Usłyszeć Taniec - widowisko muzyczno - taneczne

Kultura, Rozrywka, Koncerty
 Rezerwacja zakończona
 
0
Termin: 14 październik 2018 19:00

Miejsce: Regionalne Centrum Kultury  |  Miejscowość: Kołobrzeg, Polska

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza 14 października 2018 r. o godz. 19:00 (sala widowiskowa RCK-u) na widowisko muzyczno - taneczne "Usłyszeć Taniec". Cana biletu: 25 zł i 30 zł.


Taniec jest formą goszcząca na deskach sali widowiskowej RCK nieco rzadziej niż koncerty czy spektakle teatralne. Czas to zmienić! Zapraszamy na widowisko muzyczno-taneczne zatytułowane "Usłyszeć Taniec". Zawiera ono w sobie całe bogactwo różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. W tym barwnym spektaklu taniec jest częścią muzyki, a muzyka - tańca. Różne kultury spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA. Od premiery w 2014r. odbyło się ponad 130 spektakli, pokazów i warsztatów w największych salach widowiskowych w całej Polsce. Mamy zaszczyt przedstawić projekt również publiczności kołobrzeskiej. Serdecznie zapraszamy - nie tylko naszych drogich pedagogów, w dniu ich święta, ale wszystkich którzy kochają Taniec, Teatr i Sztukę! Bilety w cenie 25 zł i 30 zł do nabycia w kasie RCK.
Taniec:

 • Marta Czyż - taniec jazzowy, współczesny
 • Karol Drzewoszewki - step amerykański
 • Agata Teodorczyk - flamenco
 • Mateusz Wójcik - choreografia, reżyseria, taniec irlandzki


Muzyka:

 • Tomasz Biela - kierownictwo muzyczne, gitara, akustyczna, elektryczna, jazzowa
 • Wojciech Braszak - saksofon altowy i sopranowy
 • Ewelina Grygier - drewniany flet poprzeczny
 • Małgorzata Mycek - wokal, bodhran, cajon, perkusjonalia
 • Marcin Szota - inżynier dźwięku
 • Jakub Wagner - gitara flamenco, cajon


Tancerze


MATEUSZ WÓJCIK
- absolwent irlandzkiej uczelni Irish World Academy of Music and Dance. Twórca, choreograf i manager projektu Usłyszeć Taniec. Jako pierwszy Polak miał zaszczyt wystąpić, jako członek zespołu Riverdance oraz z zespołem The Chieftains. Tancerz pierwszego składu amerykańskiego widowiska Rhythm in the Night. Solista i kapitan tancerzy widowiska Night of the Dance, tancerz widowisk Touch of Ireland i Celtic Dream, oraz niezależny artysta współpracujący z zespołami z Polski i zagranicy.


AGATA TEODORCZYK
- Tancerka, choreograf i pedagog flamenco, absolwentka Dance Movement Therapy Institute. Solistka grupy "Por Fiesta", z którą występowała zarówno na prestiżowych festiwalach gitarowych w Polsce oraz tworzyła projekty: "Mszy Flamenco", "Fuente" łączący muzykę flamenco z muzyką hinduską. Występowała w spektaklu: "Mi camino flamenco" w warszawskich teatrach "Komedia" i “Syrena", w spektaklu "Flamenco Pasión" w teatrze Nowym w Łodzi. Występowała w Polsce i za granicą z międzynarodową grupą "Los Remedios" do śpiewu Jose Angela Carmony, a także z legendarnym zespołem "Gypsy Kings". Współpracowała z teatrem "Kamienica" dbając o oprawę taneczną sztuki o Don Juanie oraz jako solistka z grupami: "Gallito Trio", "Los Remedios" oraz "Por Fiesta", z którą związana jest do dziś.


KAROL DRZEWOSZEWSKI
- artysta musicalowy i pedagog. Zadebiutował na scenie w Teatrze Muzycznym w Gdyni w takich Musicalach jak Fame, Skrzypek na dachu, My fair Lady. Półfinalista 1 i 5 edycji programu Mam Talent. Założyciel trójmiejskiej Akademii Stepowania oraz grupy "Zaklepotani". Na przełomie lat 2011 i 2012 występował z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku w programie jazzowym Glenna Millera. Od 2010 roku jest wykładowcą w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na specjalności musicalowej. Występował na wielu scenach w Polsce i w Europie.


MARTA CZYŻ
- choreograf polskiej edycji programu Taniec z Gwiazdami. Pedagog tańca jazzowego, związana z największą warszawską szkołą tańca Egurrola Dance Studio oraz instruktor i choreograf zespołów tanecznych w całej Polsce. Ukończyła magisterskie studia Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, studiowała w Contemporary Dance School w Hamburgu oraz otrzymała stypendium w duńskim college'u Oure Sport & Performing Arts na linii Modern& Ballet. Ma na swoim koncie wiele osiągnieć w tańcu sportowym na mistrzostwach Polski i Świata federacji IDO oraz IFMD (zespół JazzOne).


