Web
Analytics
Pomagają przejść przez ulicę
Ma to zdecydowanie wpłynąć na poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza najmłodszych. Przy szkołach podstawowych – jedynce i szóstce – pojawiły się osoby pomagające najmłodszym bezpiecznie przedostać się na drugą stronę ulicy.

Chodzi o przejścia na ruchliwej ulicy Starynowskiej oraz na równie uczęszczanej ulicy Solnej. Pomysł nie jest nowy i przed laty wprowadzony był na ulicach Kołobrzegu. Osoby w odblaskowych ubraniach z wielkim znakiem stop w ręku pojawiają się w momentach początku lekcji i ich zakończenia. Zatrudnione zostały przez szkoły na razie do końca roku szkolnego. Jeśli pomysł zda egzamin możliwe, że pojawią się na przejściach również od września.
Komentarze  
+7 #1 Radzikowiak 2018-02-13 18:16
Na Starynowskiej będzie sygnalizacja swietlna.
Cytować
+7 #2 www 2018-02-13 18:40
Ciekawe kiedy zostaną załatane dziury na Jedności Narodowej, a najlepiej wymieniony cały sparciały asfalt ku-rwa.
Cytować
+3 #3 K.. 2018-02-13 19:15
Cytuję www:
Ciekawe kiedy zostaną załatane dziury na Jedności Narodowej, a najlepiej wymieniony cały sparciały asfalt ku-rwa.

asfalt , asfalten. Najpierw niech bedzie zapewnione bezpieczenstwo w takiej postaci, a pozniej inne rówznie wazne rzeczy. a sprawa asfaltu jest na pewno duzo drozsza...
Cytować
+1 #4 Polak z krwi i kosci 2018-02-13 21:23
Kochany administratorze tutaj ci nie przeszkadza słowo powyżej ku-rwa??????Nie usuwasz tego komentarza???Dziwne.......Czyli to jest twój poziom bo nie widzisz nic w tym złego?????
Jeżeli nie wiesz kto jest mieszkańcem w 99% Kołobrzegu to rusz swoje cztery litery i wyjdź na ulicę ,przeprowadź sondę a pożytek będzie taki że ci d.....schudnie ,przewietrzysz się i uzupełnisz swą niewiedzę.
Cytować
+5 #5 henryk 8 2018-02-13 21:23
Mamy złą organizacje ruchu w mieście.Brak fachowców,a każde opracowanie w tej materii jest rzucone na półkę i nierealizowane.Przykład Alei JPII na odcinku 500metrów mamy 10 przejśc dla pieszych.To skrzyżowanie jest wadliwie zbudowane,można by wyliczac i tak" pustaki"nic nie zmienią.
Cytować
+7 #6 miro 2018-02-14 09:56
oceniam bardzo dobrze taką formę zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży
Europa też tak robi
Cytować
+1 #7 Pszemek 2018-02-14 13:23
Z innej beczki.. Obserwując co się dzieje na mieście to brak barierek oddzielających pas pieszych od drogi na zwężce ulicy Solnej w stronę skrzyżowania Portowej z W. Polskiego jest proszeniem się o tragedię (chodzi o ten łuk zaraz przed mostem).
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl