Aktualności

Niestety w poniedziałek około południa doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem na drodze pomiędzy miejscowościami Robuń i Pobłocie Wielkie (niedaleko Gościna) Opel Astra z nieznanych nam przyczyn zjechał z drogi i uderzył czołowo w drzewo. Poszkodowany został kierowca samochodu.
Tu na razie jest ściernisko, ale będzie boisko – rymował Jacek Woźniak podczas swojej kolejnej konferencji programowej. Tym razem dotyczyła ona sportu.
Jacek Woźniak, były wiceprezydent i przewodniczący Komisji Mieszkaniowej minionej kadencji, na gorąco, bo nieoczekiwanie pojawił się na konferencji, skomentował wnioski Krzysztofa Plewki o „niesprawiedliwej polityce mieszkaniowej miasta". Nie odniósł się jednak wprost do podanych przez Plewkę przykładów. Podkreślił tylko, że o mieszkanie może się ubiegać każdy kto ukończył 18 rok życia, a takie regulacje funkcjonują w Kołobrzegu od 20 lat.
W poniedziałkowy poranek policja poinformowała o zgonie kolejnej ofiary niedzielnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 162. W bok Seata skręcającego w stronę Kopydłówka uderzył Volkswagen jadący w stronę Kołobrzegu.
Około godziny 14.00 w niedzielę doszło do tragedii na drodze wojewódzkiej nr 162. Ze wstępnych informacji wynika, że na trasie pomiędzy Kołobrzegiem a Gościnem, w stronę miejscowości Kopydłówko w lewo skręcał Seat. Z naprzeciwka w stronę Kołobrzegu jechał Volkswagen Passat.
Zieleń Miejska na zlecenie miasta usunęła trawnik ze Skweru Pionierów. Uspokajamy, teren nie zostanie wyłożony kostką brukową, jak zrobiono wcześniej przy „Szczękach naczelnika". Teren znów się zazieleni. Zieleń na zlecenie miasta usunęła stary trawnik, po zebraniu warstwy około 10 centymetrów ziemi, zostanie zasiana nowa trawa. (stm)
Około 140 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości prawie 97 tys. zł ujawnili 12 października w jednym z garaży w Koszalinie funkcjonariusze Straży Granicznej z Kołobrzegu. Na czas czynności procesowych zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 34 i 40 lat.
Niedawno informowaliśmy o zmianie organizacji ruchu w okolicy skrzyżowania ulic Solnej, Portowej i Wojska Polskiego. Właśnie na ulicy Solnej wprowadzono odpowiednim znakiem prawoskręt i jazdę na wprost z jednego pasa, a lewoskręt pozostał na osobnym pasie.
Schody prowadzące do Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu zostały rozebrane. Sytuacja związana jest z przebudową wejścia. Prace rozpoczęły się ze sporym opóźnieniem, powodem kilkutygodniowego opóźnienia modernizacji były błędy formalne w przesłanej przez wykonawcę dokumentacji.
Około północy z niedzieli na poniedziałek dyżurny kołobrzeskiej straży pożarnej otrzymał informację o pożarze samochodu w miejscowości Stojkowo (gmina Dygowo). Audi było zaparkowane w jednej z bocznych dróg.
W sobotę rano były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski wystąpił na konferencji podczas której zaapelował o udział w nadchodzących wyborach samorządowych. Kwaśniewski udzielił również poparcia kandydatce na prezydenta Annie Mieczkowskiej oraz kołobrzeskim kandydatom do Rady Powiatu z list SLD.
Więcej w naszym materiale video.    
Po kilku latach posterunek policji w Dźwirzynie doczekał się remontu. Modernizacja budynku trwała blisko trzy miesiące a efekty prac można było podziwiać w czwartek podczas oficjalnego oddania obiektu do użytku. Zakres prac obejmował montaż ogrzewania, budowę węzła sanitarnego, utworzenie i wyposażenie zaplecza socjalnego oraz malowanie ścian i ogrodzenie terenu.
Zdarzenie na trasie pomiędzy Kołobrzegiem a Gościnem nie było jedynym, do jakiego doszło w niedzielę. Późnym popołudniem służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów niedaleko Dźwirzyna, za mostem w kierunku Rogowa.
Kołobrzeski bon rozwojowy czyli 50 złotych, które ma trafiać „za dzieckiem" do stowarzyszeń artystycznych, sportowych czy naukowych – to kolejny punkt wyborczy kandydatki na prezydenta Anny Mieczkowskiej.
Komisja Koła NSZZ "Solidarność" w DPS Gościno informuję, że z dniem 10 października 2018 r. odstępuje od prowadzenia sporu zbiorowego wszczętego w dniu 2 sierpnia br.
Łukasz Mielnikiewicz

 

×
Reklama