Gmina Kołobrzeg wyda blisko 3 mln złotych na wykonanie ważnych inwestycji dla lepszego skomunikowania gminy. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych powstanie ciąg - pieszo rowerowy Kołobrzeg – Korzystno oraz przebudowane zostaną drogi z płyt na terenie całej gminy . W ubiegłym tygodniu podpisano odpowiednie umowy w tej sprawie.

Koszt pierwszej inwestycji to kwota blisko 1 mln 300 tys. złotych. Prace obejmują budowę prawie 2 km ciągu z kostki brukowo - betonowej, od skrzyżowania drogi powiatowej z ul. Liliową w Kołobrzegu do skrzyżowania z ul. Truskawkową i Jeżynową w Korzystnie. W ramach inwestycji na całym docinku powstaną nowe zjazdy i zatoki autobusowe. Termin realizacji zadania ustalono na koniec czerwca 2018 roku. Jest to I etap ważnego projektu komunikacyjnego. Drugą częścią jest powstanie ścieżki rowerowej Korzystno – Przećmino.

Druga z inwestycji będzie kosztować gminę 2 mln 311 tys. złotych. W jej ramach zaplanowano przebudowę dróg z płyt na terenie gminy odbędzie się na 28 odcinkach o łącznej długości 4,4 km. Wszystkie inwestycje zrealizuje firma Mat – Bud Mateusz Krystian Symoczko z Łęczna pod Białogardem.

Komentarze  

+2 #1 ladymakbet07 2017-07-27 19:19
a kiedy zrobią coś z Malinową w Zieleniewie?? Dziura na dziurze, koło idzie zgubic, ruch tam niemiłosierny, a dwa auta się nie miną... :( i niech wytną te cholerne topole tam, a nie tylko przycinają, komu one potrzebne, tylko zagrożenie stwarzają.
Cytować
+6 #2 AniaFrania 2017-07-27 21:25
O matkooooo, znowu kostka, wszędzie kostka..... Ścieżka rowerowa na podczele jest z kostki i widać jak wygląda.... Wszędzie powybijają a miejscami to koło może wpaść w szczelinę pomiedzy :sad: dlaczego nie wyleją asfaltu???? Taniej szybciej lepiej....
Cytować
0 #3 fgh 2017-07-28 08:56
"W jej ramach zaplanowano przebudowę dróg z płyt na terenie gminy odbędzie się na 28 odcinkach o łącznej długości 4,4 km."
Cytować
0 #4 beabeabea 2017-07-28 10:06
A co z Wiedeńską? Trochę było szumu i znowu cisza! A dziury jak były tak są! Podwozie można urwac!
Cytować
0 #5 bolquo 2017-07-28 13:39
Gmina przejęła od powiatu wjazd do Dźwirzyna??? Poprzedni remont był w 1945r. ....
Cytować
0 #6 Dalesia 2017-08-05 11:20
Nasz Wójt chyba nie jeździ na rowerze.Gdyby to robił wiedziałby jak nieprzyjazna do jazdy jest kostka brukowa.Już tyle razy pojawiały sie komentarze i nikt nie bierze tego pod uwagę.Rozumiem ,że jeśli będzie awaria pod powierzchnią a tam będą jakieś media ,to łatwiej to odtworzyc. Jednak przetargi mają to do siebie ,że jakośc wykonania nawierzchni jest słaba i po kilku miesiącach kostka rozjeżdża sie ,tworząc szerokie bruzdy.mamy wiele takich przykładów .
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież