Mimo, że do imprezy pozostało jeszcze sporo czasu lato , a żniwa dopiero rozpoczęte, organizatorzy gminnych dożynek już czynią przygotowania, aby w odpowiedni sposób uczcić święto rolników. W środę wójt Jerzy Kołakowski spotkał się z sołtysami gminy, pracownikami urzędu, dyrektorami i przedstawicielami jednostek organizacyjnych, aby ustalić szczegółowy program obchodów i atrakcji podczas tego wydarzenia.

A atrakcji na tegorocznych dożynkach z pewnością nie zabraknie. Pachnący chleb, regionalne produkty, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, animacje dla dzieci, występy i pokazy kowbojskie. Darmowa gar – kuchnia przygotowana przez sołectwa: Ustronie Morskie i Sianożęty. Wspaniała zupa rybna, wraz z pokazami kulinarnymi w wykonaniu, znanego z programów kulinarnych – duetu Pilecki & Bochenko. Wspólne czytanie dzieł Stanisława Wyspiańskiego w ramach akcji „narodowego czytania”. Będą konkursy dla publiczności i atrakcje dla dzieci.

Później nastąpi muzyczna uczta w wykonaniu Strażackiej Orkiestry Dętej MORKA, ustrońskiego zespołu „Złote rybki”, i grupy Talisman. A na zakończenie dożynek gwiazda wieczoru, zespół CZADOMAN, znany z takich przebojów jak "Ruda tańczy jak szalona", czy "Hey, hey bawmy się".

Komentarze  

+1 #1 Woodstock 2017-08-11 00:32
Kuba Pomidor na zdjęciu na dożynkach :-)
Cytować
+2 #2 ONUFRY 2017-08-11 08:25
CZADOMAN lepszy od smutów w Kołobrzegu.
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież