na wszystkich budynkach powinny zakończyć się jeszcze tegorocznej jesieni.


Komentarze  

+12 #1 ONUFRY 2017-05-17 14:49
Całkiem ok ten blok po odnowieniu wygląda, połowa Kołobrzeżan mieszka w blokach (nie tylko wieżowcach) wybudowanych za dawnych czasów. Kiedyś Kołobrzeżanie zwłaszcza młodzi nie będą mieli gdzie mieszkac, jak te bloki po prostu ze starości trzeba będzie wyburzyc. Czy to jest ten wspaniały nasz kapitalizm, do którego ludzie lgnęli jak do miodu, że młodego człowieka nigdy nie będzie stac na własne "M" (w przeciwieństwie do socjalizmu), nawet na kredyt z uwagi na brak zdolności kredytowej ??? Pytam się czy o to w tym wszystkim chodziło, że mamy piękne ulice, deptaki, ścieżki rowerowe, tylko mieszkac (z uwagi na żenująco kiepskie oferty pracy) gdzie nie mamy ?? Nie jestem za socjalizmem, ale my w tym kraju nawet normalnego kapitalizmu nie jesteśmy w stanie stworzyc !! a w Kołobrzegu to już zwłaszcza !!
Cytować
-13 #2 Kikus 2017-05-17 15:02
Cytuję ONUFRY:
Całkiem ok ten blok po odnowieniu wygląda, połowa Kołobrzeżan mieszka w blokach (nie tylko wieżowcach) wybudowanych za dawnych czasów. Kiedyś Kołobrzeżanie zwłaszcza młodzi nie będą mieli gdzie mieszkac, jak te bloki po prostu ze starości trzeba będzie wyburzyc. Czy to jest ten wspaniały nasz kapitalizm, do którego ludzie lgnęli jak do miodu, że młodego człowieka nigdy nie będzie stac na własne "M" (w przeciwieństwie do socjalizmu), nawet na kredyt z uwagi na brak zdolności kredytowej ??? Pytam się czy o to w tym wszystkim chodziło, że mamy piękne ulice, deptaki, ścieżki rowerowe, tylko mieszkac (z uwagi na żenująco kiepskie oferty pracy) gdzie nie mamy ?? Nie jestem za socjalizmem, ale my w tym kraju nawet normalnego kapitalizmu nie jesteśmy w stanie stworzyc !! a w Kołobrzegu to już zwłaszcza !!

Zmień dilera. Pozdrawiam
Cytować
-8 #3 Roman. 2017-05-17 15:53
A kiedy Wschodnia?
Cytować
-11 #4 tsubasa 2017-05-17 17:08
? a moloch na złotej kiedy?
Cytować
+14 #5 h li li gli 2017-05-17 17:24
Cytuję Kikus:
Cytuję ONUFRY:
Całkiem ok ten blok po odnowieniu wygląda, połowa Kołobrzeżan mieszka w blokach (nie tylko wieżowcach) wybudowanych za dawnych czasów. Kiedyś Kołobrzeżanie zwłaszcza młodzi nie będą mieli gdzie mieszkac, jak te bloki po prostu ze starości trzeba będzie wyburzyc. Czy to jest ten wspaniały nasz kapitalizm, do którego ludzie lgnęli jak do miodu, że młodego człowieka nigdy nie będzie stac na własne "M" (w przeciwieństwie do socjalizmu), nawet na kredyt z uwagi na brak zdolności kredytowej ??? Pytam się czy o to w tym wszystkim chodziło, że mamy piękne ulice, deptaki, ścieżki rowerowe, tylko mieszkac (z uwagi na żenująco kiepskie oferty pracy) gdzie nie mamy ?? Nie jestem za socjalizmem, ale my w tym kraju nawet normalnego kapitalizmu nie jesteśmy w stanie stworzyc !! a w Kołobrzegu to już zwłaszcza !!

Zmień dilera. Pozdrawiam


ONUFRY ma rację ja pracuję za 2500zł i nie mogę kredytu dostac na mieszkanie,
Cytować
-4 #6 szczepw.. 2017-05-17 19:44
Plany usuwania tego materiału opracował chyba jakiś ułomek.Postawili rusztowanie ale będą zejmowac azbest tylko z 3-ch klatek.Przejdą na inny blok a na Budowlaną wrócą chyba za kilka lat.Takie prztykanie nie służy nikomu. Skończcie jeden blok ,zacznijcie następny
Cytować
-2 #7 dobra rada 2017-05-17 21:09
Cytuję h li li gli:
Cytuję Kikus:
Cytuję ONUFRY:
Całkiem ok ten blok po odnowieniu wygląda, połowa Kołobrzeżan mieszka w blokach (nie tylko wieżowcach) wybudowanych za dawnych czasów. Kiedyś Kołobrzeżanie zwłaszcza młodzi nie będą mieli gdzie mieszkac, jak te bloki po prostu ze starości trzeba będzie wyburzyc. Czy to jest ten wspaniały nasz kapitalizm, do którego ludzie lgnęli jak do miodu, że młodego człowieka nigdy nie będzie stac na własne "M" (w przeciwieństwie do socjalizmu), nawet na kredyt z uwagi na brak zdolności kredytowej ??? Pytam się czy o to w tym wszystkim chodziło, że mamy piękne ulice, deptaki, ścieżki rowerowe, tylko mieszkac (z uwagi na żenująco kiepskie oferty pracy) gdzie nie mamy ?? Nie jestem za socjalizmem, ale my w tym kraju nawet normalnego kapitalizmu nie jesteśmy w stanie stworzyc !! a w Kołobrzegu to już zwłaszcza !!

Zmień dilera. Pozdrawiam


ONUFRY ma rację ja pracuję za 2500zł i nie mogę kredytu dostac na mieszkanie,



pracuj.pl
Cytować
+6 #8 Ron 2017-05-17 21:56
Cytuję tsubasa:
? a moloch na złotej kiedy?


Na Złotej nie ma azbestu.
Cytować
-1 #9 narrator 2017-05-18 07:24
Cytuję Ron:
Cytuję tsubasa:
? a moloch na złotej kiedy?


Na Złotej nie ma azbestu.

Ale za to jest zapach kalafioru.
Cytować
+1 #10 :lol: 2017-05-18 08:39
Dobrze że nie pokazaliście tego budynku od drugiej strony, każdy balkon na inną modł, co komu w duszy gra to tak ma urządzony, jedni na żółto a inni panele. :-x
Cytować
0 #11 :::::: 2017-05-18 12:58
Cytuję Kikus:
Cytuję ONUFRY:
Całkiem ok ten blok po odnowieniu wygląda, połowa Kołobrzeżan mieszka w blokach (nie tylko wieżowcach) wybudowanych za dawnych czasów. Kiedyś Kołobrzeżanie zwłaszcza młodzi nie będą mieli gdzie mieszkac, jak te bloki po prostu ze starości trzeba będzie wyburzyc. Czy to jest ten wspaniały nasz kapitalizm, do którego ludzie lgnęli jak do miodu, że młodego człowieka nigdy nie będzie stac na własne "M" (w przeciwieństwie do socjalizmu), nawet na kredyt z uwagi na brak zdolności kredytowej ??? Pytam się czy o to w tym wszystkim chodziło, że mamy piękne ulice, deptaki, ścieżki rowerowe, tylko mieszkac (z uwagi na żenująco kiepskie oferty pracy) gdzie nie mamy ?? Nie jestem za socjalizmem, ale my w tym kraju nawet normalnego kapitalizmu nie jesteśmy w stanie stworzyc !! a w Kołobrzegu to już zwłaszcza !!

Zmień dilera. Pozdrawiam

idiota się wypowiedział
Cytować
0 #12 ALOJZY 2017-05-19 10:15
Na "OGRODACH" nie zniknie bo stare T.... tego nie rozumieja ze trzeba starac sie o srodki zewnetrzne bo sami nie dadza rady.Czekaja jak im MON sciagnie. A pozatym sami uwalili wlasna uchwale idac do sadu ,natomiast pod nowa sie nie podpisuja bo sa w cimnej d....Szkoda slow i nerwow.
Cytować