Wójt Gminy Dygowo i Prezydent Kołobrzegu oraz Prezes Komunikacji Miejskiej rozmawiają o możliwości uruchomienia linii autobusowej do Pustar (gm. Dygowo).
Przewozy na trasie Kołobrzeg – Pustary – Kołobrzeg miałaby obsługiwać kołobrzeska spółka. W tej sprawie 9 listopada Wójt Grzegorz Starczyk wystąpił z wnioskiem do Prezydent Miasta Janusza Gromka o rozważenie możliwości uruchomienia linii komunikacji publicznej obejmującej trasę Kołobrzeg – Pustary – Kołobrzeg w ramach porozumienia międzygminnego.

Nie wiadomo jeszcze czy miałoby być to przedłużenie linii nr 9, która kończy swoją trasę w Bogucinie (gm. Kołobrzeg). Pustary oddalone są od Kołobrzegu o ponad 12 kilometrów, a około 4 km od Bogucina. Wstępna data podpisania porozumienia to 1 stycznia 2018 roku. (stm)
Komentarze  
-5 #1 Obserwator z K-g 2017-11-11 13:05
A czy my mieszkańcy Kołobrzegu będziemy dopłacać do nierentowej linii czy gmina Kołobrzeg? Bo ponoć i tak miasto dokłada do tej spółki .
Cytować
-3 #2 wybory 2017-11-11 13:25
to nie ma nic wspólnego z racjonalnoscia to jest okreg wyborczy pana H z PO i to polityczne polecenie ma autobus jezdzic i tyle a zaplaca za to jak zwykle podatnicy :lol:
Cytować
+14 #3 Ryfello 2017-11-11 20:08
Niektóre branże nie funkcjonują po to, żeby przynosić zyski ale po to, żeby ludziom się żyło czasem lepiej, a czasem w ogóle żeby mieli możliwość funkcjonować (np. wodociągi, komunikacja). Lepiej jak jest dokładane z podatków do linii autobusowej, niż do kolejnego pomnika.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl