Gmina Kołobrzeg wyda blisko 3 mln złotych na wykonanie ważnych inwestycji dla lepszego skomunikowania gminy. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych powstanie ciąg - pieszo rowerowy Kołobrzeg – Korzystno oraz przebudowane zostaną drogi z płyt na terenie całej gminy . W ubiegłym tygodniu podpisano odpowiednie umowy w tej sprawie.

Koszt pierwszej inwestycji to kwota blisko 1 mln 300 tys. złotych. Prace obejmują budowę prawie 2 km ciągu z kostki brukowo - betonowej, od skrzyżowania drogi powiatowej z ul. Liliową w Kołobrzegu do skrzyżowania z ul. Truskawkową i Jeżynową w Korzystnie. W ramach inwestycji na całym docinku powstaną nowe zjazdy i zatoki autobusowe. Termin realizacji zadania ustalono na koniec czerwca 2018 roku. Jest to I etap ważnego projektu komunikacyjnego. Drugą częścią jest powstanie ścieżki rowerowej Korzystno – Przećmino.

Druga z inwestycji będzie kosztować gminę 2 mln 311 tys. złotych. W jej ramach zaplanowano przebudowę dróg z płyt na terenie gminy odbędzie się na 28 odcinkach o łącznej długości 4,4 km. Wszystkie inwestycje zrealizuje firma Mat – Bud Mateusz Krystian Symoczko z Łęczna pod Białogardem.
Komentarze  
+2 #1 ladymakbet07 2017-07-27 19:19
a kiedy zrobią coś z Malinową w Zieleniewie?? Dziura na dziurze, koło idzie zgubic, ruch tam niemiłosierny, a dwa auta się nie miną... :( i niech wytną te cholerne topole tam, a nie tylko przycinają, komu one potrzebne, tylko zagrożenie stwarzają.
Cytować
+6 #2 AniaFrania 2017-07-27 21:25
O matkooooo, znowu kostka, wszędzie kostka..... Ścieżka rowerowa na podczele jest z kostki i widać jak wygląda.... Wszędzie powybijają a miejscami to koło może wpaść w szczelinę pomiedzy :sad: dlaczego nie wyleją asfaltu???? Taniej szybciej lepiej....
Cytować
0 #3 fgh 2017-07-28 08:56
"W jej ramach zaplanowano przebudowę dróg z płyt na terenie gminy odbędzie się na 28 odcinkach o łącznej długości 4,4 km."
Cytować
0 #4 beabeabea 2017-07-28 10:06
A co z Wiedeńską? Trochę było szumu i znowu cisza! A dziury jak były tak są! Podwozie można urwac!
Cytować
0 #5 bolquo 2017-07-28 13:39
Gmina przejęła od powiatu wjazd do Dźwirzyna??? Poprzedni remont był w 1945r. ....
Cytować
0 #6 Dalesia 2017-08-05 11:20
Nasz Wójt chyba nie jeździ na rowerze.Gdyby to robił wiedziałby jak nieprzyjazna do jazdy jest kostka brukowa.Już tyle razy pojawiały sie komentarze i nikt nie bierze tego pod uwagę.Rozumiem ,że jeśli będzie awaria pod powierzchnią a tam będą jakieś media ,to łatwiej to odtworzyc. Jednak przetargi mają to do siebie ,że jakośc wykonania nawierzchni jest słaba i po kilku miesiącach kostka rozjeżdża sie ,tworząc szerokie bruzdy.mamy wiele takich przykładów .
Cytować
0 #7 Noble 2017-11-24 04:58
I see you don't monetize your website, don't waste your traffic,
you can earn additional cash every month because you've got high
quality content. If you want to know how to make extra $$$,
search for: Boorfe's tips best adsense alternative

Feel free to surf to my blog ... FirstHarry: https://10Jennifer.blogspot.se
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl