Aktualności

Odbudowa zasobów dorsza, ochrona środowiska i wypłata rekompensat dla rybaków – to główne tematy, o których mówili; Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz europoseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.
Martwą fokę znaleziono na plaży w okolicy Hotelu Marine. Leżące na brzegu zwierzę zauważyli w niedzielny poranek spacerowicze, którzy zawiadomili odpowiednie służby. Na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci zwierzęcia. Wyjaśni to sekcja, którą przeprowadzą lekarze weterynarii.
Koncerty muzyczne, znane kabarety, spektakle dla dzieci – w tym sezonie letnim mieszkańcy Ustronia Morskiego i turyści nie będą mogli narzekać na nudę. Nie zabraknie też imprez cyklicznych, spotkań ze znanymi satyrykami i karykaturzystami, pokazów kulinarnych, turniejów sportowych oraz  kina letniego. Imprezowe lato na terenie gminy  rozpocznie się  22 czerwca. Szczegóły dostępne na plakacie.
We wtorek nad ranem dyżurny kołobrzeskiej policji otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym włamaniu do altany działkowej przy ulicy Przesmyk. Na miejsce ruszyły wszystkie patrole z miasta, gdyż po krótkiej szarpaninie ze zgłaszającym podejrzewany o włamanie zaczął uciekać.
Do zdarzenia, do którego doszło w Unieradzu zostały wezwane zastępy OSP oraz PSP z Kołobrzegu.
Spotkanie z Dominikiem Dobrowolskim było jednym z ważniejszych wydarzeń Festynu Ekologicznego organizowanego w ramach Bałtyckiego Forum Ekologicznego. Ekolog a zarazem podróżnik spotkał się z przedstawicielami mediów na plaży tuż obok hotelu Marine aby promować walkę z zaśmieceniem środowiska wodnego.
Wiele szczęścia miał kierowca samochodu marki Volkswagen Golf, które zapaliło mu się podczas jazdy ulicą Żurawią.
- Dogadujemy się i rozumiemy(...), Maciej Bejnarowicz jest najbliższym nam osobowościowo kandydatem spośród dotychczas zgłoszonych – mówił Bogusław Ulan z Kukiz 15, na piątkowej konferencji. Jednocześnie zaznaczył, że, na chwilę obecną, ugrupowanie występuje z własnym komitetem wyborczym i niewykluczone, że z własnym kandydatem na prezydenta.
Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości realizuje zadanie „Udzielanie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom oraz osobom im najbliższym w województwie zachodniopomorskim".
Odzyskane torebki i aż pięciu zatrzymanych sprawców ich kradzieży - to efekt policyjnych działań kołobrzeskich kryminalnych.
Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało po kolizji do jakiej doszło w sobotę około południa w centrum Grzybowa. Starszy mężczyzna prowadzący Renault prawdopodobnie chciał wyprzedzić lub ominąć rowerzystę.
Trzecie miejsce, ale od końca – taką notę za aktywność w europarlamencie otrzymał kołobrzeski polityk Czesław Hoc. Wszystko za sprawą rankingu MEP, który podsumowuje pracę europarlamentarzystów. Sam zainteresowany wyjaśnia, że w klasyfikacji uwzględniono tylko część zadań wykonywanych przez europosłów.
Drugi dzień Bałtyckiego Forum Ekologicznego otworzyła Kołobrzeska Parada Rowerowa. Punktualnie o godz.11.30 spod Hotelu Marine mieszkańcy oraz uczestnicy forum prowadzeni przez prezydenta Kołobrzeg- Janusza Gromka wyruszyli w rowerowy objazd miasta.
Jak już mogliście się dowiedzieć z naszego portalu, od lipca odpady z miasta zabierać będzie nie jak dotąd Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska, a firma ATF Sp. z o.o.
Zawodnicy Gimnazjum nr 2 w Kołobrzegu na co dzień reprezentują zespół Juniorów Młodszych oraz rezerwy Kotwicy Kołobrzeg zanotowali ogromny piłkarski sukces w skali kraju.
Już wkrótce kołobrzeski port będzie można podziwiać z trochę innej perspektywy. W okolicach Mariny Solnej powstaje koło widokowe, z którego wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć panoramę miasta oraz nabrzeża portowego.