Aktualności

Premier Mateusz Morawiecki powołał Krzysztofa Kozłowskiego na stanowisko sekretarza stanu. Dotychczasowy wojewoda zachodniopomorski, został powołany przez Morawieckiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Repatriacji.
Chwilę po godzinie 14.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 162, na wysokości miejscowości Karkowo, niedaleko Gościna. Na skutek zderzenia Hondy i Seata, ten drugi wypadł z drogi.
Jednym z priorytetowych działań Państwowej Straży Rybackiej jest ochrona dolnych, ujściowych odcinków rzek wpadających do Bałtyku. Są to miejsca, gdzie ryby dwuśrodowiskowe, jakimi są między innymi trocie i łososie, migrują z rzek do morza, by już jako dorosłe osobniki w przyszłości powrócić do nich na tarło.
Posiadanie własnego domu jest marzeniem wielu osób. Biuro nieruchomości Metrohouse w swojej ofercie sprzedaży posiada dużo ciekawych ofert.
Jeszcze niespełna rok temu pierwszy "klaps" do filmu padł w Kołobrzegu. 26 stycznia na ekranach kin w całej Polsce będzie miał wielką premierę. "Podatek od Miłości", bo o nim mowa to produkcja, w której zobaczymy plejadę gwiazd polskiego kina. W rolach głównych zagrali Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka, Magdalena Popławska, Anna Smołowik, Weronika Rosati, Ewa Gawryluk, Grażyna Wolszczak, Michał Czernecki, Zbigniew Zamachowski oraz Tomasz Włosok.
Na wniosek Wykonawcy realizującego budowę drogi ekspresowej S6, nastąpi wyłączenie odcinka sieci wodociągowej DN 350 w miejscowości Rościęcino.
W związku z powyższym informujemy, że w dniu 25.01.2018bod godziny 8:00 do godziny 15:00 wystąpią zakłócenia w dostawie wody na terenie gminy Kołobrzeg i Miasta Kołobrzeg.
Echa ustawy dekomunizacyjnej kolejny raz docierają do Kołobrzegu. Tym razem wojewoda zachodniopomorski zwrócił się do władz miasta o wskazanie pomników i tablic upamiętniających poprzedni system. - Takich u nas nie ma - zapewnia wiceprezydent Woźniak i podkreśla, że bezpieczny jest Pomnik Zaślubin, który "chyba" jest na liście rezerwowej do usunięcia.
To już trzeci raz, kiedy na sesję Rady Miasta, „wejdzie” prezydencki projekt uchwały w sprawie płatnego parkowania. Ma być więcej miejsc w których trzeba będzie zapłacić za postój.
Na razie nie wiadomo co było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło chwilę przed godziną 11 na ulicy Koszalińskiej. Jak wynika z relacji świadków kierowca samochodu marki ford Mustang musiał stracić panowanie nad pojazdem, zahaczył o drzewo po prawej stronie jezdni i dachował na prostym odcinku drogi. Na szczęście w wyniku zdarzenia nic nikomu się nie stało. W rejonie ulicy koszalińskiej z ruchu został wyłączony jeden pas w kierunku Koszalina. Tam też w najbliższym czasie mogą wystąpić spore utrudnienia drogowe. Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają przyczynę zdarzenia.
Budynek przy ul. Łopuskiego gdzie mieści się Klub Garnizonowy i kino „Piast" jest remontowany. Na prace remontowe zdecydowało się wojsko, do którego należy historyczny obiekt. Modernizacja budynku podzielona została na dwa etapy. Pierwszy obejmuje izolację obiektu, wymianę okien oraz jego konserwację. Drugi odnowienie wnętrza budynku kina „Piast". Zalecenia w sprawie przeprowadzenia prac wydał Miejski Konserwator Zabytków. W budynku mieści się Klub Garnizonowy i Biblioteka Garnizonowa. Obiekt znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków.
Wracamy do kolizji, jaka miała miejsce w poniedziałek przed południem na ulicy Koszalińskiej [zobacz]. Tam też 48-letni kierowca Forda Mustanga nie zapanował nad pojazdem, zjechał z drogi uderzając w drzewo, po czym koziołkował. Mimo, że pojazd był mocno rozbity kierowcy udało się wyjść ze zdarzenia bez szwanku. Auto zostało mocno pokiereszowane i uszkodziło jadącego obok Volkswagena. 48-latek był trzeźwy. Jazda zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem.
Około godziny 19.30 zatrzymano pociąg kilkaset metrów za przejazdem na ulicy Koszalińskiej. Chodzi o linię biegnącą w stronę Białogardu. Maszynista zatrzymał pociąg, ponieważ w gęstej mgle doszło do uderzenia.
Nowy rok dla tancerzy Klubu Tańca Sportowego AMBER zaczął się bardzo pomyślnie. W ostatni weekend 13 stycznia Marcin Kleist i Julia Bień wzięli udział w turnieju Dancesport Cup 2018. Zawody organizowane przez  Światową organizację WDSF odbyły się w hiszpańskim w Benidorm.
Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, prawdopodobnie zostanie wiceministrem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z prośbą o powołanie Kozłowskiego do MSWiA, zwrócił się niedawno powołany Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Minister o sprawie poinformował na swoim twitterze w niedzielę. Jeśli Premier Mateusz Morawiecki pozytywnie rozpatrzy prośbę ministra Brudzińskiego oznaczać będzie to zmianę na stanowisku wojewody zachodniopomorskiego. (stm)
W siedzibie  Regionalnego Centrum Kultury odbyła się pierwsza w tym roku  debata społeczna "Bezpieczny senior". Spotkanie ze starszymi mieszkańcami Kołobrzegu zostało zorganizowane z inicjatywy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.
Hospicjum Stacjonarne w Kołobrzegu apeluje do wszystkich kołobrzeżan o przekazywanie 1% podatku na rzecz tej organizacji. Placówkę można wspomóc, przy składaniu rocznego zeznania podatkowego, zaznaczając jednoprocentowy odpis na rzecz Stowarzyszenie Victoria.