Chodzi głównie o fotografie dokumentujące życie w mieście w latach 1945-1955. Za pośrednictwem mediów Stowarzyszenie Klub Pioniera Miasta Kołobrzeg zwraca się do pierwszych, powojennych mieszkańców Kołobrzegu przybyłych w latach 1945-1955 oraz ich rodzin o wypożyczenie takowych zdjęć.
Jak informują przedstawciele Stowarzyszenia zdjęcia zostaną zeskanowane i oddane właścicielom. - Naszym celem jest archiwizacja jak największej ilości dokumentów oraz wykorzystanie ich podczas uroczystości i wydarzeń organizowanych przez Pionierów. Najbliższa z nich to listopadowe „Zaduszki u Pionierów” , które Pionierzy zorganizują wspólnie z kołobrzeskim muzeum w ratuszu – Patria Colbergiensis i informują Bronisław Filipczak

Zdjęcia można dostarczyć osobiście do siedziby Pionierów w Ratuszu Miejskim (parter-środkowe wejście) w poniedziałki i piątki w godzinach 10.00-13.00. Można też wysłać pamiątkowe fotografie listem poleconym na Stowarzyszenie Klub Pioniera Miasta Kołobrzeg, ul.Armii Krajowej 12, 78-100 Kołobrzeg lub formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. termin przekazywania zdjęć wyznaczono do 25 października br.
Komentarze  
+8 #1 Mówisz prawdę - jesteś niewygodny. 2017-10-05 16:29
Zobaczcie na tych fotografiach chocby z lat 90tych ile ludzi mieszkało w Kołobrzegu! TŁUMY. teraz wszystkie ulice wieją pustkami. Zakłady pracy zlikwidowano, bo się nie opłaca, ale za to zachodowi się opłaca.
Cytować
-11 #2 ONUFRY 2017-10-05 17:46
Cytuję Mówisz prawdę - jesteś niewygodny.:
Zobaczcie na tych fotografiach chocby z lat 90tych ile ludzi mieszkało w Kołobrzegu! TŁUMY. teraz wszystkie ulice wieją pustkami. Zakłady pracy zlikwidowano, bo się nie opłaca, ale za to zachodowi się opłaca.

Nikt nie zlikwidował, same padły nierentowne złodziejskie molochy powołane za czasów zbrodniczej żydokomuny. To, że zakłady padły to bardzo dobrze, pamiętam tamte czasy doskonale, jak w latach 50-tych i 60-tych do naszej kamienicy oraz do innych domów przychodzili po południu pracownicy Barki i spółdzielni Bałtyk z dorszami, śledziami, flądrami pod pachą, inni domokrążcy ze spółdzielni Marona z wyrobami czekoladopodobnymi, a sweterek z Wenedy na czarnym rynku za bezcen też można było kupic. Kradli wszyscy, dyrektorzy, kierownicy, pracownicy, nic dziwnego, że kraj w czasach żydokomuny się nie rozwijał, popadł w długi, nikomu na tym nie zależało, w zakładach rządziła partia, a na jej czele stali sekretarze, przeważnie nieuki bez wykształcenia potrafiący krzyczec i wygłaszac kwieciste przemówienia. Rodziny wiązały ledwo koniec z końcem do najbliższej wypłaty, w sklepach puste półki, wieczne kolejki do których wysyłano przeważnie dziadków, zapisy na wszelkie dobra, telewizory radia, meble, lodówki, gdzie obowiązywały listy kolejkowe. Rząd żydokomuny aby nastroje społeczeństwa podratowac, rozpijał naród, wszelkie imieniny, urodziny, narodziny dziecka itp obchodzone były w czasie godzin pracy, partia oraz związek CRZZ organizowali zabawy zakładowe i popijochy aby ludzie zapomnieli o kłopotach dnia codziennego. Zmuszano uczni szkól do uczestnictwa w pochodach 1 maja, 22 lipca, za nieobecnośc obniżano stopnie ze wszystkich przedmiotów, wzorowy uczeń nagle następnego dnia przestał nim byc. Terroryzm żydokomuny szczególnie dotyczył pracowników nie będących członkami PZPR, w przypadku nieobecności na pochodzie, nie mógł liczyc na podwyżkę przez najbliższe lata, cofano wcześniejsze przydziały na mieszkania. Po zakończonym pochodzie 1 maja, na boisko Kotwicy, przy szkole Nr2 czy jak kto woli ogólniaka, zajeżdżał samochód ciężarowy ze skrzynkami wódki oraz kiełbasy zwyczajnej, odbywała się majówka czyli typowe zbiorowe pijaństwo, tak też było 22 lipca. Jak wspomniałem, we wszystkich zakładach w kraju rządzili sekretarze partii, nie dyrektorzy, dyrektorzy byli im podporządkowani, w przypadku gdy dyrektor miał inne zdanie, zostawał usuwany ze stanowiska przez organizację partyjną. Przedsiębiorstwami rządzili robotnicy często bez ukończenia szkoły podstawowej, czyli wygadani i przebiegli sekretarze partii, pamiętam takich doskonale w PPiUR Barka. Na długo przed ściągnięciem Szymańskiego, którego imieniem nazwano nadmorski bulwar, przedsiębiorstwem rządził sekretarz partii, były tokarz po kursie z zakresu obsługi tokarki. To były ciężkie przeklęte czasy, czasy terroru, zniewolenia, prześladowań Narodu Polskiego, nieco poprawiło się po 1968 po wyjeździe wielu podżegaczy.
Cytować
+17 #3 mieszkaniec kg 2017-10-05 19:05
Cytuję ONUFRY:
Cytuję Mówisz prawdę - jesteś niewygodny.:
Zobaczcie na tych fotografiach chocby z lat 90tych ile ludzi mieszkało w Kołobrzegu! TŁUMY. teraz wszystkie ulice wieją pustkami. Zakłady pracy zlikwidowano, bo się nie opłaca, ale za to zachodowi się opłaca.

Nikt nie zlikwidował, same padły nierentowne złodziejskie molochy powołane za czasów zbrodniczej żydokomuny. To, że zakłady padły to bardzo dobrze, pamiętam tamte czasy doskonale, jak w latach 50-tych i 60-tych do naszej kamienicy oraz do innych domów przychodzili po południu pracownicy Barki i spółdzielni Bałtyk z dorszami, śledziami, flądrami pod pachą, inni domokrążcy ze spółdzielni Marona z wyrobami czekoladopodobnymi, a sweterek z Wenedy na czarnym rynku za bezcen też można było kupic. Kradli wszyscy, dyrektorzy, kierownicy, pracownicy, nic dziwnego, że kraj w czasach żydokomuny się nie rozwijał, popadł w długi, nikomu na tym nie zależało, w zakładach rządziła partia, a na jej czele stali sekretarze, przeważnie nieuki bez wykształcenia potrafiący krzyczec i wygłaszac kwieciste przemówienia. Rodziny wiązały ledwo koniec z końcem do najbliższej wypłaty, w sklepach puste półki, wieczne kolejki do których wysyłano przeważnie dziadków, zapisy na wszelkie dobra, telewizory radia, meble, lodówki, gdzie obowiązywały listy kolejkowe. Rząd żydokomuny aby nastroje społeczeństwa podratowac, rozpijał naród, wszelkie imieniny, urodziny, narodziny dziecka itp obchodzone były w czasie godzin pracy, partia oraz związek CRZZ organizowali zabawy zakładowe i popijochy aby ludzie zapomnieli o kłopotach dnia codziennego. Zmuszano uczni szkól do uczestnictwa w pochodach 1 maja, 22 lipca, za nieobecnośc obniżano stopnie ze wszystkich przedmiotów, wzorowy uczeń nagle następnego dnia przestał nim byc. Terroryzm żydokomuny szczególnie dotyczył pracowników nie będących członkami PZPR, Na długo przed ściągnięciem Szymańskiego, którego imieniem nazwano nadmorski bulwar, przedsiębiorstwem rządził sekretarz partii, były tokarz po kursie z zakresu obsługi tokarki. To były ciężkie przeklęte czasy, czasy terroru, zniewolenia, prześladowań Narodu Polskiego, nieco poprawiło się po 1968 po wyjeździe wielu podżegaczy.

dzieciaku mogę się założyc o wszystkie pieniądze świta że to co napisałeś jest przejawem twojej bujnej wyobraźni a nie faktów które niby przeżyłeś , a dosadniej kłamiesz jak z nut
Cytować
-16 #4 Pejsata HaKaTa 2017-10-05 19:25
Muzeum POd sztandarem reakcjonistow NAZI Eryki Sztajnbach w piwnicach naszego polskiego Ratusza .
W piwnicach Ratusza podstepnie zebralo od Polakow. Mieszkancow miasta polskie dokumenty i fotografie o wartosci historycznej .
Trzyma je w jakiejs wojskowej skrzyni Wechrmahtu .
Jako pretekst do zagarniania krok PO kroku dalszych pomieszczen kolobrzeskiego Ratusza .
Ze nie ma gdzie niby eksponowac owych artefaktow a defacto germaniziwac na POtege moje miasto.
Germanskie zas czesto o malej wartosci skorupy wyeksponowane w krysztalowych gablotach .
Gdzie mosiezna tarcza zegara z Ratusza nasza kolobrzezan wlasnosc ????? - w prywatnen partii Kalijabrijeg !!!!!
W prapiastowym grodzie w samym sercu miasta Kolobrzeg w Ratuszu .
POd patronatem Koni Troi [...]a i Synekurusa Nygusa RNS
Poczatkowo Synekur Nygus zaganial do Partii podlegle mu szkoly z racji Viceryzostwa.
Zaganial polskie dzieci zeby wbijac im w glowe ze Kolobrzeg jest hitlerowskim grodem.
Zaganial tez ukazami szkoly kolobrzeskie zeby nabijac kase prywatnemu wlascicielowi tej ostoi HaKaTa
Dzien PO dniu germanizacja , ukrainizacja i zazydzenie miasta Postepuje na slepych oczach otwartych japach oglupionych.
Potomkow kiedys dzielnego Mieszka I , Krzywoustego I Boguslawa X
Boleslaw Chrobry ustanowil w Gnieznie w 1000 roku biskupstwo w Kolobrzegu
Czy Ksiecia Warcislawa II zalozyciela lokaujacego miasto Kolobrzeg w 1255 roku .
Jestesmy juz jak Indianie , rodowici mieszkancy Ameryki Polnocnej.
Zamknieci kiedys przez najezdzcow w rezerwatach na wlasnej ziemi w Ameryce .
Niknie dzis pod zdrajcami PO przerazajoco polskosc Kolobrzegu .
Polacy pobudka .Pionierzy nie kombinujcie z zadna partia czy patria czyli ojczyzna najezdzcow na Polske prusakow czy hitlerowcow .
To hanba.
Roznica ideologii interesow i historii miedzy mordercami milionow Polakow synami Hitlera a nami Polakami jest ogromna .

Faszysci z Makreka winni sa nam 3 miliardy zl PLN reparacji Polakom i Polsce !!!!!!!

Jutro juz bedziemy calkowicie bez prawa glosu .......we wlasnym miescie i domu.
Zalatwieni przez zdrajcow .
Jak kleszcz krwiopijca .
Ktory zaraz PO ukaszeniu wstrzykuje jad znieczulajacy , oksytocyne - hormon uleglosci .
Bielun dziendzierzawa , lub skopolamine a pozniej ten Chazarski karzel pije krew do woli.......
Achtung , wnimanije , pobudka !!!!!
PIASTOWY ROD .
Kraju Polan powstan z kolan !!!
Cytować
-4 #5 Jagoda111 2017-10-05 19:33
Cytuję ONUFRY:
[quote name="Mówisz prawdę - jesteś niewygodny."]Zobaczcie na tych fotografiach chocby z lat 90tych ile ludzi mieszkało w Kołobrzegu! TŁUMY. teraz wszystkie ulice wieją pustkami. Zakłady pracy zlikwidowano, bo się nie opłaca, ale za to zachodowi się opłaca.

Nikt nie zlikwidował, same padły nierentowne złodziejskie molochy powołane za czasów zbrodniczej żydokomuny. To, że zakłady padły to bardzo dobrze, pamiętam tamte czasy doskonale, jak w latach 50-tych i 60-tych do naszej kamienicy oraz do innych domów przychodzili po południu pracownicy Barki i spółdzielni Bałtyk z dorszami, śledziami, flądrami pod pachą, inni domokrążcy ze spółdzielni Marona z wyrobami czekoladopodobnymi, a sweterek z Wenedy na czarnym rynku za bezcen też można było kupic. Kradli wszyscy, dyrektorzy, kierownicy, pracownicy, nic dziwnego, że kraj w czasach żydokomuny się nie rozwijał, popadł w długi, nikomu na tym nie zależało, w zakładach rządziła partia, a na jej czele stali sekretarze, przeważnie nieuki bez wykształcenia potrafiący krzyczec i wygłaszac kwieciste przemówienia. Rodziny wiązały ledwo koniec z końcem do najbliższej wypłaty, w sklepach puste półki, wieczne kolejki do których wysyłano przeważnie dziadków, zapisy na wszelkie dobra, telewizory radia, meble, lodówki, gdzie obowiązywały listy kolejkowe. Rząd żydokomuny aby nastroje społeczeństwa podratowac, rozpijał naród, wszelkie imieniny, urodziny, narodziny dziecka itp obchodzone były w czasie godzin pracy, partia oraz związek CRZZ organizowali zabawy zakładowe i popijochy aby ludzie zapomnieli o kłopotach dnia codziennego. Zmuszano uczni szkól do uczestnictwa w pochodach 1 maja, 22 lipca, za nieobecnośc obniżano stopnie ze wszystkich przedmiotów, wzorowy uczeń nagle następnego dnia przestał nim byc. Terroryzm żydokomuny szczególnie dotyczył pracowników nie będących członkami PZPR, w przypadku nieobecności na pochodzie, nie mógł liczyc na podwyżkę przez najbliższe lata, cofano wcześniejsze przydziały na mieszkania. Po zakończonym pochodzie 1 maja, na boisko Kotwicy, przy szkole Nr2 czy jak kto woli ogólniaka, zajeżdżał samochód ciężarowy ze skrzynkami wódki oraz kiełbasy zwyczajnej, odbywała się majówka czyli typowe zbiorowe pijaństwo, tak też było 22 lipca. Jak wspomniałem, we wszystkich zakładach w kraju rządzili sekretarze partii, nie dyrektorzy, dyrektorzy byli im podporządkowani, w przypadku gdy dyrektor miał inne zdanie, zostawał usuwany ze stanowiska przez organizację partyjną. Przedsiębiorstwami rządzili robotnicy często bez ukończenia szkoły podstawowej, czyli wygadani i przebiegli sekretarze partii, pamiętam
O onufry
Wszystko mu przeszkadza, komune moge zrozumiec ale i obecne czasy mu tez przeszkadzają
Cytować
-12 #6 Pejsata HaKaTa 2017-10-05 19:48
KOLOBRZEG - Polski Ksiaze w 1255 roku lokowal nadawal prawa miejskie temu prapiastowskiemu miastu.
Byl to KSIAZE WARCISLAW III.

Czy do Partia Kalijabrieg tez planuja wstawic jak do kolobrzeskieho Ratusza hitlerowski czolg z
"SS Galizjen " ukrainskich oprawcow na zoldzie
Hitlera.???
Oprawcow riezunow ktorzy w sadystyczny niewyobrazalnie sposob pacyfikowaki POWSTANIE WARSZAWSKIE.
Wstawic pance POd baldachim szyty POprzez MOSSAD ?
Jak pejsaty do Muzeum Oreza Polskiego ???

google - wpisz : ukrainskie ss galizjen ludobojcy powstanie warszawskie
google - wpisz : banderyzm plk niewinski
Cytować
-9 #7 Pejsata HaKaTa 2017-10-05 20:01
3 B I L I O N Y zl PLN
Tyle winni sa nam niemieccy faszysci jako reparacje wojenne.
Kiedy przyjdzie zbrodniorzom niemieckim wyplacac .
Partia Kalijabrijeg
POjdzie POd mlotek jako czesc wlasnosci rewizjonistki faszystowskiej Eryki Sztajnbach i Makrelli ze STASI .
A obkakane kalesony profaszysty GromBura i Nygusa Synekura zajmie komornik .
Cytować
+9 #8 Kate89 2017-10-05 21:35
Myślę że to najwyższy czas zacząć moderować te komentarze, nienkoniecznie usuwać ale może chociaż edukować. Kołobrzeg leży na "ziemiach odzyskanych" historia polsko-niemiecka zawsze się tu przenikała przed wojną też i warto mieszkając tu ją znać, nie widze powodu aby obrażać prowadzących prywatne muzea za to że je prowadzą i chcą tą historie pokazać. Najwięcej krytyki mają do powiedzenia Ci co nic nie robią nic oprócz pisania durnych komentarzy. E-kg może warto coś zmienić i pokazać nową jakość dyskusji - nie macie tych komentarzy zbyt dużo.
Cytować
-8 #9 Przenikanie ludobojSStwem 2017-10-05 21:57
Przeplatala sie i przenikala ? ta historia ze praszczury Hitlera najechaly na mloda Polske dopiero co powstala panstwowosc juz 1000 lat temu .
Mordujac juz wtedy Polakow pra HaKaTa kolonizowala nasza polska ziemie .
Niemcy pod Hitlerem zas wymordowaly 6 milionow Polakow .
Czy ludobojstwo na niewyobrazalna skale w pejsatego jadaczce nazywane jest przeplataniem .
W tym prywatnym muzeum panoszacym sie w naszym Polakow Ratuszu w Kolobrzegu.
Muzeum prohitlerowskim powinno powstac kolumbarium i lapidarium 6 milionow Polakow zakatowanych
przez ludobojcow niemcow .

Kate 89 nie szantazuj i nie usiluj zastraszac jedynego powtarzam j e d y n e g o obiektywnego kolobrzeskiego medium .
Nie zastraszaj w stylu zydow z NKWD czy SSmanow .
google - wpisz. : nadreprezentacja zydow w nkwd sb i ub.
Cytować
+14 #10 lucy48 2017-10-05 22:25
Ludzie proszą tylko o zdjęcia, a tu tyle wylewa się jadu, straszne!!!
Cytować
-1 #11 Prawda boli 2017-10-05 23:00
Cytuję mieszkaniec kg:
Cytuję ONUFRY:
Cytuję Mówisz prawdę - jesteś niewygodny.:
Zobaczcie na tych fotografiach chocby z lat 90tych ile ludzi mieszkało w Kołobrzegu! TŁUMY. teraz wszystkie ulice wieją pustkami. Zakłady pracy zlikwidowano, bo się nie opłaca, ale za to zachodowi się opłaca.

Nikt nie zlikwidował, same padły nierentowne złodziejskie molochy powołane za czasów zbrodniczej żydokomuny. To, że zakłady padły to bardzo dobrze, pamiętam tamte czasy doskonale, jak w latach 50-tych i 60-tych do naszej kamienicy oraz do innych domów przychodzili po południu pracownicy Barki i spółdzielni Bałtyk z dorszami, śledziami, flądrami pod pachą, inni domokrążcy ze spółdzielni Marona z wyrobami czekoladopodobnymi, a sweterek z Wenedy na czarnym rynku za bezcen też można było kupic. Kradli wszyscy, dyrektorzy, kierownicy, pracownicy, nic dziwnego, że kraj w czasach żydokomuny się nie rozwijał, popadł w długi, nikomu na tym nie zależało, w zakładach rządziła partia, a na jej czele stali sekretarze, przeważnie nieuki bez wykształcenia potrafiący krzyczec i wygłaszac kwieciste przemówienia. Rodziny wiązały ledwo koniec z końcem do najbliższej wypłaty, w sklepach puste półki, wieczne kolejki do których wysyłano przeważnie dziadków, zapisy na wszelkie dobra, telewizory radia, meble, lodówki, gdzie obowiązywały listy kolejkowe. Rząd żydokomuny aby nastroje społeczeństwa podratowac, rozpijał naród, wszelkie imieniny, urodziny, narodziny dziecka itp obchodzone były w czasie godzin pracy, partia oraz związek CRZZ organizowali zabawy zakładowe i popijochy aby ludzie zapomnieli o kłopotach dnia codziennego. Zmuszano uczni szkól do uczestnictwa w pochodach 1 maja, 22 lipca, za nieobecnośc obniżano stopnie ze wszystkich przedmiotów, wzorowy uczeń nagle następnego dnia przestał nim byc. Terroryzm żydokomuny szczególnie dotyczył pracowników nie będących członkami PZPR, Na długo przed ściągnięciem Szymańskiego, którego imieniem nazwano nadmorski bulwar, przedsiębiorstwem rządził sekretarz partii, były tokarz po kursie z zakresu obsługi tokarki. To były ciężkie przeklęte czasy, czasy terroru, zniewolenia, prześladowań Narodu Polskiego, nieco poprawiło się po 1968 po wyjeździe wielu podżegaczy.

dzieciaku mogę się założyc o wszystkie pieniądze świta że to co napisałeś jest przejawem twojej bujnej wyobraźni a nie faktów które niby przeżyłeś , a dosadniej kłamiesz jak z nut

Onufry dzieciakiem był w latach 50-tych, dlatego pamięta. Pozdrawiam Onufrego
Cytować
+3 #12 WSIur 2017-10-06 07:15
Cytuję Kate89:
Myślę że to najwyższy czas zacząć moderować te komentarze, nienkoniecznie usuwać ale może chociaż edukować. Kołobrzeg leży na "ziemiach odzyskanych" historia polsko-niemiecka zawsze się tu przenikała przed wojną też i warto mieszkając tu ją znać, nie widze powodu aby obrażać prowadzących prywatne muzea za to że je prowadzą i chcą tą historie pokazać. Najwięcej krytyki mają do powiedzenia Ci co nic nie robią nic oprócz pisania durnych komentarzy. E-kg może warto coś zmienić i pokazać nową jakość dyskusji - nie macie tych komentarzy zbyt dużo.

Nie dla Cenzury!!! Jezeli przeszkadza wam to jakie ktos ma poglady to nie wchodźcie na tą stronę.Macie swój portal zadziebany od poprawności politycznej
Cytować
-2 #13 WSIur 2017-10-06 07:17
Kołobrzeg to czerwone miasto ,duzo trepów i postkomuny i innych lewaków stad ten ciagły jazgot.
Cytować
0 #14 ONUFRY 2017-10-06 08:44
Cytuję Jagoda111:
[quote name="ONUFRY"]
O onufry
Wszystko mu przeszkadza, komune moge zrozumiec ale i obecne czasy mu tez przeszkadzają


Ten ŁONUFRY, który tak beznadziejnie i żałośnie krytykuje PRL i ciągle pisze o żydokomunie to jest farbowany lis, podszywa się pode mnie. Ten koleś nie jest w stanie pojąc, że dzisiejsze czasy, właśnie te w których żyjemy tu w Kołobrzegu są wręcz gorsze od tamtych, dzisiaj zdecydowana większośc stanowisk pracy w budżetówce jest dla pociotek, a prym wiodą spółki. Nieliczne stanowiska budżetowe gdzie ewentualnie możesz się uczciwie dostac to jakis referent ewentualnie podinspektor w nieprestiżowej instytucji, gdzie zarobisz niecałe 2 patyki na rękę i narobisz się jak koń. Zdaje się, że w PRL-u jeśli chodzi o pracę w urzędzie to po maturze bez problemu można było się dostac. Tylko tamte osoby po maturze były bardziej przygotowane do pracy niż obecni po najtańszych zapłaconych studiach. Podsumowując, w dzisiejszych czasach pod względem znajomości jest wręcz gorzej niż za PRL-u.
Cytować
+1 #15 ONUFRY 2017-10-06 08:49
Cytuję Kate89:
Myślę że to najwyższy czas zacząć moderować te komentarze, nienkoniecznie usuwać ale może chociaż edukować. Kołobrzeg leży na "ziemiach odzyskanych" historia polsko-niemiecka zawsze się tu przenikała przed wojną też i warto mieszkając tu ją znać, nie widze powodu aby obrażać prowadzących prywatne muzea za to że je prowadzą i chcą tą historie pokazać. Najwięcej krytyki mają do powiedzenia Ci co nic nie robią nic oprócz pisania durnych komentarzy. E-kg może warto coś zmienić i pokazać nową jakość dyskusji - nie macie tych komentarzy zbyt dużo.

Moderowac komentarze ?? Ty siebie słyszysz ?? Na pewno moderowac podług twojej racji, czyli twoje zostawic a innych zwłaszcza z którymi się nie zgadzasz moderowac ?? "Racja jest jak "doopa",każdy ma swoją - wiesz kto to powiedział ? :-)
Cytować
-4 #16 retrospekcja 2017-10-06 08:49
Nawet te niewinnie brzmiace" trepy " maja lapska umoczone w polskiej krwi.
W czasie rzadow Jaruzelskiego z bandyckiej WRON .
WRON , ktorego funkcjonariuszem byl Tessikowski Moroslaw obecny wicestarosta a byly wiceprezydent Kolobrzegu.
Wlasnie z Kolobrzegu wyjezdrzaly czolgi i Skoty mordowac wlasnych braci Polakow.
Gornikow z "Kopalni Wujek" i Stoczniow Polskiego Wybrzeza za panowania wlasnie zoldakow.
Legatow Kremlinu , zbrojnej junty WRON.
Kolobrzeg mozna nazwac kolebka zbrodni , zdrady , agentury wrogich krajow i sprzedawczykow RZECZPOSPOLITEJ POLSKI az do dnia dzisiejszego z [...]iem i Synekur NyguSSem na czele.
Cytować
+3 #17 Jaaaaaaa 2017-10-06 09:00
ZAPRASZAM tu znajdziecie sporo fotek z tego czasu są to zdjęcia zebrane i zapożyczone z sieci https://www.youtube.com/watch?v=fRtZLf5wPaQ
Cytować
0 #18 zw46 2017-10-06 09:51
Cytuję ONUFRY:
Cytuję Jagoda111:
[quote name="ONUFRY"]
O onufry
Wszystko mu przeszkadza, komune moge zrozumiec ale i obecne czasy mu tez przeszkadzają


Ten ŁONUFRY, który tak beznadziejnie i żałośnie krytykuje PRL i ciągle pisze o żydokomunie to jest farbowany lis, podszywa się pode mnie. Ten koleś nie jest w stanie pojąc, że dzisiejsze czasy, właśnie te w których żyjemy tu w Kołobrzegu są wręcz gorsze od tamtych, dzisiaj zdecydowana większośc stanowisk pracy w budżetówce jest dla pociotek, a prym wiodą spółki. Nieliczne stanowiska budżetowe gdzie ewentualnie możesz się uczciwie dostac to jakis referent ewentualnie podinspektor w nieprestiżowej instytucji, gdzie zarobisz niecałe 2 patyki na rękę i narobisz się jak koń. Zdaje się, że w PRL-u jeśli chodzi o pracę w urzędzie to po maturze bez problemu można było się dostac. Tylko tamte osoby po maturze były bardziej przygotowane do pracy niż obecni po najtańszych zapłaconych studiach. Podsumowując, w dzisiejszych czasach pod względem znajomości jest wręcz gorzej niż za PRL-u.

Pasujesz i zasługujesz dzieciaku na życie w tamtych czasach pod pręgierzem terroru psychicznego, czasach ogłupiania narodu przez rządzącą sitwę niedouczonych partyjnych trolli, pewnie jednym z nich byłbyś. Nie wypowiadaj się o tym o czym pojęcia ci brak, zresztą pojęcia to ty nie masz o niczym, nawet w obecnych czasach rozwoju, zatrzymałeś się na bardzo niskim poziomie i trollujesz bezmyślnie na forum jak nieokrzesany szczeniak. Ja też tamte czasy pamiętam bo urodziłem się tuż wojnie w naszym Kołobrzegu. Podobnie jak jeden z internautów powyżej przedstawił, był to okres zniewolenia, terroru i wszechobecnej władzy niedouczonych chłoporobotników bez wykształcenia, wystarczało należec do partii komunistycznej i dużo krzyczec, a u władzy rzeczywiście była tzw żydokomuna, zaprawiona w bojach pod okiem i pod wpływem czerwonego ciemnogrodu radzieckiego, ta władza to również był ciemnogród chazarski. Po maturze byłeś nikim zwłaszcza gdy nie należałeś do PEZETPEERU, to samo po studiach, studenci byli od podaj i pozamiataj, byli sługusami i wykonywali polecenia tych którzy nie posiadali ukończonej podstawówki. Ty tego nie wiesz, nie pojmujesz, ale farmazony potrafisz od lat wypisywac na każdy temat i na każdy temat brak ci pojęcia i elementarnej wiedzy, więc dzieciaku przymknij się przynajmniej i nie wypowiadaj bo już dosyc się skompromitowałeś, tylko matołom możesz kit wciskac, oczekując na oklaski trollów takich jak ty sam. Dorwałeś się do klawiatury i bezmyślnie kopytkami uderzasz i takie twoje całe skapciałe życie.
Cytować
-2 #19 ONUFRY 2017-10-06 10:02
Do zw46
Weź zejdź ze mnie koleś, ok ??? Myślisz że jak masz tam ileś lat to wszystko wiesz ??? Ja też nie jestem młody, żyłem w tamtych czasach i żyło mi się NORMALNIE, nie byłem w PZPR ani na nikogo nie donosiłem. Wiesz zbiera mi się na cofki, kiedy ciągle słyszę o żydokomunie itp. Dla twojej wiadomości - nie popieram czasów PRL-u, jedni mieli gorzej, inni nie, a jeszcze inni należeli do partii i mieli super. Nie można generalizowac !!! A co masz dzisiaj w Kołobrzegu, a już zwłaszcza za rządów PO: otwarcie granic na UE, było tak extra że z tej szczęśliwości ludzie tłumnie ruszyli na Wyspy, rodziny porozbijane, zdrady itp. itd. Super extra !!! A jeśli chodzi o znajomości i pociotki, to dzisiejsze czasy wcale nie odbiegają od tamtych i uświadom to sobie. Widzę że dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu. Temat młodzieży nie mające zajęcia jest ci obcy, bo pewnie pobierasz emeryturkę już.
Cytować
-1 #20 Fakty historyczne 2017-10-06 10:06
"Patria Colbergensis " jest jedynyn prywatnym muzeum wsrod oklolo 50 w Polsce .
Ktore za polskie dotacje gloryfikuje zbrodnicze antyposkie polakozercze
- marchie germanskie
- HaKaTa
- Germanizacje polskich prapiastowych ziem
- Zbrodnie Hitlera na Polakach
Caly kolobrzeski paradoks polega na tym ze to proniemieckie muzeum wybiorczo gloryfikujace epoke okupacji prapiastowskiego grodu KOLOBRZEG nazywakac je wladztwem .!!!!!!
Ma siedzibe w z woli tzw prezydenta Gromka Polaka ?????????? w sercu obecnej polskiej ??? administracji ??? Kolobrzegu .Kolobrzeskim Ratuszu .!!!
Kolobrzeskim Ratuszu gdzie panoszy sie i eskaluje.....
Czy jest w obecnych Niemczech analogia .?
Gdzie miesci sie muzeum slowianskie w niemieckim obiekcie wladzy ktoregos z miast Merlel ?
Slowian Wladcow kiedys poludniowego Baltyku az po dzisiejsza Kilonie.
Tam wlasnie panowali przez tysiaclecia Slowianie .

Podstepem zbrodnia tak jak Hitlerowcy wyparli wtedy Slowian ze swoich siedlisk .
Tak jak zbrodniami wyparli na dlugi czas piastow naszych praprzodkow z Kolobrzegu
.Przez lata histeryk funkcjonariusz z WRON Kropczynski , ktory karal w zbrodniczych sadach Stanu Wojennego dzialaczy "SOLIDARNOSCI"
za panowania w Polsce zbrodniczej junty legata Kremla Jaruzelskiego .
Ten zdrajca pral muzgi kolobrzezanom ,ze mieszkaja w zydowskoniemieckim Kolbergu .
RODZIE POLAN POWSTAN Z KOLAN .
Ucz sie
WLASNEJ CHLUBNEJ historii
nie od zdrajcow i aj waj Josifow Owadiow
Tysiac ponad lat temu Kolobrzeg ustanowiony byl w Gnieznie jednym z trzech biskupstw w Polsce .Potezny osrodek polskiej wladzy na polskieej ziemi .
google - wpisz : josif owadia goje
Cytować
-3 #21 co 2017-10-06 11:23
wy k...ksiazki piszecie w postach?
Cytować
-4 #22 nie dawajcie 2017-10-06 11:38
wydadzą książkę i dostaniecie kopa
Cytować
-5 #23 kaczmarski 2017-10-06 12:40
Cytuję ONUFRY:
Cytuję Jagoda111:
[quote name="ONUFRY"]
O onufry
Wszystko mu przeszkadza, komune moge zrozumiec ale i obecne czasy mu tez przeszkadzają


Ten ŁONUFRY, który tak beznadziejnie i żałośnie krytykuje PRL i ciągle pisze o żydokomunie to jest farbowany lis, podszywa się pode mnie. Ten koleś nie jest w stanie pojąc, że dzisiejsze czasy, właśnie te w których żyjemy tu w Kołobrzegu są wręcz gorsze od tamtych, dzisiaj zdecydowana większośc stanowisk pracy w budżetówce jest dla pociotek, a prym wiodą spółki. Nieliczne stanowiska budżetowe gdzie ewentualnie możesz się uczciwie dostac to jakis referent ewentualnie podinspektor w nieprestiżowej instytucji, gdzie zarobisz niecałe 2 patyki na rękę i narobisz się jak koń. Zdaje się, że w PRL-u jeśli chodzi o pracę w urzędzie to po maturze bez problemu można było się dostac. Tylko tamte osoby po maturze były bardziej przygotowane do pracy niż obecni po najtańszych zapłaconych studiach. Podsumowując, w dzisiejszych czasach pod względem znajomości jest wręcz gorzej niż za PRL-u.

Rzeczywiście w PRL żyło się super fantastycznie, na mieszkanie czas oczekiwania to 20-30 lat, a dlatego życie było fantastyczne, bo w mieszkaniu 2-3 pokojowym zamieszkiwała kilkunastoosobowa rodzina 3-4 pokoleniowa łącznie z dziadkami, ciotkami, wójkami, chyba że się było aktywnym członkiem PZPR, aktywnym czyli donoszącym na sąsiadów, kolegów, wtedy własne mieszkanie to kilka lat, a budynki mieszkalne w miastach z reguły budowało jedno przedsiębiorstwo tzw. Kombinaty Budowlane. A jak już dostałeś mieszkanie to wyposażenie w meble, sprzęt AGD to kwestia 1-2 lat stania w kolejkach i wręczania łapówek. To były rzeczywiście dobre czasy ale wyłącznie dla takich jak ty, mógłbyś się wykazac jako aktywista związkowy i partyjny bo predyspozycje swoje nam pokazujesz aż nadto.
Cytować
-1 #24 ONUFRY 2017-10-06 13:35
Cytuję kaczmarski:
Cytuję ONUFRY:
Cytuję Jagoda111:
[quote name="ONUFRY"]
O onufry
Wszystko mu przeszkadza, komune moge zrozumiec ale i obecne czasy mu tez przeszkadzają


Ten ŁONUFRY, który tak beznadziejnie i żałośnie krytykuje PRL i ciągle pisze o żydokomunie to jest farbowany lis, podszywa się pode mnie. Ten koleś nie jest w stanie pojąc, że dzisiejsze czasy, właśnie te w których żyjemy tu w Kołobrzegu są wręcz gorsze od tamtych, dzisiaj zdecydowana większośc stanowisk pracy w budżetówce jest dla pociotek, a prym wiodą spółki. Nieliczne stanowiska budżetowe gdzie ewentualnie możesz się uczciwie dostac to jakis referent ewentualnie podinspektor w nieprestiżowej instytucji, gdzie zarobisz niecałe 2 patyki na rękę i narobisz się jak koń. Zdaje się, że w PRL-u jeśli chodzi o pracę w urzędzie to po maturze bez problemu można było się dostac. Tylko tamte osoby po maturze były bardziej przygotowane do pracy niż obecni po najtańszych zapłaconych studiach. Podsumowując, w dzisiejszych czasach pod względem znajomości jest wręcz gorzej niż za PRL-u.

Rzeczywiście w PRL żyło się super fantastycznie, na mieszkanie czas oczekiwania to 20-30 lat, a dlatego życie było fantastyczne, bo w mieszkaniu 2-3 pokojowym zamieszkiwała kilkunastoosobowa rodzina 3-4 pokoleniowa łącznie z dziadkami, ciotkami, wójkami, chyba że się było aktywnym członkiem PZPR, aktywnym czyli donoszącym na sąsiadów, kolegów, wtedy własne mieszkanie to kilka lat, a budynki mieszkalne w miastach z reguły budowało jedno przedsiębiorstwo tzw. Kombinaty Budowlane. A jak już dostałeś mieszkanie to wyposażenie w meble, sprzęt AGD to kwestia 1-2 lat stania w kolejkach i wręczania łapówek. To były rzeczywiście dobre czasy ale wyłącznie dla takich jak ty, mógłbyś się wykazac jako aktywista związkowy i partyjny bo predyspozycje swoje nam pokazujesz aż nadto.

Żyłem również w tamtych czasach. Nie przypominam sobie, aby w kolejkach po mieszkanie stało się aż tak długo jak piszesz. Również nie przypominam sobie, aby ciotki, wujkowie, znajomi itp. itd. u których przebywałem za PRL-u w mieszkaniach, żyły w jednym mieszkaniu w kilka pokoleń. Nie wiem skąd masz takie rewelacje ? Dla jasności - janie popieram czasów PRL-u, wiele osób nie potrafi czytac wypowiedzi innych. Z moich wcześniejszych wypowiedzi można wywnioskowac, że dzisiejsze czasy są wręcz gorsze od tamtych, ale pod względem stanowisk pracy, załatwianie, nepotyzm wręcz potężny, o to chodziło. A co do samych mieszkań jaką ofertę ma Polska dla osób młodych, czyż tą ofertą nie jest kupno własnego M za niebotyczne pieniądze na 30 - letni kredyt, uwiązanie się dokońca życia, niekiedy dramaty jak nie spłacamy i komornik zabiera, no super rewelacja jednym słowem.
Cytować
-1 #25 Do pejsatej hakaty 2017-10-06 13:57
Za każdym razem jak czytam twoje wypowiedzi to sie kulam ze smiechu - to co bierzesz musi byc naprawde mocne - daj namiar na swojego dilera bo widac ze ma dobry towar !!!!
Cytować
-8 #26 Kate98 2017-10-06 14:16
Cytuję Do pejsatej hakaty:
Za każdym razem jak czytam twoje wypowiedzi to sie kulam ze smiechu - to co bierzesz musi byc naprawde mocne - daj namiar na swojego dilera bo widac ze ma dobry towar !!!!

Oj ONUFRY vel żyd, vel wapnia, vel wojna, vel katolak, vel dziądz, ciekawe jaki nick przyjmiesz po onufrowatym
Cytować
+1 #27 ONUFRY 2017-10-06 14:34
Cytuję Kate98:
Cytuję Do pejsatej hakaty:
Za każdym razem jak czytam twoje wypowiedzi to sie kulam ze smiechu - to co bierzesz musi byc naprawde mocne - daj namiar na swojego dilera bo widac ze ma dobry towar !!!!

Oj ONUFRY vel żyd, vel wapnia, vel wojna, vel katolak, vel dziądz, ciekawe jaki nick przyjmiesz po onufrowatym

W przeciwieństwie do ciebie ja nie zmieniam nicków, moje są tylko podpisane ONUFRY, z pozostałymi nie mam nic wspólnego. A może to ty podszywasz się i piszesz te wszystkie posty typu pejsati hazir, tfussk itp.itd., co ??? Jeszczenie zwariowałem by takie głupoty klepac. Aledo ciebie może pasują te głupoty ???
Cytować
-5 #28 DO ONUFRY 2017-10-06 15:51
Cytuję ONUFRY:
Do zw46
Weź zejdź ze mnie koleś, ok ??? Myślisz że jak masz tam ileś lat to wszystko wiesz ??? Ja też nie jestem młody, żyłem w tamtych czasach i żyło mi się NORMALNIE, nie byłem w PZPR ani na nikogo nie donosiłem. Wiesz zbiera mi się na cofki, kiedy ciągle słyszę o żydokomunie itp. Dla twojej wiadomości - nie popieram czasów PRL-u, jedni mieli gorzej, inni nie, a jeszcze inni należeli do partii i mieli super. Nie można generalizowac !!! A co masz dzisiaj w Kołobrzegu, a już zwłaszcza za rządów PO: otwarcie granic na UE, było tak extra że z tej szczęśliwości ludzie tłumnie ruszyli na Wyspy, rodziny porozbijane, zdrady itp. itd. Super extra !!! A jeśli chodzi o znajomości i pociotki, to dzisiejsze czasy wcale nie odbiegają od tamtych i uświadom to sobie. Widzę że dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu. Temat młodzieży nie mające zajęcia jest ci obcy, bo pewnie pobierasz emeryturkę już.

Towarzyszu ONUFRY, wiemy wszyscy, że jak zwykle kłamiesz bo jeżeli faktycznie żyłbyś w PRL za panowania terrorystycznej, zbrodniczej żydokomuny musiałbyś miec obecnie przynajmniej 70 lat, każdy normalny wie, że czasy zakłamanej żydokomuny to lata 1944-1968, kiedy to wichrzycieli i podżegaczy pogoniono, powyjeżdżali też oprawcy ludobójcy i zbrodniarze. A jeżeli faktycznie żyłeś w czasach żydokomuny i masz 70-tkę na karku to doskwiera ci amnezja i daleko posunięta skleroza lub byłeś po tamtej stronie i straciłeś kilka dni temu ubeckie przywileje, bądź jedno i drugie stąd tyle jadu w tobie. ONUFRY dziadku, weź laskę idź do parku i posiedź na ławce, odpocznij i powspominaj dobre czasy żydokomuny, gdzie jako sekretarz jedynie słusznej partii zasłużyłeś się i odpoczynek należy ci się jak psu misa z zupą.
Cytować
0 #29 HK-S 2017-10-06 16:11
Moim zdaniem im dłuższy komentarz tym mniej osób go przeczyta.
Cytować
+5 #30 Mówisz prawdę - jesteś niewygodny. 2017-10-06 17:28
ONUFRY pisze prawdę dlatego waż żal dupę ściska i piździska.
Cytować
-4 #31 marisa 2017-10-06 18:08
Dziwię się co niektórym, po co Wy zaczepiacie ONUFREGO? Przecież wszyscy od dawna znamy jego wywody i "mądrości". Już kiedyś radziłam, że trudno polemizowac z kimś upartym, niereformowalnym, czarna owca zawsze się znajdzie, jego domeną to podżeganie i obrażanie innych. Ignorowac, dosłownie olac w imię powiedzenia:" nie trącaj g.... bo będzie śmierdziało"
Cytować
+2 #32 by wire 2017-10-06 20:18
Co wy możecie wiedzieć o tych czasach. Bylo jak bylo ludzie nie mieli takich zmartwień jak dzisiaj, do pracy to się dostawało skierowanie i czy się stoi czy się leży 3000 trzy tysiączki do rączki się należy A dzisiaj fiko fago i kawa marago, trzy pączki i [...] do rączki
Cytować
+1 #33 brudny harry 2017-10-06 20:53
[skoroquote name="ONUFRY"]Cytuję Jagoda111:
Cytuję ONUFRY:

