Znany bliżej twardemu elektoratowi Prawa i Sprawiedliwości portal „wPolityce" braci Karnowskich, napisał ostatnio o groźbie utraty przez Kołobrzeg, statusu uzdrowiska. Winna ma być, według portalu, m.in. nieograniczona zabudowa strefy A. Na swoich konferencjach zaprzeczyli tym informacjom i władze miasta i opozycja.

To niestandardowa sytuacja, aby władza i opozycja mówiły jednym głosem. Tak się jednak stało podczas komentowania doniesień jednego z prawicowych mediów. W sobotę, odnosząc się do informacji portalu Karnowskich, o tym, że uzdrowisko Kołobrzeg nie jest zagrożone, mówił na swojej konferencji europoseł PiS-u Czesław Hoc, a na dzisiejszym briefingu podkreślał to również prezydent Janusz Gromek.


Zdaniem polityków oraz urzędników wskaźnik terenów zielonych do zabudowanych w strefie uzdrowiskowej nie zagraża miastu jako kurortu, do którego przyjeżdżają rocznie setki tysięcy kuracjuszy. Między innymi takie tezy postawił artykuł „Burza po naszym dziennikarskim śledztwie. Czy rządzony przez PO Kołobrzeg straci status uzdrowiska?". W odpowiedzi na te informacje magistrat, na dzisiejsze spotkanie z dziennikarzami, przygotował mapę strefy A ukazującą wskaźnik powierzchni zabudowanych do powierzchni zielonych. Monika Sielewska z Wydziału Urbanistyki i Architektury podkreślała, że w Kołobrzegu wynosi on 77 procent czyli o 12 punktów procentowych więcej niż wymaga tego ustawa uzdrowiskowa.


Tymczasem portal „wPolityce" podkreślając wiarygodność swoich informacji, cytuje w artykule Daniela Kołodziejczyka, naczelnego lekarza uzdrowiska. W rozmowie z naszym portalem, lekarz podkreślił, że w publikacji zostały wykorzystane jego wypowiedzi, jednak niekoniecznie w uzgadnianym wcześniej z dziennikarzem, kontekście. - Zagrożenia dla uzdrowiska są i trzeba o tym mówić, od tego jest moja rola, bo w nie mam innych prawnych narzędzi, aby wpływać na działania władz – podkreśla Kołodziejczyk – Jednak na pewno nie sądzę, aby jakiekolwiek władzy w Kołobrzegu zależało na tym, aby miasto utraciło status uzdrowiska. (iws)

Komentarze  

+11 #1 Alnito 2017-09-12 18:24
I to jest wiarygodność tych gazetek pisowskich...
Cytować
-15 #2 CETA kreta 2017-09-12 18:31
Polityka psuje tragicznie i przeraza.
Nie ma ludzi nieprzekupnych .
Kwestia jest - s t a w k a :oops:
Tylko Papiez i ryba nie bierze.
O Violi nie wsPOminam , to jej prywatna tragikomedia.Zal
Pierszy Siwy Car zaczal tanczyc wkolo
UKLADU FESSTUNG hoholi taniec .
Z Miejska Energetyka Cieplna w Kolobrzegu stanal byl ....PO stronie ZOMO !!!!!!!
Jak rowniez robic jeim laske jakoby ten Sienkowycz.
Teraz nasz regionalny Czlowiek z Zelaza zaczyna korodowac w przerazajacym tempie.
Ekskluzywne prostytutki MOSADU posadowione w Brukseli robia solidnie swa "robote" na nieszczescie dla
RZECZPOSPOLITEJ POLSKI .
HosPOdyn POmylujte
Jaroslaw feSStung Kolobrzeg zbaw. :sad:
Cytować
+8 #3 ktośiu łosiu 2017-09-12 19:27
I dobrze może w końcu będzie w tedy jakiś normalny zakład pracy po co nam uzdrowisko mamy zdrój w nazwie nie a wiadomo że połowa ludzi prac z kołobrzegu robi u wyzyskiwaczy w prywatnych hotelach za niskie pieniądze . A co do zabudowy to nie dziwota skoro nasrane jest tu blok na bloku 0 przestrzeni miejskiej itd czemu nikt nie zab w stronę Grzybowa np i w stronę Rościęcina tyle jest tam miejsca wolnego hmmmmmmmmmm połączyc się aglomeracyjnie z Grzybowem np
Cytować
+9 #4 Teodor1410 2017-09-12 19:27
Zobaczymy jaka zabudowa powstanie na terenie byłego Morskiego Oka .Bo myślę że inwestor nie zrobi am restauracji i jeżeli pojawi się hotel to ciężki sprzęt się tam pojawi i kolejna zabudowa w strefie uzdrowiskowej i tak pomału inwestycje przesuwają się w kierunku morza .A może z uzdrowiska powstanie riviera Bałtycka
Cytować
-6 #5 Teresa fere 2017-09-12 21:49
Uzdrowisko ćwoki z wPolityce to status miejscowości, która spełnia 3 wymogi:posiada klimat, zasoby naturalne (np. borowina, solanka), posiada walory przyrodnicze więc gdzie tu mowa o utracie statusu?! Banda niedouczonych pismaków i ludzi, którzy wierzą w zabobony. Szczerze w Polsce aby mieć status Uzdrowiska wystarczy mieć klimat jak w innych uzdrowiskach... Ręce opadają razem z gaciami jak się czyta takie brednie i kolejny raz opadają z cyckami, jak czyta się wasze komentarze. Podstawówka się kłania i geografia!!!
Cytować
+15 #6 taki tam 2017-09-12 22:03
Drzew w pasie nadmorskim ubywa w takiej szybkości, że za 15 lat będą tylko krzaki.....co sztorm to piły idą w ruch....
Cytować
+14 #7 AnJay 2017-09-13 01:08
Sprawa uzdrowiska jest bardziej złożona niż próbuje się ją przedstawić. Zgodzę się z tezą, że statusu uzdrowiska Kołobrzeg nie straci, nie ma bowiem w ustawie skutecznych narzędzi do pozbawienia jakiegokolwiek uzdrowiska tego statusu (są przewidziane długie programy naprawcze).
Inna sprawą jest to, czy Kołobrzeg uzyska status uzdrowiska przy kolejnym operacie. Tu sprawa wcale nie musi być oczywista jak usiłuje się ją nam przedstawiać. Są liczne pytania, jeszcze liczniejsze zaniechania, a odpowiedzi już są niepokojące.
Cytować
+2 #8 WSIur 2017-09-13 03:15
Cos mało komentarzy.Gdzie KODerasci i POwcy?
Cytować
+8 #9 Bob 2017-09-13 08:01
Całą winę za trendy w zabudowie terenów ponoszą architekci. Planując zagospodarowanie przestrzeni potrafią tylko jedno, potrafią planowac zabudowę terenu. To im najlepiej wychodzi, stawianie symboli na mapie - MN-R, MN-A, MW, MN, U, US itp. Dziecko też tak potrafi zamalowac mapkę i pokryc ją symbolami.
Aby byc dobrym architektem, trzeba miec wizję miasta jako organizmu przyszłości, a nie spełniac zachcianki branży budowlanej. Architekt - planista powinien na okres planowania byc zamknięty w głębokiej puszczy i odseperowany od tzw. załatwiaczy, którzy praktycznie planują przestrzeń a architekt jest tylko kreślarzem.
Cytować
-3 #10 Leśniczy z dziczy 2017-09-13 09:04
Cytuję taki tam:
Drzew w pasie nadmorskim ubywa w takiej szybkości, że za 15 lat będą tylko krzaki.....co sztorm to piły idą w ruch....

No i co w tym dziwnego?Drzewa-jak ludzie wraz z upływem czasu się starzeją...
Cytować
+4 #11 Za mówienie prawdy jesteś niewygodny 2017-09-13 09:05
:lol: Oni myślą, że Kołobrzeg należy do nich :-x
Cytować
+6 #12 fakty 2017-09-13 09:11
- Sam Szajs ,
- Koniowaliada ,
- Dymiace , ociekajace olejem czolgi na "Borowinie "
- Smierdzaca oczyszczalnia za 10 milionow sabotaz gronka ......
- Pekajace Gigaszamba na wydmie w szycie sezonu turysty
- Odchody kal i mocz ludzki z Kamiennego Szanca lewa rura wprost na kapielisko przez lat 20 bezkarnie !!!
- wyciecie w miescie 3 000 drew przez p prr Gromka
- znkniecie kilkudziesieciu drew na Kamiennym Srancu w sPOsob
niejasny !!! ........
oto droga miasta szamba smierdzacego ludzkim kalem zgnilizna moralna i etyczna do U Z D R A W I A N I A
Czyli "uzdrowiska" :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Cytować
+4 #13 bracia 2017-09-13 09:34
jak ci bracia coś napiszą to od razu wiadomo o co chodzi.
Cytować
+2 #14 Ozorek 2017-09-13 19:00
Zabawne, bo pan Hoc wcale nie podziela zdania prezydenta Gromka, że nie ma ryzyka utraty statusu uzdrowiska przez Kołobrzeg, Szanowna Redakcja krytykuje braci Karnowskich za manipulowanie faktami, a sama się ewidentnie nie przykłada do weryfikacji źródeł. Napiszecie bzdurę, pójdzie w eter, a konserkwencji żadnych przecież nie będzie - skandaliczne. Jak dla mnie to mamy do czynienia z manipulacją słowami Hoca, który na sobotniej konferencji powiedział jasno, że nie doprowadzi do utraty uzdrowiska przez Kołobrzeg - np. działając przeciwko aktywnościom lokalnej władzy (pozostającej w rękach PO).
Cytować
-2 #15 konserkwencje 2017-09-17 16:32
Cytuję Ozorek:
Zabawne, bo pan Hoc wcale nie podziela zdania prezydenta Gromka, że nie ma ryzyka utraty statusu uzdrowiska przez Kołobrzeg, Szanowna Redakcja krytykuje braci Karnowskich za manipulowanie faktami, a sama się ewidentnie nie przykłada do weryfikacji źródeł. Napiszecie bzdurę, pójdzie w eter, a konserkwencji żadnych przecież nie będzie - skandaliczne. Jak dla mnie to mamy do czynienia z manipulacją słowami Hoca, który na sobotniej konferencji powiedział jasno, że nie doprowadzi do utraty uzdrowiska przez Kołobrzeg - np. działając przeciwko aktywnościom lokalnej władzy (pozostającej w rękach PO).

Kompot śliwkowy robi swoje. Po kompocie śliwkowym od razu zastępuje się "ą" w naszym języku, końcówką "om" i to jest prawidłowe.
Cytować
+4 #16 Ziemowit 2017-09-21 12:22
W atmosferze skandalu ekipa rządzącego Kołobrzegiem działacza Platformy Obywatelskiej Janusza Gromka próbuje przeforsować szokujące, zakładające totalną urbanizację, zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego strefy uzdrowiskowej miasta.Chodzi o 25 hektarów ziemi w obrębie ulic Wschodniej i Sułkowskiego najwyższa klasa uzdrowiskowa (strefa A). Ziemia może być warta znacznie więcej, jeśli uda się zmienić plan zagospodarowania przestrzennego według projektu przedstawionego przez miasto. Chodzi o umożliwienie zabudowy 45 procent terenu (teraz jest to 30 procent) i zgodę na wyższe budynki (do 24 metrów, a nie 20 jak dzisiaj). To bardzo intensywny typ zabudowy, nijak nie przystający do uzdrowiskowego charakteru miasta. Co jednak bardzo dziwne, naczelny lekarz ( nominowany jeszcze przez wojewodę reprezentującego rząd PO-PSL) do tej pory nie zrobił nic, aby zatrzymać zalewanie Kołobrzegu betonem. Daniel Kołodziejczyk przyznaje otwarcie, że nigdy nie zabierał głosu w sprawie projektów zmian planu zagospodarowania przestrzennego, choć ustawa o lecznictwie uzdrowiskowym nakłada na niego obowiązek współdziałania z samorządem a także zgłaszanie wniosków „w sprawie warunków naturalnych i właściwego kształtowania czynników środowiskowych w uzdrowisku lub na obszarze ochrony uzdrowiskowej”
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież