Nie powiodła się dzisiejsza próba odwołania Artura Wasiewskiego z funkcji przewodniczącego Rady Gminy Dygowo. Podczas sesji nadzwyczajnej za pozostawieniem radnego na dotychczasowym stanowisku głosowało 8 na 15 gminnych samorządowców.

Mimo próśb wójta Grzegorza Starczyka o merytoryczną dyskusję nie obyło się bez emocjonalnych wypowiedzi. Rozpoczął sam Wasiewski, który odpowiadał na wniosek o własne odwołanie, w którym opozycyjni radni zarzucili mu m.in. arogancję, stronniczość i tworzenie podziałów w radzie. - To wierutne kłamstwa (…) nie macie rzeczowych argumentów, aby mnie odwołać (…) Niektórzy się naoglądali „Rancza” i zamarzyły im się Wikowyje. A Dygowo to nie Wilkowyje – mówił przewodniczący w przygotowanym przez siebie oświadczeniu. Ponadto oskarżył podpisanych pod wnioskiem o polityczne ambicje zagarnięcia stanowisk w radzie i plagiat uzasadnienia postulatu o odwołanie, które zostało skopiowane z podobnego wniosku Rady Gminy Jedlnia Letnisko z 2013 roku. - Czy jako przewodniczący nie zasłużyłem sobie na jakieś autorskie, prawdziwe powody, aby mnie odwołać? – pytał Artur Wasiewski.

Jeden z podpisanych pod wnioskiem radnych, Piotr Krysztofiak potwierdził, że z internetu ściągnął wzór takiego postulatu. Jednak zastrzegł, że wszystkie zawarte w nim zarzuty odnoszą się do Artura Wasiewskiego. - Mam nadzieję, że nawet jeśli przewodniczący nie zostanie odwołany, to zmieni swoje postępowanie, da mu to do myślenia – tłumaczył nam Krysztofiak podczas ogłoszonej na sesji przerwy.

Radni będą mieli okazję to sprawdzić, bo większość z nich zagłosowała za pozostawieniem przewodniczącego na stanowisku. Radny ocalił swoją funkcję jednym głosem. Czyim? Tego nie wiadomo, bo głosowanie było tajne. Wiadomo jednak na pewno, że już na poprzedniej sesji, kiedy złożono wniosek o odwołanie, jeden z podpisanych pod nim ośmiu radnych, Krzysztof Kaczor, wycofał się z głosowania nad postulatem prosząc o „czas na przemyślenie sprawy z szacunku dla tych, którzy mają odmienne zdanie”. Gdyby do tego nie doszło, najprawdopodobniej przewodniczący zostałby odwołany na poprzedniej sesji.(iws)

Komentarze  

+30 #1 Czoko 2017-05-18 16:41
Wstyd Panowie!!! Zachowujecie się jak dzieci z przedszkola.
Powinniście się skupić na Gminie i godnie ja reprezentować.
Sprawy prywatne powinny zostać przed drzwiami wejsciowymi,
A Wy powinniście wszyscy razem pracować i dochodzić do porozumień, a i tak dla przypomnienia pamiętajcie ze to mieszkańcy was wybrali i obdarzyli największym zaufaniem Wiec ich nie zawiedzcie:) A i jeżeli możecie spotykać się na obiedzie w krzywoplotach to tam możecie prywatne sprawy przedyskutować. I ZAJMIJCIE SIE PRACA DLA DOBRA GMINY SKUPCIE SIE I PRACUJCIE RAZEM Z WÓJTEM GRZEGORZEM BO PO WYPOWIEDZIACH STWIERDZAM ŻE TO RÓWNY GOŚĆ !!! POZDRAWIAM:)
Cytować
+29 #2 Lykowo 2017-05-18 18:58
Który radny w parzyste dni ma inne zdanie, niż w dni nieparzyste? :P
Cytować
-21 #3 Matiz 2017-05-18 19:23
Jak to ,ktory wiadomo Krzysztof Kaczor to jest gałązka na wietrze.Tylko dieta się liczy.Przestraszył go przewodniczący, że siostra,zona i corcia mogą pozbyć się stołków w szkole w Dygowie i gaciami zatrzesło!!!Wstyd P. KRZYSZTOFIE!!!
Cytować
-21 #4 sportowiec 2017-05-18 19:24
A szkoda,że nie został Wasiewski odwołany.Ale pycha,buta i arogancja idą zawsze przed upadkiem.
Cytować
-23 #5 Bezstronny 2017-05-18 19:35
Wasiewski to dzisiaj dał prawdziwy popis ,rzeczywiscie na miarę doktora.BEZPARDONOWO OBRAŻAŁ Radnych nas reprezentujacych.Kim on jest!!Przyznawał się do stolka przewodniczacego ,a Radnych traktuje jak śmieci, wstyd za takirho przywódcę w Radzie!!!A do tego jego adwokaci Kozak,Siuciak !!!ten pierwszy mówił od rzeczy,a drugi odczytał z kartki co mu napisał Wasiewski!!Żenada !!!
Cytować
+23 #6 Antykomuch 2017-05-18 19:36
Cytuję Matiz:
Jak to ,ktory wiadomo Krzysztof Kaczor to jest gałązka na wietrze.Tylko dieta się liczy.Przestraszył go przewodniczący, że siostra,zona i corcia mogą pozbyć się stołków w szkole w Dygowie i gaciami zatrzesło!!!Wstyd P. KRZYSZTOFIE!!!

O ile mi wiadomo przewodniczący rady gminy nie powołuje i odwołuje dyrektora szkoły a tym bardziej nauczycieli! Nie kłam i nie obrażaj ludzi bo na to są paragrafy...
Cytować
+36 #7 wyborca 2017-05-18 20:18
i niby kto mialby byc przewodniczacym Krysztofiak to dopiero bylaby porazka
Cytować
+15 #8 Lawa 2017-05-18 20:30
Cytuję Bezstronny:
Wasiewski to dzisiaj dał prawdziwy popis ,rzeczywiscie na miarę doktora.BEZPARDONOWO OBRAŻAŁ Radnych nas reprezentujacych.Kim on jest!!Przyznawał się do stolka przewodniczacego ,a Radnych traktuje jak śmieci, wstyd za takirho przywódcę w Radzie!!!A do tego jego adwokaci Kozak,Siuciak !!!ten pierwszy mówił od rzeczy,a drugi odczytał z kartki co mu napisał Wasiewski!!Żenada !!!


Bestronny zabłysnąłeś poprawną pisownią i nie tylko :lol: Następnym razem wybierz inny nick bo ten nie pasuje do wpisu jaki zamieściłeś. Jesteś takim samym "orłem" jak Ci co popełnili plagiat, czy może jesteś jednym z nich? Nie rób fermentu i wyluzuj...... to lepsze niż opluwanie innych 8)
Cytować
+24 #9 Ola k 2017-05-19 08:39
Cytuję wyborca:
i niby kto mialby byc przewodniczacym Krysztofiak to dopiero bylaby porazka

Nie daj Panie Boże, żeby ten człowiek, skoro on nawet nie potrafi kilku sensownych zdań napisać tylko musi się posiłkować internetem... kopiuj wklej... żenada żenada żenada
Cytować
+22 #10 gienio 2017-05-19 08:45
Cytuję Ola k:
Cytuję wyborca:
i niby kto mialby byc przewodniczacym Krysztofiak to dopiero bylaby porazka

Nie daj Panie Boże, żeby ten człowiek, skoro on nawet nie potrafi kilku sensownych zdań napisać tylko musi się posiłkować internetem... kopiuj wklej... żenada żenada żenada

Zona mogła pomoc albo ciocia hahaha .Tak teraz jest , że ludzie kończący studia nie potrafią nawet prostego tekstu napisać.
Cytować
+17 #11 LOKALNY 2017-05-19 14:03
No i brawo! W końcu Wasiewski pokazał jakie buraki próbują przejąć jego stanowisko. Chociaż jeden rzeczowy, konkretny, wykształcony. I służący ludziom. Dla gminy. Żal mi Pana, Panie Jaruzel-nawet zabrać głosu Pan nie potrafi. A Krzysztofiak-wstyd i hańba, że posuwa się do plagiatu odwołania. Niby wykształceni! Zenada!
Cytować
-4 #12 Jak 2017-05-22 10:08
Takiego popisu arogancji, buty i bezczelność w wydaniu pana Wasiewskiego jeszcze nie widziano w Dygowie. Doktor przemówił do mieszkańców wsi. Oj nieładnie. Może dygowiacy odpowiadali nieskladnie, może sciagneli wniosek netu ale pewne jest jedno nie zapomna rej zniewagi przy urnach wyborczych.
Cytować