Muzycy


TOMASZ BIELA
- gitarzysta, kompozytor, kierownik muzyczny projektu Usłyszeć Taniec. Lider zespołów muzyki irlandzkiej: Danar i Macalla Trio oraz twórca i manager czołowego zespołu muzyki bretońskiej Gwerenn, współtwórca duetów Grygier/Biela i Biela/Kwietniewski. Zafascynowany również muzyką szwedzką oraz średniowieczną występuje w zespołach Macklamara i Tryzna. Wciąż poszukuje nowych wyzwań muzycznych, eksperymentuje na granicy gatunków i przekracza bariery między kulturami. Zostawia wyrazisty ślad w twórczości wszystkich projektów w których uczestniczy. Koncertuje regularnie na najważniejszych festiwalach w Polsce i w Europie (Austria, Holandia, Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Dania).


WOJCIECH BRASZAK
- Saksofonista, student katedry jazzu na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Gra na saksofonie altowym i sopranowym muzykę jazzową, muzyką etniczną, klasyczną, chóralną i latynoską. Członek zespołu muzyki bretońskiej Gwerenn, big bandu działającego w Szkole Muzycznej na ulicy Głogowskiej w Poznaniu (występ na festiwalu "Jazz Me" w Heidelbergu), a także big bandu poznańskiej Akademii Muzycznej. Laureat III miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Jazzowej w Gorzowie oraz III miejsca w Konkursie Improwizacji Jazzowej w Koninie.


MICHAŁ CZACHOWSKI
- wybitny polski gitarzysta flamenco. Autor projektu Indialucia. W 2004 oraz 2005 roku został uznany przez pismo Gitara i Bas najlepszym gitarzystą flamenco. Jego debiutancki album został nagrodzony nagrodą Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku i został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka 2006. Album wydany był również w roku 2007 w USA i dotarł do 2. miejsca wśród najlepszych albumów world music magazyny Billboard. Założyciel zespołu muzyki flamenco Viva Flamenco oraz międzynarodowego projektu Indialucia. W obu składach nagrywał dla stacji telewizyjnych i radiowych oraz muzykę do filmów Święci z Bostonu 2: Dzień Wszystkich Świętych i "Naked in Ashes".


EWELINA GRYGIER
- Flecistka, od ponad 15 lat zajmuje się muzyką folkową i tradycyjną. Gra na drewnianym flecie poprzecznym w zespołach Danar, Macalla Trio i Duo Grygier/Biela. Na stałe współpracuje z zespołem Haliny Mlynkovej, jest także członkinią Warszawskiej Grupy Gamelanowej, z którą wykonuje tradycyjną muzykę indonezyjską grając m.in. na saronie i sulingu. Na swoim koncie ma liczne koncerty w Polsce i za granicą (Austria, Holandia, Francja, Niemcy, Szwecja). Wystąpiła wspólnie z Jean Luc Thomas, Pol Huellou, Gurvant Le Gac, Emanuell Pariselle, Didier Olivier, Diarmuid Johnson, Michael i Conor McCague i innymi. Współtworzyła takie projekty jak: GreenWood, Gwerenn, Four Non Brets, TheToneNation, Ould-Land.


MAŁGORZATA MYCEK
- wokalistka. Frontwoman etnojazzowego zespołu Danar z którym nagrała swoją debiutancką płytę "Danar" w wiedeńskiej wytwórni Heurecord. Płyta zdobyła 4 miejsce w plebiscycie Wirtualne Gęśle na najlepszą folkową płytę roku. Współtwórczyni kameralnego Macalla Trio grającego tradycyjną muzykę irlandzką. Wokalistka zespołu Tryzna grającego na największych festiwalach muzyki dawnej w Polsce i Europie z którym nagrała najnowszy album "Against the Cold". Występowała na takich festiwalach jak: Wackelstein Festival (Austria), Elav Ajalugu 2014 (Estonia), Mikołajki Folkowe (Lublin), Echa Celtyckie (Warszawa), Zamek (Będzin), Dowspuda. W swojej muzyce łączy estetykę etniczną ze współczesną muzyką jazzową i bossa-novą. Prowadzi warsztaty tańców bretońskich oraz wielu innych europejskich tańców ludowych zaliczanych do nurtu balfolku


JAKUB WAGNER
gitarzysta flamenco, który swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Antonio Rey, Eduardo Rebollar). Brał udział w trasach koncertowych ze śpiewaczką Evą Piñero, spektaklach teatralnych "Lorca y el flamenco" Conchy Parrales, "Testament cnotliwego rozpustnika" Emiliana Kamińskiego i "Zmienność Róży" Anny Chodakowskiej. Wielokrotnie dzielił scenę z artystami z Hiszpanii m.in. w Sewilli, Utrerze, Los Palacios, Gelves, Marbelli. W Polsce jest często zapraszany do akompaniowania tancerzom i śpiewakom ze wszystkich stron kraju.

 

Addres
Solna 1
78-100 Kołobrzeg, Polska

 

Mapa


 

Terminy


 • 14 październik 2018 19:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda

Łukasz Mielnikiewicz