Kanał Drzewny już po raz szósty zostanie posprzątany przez Stowarzyszenie Kołobrzeg Nowej Szansy podczas akcji pn. „Sprzątamy Kanał Drzewny i okolice". Trzeci weekend września stoi pod znakiem międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata". W ramach jej 24 edycji w Polsce pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce" organizowane są przeróżne akcje promujące ochronę środowiska i życie w zgodzie z naturą.

Po raz pierwszy Kołobrzeg Nowej Szansy z oficjalnym wsparciem fundacji Nasza Ziemia, serdecznie zaprasza na VI edycję akcji już w najbliższy piątek (15.09.2017 r.) na godz. 16:00 nad Kanał Drzewny przy skrzyżowaniu ul. Łopuskiego i Zygmuntowskiej. Celem przedsięwzięcia jest uświadamianie jak ważna jest Matka Natura, budowanie dobrych postaw ekologicznych wśród mieszkańców Kołobrzegu oraz doprowadzenie do ładu przepięknego odcinka rzeki. Akcja ma również wymiar edukacyjny dla najmłodszych.


- Planowana obecnie akcja, w tym roku odbywać się będzie bez jakiejkolwiek współpracy i udziału ze strony Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu – mówi nam Piotr Rzepka, wiceprezes KNS. Jak dodaje powodami są między innymi rozbieżności w wizji promowania takich inicjatyw co również przeszkadzało niektórym partnerom, jak i nakładane ograniczenia. - Stowarzyszenie po raz pierwszy uzyskało oficjalne wsparcie i patronat Fundacji Nasza Ziemia, która od 24 lat organizuje „Sprzątanie Świata".


„Natura liczy również na Ciebie! Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i nie tylko!" O niezbędny ekwipunek oraz napoje dla wolontariuszy akcji zadba stowarzyszenie, a firma Tonio tradycyjnie udostępni kajaki, aby jeszcze dokładniej oczyścić Kanał Drzewny. Dla wszystkich dzieci czekać będą proekologiczne gadżety od Klimatycznego Kołobrzegu i Zielonego Kołobrzegu. Odbiorem zebranych nieczystości zajmie się MZZDiOŚ. (stm)


Komentarze  

+17 #1 1960 2017-09-13 17:34
Dziwny jest ten Świat... jedni śmiecą a inni muszą po nich sprzatac.
Cytować
+5 #2 ONUFRY 2017-09-13 22:45
Może niech radni z Prezydentem na czele, jego zastępcami, poświęcą się dla tego miasta i cały bity dzień pozbierają śmieci ? Niech dadzą przykład dzieciom !!! Bo na razie to się specjalizują w trzymaniu dobrych stołków, a praca dla plebsu bez pleców w hotelach za 1200 netto lub coś koło tego !!!
Cytować
+3 #3 Bandatepakow 2017-09-14 01:01
Banda prezydenta i naczelnym karierowiczem miejskim wozn..kiem bardzo sie poswiecaja ,no co ty nie wiesz ,tylko ze oni to robia zdalnie..
Cytować
+3 #4 niepalący mieszkaniec 2017-09-16 15:11
Co jest z niektórymi ludżmi, ze gdy skończą palic papierosa, to rzucają peta na ziemię. Naprawdę, nie da się inaczej?
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież