Aktualności

W najbliższy poniedziałek (27.11) dojazd w rejon molo i portu może być utrudniony. Wszystko za sprawą przebudowy ulicy Towarowej, zdrojowej i Mickiewicza, a dokładniej prac związanych ze stabilizacją torów kolejowych.
Wszystko wskazuje na to, że podpalenie było przyczyną pożaru do jakiego doszło w środowe przedpołudnie na ulicy Rubinowej w Kołobrzegu. Jak ustaliliśmy ze świadkami zdarzenia, pod jeden z domów jednorodzinnych miał podjechać taksówką mężczyzna.
Zachodniopomorskie Forum Psychiatrii Środowiskowej zorganizowane zostało po raz pierwszy w Kołobrzegu. Organizatorem było Stowarzyszenie „Feniks" we współpracy z Zachodniopomorską Filią Sekcji Naukowej Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Środkowo Pomorskiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie. Konferencja odbyła się w murach Społecznej Akademii Nauk – Wydział Zamiejscowy przy ul. Kasprowicza 10.
Teren po dawnym parkingu strzeżonym i myjni oraz zlikwidowanej przepompowni przy ulicy Fredry, miasto chce przeznaczyć na duży ogólnodostępny parking. Z końcem października wygasła umowa dzierżawy terenu przy ul. Fredry gdzie działał prywatny parking i myjnia samochodowa.
Łącznie 4 zarzuty usłyszał we wtorek 24-letni kołobrzeżanin. Wszystko po tym, czego dopuścił się w miniona sobotę. Jak ustaliliśmy, to właśnie wtedy miał zmusić kobietę do czynności seksualnych, po czym wypchnął ją przez balkon. Poszkodowana wypadła z pierwszego piętra jednego z budynków na ulicy Okopowej w Kołobrzegu. Doznała złamania jednej z kończyn.
17 listopada w sali koncertowej spotkali się wszyscy ci, którzy ,chcieli poznać m.in. historię powojennego Kołobrzegu. Tego dnia wszystkim kołobrzeżanom przybliżone zostały sylwetki pierwszych, powojennych mieszkańców miasta na setkach starych zdjęć. Do prezentacji zdjęć użyto materiały od osób prywatnych, z Muzeum Patria Colbergensis i Muzeum Oręża Polskiego.
Targ rybny jak w Barcelonie, wioski tematyczne w sąsiedztwie, Balticum na obrzeżach miasta, centrum spacerowo-biegowe i Las Vegas w Podczelu. Brzmi nierealnie? Tak wygląda nowa strategia promocyjna dla Kołobrzegu.
W minioną niedzielę chwile przed godziną 23.00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o palącym się samochodzie u zbiegu ulic Różanej i Malinowej w Zieleniewie. Na przednią szybę Volvo została rzucona płonąca szmata. Przed przyjazdem straży właściciel pojazdu zdążył ją zdjąć i zacząć gasić. Nie obyło się jednak bez zniszczeń. Uszkodzone zostały plastikowe i gumowe elementy przy przedniej szybie.
We wtorek rano podczas budowy placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Porowej odnaleziono pocisk moździerzowy. Nie wiadomo czy został odkopany, czy był w ziemi nawiezionej do budowy.
To dobra wiadomość dla władz miasta i mieszkańców Kołobrzegu. W poniedziałek Wojewoda zachodniopomorski zakończył postępowanie nadzorcze w sprawie zmian nazw ulic na terenie Kołobrzegu. Kozłowski zakwestionował ich nazwy w związku z obowiązująca ustawą dekomunizacyjną.
VIII edycja Przeglądu Twórczości Osób, "Którym Wędruje Się Trochę Trudniej",, jak zwykle wplotła się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. 18 listopada płyta kołobrzeskiej Hali Milenium zmieniła się w scenę dla wyjątkowych artystów. Na scenie zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców.
W miniony piątek kołobrzeska policja odnotowała spory sukces. Jak zdołaliśmy ustalić, funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyznę, który miał wyłudzić od 65-letniego kołobrzeżanina aż 46 tysięcy złotych. Okazało się, że sprawcą wyłudzenia ma być 23-letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego. Oszukał mężczyznę podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyzna mógł nie działać sam. Wkrótce podamy więcej szczegółów.
To pierwszy próbny odcinek podbudowy z betonu asfaltowego na powstającej drodze S6 w naszym powiecie. Został on wykonany tuż przed węzłem Ustronie Morskie w ramach realizacji budowy S6: Kołobrzeg Zachód - Ustronie Morskie.
Wystartowała 17. edycja Szlachetnej Paczki, w niedziele otwarta została baza rodzin. W Kołobrzegu przed ratuszem z tej okazji odbył się happening. Celem zorganizowanego happeningu było pozyskanie darczyńców dla rodzin Szlachetnej Paczki. Przed ratuszem można było obejrzeć występy, zjeść gorącą zupę, ciasto, napić się herbaty, a na najmłodszych czekała loteria fantowa.
Jak się okazuje sprawa nie jest prosta. Chodzi o parking przy miejskim targowisku, przy ulicy Trzebiatowskiej. Kołobrzeżanie zgłaszają nam, że na środku placu stoi spora kałuża. Kiedy rozmawialiśmy z okolicznymi handlarzami, ci wspominali, że to efekt zatkanych studzienek. To nie wszystko. Stojąca woda zakrywa sporą dziurę w asfalcie.
Sprawę tragicznego wypadku na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Bogucino i Pustary, śledzimy od soboty. Jak już wiecie z naszego portalu, kiedy uciekającego kierowcę Citroena zatrzymano na ulicy Krzywoustego w Kołobrzegu, był pod wpływem alkoholu.