Aktualności

Kolejne zdarzenie z udziałem wypożyczanego skutera elektrycznego miało miejsce około godziny 18.00 we wtorek na ulicy Kasprowicza. To właśnie tam kobieta wsiadła na skuter, którego nie zdołała opanować, w wyniku czego zjechała na chodnik i uderzyła czołowo w drzewo. Na miejscu pojawili się policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego, który zabrał kierującą skuterem na szczegółowe badania do szpitala. Ta uskarżała się na ból nóg i głowy. W momencie zderzenia była trzeźwa. Jak doszło do groźnej sytuacji wyjaśniają mundurowi.
To historyczna chwila dla Gminy Kołobrzeg. Po wielu problemach w końcu ruszyła budowa Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie. Za kwotę ponad 11 milionów nad jeziorem Resko Przymorskie w miejscu starej przystani jachtowej powstanie nowoczesna profesjonalna bazą nie tylko dla żeglarzy, ale także miłośników takich sportów jak choćby kitesurfing. Więcej w materiale video.
Średniowieczne tradycje warzelnicze, historia Reduty Morast czy znaleziska archeologiczne będą elementami całorocznej ścieżki edukacyjnej na Wyspie Solnej w Kołobrzegu. Ekspozycja powstanie dzięki wsparciu z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Umowę z prezesem Zarządu Morskiego Portu Kołobrzeg podpisano w miniony czwartek.
Rozbudowa poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S6 na terenie powiatu kołobrzeskiego widoczna jest gołym okiem a GDDKiA przekonuje, że prace nabierają tempa. Obecnie, jak czytamy na stronie wykonawcy wszystkie roboty ziemne na całym odcinku drogi zostały już wykonane w 74 procentach.
Do przykrego zdarzenia doszło w miniony weekend w okolicy osiedla Ogrody. Z nieznanych przyczyn prawdopodobnie około trzydziestokilkuletni mężczyzna zaatakował przejeżdżającego rowerzystę. Starszy mężczyzna miał otrzymać kilka uderzeń, możliwe że przy użyciu kamienia bądź cegłówki. Z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Napastnika po całym zdarzeniu zatrzymała policja. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i dokładny przebieg całego zajścia.
36 tonowy statek z inicjatywy starosty Tomasza Tamborskiego ma pojawić się już wkrótce na terenie zielonym przy ul. Myśliwskiej. Docelowo witać będzie wszystkich wjeżdżających do miasta turystów.
Od 21 sierpnia Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna kolejny projekt. "Nowe horyzonty ekonomicznego myślenia +55" tym razem będą skierowane do osób po 55 roku życia. W trakcie jego trwania tzw. "Seniorzy" z terenu miasta Kołobrzeg będą mogli wziąć udział wszelkiego rodzaju warsztatach interaktywnych, wykładach oraz wycieczkach związanych z edukacją finansową.
Poniedziałkowa sesja Rady Miasta oprócz normalnego porządku obrad miała również swoją uroczystą część. Ta odbyła się w sali koncertowej kołobrzeskiego ratusza. Całość miała związek z odbywającymi się w Kołobrzegu już od 50 lat praktykami młodych lekarzy z Poznania.
Akcja nie była zorganizowana na taką skalę jak ta poniedziałkowa w Podczelu. Tym razem niewybuch odkryto na powojskowych terenach przy ulicy Mazowieckiej.
Na szczęście nic groźnego nie się nie stało rowerzystce potrąconej około godziny 13.30 w czwartek, w podkolobrzeskim Zieleniewie. Na ulicy Szczecińskiej kierujący samochodem 26-latek, wyjeżdżając spod sklepu nie upewnił się czy ma pustą drogę i włączając się do ruchu potrącił jadącą z jego lewej strony rowerzystkę. Po uderzeniu kobieta upadła na ziemię. Z potłuczeniami trafiła do kołobrzeskiego szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Mieszkańcy całego powiatu spotkali się po raz kolejny w malowniczym Przećminie by wspólnie świętować podczas Festiwalu Kultury Polsko-Ukraińskiej. IV edycję imprezy świętowano przy wspaniałych tradycyjnych potrawach polskich oraz ukraińskich oraz występach artystycznych lokalnych chórów i grup śpiewaczych. Na scenie na rozgrzewkę wystąpił zespół MAYOL oraz chór Kalyna.
To będzie kolejna edycja tej wyjątkowej imprezy. 18 sierpnia w Przećminie odbędzie się IV odsłona Festiwalu Kultury Polsko-Ukraińskiej. Jak zapowiadają jej organizatorzy będzie ludowo, smacznie, kolorowo, radośnie, sportowo i przede wszystkim międzynarodowo.
Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Janusza Gromka w sprawie rezygnacji Jerzego Wolskiego z funkcji zastępcy prezydenta Kołobrzegu do spraw gospodarczych. Prawdopodobnie obowiązki prezydenta do końca kadencji przejmie dotychczasowa sekretarz - Ewa Pełechata.
Zajście miało miejsce na deptaku przy ulicy Sułkowskiego, w rejonie hotelu Diune w minioną niedzielę około godziny 21.50. 63-latka idąca deptakiem została potrącona przez rowerzystę, który oddalił się z miejsca.
W najbliższą niedzielę odbędzie się coroczny Uliczny Bieg Solidarności. W związku z organizacją tej imprezy z całkowitego ruchu w godziny 11.00 do godz. 14 zostaną wyłączone ulice wzdłuż trasy biegu: Armii Krajowej, Łopuskiego, Walki Młodych, Plac 18 Marca, Źródlana oraz Wojska Polskiego.