Koncert Fisz Emade Tworzywo

Kultura, Rozrywka, Koncerty
 Rezerwacja zakończona
 
0
Termin: 6 październik 2018 18:00

Miejsce: Regionalne Centrum Kultury  |  Miejscowość: Kołobrzeg, Polska

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert Fisz Emade Tworzywo. Termin: 06.10.2018 r. (sobota) | godz. 18:00. Miejsce: sala widowiskowa RCK. Fisz Emade Tworzywo - jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowo - eklektycznej.


Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązujące swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. Ich płyta "Mamut" wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/Indie/Alternatywa. 9 marca ukazała się kompilacja nagrań zespołu podsumowująca działalność Fisz Emade w latach 2000-2011.


To czas kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90, kiedy to hiphop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.


- Chociaż trudno mi określić dzisiaj gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiała by tak a być może w ogóle nie było by nas na scenie muzycznej, gdyby nie hiphop lat 90tych i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i BEASTIE BOYS
- mówi Fisz.


Bilety do nabycia w kasie RCK (od 21.09.):

  • 25 zł (ulgowe)
  • 30 zł (normalne)

 

Addres
Solna 1
78-100 Kołobrzeg, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • 6 październik 2018 18:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda

Łukasz Mielnikiewicz