Aktualności

W sobotni wieczór świadkowie zatrzymali mężczyznę, który w centrum miasta jadąc Renault miał uderzyć w kilka pojazdów, następnie uciec.
Po nocnym czuwaniu trumna z ciałem ks. Józefa Słomskiego w sobotę rano trafiła do kołobrzeskiej bazyliki. Tam kołobrzeżanie do godziny 11.00 żegnali się z kapłanem, honorowym obywatelem Kołobrzegu.
Mieszkańcy ulicy 1-go Maja skarżą się na rozpoczęty remont. Za nieco ponad 465 tysięcy złotych przebudowany zostanie łącznik pomiędzy ulicą Artyleryjską, a wspomnianą 1-go Maja.
Zapraszamy do odwiedzenia gabinetu Rehabilitacji i Akupunktury mieszczącego się przy ulicy Kupieckiej 5c.
To dobra wiadomość dla miłośników pływania.Po blisko dwutygodniowej przerwie swoje drzwi dla wszystkich chętnych otwiera miejski aquapark działający przy kompleksie Milenium.
Tylko w piątkowe popołudnie na ulicach Kołobrzegu doszło, prawie w tym samym czai do kilku zdarzeń drogowych. U zbiegu ulic Sienkiewicza i Jedności Narodowej miała miejsce kolizja Fiata i Audi. W jednym z pojazdów znajdowała się kobieta w zaawansowanej ciąży. Chwilę po zderzeniu miała się u niej rozpocząć akcja porodowa. Kobieta została odwieziona do szpitala.
W piątek rozpoczynają się obchody 73. rocznicy zakończenia walk o Kołobrzeg. Program jest bogaty, a w nim tradycyjna uroczystość przygotowana przez Ligę Morską i Rzeczną czy rekonstrukcja historyczna przygotowana przez Muzeum Oręża Polskiego z dyrektorem Aleksandrem Ostaszem na czele. Co nas czeka? Więcej o obchodach opowiada właśnie Aleksander Ostasz w materiale wideo.
Mieszkańcy osiedla Podczele od połowy lutego płacą mniej za energię cieplą. Miejska Energetyka Cieplna obniżyła cenę o 9.51% dzięki reorganizacji prac i obniżenie opłat środowiskowych na ciepło wytwarzane przy pomocy gazu. Ceny za energię cieplną w Podczelu były najwyższe w całym mieście.
W sobotę odbędzie się msza pogrzebowa ks. Józefa Słomskiego.
Przez sześć dni Berlin był turystyczną stolicą świata. Dziesięć tysięcy wystawców z ponad 180 krajów, 160 tys. zwiedzających to liczby, które najlepiej opisują Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie. Jak co roku Na tym prestiżowym wydarzeniu zaprezentował się także Kołobrzeg w ramach stoiska narodowego.
Uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Zaślubin. Tu jungowie Ligi Morskiej i Rzecznej, którzy przyjechali na uroczystość z całej Polski i złożyli ślubowanie. Następnie zgodnie z tradycją zamoczyli swoje flagi w falach Bałtyku.
Szkoła Podstawowa nr 8 organizuje w przyszłym tygodniu „Dzień Otwarty". Akcja skierowana jest do wszystkich 6 i 7-latków. Potencjalni kandydaci do szkoły zostaną przyjęci wraz ze swoimi rodzicami w najbliższy wtorek 20 marca.
100 tys. zł przeznaczy Urząd Marszałkowski na organizację w regionie różnych inicjatyw edukacyjnych kształtujących postawy obywatelskie. Fundusze Marszałka Województwa otrzyma 10 zachodniopomorskich organizacji pozarządowych. Środki wykorzystają na realizację programów oświatowych, przygotowanie konferencji czy warsztatów. Na liście znalazł się również Związek Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu
Henryk Carewicz, radny sejmiku wojewódzkiego, naprawiał szpitalne samochody, choć w świetle obowiązującego prawa, nie mógł tego robić – takie są ustalenia kontroli wojewódzkiej komisji rewizyjnej. Politycy Platformy apelują do radnego, aby zrzekł się mandatu. A Carewicz pyta – Kto miał naprawiać te karetki?
Nieodpowiedzialność granicząca z głupotą - to chyba najlepsze określenie tego, co w czwartkowe południe zrobił kierowca jednej z ciężarówek na krajowej jedenastce. Wyprzedzając na podwójnej ciągłej, przed przejściem dla pieszych i w rejonie skrzyżowania nie wiedział, że jedzie za nim szef kołobrzeskiej drogówki, który akurat kontrolował patrole w rejonie Ustronia Morskiego.