Artykuły spożywcze i chemia gospodarcza – to dary przekazane dla organizatorów akcji „Paczka dla Bohatera” przez Kołobrzeski Jarmark Bożonarodzeniowy. Wkrótce trafią one do kombatantów , których trudna sytuacja życiowa, uniemożliwia często godne przeżycie świąt.


Przypominamy; „Paczka dla Bohatera” to ogólnopolska akcja społeczna. W tym roku po raz pierwszy bożonarodzeniowa zbiórka prowadzona jest w Kołobrzegu. W naszym mieście i okolicach jest ponad 100 adresów pod które trafią zebrane dary. Ponad sto osób – kombatantów, żołnierzy, weteranów, którzy walczyli o wolną Polskę – czeka na spotkanie z wolontariuszami, na wsparcie i pamięć. Dzięki nam wszystkim święta dla tych osób mogą być naprawdę piękne i pełne wzruszeń.

Jak pomóc? Przynieść dary (artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, chemia gospodarcza, koce słodycze) do jednego z trzech miejsc; codziennie Jaskini Solnej przy hotelu Verano, w każdą niedzielę do Muzeum Patria Colbergiensis przy ratuszu lub na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego w budce „Nettelbeck”. Można również zostać wolontariuszem (kontakt – 797 847 296). Akcja trwa do 15 grudnia.

Drodzy Czytelnicy – o tej akcji będziemy Wam przypominać przez najbliższy tydzień. Dlaczego? Bo szczególnie leży nam ona na sercu – przede wszystkim dlatego, że w czasach politykierstwa, krzyku, obłudy i degradacji wartości są jeszcze wśród nas ludzie dla których patriotyzm, odwaga i honor to nieodłączna część życia, a nie wizerunku.
To ludzie, którzy powoli odchodzą; są coraz starsi, jest ich coraz mniej. Odchodzą cicho, bez wielkich splendorów i zaszczytów, często w zapomnieniu, często w ubóstwie, na granicy nędzy. „Paczka dla Bohatera” to jednak nie tylko potrzebne dary, przez które te święta dla wielu osób będą bardziej dostatnie – to przede wszystkim wiadomość: „PAMIĘTAMY”.
I co również jest ważne – to akcja społeczna; tutaj nie ma politycznych patronatów ani kurateli – KAŻDY z nas, z Was może kupić, przyjść, pomóc.
Jeśli możesz to zrobić, pomyśl „Dlaczego nie? ”:)Komentarze  
+4 #1 Kasia Sz. 2017-12-07 16:38
Piękna inicjatywa. Ja już swój wkład przyniosłam!
Cytować
+2 #2 Imam Kołobrzeski 2017-12-08 02:02
Pięknie a kiedy będzie zbiórka fajek do pierdla dla groma ,tambora i rudego?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Łukasz Mielnikiewicz