Aktualności

25-letni mieszkaniec Kołobrzegu wybrał się w piątek 21 lipca na piętnastą edycję Sunrise Festiwal. Ostatni raz na terenie imprezy był widziany około godziny 2.00.
Rodzina, która kilka dni straciła swój dobytek w pożarze, otrzyma pomoc od miasta. Urzędnicy przygotują dla pogorzelców mieszkanie socjalne.
„Sunrise 2017" - pod takim kryptonimem prowadzona była policyjna operacja mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów w trakcie trwania festiwalu muzyki elektronicznej.
Kolejny ciekawy nabytek w muzeum Patria Colbergiensis – do zbiorów placówki trafił kołobrzeski denar datowany nawet na końcówkę XII wieku. To najstarsza obecnie moneta z tego regionu udostępniona zwiedzającym.
Kancelaria adwokata Łukasza Majdy organizuje w Kołobrzegu Dzień Nieodpłatnych Porad Prawnych. Podczas spotkania dokonana zostanie wstępna analiza sprawy z KAŻDEJ dziedziny prawa, tak by Klient mógł dowiedzieć się jakie kroki prawne podjąć, by skutecznie ją rozwiązać.
Nie wiadomo z jakiej przyczyny doszło do pożaru w boksie piwnicznym bloku przy ulicy Koszalińskiej. W pewnym momencie zauważono spore zadymienie. Po chwili na miejscu była straż pożarna. Do zagrożenia przyjechały dwa wozy gaśnicze i strażacka drabina mechaniczna.
Wieść o największych zbiorach dotyczących historii Kołobrzegu a zgromadzonych w „Patrii Colbergiensis" powoduje przyjazd do naszego miasta turystów szczególnie zainteresowanych dziejami Kołobrzegu. W piątek muzeum w ratuszu odwiedził Manfred Hermann Nettelbeck – w szóstym pokoleniu potomek słynnego kołobrzeskiego burmistrza, obrońcy miasta przed Wielką Armią Napoleona i słynnego żeglarza Joachima Nettelbecka.
Na szczecie nikomu nic poważnego się nie stało, kiedy w poniedziałkowy poranek zderzyły się Skoda i Mercedes. Wszystko działo się skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej i Wylotowej.
Wszystko działo się w samo południe przy ul. Obrońców Westerplatte. Najprawdopodobniej pijana lub pod wpływem środków odurzających kobieta zaczęła niszczyć zaparkowane tam samochody. Za cel obrała sobie wycieraczki, które łamała lub wyrywała z pojazdów. Agresywne zachowanie młodej kobiety wzbudziło zainteresowanie spacerujących turystów. Dwóch mężczyzn natychmiast zareagowało na akt wandalizmu i uszyło w pościg za kobietą. Po chwili dogonili ją i obezwładnili. Natychmiast na miejscu pojawił się patrol policji, którzy zatrzymali agresywną kobietę. Za zniszczenie mienia grozi jej kara nawet do 5 lat więzienia.
Drodzy pasażerowie, informujemy, że od chwili obecnej do odwołania, linia nr 2, 4 i 8, nie będzie dojeżdżać do pętli na ul. Przesmyk - Arka.
Ostatnim przystankiem tych linii będzie ul. Wschodnia - WDW.
W okresie letnim służby otrzymują przeróżne zgłoszenia. Jedne niestety poważne inne nieco mniej, ale i tak wymagające interwencji. Dość nietypowy telefon odebrał w poniedziałek dyżurny kołobrzeskiej straży pożarnej.
Ujawnione narkotyki o wartości blisko 3600 zł oraz sześć osób zatrzymanych to efekt pracy przeprowadzonej w miniony weekend przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Kołobrzegu podczas 15. festiwalu muzyki elektronicznej "Sunrise"
Do zdarzenia doszło niedaleko skrzyżowania drogi krajowej nr 6 i wojewódzkiej 162. 
Piętnasta, jubileuszowa edycja Sunrise Festival to nie tylko trzy dni zabawy w kołobrzeskim amfiteatrze. To również masa pracy dla wszelkiego rodzaju służb oraz placówek czuwających nad bezpieczeństwem i zdrowiem mieszkańców i turystów. Gdy do Kołobrzegu co roku zjeżdżają dziesiątki tysięcy fanów muzyki klubowej sporo pracy mają również służby medyczne.
To będą nie lada atrakcje dla fanów futbolu w Kołobrzegu. 27 lipca na Plaży Centralnej rozpocznie się Turniej Finałowy o Mistrzostwo Polski w Piłce Nożnej Plażowej. Mecze będą rozgrywane przez 4 dni. Oprócz walki o standardowe Mistrzostwo Polski odbędą się także Mistrzostwa Polski Kobiet, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz baraże o awans do ekstraklasy.
Minęła pierwsza doba festiwalowego weekendu w Kołobrzegu. Przedstawiamy Wam policyjne podsumowanie piątku.