O onufry
Wszystko mu przeszkadza, komune moge zrozumiec ale i obecne czasy mu tez przeszkadzają


Ten ŁONUFRY, który tak beznadziejnie i żałośnie krytykuje PRL i ciągle pisze o żydokomunie to jest farbowany lis, podszywa się pode mnie. Ten koleś nie jest w stanie pojąc, że dzisiejsze czasy, właśnie te w których żyjemy tu w Kołobrzegu są wręcz gorsze od tamtych, dzisiaj zdecydowana większośc stanowisk pracy w budżetówce jest dla pociotek, a prym wiodą spółki. Nieliczne stanowiska budżetowe gdzie ewentualnie możesz się uczciwie dostac to jakis referent ewentualnie podinspektor w nieprestiżowej instytucji, gdzie zarobisz niecałe 2 patyki na rękę i narobisz się jak koń. Zdaje się, że w PRL-u jeśli chodzi o pracę w urzędzie to po maturze bez problemu można było się dostac. Tylko tamte osoby po maturze były bardziej przygotowane do pracy niż obecni po najtańszych zapłaconych studiach. Podsumowując, w dzisiejszych czasach pod względem znajomości jest wręcz gorzej niż za PRL-u.

skoro tak bylo dobrze,dlaczego to pier...o
Cytować
0 #34 zw46 2017-10-07 11:09
Cytuję by wire:
Co wy możecie wiedzieć o tych czasach. Bylo jak bylo ludzie nie mieli takich zmartwień jak dzisiaj, do pracy to się dostawało skierowanie i czy się stoi czy się leży 3000 trzy tysiączki do rączki się należy A dzisiaj fiko fago i kawa marago, trzy pączki i [...] do rączki

Masz rację, "czy się stoi czy się leży, 2 tysiące się należy" takie hasło było wszechobecne, wtedy lenistwo ogarnęło cały kraj, szło się do pracy aby odpocząc po fuchach jakie wykonywało się po godzinach pracy do wieczora, pamiętam to doskonale, pracowałem wtedy jako kierownik budowy w Kombinacie Budowlanym, swoich pracowników widywałem po godz. 15 na osiedlu domków jednorodzinnych. Rano przychodzili przemęczeni, często skacowani, odpoczywali bo na fuchach zarabiali kilkakrotnie więcej. Tak było w całej Polsce, kraj chylił się ku upadkowi, a zachód coraz bardziej wyprzedzał nas oraz pozostałe kraje RWPG. Ci co nie żyli w latach 50-tych i 60-tych niech się nie wypowiadają, naczytali się Gadzinówki Wyklętej lub naoglądali się polszmatu i tvn. Krzywd wyrządzonych przez zbrodniczą żydokomunę Narodowi Polskiemu nie da się opisac w jednym komentarzu.
Cytować
-1 #35 zw46 2017-10-07 11:29
Cytuję Kate89:
Myślę że to najwyższy czas zacząć moderować te komentarze, nienkoniecznie usuwać ale może chociaż edukować. Kołobrzeg leży na "ziemiach odzyskanych" historia polsko-niemiecka zawsze się tu przenikała przed wojną też i warto mieszkając tu ją znać, nie widze powodu aby obrażać prowadzących prywatne muzea za to że je prowadzą i chcą tą historie pokazać. Najwięcej krytyki mają do powiedzenia Ci co nic nie robią nic oprócz pisania durnych komentarzy. E-kg może warto coś zmienić i pokazać nową jakość dyskusji - nie macie tych komentarzy zbyt dużo.

Czyli cenzuro wracaj, tak jak za czasów komunistycznych w PRL, najlepiej pozamykac usta tym co mają odmienne zdanie, zwłaszcza tym o patriotycznych poglądach prawicowych, już Dziemba się o cezurę postarał nie zważając na wolnośc słowa i wypowiedzi, można odnieśc wrażenie, że tylko wypowiedzi lewicowe oraz lewackie go satysfakcjonują. Wystraszył się, że oto w Kołobrzegu ówczesnym bastionie PO nagle mieszkańcy zmądrzeli i coraz śmielej wypowiadają się przeciwko Gromkowi, jego partii oraz prezydenturze, więc puszcza komentarze politycznie dla niego poprawne, zasłaniając się usuwaniem komentarzy obraźliwych co jest farsą bo każdy odpowiada za swoje słowa, przecież internauta nie jest osobą anonimową.
Cytować
+2 #36 ONUFRY 2017-10-07 16:42
Cytuję marisa:
Dziwię się co niektórym, po co Wy zaczepiacie ONUFREGO? Przecież wszyscy od dawna znamy jego wywody i "mądrości". Już kiedyś radziłam, że trudno polemizowac z kimś upartym, niereformowalnym, czarna owca zawsze się znajdzie, jego domeną to podżeganie i obrażanie innych. Ignorowac, dosłownie olac w imię powiedzenia:" nie trącaj g.... bo będzie śmierdziało"

Właśnie zauważyłem istoto, że tobą właśnie jak tym śmierdzącym g... nikt się nie przejął i nikt cię nawet nie poparł :D
Cytować
+4 #37 MELON 2017-10-08 23:19
Panie Onufry niech się Pan nie denerwuje ,co wypisują.To są ludzie na pewno młodzi i nie wiedzą nic o tym co się działo w tamtych latach.To co Pan pisze to ŚWIĘTA PRAWDA !!
Cytować
0 #38 Kris737 2017-10-09 07:23
Cytuję Pejsata HaKaTa:
Muzeum POd sztandarem reakcjonistow NAZI Eryki Sztajnbach w piwnicach naszego polskiego Ratusza .
W piwnicach Ratusza podstepnie zebralo od Polakow. Mieszkancow miasta polskie dokumenty i fotografie o wartosci historycznej .
Trzyma je w jakiejs wojskowej skrzyni Wechrmahtu .
Jako pretekst do zagarniania krok PO kroku dalszych pomieszczen kolobrzeskiego Ratusza .
Ze nie ma gdzie niby eksponowac owych artefaktow a defacto germaniziwac na POtege moje miasto.
Germanskie zas czesto o malej wartosci skorupy wyeksponowane w krysztalowych gablotach .
Gdzie mosiezna tarcza zegara z Ratusza nasza kolobrzezan wlasnosc ????? - w prywatnen partii Kalijabrijeg !!!!!
W prapiastowym grodzie w samym sercu miasta Kolobrzeg w Ratuszu .
POd patronatem Koni Troi [...]a i Synekurusa Nygusa RNS
Poczatkowo Synekur Nygus zaganial do Partii podlegle mu szkoly z racji Viceryzostwa.
Zaganial polskie dzieci zeby wbijac im w glowe ze Kolobrzeg jest hitlerowskim grodem.
Zaganial tez ukazami szkoly kolobrzeskie zeby nabijac kase prywatnemu wlascicielowi tej ostoi HaKaTa
Dzien PO dniu germanizacja , ukrainizacja i zazydzenie miasta Postepuje na slepych oczach otwartych japach oglupionych.
Potomkow kiedys dzielnego Mieszka I , Krzywoustego I Boguslawa X
Boleslaw Chrobry ustanowil w Gnieznie w 1000 roku biskupstwo w Kolobrzegu
Czy Ksiecia Warcislawa II zalozyciela lokaujacego miasto Kolobrzeg w 1255 roku .
Jestesmy juz jak Indianie , rodowici mieszkancy Ameryki Polnocnej.
Zamknieci kiedys przez najezdzcow w rezerwatach na wlasnej ziemi w Ameryce .
Niknie dzis pod zdrajcami PO przerazajoco polskosc Kolobrzegu .
Polacy pobudka .Pionierzy nie kombinujcie z zadna partia czy patria czyli ojczyzna najezdzcow na Polske prusakow czy hitlerowcow .
To hanba.
Roznica ideologii interesow i historii miedzy mordercami milionow Polakow synami Hitlera a nami Polakami jest ogromna .

Faszysci z Makreka winni sa nam 3 miliardy zl PLN reparacji Polakom i Polsce !!!!!!!

Jutro juz bedziemy calkowicie bez prawa glosu .......we wlasnym miescie i domu.
Zalatwieni przez zdrajcow .
Jak kleszcz krwiopijca .
Ktory zaraz PO ukaszeniu wstrzykuje jad znieczulajacy , oksytocyne - hormon uleglosci .
Bielun dziendzierzawa , lub skopolamine a pozniej ten Chazarski karzel pije krew do woli.......
Achtung , wnimanije , pobudka !!!!!
PIASTOWY ROD .
Kraju Polan powstan z kolan !!!

Czasem przeglądam komentarze i zawsze zastanawiam się nad Twoimi....czy nie szkoda Ci kretynie czasu i energii na pisanie tych bredni bez składu i ładu? Łatwiej i lepiej iść do pdychiatry
Cytować
+1 #39 ONUFRY 2017-10-09 15:26
Cytuję zw46:
[quote name="ONUFRY"]
Pasujesz i zasługujesz dzieciaku na życie w tamtych czasach pod pręgierzem terroru psychicznego, czasach ogłupiania narodu przez rządzącą sitwę niedouczonych partyjnych trolli, pewnie jednym z nich byłbyś. Nie wypowiadaj się o tym o czym pojęcia ci brak, zresztą pojęcia to ty nie masz o niczym, nawet w obecnych czasach rozwoju, zatrzymałeś się na bardzo niskim poziomie i trollujesz bezmyślnie na forum jak nieokrzesany szczeniak. Ja też tamte czasy pamiętam bo urodziłem się tuż wojnie w naszym Kołobrzegu. Podobnie jak jeden z internautów powyżej przedstawił, był to okres zniewolenia, terroru i wszechobecnej władzy niedouczonych chłoporobotników bez wykształcenia, wystarczało należec do partii komunistycznej i dużo krzyczec, a u władzy rzeczywiście była tzw żydokomuna, zaprawiona w bojach pod okiem i pod wpływem czerwonego ciemnogrodu radzieckiego, ta władza to również był ciemnogród chazarski. Po maturze byłeś nikim zwłaszcza gdy nie należałeś do PEZETPEERU, to samo po studiach, studenci byli od podaj i pozamiataj, byli sługusami i wykonywali polecenia tych którzy nie posiadali ukończonej podstawówki. Ty tego nie wiesz, nie pojmujesz, ale farmazony potrafisz od lat wypisywac na każdy temat i na każdy temat brak ci pojęcia i elementarnej wiedzy, więc dzieciaku przymknij się przynajmniej i nie wypowiadaj bo już dosyc się skompromitowałeś, tylko matołom możesz kit wciskac, oczekując na oklaski trollów takich jak ty sam. Dorwałeś się do klawiatury i bezmyślnie kopytkami uderzasz i takie twoje całe skapciałe życie.

Szczeniakiem gościu to byłeś kiedyś i widocznie zatrzymałeś się w myśleniu na tym poziomie szczeniackim. Czy twoją dewizą jest, że jak jesteś starszy to masz nieodłączne prawo miec rację i obrażac innych ??? Czy to że żyłeś w tamtych czasach to jesteś alfą i omegą nt.tamtych czasów ??? Tępe to twoje jest rozumowanie !!! Pracowałeś jako budowlaniec i chyba może na tym się znałeś a nie analizowaniu historii !!! Buty i obrażania innych w tobie dużo !!! A odnośnie moich komentarzy tutaj na e-kg to pozwól, że ludzie ocenią czy sąsłuszne czy nie, i nie wypowiadaj się za innych czy ci się podobają czy nie, bo to kolejny dowód twojej małostkowości !!! Do tego człowieczku stwierdzam, że ty nie rozumiesz polskiej wypowiedzi, bo atakujesz mnie jakbym popierał PRL !
Cytować
+2 #40 Ciocia klocia 2017-10-09 22:31
Do zw46
Widzisz biedaku nie dali ci napisać podręcznika nt. komuny, to swoimi wypocinami nas chcesz uszczęśliwić ? Ty nie rozumiesz wypowiedzi innych nawet ! Idź pilnuj płotu na tej swojej budowie, do tego na pewno nadajesz się wyśmienicie, a nie filozofuj !
Cytować
0 #41 jullija 2017-10-12 09:43
Cytuję WSIur:
Cytuję Kate89:
Myślę że to najwyższy czas zacząć moderować te komentarze, nienkoniecznie usuwać ale może chociaż edukować. Kołobrzeg leży na "ziemiach odzyskanych" historia polsko-niemiecka zawsze się tu przenikała przed wojną też i warto mieszkając tu ją znać, nie widze powodu aby obrażać prowadzących prywatne muzea za to że je prowadzą i chcą tą historie pokazać. Najwięcej krytyki mają do powiedzenia Ci co nic nie robią nic oprócz pisania durnych komentarzy. E-kg może warto coś zmienić i pokazać nową jakość dyskusji - nie macie tych komentarzy zbyt dużo.

Nie dla Cenzury!!! Jezeli przeszkadza wam to jakie ktos ma poglady to nie wchodźcie na tą stronę.Macie swój portal zadziebany od poprawności politycznej

Przeszkadza nam jak się kogoś opluwa i wyzywa od żydów a nie inne poglądy. Dziwne że żaden hejter tego nie kuma że o nie są poglądy tu zwykłe chamstwo.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl