To już 10 edycja największej kampanii na rzecz honorowego krwiodawstwa w Polsce "Zbieramy krew dla Polski" organizowanej wspólnie przez Grupę Muszkieterów, Polski Czerwony Krzyż i wolontariuszy Ekonoma. 31 maja br. w ramach wspólnych działań Grupy Muszkieterów i PCK, na parkingu przy Bricomarche na ulicy Jasnej w godz. od 11-14 zostanie przeprowadzona akcja oddawania krwi. Stanie tam mobilny punkt pobierania krwi, który umożliwi wszystkim chętnym przyłączenia się do inicjatywy. Tą akcją "Zbierając krew dla Polski" organizatorzy chcą podkreślić wagę krwi jako daru ratującego życie i zdrowie człowieka .

- Mamy nadzieję, że tegoroczna kampania będzie równie wyjątkowa, co poprzednie. Zachęcamy wszystkich zdrowych i pełnoletnich mieszkańców do przyłączenia się do naszej akcji – mówi Jolanta Kałucka, opiekun szkolnego koła PCK. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek, który ma ukończony 18 rok życia i nie więcej niż 65 lat, waży więcej niż 50 kg. Na dzień przed zabiegiem nie należy zażywać niektórych leków(min. aspiryny). W dniu oddania należy spożyć lekkie śniadanie i wypić sporą ilość wody. Należy też mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. Każdy kto odda krew uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań ,otrzyma breloczek pierwszej pomocy. Zbiórce krwi towarzyszyć będą atrakcje: wśród nich nauka pierwszej pomocy przed medycznej( na fantomie), konkursy i quizy z nagrodami dla dzieci. Wolontariusze Ekonoma to uczniowie, którzy za najlepszą promocję honorowego krwiodawstwa w szkole i mieście w 2015 r. zajęli I miejsce w województwie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama