Do dramatycznego wydarzenia doszło w jednej z kołobrzeskich podstawówek. 11-letni uczeń zaatakował nożem swojego kolegę. Nie doszło do tragedii, ale rodzice małych uczniów boją się posyłać dzieci do szkoły bo chłopiec nadal uczęszcza na zajęcia.

To nie pierwsze agresywne zachowanie ucznia. Według naszych informacji, chłopiec już wcześniej miał dokuczać swoim kolegom i koleżankom. Od tego roku szkolnego problemy z agresją chłopca zaczęły być jednak coraz poważniejsze. Do tego stopnia, że 11-latek próbował podpalić włosy jednej ze swoich koleżanek. - Moja córka boi się chodzić do szkoły – powiedział nam jeden z rodziców.

Do ataku z użyciem noża w szkole doszło w tym tygodniu. Wydarzenia były bardzo dramatyczne. Według naszych informacji 11-latek miał przy sobie nóż do tapet. Zaatakował nim swojego kolegę.

Rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce – przyznaje wiceprezydent Jacek Woźniak, przedstawiciel Urzędu Miasta, który jest organem nadzorczym szkoły. Urzędnik podkreślił w rozmowie z naszym portalem, że małoletni uczeń od dłuższego czasu był pod opieką szkolnego pedagoga i psychologa. - Moim zdaniem dyrekcja szkoły zrobiła wszystko co mogła w sprawie tego ucznia – mówi Woźniak.

Jak się dowiedzieliśmy od urzędników, dyrekcja już jakiś czas temu, zgłosiła sprawę agresywnych zachowań chłopca do sądu rodzinnego. - Niestety, sądowe procedury trwają, dlatego zdecydowaliśmy się, jako urząd, wysłać dzisiaj pismo z prośbą o przyśpieszenie działań tej instytucji w tej, konkretnej, sprawie – mówi wiceprezydent.

Pojawia się jednak mnóstwo pytań w tej historii. Dotyczą one zarówno starań sądu rodzinnego jak i działań samej szkoły. Dzisiaj bezskutecznie próbowaliśmy skontaktować się z dyrektorką placówki - Agnieszką Grzegorczyk-Maziarz. Chcieliśmy zapytać jakie czynności, wcześniej i obecnie, podjęła szkoła, aby uchronić uczniów przed agresywnym kolegą. Chłopiec bowiem nadal uczęszcza na zajęcia.

Do sprawy wrócimy w poniedziałek. (iws)Drodzy Czytelnicy z uwagi na fakt, że sprawa dotyczy dzieci, zdecydowaliśmy o wyłączeniu komentarzy. Nie chcielibyśmy, aby pojawiły się w nich jakiekolwiek nazwiska osób biorących udział w zdarzeniu, co czasami się zdarza podczas poruszanych przez nas tematów. Prosimy Was o wyrozumiałość, a uwagi dotyczące tej sprawy kierujcie pod nasz adres internetowy; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.