Przedwiosenne prace remontowo-budowlane w Gminie Kołobrzeg nabierają tempa. Nową nawierzhnię zyskała już osiedlowa droga w Drzonowie. Mocno zaawansowane prace są przy przebudowie drogi na osiedlu w Budzistowie. Ruszyły także prace na osiedlu przy ulicy Rycerskiej w Zieleniewie. Szczegóły poniżej.

Na osiedlu w Budzistowie od ulicy Kołobrzeskiej do ulicy Słonecznej przebudowywana jest nawierzchnia drogi długości 240 metrów z kostki betonowej. Wykonany zostanie także 56 metrowy odcinek pieszo - jezdny wzdłuż budynków nr 22,23,24 oraz ciągi piesze, które połączą nowa drogę z istniejącymi już chodnikami. Prace objęły także zjazdy (w tym zjazdy do garaży), wykonanie oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej. Inwestycje za 833 tys. zł wykonuje Zakład Usług Drogowo - Mostowo - Budowlanych Jan Kruszewski z Redlina. Termin zakończenia prac ustalono na koniec maja.


Z kolei do prac na osiedlu w Zieleniewie przystąpiło grzybowskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych ,,PRIN” Jacek Zadka. Tutaj przebudowie zostaje poddana ulica Rycerska oraz pas drogowy drogi gminnej działka numer 124/4. Wraz z dojazdami do garaży, zjazdami, chodnikami i parkingami. Starą nawierzchnię m.in. z płyt na długości 554 metrów zastąpi nowa nawierzchnia z kostki betonowej. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne. Prace mają się zakończyć do 31 maja, a ich koszt to 1 mln 561 tys. zł.


Na początku lutego dokonano odbioru drogi na osiedlu w Drzonowie. Za kwotę blisko 1,7 mln zł wykonano nową nawierzchnię z kostki brukowo - betonowej na długości 650 metrów tzw. drogę pieszo-jezdną. Od skrzyżowania z drogą powiatową przy szkole (wjazd obok przystanku) do skrzyżowania z drogą gminną, a także wzdłuż budynków nr 5,6,7,8. Wykonano kanalizację deszczową, oświetlenie drogi, oznakowanie oraz umocniono skarpy przy wylocie drogi. Prace trwające 5 miesięcy wykonało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych PRIN Jacek Zadka z Grzybowa.


Przebudowa na osiedlu w Budzistowie

Przebudowa na osiedlu w Zieleniewie (ul. Rycerska)
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl