Rozstrzygnięty został przetarg na uruchomienie w Kołobrzegu systemu roweru miejskiego. Już niebawem 12 stacji rozproszonych po całym mieście rozpocznie swoją działalność. Podpisanie umowy z firmą realizującą projekt zaplanowane jest na koniec maja. Wszystko wskazuje więc, że miejskim rowerem będziemy mogli pojechać już w te wakacje.

Przed nami jeszcze decyzja Rady Miasta co do odpłatności za korzystanie z usług miejskich rowerów. Projekt złożony do rady przez prezydenta miasta zakłada, że pierwsze 20 minut będzie darmowe. Czas od 20 minut do godziny ma kosztować 2 zł, a od 2 godzin do 3 – 3 zł. Powyżej 3 godzin odpłatność ma wynosić 10 zł bo chodzi o rotację rowerów i ich użytkowników. Projekt uchwały przewiduje także opłatę aktywacyjną, która będzie jednorazowa i ma wynosić 10 zł. Co ważne system rowerowy, który będzie w Kołobrzegu z powodzeniem jest stosowany w wielu polskich miastach. Dlatego ci, którzy już mają swoje konta bo korzystali z rowerów np. w Warszawie lub Krakowie nie będą musieli robić tego powtórnie. Oczywiście radni w trakcie dyskusji mogą zmienić propozycje prezydenta, więc tak naprawdę jak będą wyglądały wyżej wymienione odpłatności dowiemy się dopiero po najbliższej sesji rady miasta.

Komentarze  

+12 #1 Jeż Dżący 2017-05-18 18:06
No i fajnie. Teraz tylko czekac co zostało tradycyjnie skopane/niedopracowane i wymaga korekty. Obym się mylił, bo inicjatywa zacna :)
Cytować
0 #2 Xir 2017-05-18 21:44
Cytuję Jeż Dżący:
No i fajnie. Teraz tylko czekac co zostało tradycyjnie skopane/niedopracowane i wymaga korekty. Obym się mylił, bo inicjatywa zacna :)

Więcej wiary
Cytować
-8 #3 T2000 2017-05-18 21:48
Czym jest ta opłata aktywacyjna? Co w sobie zawiera i jaki jest jej cel? Sprawa od razu trafi do rzecznika spraw konsumenta.
Cytować
+7 #4 Sąsiad 2017-05-18 23:07
Cytuję T2000:
Czym jest ta opłata aktywacyjna? Co w sobie zawiera i jaki jest jej cel? Sprawa od razu trafi do rzecznika spraw konsumenta.

Cennik jest identyczny jak w Szczecinie, jeśli tam działa jaki jest Twój problem? Opłata jest po to, żeby byle łak z ulicy nie zaj***umał roweru...
Cytować
-5 #5 Wiktor H 2017-05-19 05:19
a gdzie kasa fiskalna jak zwykle złodziejstwo tak samo jak myjnie samochodowe
Cytować
+3 #6 Hehehe 2017-05-19 07:26
Cytuję Wiktor H:
a gdzie kasa fiskalna jak zwykle złodziejstwo tak samo jak myjnie samochodowe

A w parkometrze masz kase fiskalna :)?
Cytować
-5 #7 Dzefrej 2017-05-19 13:47
Smiechem mozna sie udusic, w Kopenhadze rower miejski jest darmowy!!!
Cytować
-1 #8 :lol: 2017-05-19 14:01
Cytuję T2000:
Czym jest ta opłata aktywacyjna? Co w sobie zawiera i jaki jest jej cel? Sprawa od razu trafi do rzecznika spraw konsumenta.

Spokojnie ta opłata aktywacyjna zapewne nie przepada tylko jest do wyjeżdżenia 8)
Cytować
+5 #9 artur74 2017-05-19 19:53
Cytuję Dzefrej:
Smiechem mozna sie udusic, w Kopenhadze rower miejski jest darmowy!!!

Proszę bardzo... zakup rowery, ustaw je w mieście i udostępniaj innym bezpłatnie.
Cytować
0 #10 T2000 2017-05-20 11:06
Cytuję Sąsiad:
Cytuję T2000:
Czym jest ta opłata aktywacyjna? Co w sobie zawiera i jaki jest jej cel? Sprawa od razu trafi do rzecznika spraw konsumenta.

Cennik jest identyczny jak w Szczecinie, jeśli tam działa jaki jest Twój problem? Opłata jest po to, żeby byle łak z ulicy nie zaj***umał roweru...

No to faktycznie przykład Szczecina, miasta tak fatalnie zarządzanego w Polsce chyba nie ma, aktywacja płatna żeby nikt nie ukradł? To jest bez sensu co piszesz, a aktywacja 1 zł to będzie kradzież, 10zł już nie. Idz lemingu po rozum
Cytować
+2 #11 mareczek maruś 2017-05-20 13:18
Bardzo mi się to podoba. Oby zachęciło to miasto do budowy kolejnych ścieżek. Np. wzdłuż nowego odcinka obwodnicy.
Cytować
0 #12 maik 2017-05-21 10:39
Dajcie stacje przy cmentarzu i rynku na Trzebiatowskiej!!!
Cytować